Serwis

Wspominamy: Adriano Leite Ribeiro (24)

Autor:
Źródło: inf. własna
7 miesięcy temu
2177
24
Adriano Ribeiro Inter

Bywają kariery, które zostają przekreślone przez brak odpowiedniej psychiki piłkarza. Można długo utrzymywać się na szczycie, być najlepszym napastnikiem swoich czasów, żyć w bogactwie i sławie, ale jeden tragiczny moment jest w stanie to wszystko zaprzepaścić. W dzisiejszym cyklu "wspominamy" sylwetka absolutnego piłkarskiego fenomenu. Można tylko gdybać, gdzie zaszedłby, gdyby życie potoczyło się nieco inaczej. Wspominamy Adriano.

Brazylijczyk trafił do Interu już w 2001 roku, jednak szybko został wypożyczony do Fiorentiny, a niedługo potem sprzedany do Parmy. Świetne występy w barwach Gialloblu poskutkowały tym, że właściciele Interu ponownie zapragnęli mieć napastnika w swoim klubie. Od 2004 do 2009 Adriano strzelił dla mediolańskiego klubu 74 gole. Równie dobrze radził sobie w barwach reprezentacji narodowej, dla której zaliczył 25 trafień. Nie mogły więc dziwić porównania do innego słynnego napastnika Canarinhos - Ronaldo Luisa Nazario de Limy. Dziennikarze zza Atlantyku rozpisywali się na temat "przejęcia pałeczki" przez Adriano, a w przyszłości zdobywania stosu Złotych Piłek. 

Imperatore posiadał dużo lepsze warunki fizyczne od słynnego Ronaldo. Każdy kibic piłki pamięta słynne rajdy z piłką przez połowę boiska. Postura Adriano sprawiała, że tylko nieliczni potrafili go przepchnąć albo odebrać futbolówkę. Przekładało się to także na gry piłkarskie, np. Pro Evolution Soccer, gdzie Cesarz był absolutnym "niszczycielem" obrony przeciwników. Z resztą, uroda bramek w rzeczywistości mało różniła się od tych, które można było zdobywać w popularnych symulatorach. 

Niestety, jak to u brazylijskich legend bywa, prężnie rozwijającą się karierę zatrzymał alkohol. Jednak na wpadnięcie w nałóg u Adriano największy wpływ miała śmierć ukochanego ojca. Piłkarz nigdy nie mógł pogodzić się ze stratą bliskiej osoby. Sam napastnik mówił kiedyś, że "na rauszu" był praktycznie cały czas, nietrzeźwy przyjeżdżał także na treningi. Alkohol przełożył się oczywiście na generalną obniżkę formy, zwiększenie wagi i inne konsekwencje. Władze Interu próbowały na początku pomagać zawodnikowi i cierpliwie czekano, aż ten, być może, wróci do normalności. Jednak piłkarz do normalności nie wrócił nigdy.

Wrócił za to do Brazylii, aby niedługo później trafić jeszcze raz na Półwysep Apeniński - tym razem do Romy. W stołecznym klubie zagrał jednak tylko 8 spotkań i po tej krótkiej przygodzie postanowił zostać już na stałe poza Europą.

Ciężko streścić tak barwne życie w krótkich wspominkach, pewnym jest jednak, że historia Imperatore jest kapitalnym scenariuszem filmowym i - prędzej czy później - doczekamy się pełnometrażowej produkcji o brazylijskim "niszczycielu".

 

 

                           

 

                       

                           

                           

                           

 

 

 

Zobacz też

fcinter serwisowe

Sonda – Wybierz najlepszego piłkarza Interu w meczu z Genoą! (1)

25.10
14:55
fantasy serie a

Liga FcInter.pl w Fantasy Serie A - Podsumowanie po 7. kolejkach (0)

10.11
14:29

Komentarze (24)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
11.05.2020 o 15:29 przez mroowa111
mroowa111
Wielki pikarz ale nie do końca spełniony głównie prez apanienki i alkohol, niesamowita siła, szybkosć, strzał prekosći błyskawicy, zrobił sporo ale mógł dużo więcej, forza imperatore!
27.04.2020 o 09:26 przez Ibra1908
Ibra1908
To był Dzik! Szkoda, że tak krótko na szczycie :/
26.04.2020 o 09:21 przez wrobel1908
+1
wrobel1908
Umiejętności miał ogromne szkoda że to tak się potoczyło. Jeśli mówi się o Adriano to przychodzi mi na myśl bramka strzelona Udinese
26.04.2020 o 09:11 przez Nerazzurri 1908
+1
Nerazzurri 1908
Tu się można tylko powtarzać mega talent który mógłby dzis być wymieniany obok swojwgo rodaka Ronaldo jak by sie wszystko dobrze potoczyło, wielka szkoda ale niestety życie niektórych przerasta.
26.04.2020 o 08:03 przez Gajdzik
+1
Gajdzik
Szkoda, że tak to się potoczyło, bo potencjał miał niesamowity i ta jego lewa noga, ogień! W szczytowej formie istna bestia! Koszulki z nr 10 dalej dumnie leżą w kolekcji. Forza L'Imperatore! 🖤💙
26.04.2020 o 03:39 przez Gajda
Gajda
jeden z największych zmatowanych talentu świata był nazywane gwałtem natury bo Ronaldo był nazywany cudem natury były wyjątkowy gdy nie koledzy znajomości nie popadł by w ta sytuacje ... szkoda by mógł stać się jeden najlepszych pikasz świata zapamiętanych jak cr7 czy m7
26.04.2020 o 05:09 przez Woo-cash
+1
Woo-cash
M7? A nie czasem M4?
26.04.2020 o 07:24 przez ANIOL
ANIOL
Widać że za dużo w czubie było ha ha leżę.... :) ))
26.04.2020 o 02:29 przez Arcadinho77
+1
Arcadinho77
Qrfa to był rzeźnik pamiętam słowa borka Adriano 3 Porto 0 xD
26.04.2020 o 11:38 przez Szozdi123
Szozdi123
Po tym meczu zostałem kibicem Interu 💙🖤
26.04.2020 o 01:28 przez MaestroWalt
+1
MaestroWalt
To był czołg !! ! Wielka, niespełnione gwiazda, pierwsze niedoszłe 100 za piłkarza które podobno dawał Roman z Londynu. Ktoś kto powinien wypełnić luke między Ronaldo a Messim/CR7. Dziś tak naprawdę pamiętają go już tylko fani Interu.
26.04.2020 o 00:13 przez strzalkowy
+3
strzalkowy
Dziś moja żona słuchała BUBBLETEA Quebonafide i w pewnym momencie zatkało mnie , słysząc „(...) Za szóstą odsłoną Pro Evo Soccer
Jezu, ale tam strzelałem Adriano...” duma , wzruszenie , nostalgia , tęsknota . Usłyszałem Adriano i tyle emocji na raz się mi udzieliło . Wielka Postać Interu
26.04.2020 o 09:14 przez Nerazzurri 1908
+1
Nerazzurri 1908
Ja tez jak słyszę tego bita Quebo to sobie wspomonam Adriano😁
25.04.2020 o 23:03 przez Piotrekfci
Piotrekfci
Piękna historia ze smutnym zakończeniem. WIELKI IMPERATORE któremu nie do końca było pokazać jaki jest Wielki. Miał wszytko szybkość, technikę i kopyto które powodowało że piłka prawie że nie zwywala siatki z bramki. Czapki z głów dla kolejnego z Mistrzów! Czy doczekamy się jeszcze kiedyś jakiś wielkich Brazylijczyków na naszym ataku? Ehh
25.04.2020 o 23:16 przez InteristaES
InteristaES
Od pewnego czasu mamy trend Argentyńczyków w ataku. I nawet nieźle na tym wychodzimy 😉
25.04.2020 o 22:48 przez CzarodziejCzasu
+2
CzarodziejCzasu
Nie jestem zaskoczony ze pierwszy KOmentarz należy do Kondzia. On i Adriano mają w końcu podobne upodobania.
26.04.2020 o 07:58 przez Dzonyy
Dzonyy
Czyżby powrót do formy ?
26.04.2020 o 08:02 przez Kondzik
+1
Kondzik
Tonący brzytwy się chwyta xD
25.04.2020 o 21:54 przez SETE
+2
SETE
Adriano miał wszystko żeby być najlepszym napastnikiem na świecie przez długie lata.
Niestety oprócz aspektów fizycznych równie ważna jest tez sfera psychiczna a tutaj już tak dobrze nie było.
Adriano - gwiazda która błyszczała zbyt krótko. Jest to gracz który idealnie kojarzy mi się z Interem
25.04.2020 o 21:50 przez Pader88
+4
Pader88
Zawsze sie mocno utozsamialem z nim, to samo imie i bardzo podobne warunki fizyczne :) W formie i szczycie byl absolutnym Dominatorem na boisku sam potrafil ustalic wynik meczu. Jego sila, szybkosc, drybling, gra glowa, celnosc i niesamowita sila strzalu (ah te petardy zza pola karnego ktore byly jego wizytowka ) wszyscy obroncy Serie A tamtych lat srali po gaciach na mysl o Imperatore, ktory w starciach 1 na 1 miotal nimi jak szatan. Przykro ze sie stalo jak sie stalo i wygral thug life. Dla mnie na zawsze jeden z najzdolniejszych i najbardziej kompletnych napastnikow jacy przywdziewali koszulke Interu i dane mi bylo ogladac.
25.04.2020 o 21:37 przez Woo-cash
+3
Woo-cash
Imperator! ❤
25.04.2020 o 21:03 przez Domino
+1
Domino
Również swego czasu mój ulubiony zawodnik, miał dosłownie wszystko co piłkarz na jego pozycji mieć powinien.
25.04.2020 o 20:50 przez ANIOL
+2
ANIOL
Mógł być najlepszym piłkarzem świata. Na takowego miał zadatki. Niestety...tragedia rodzinna i gość nie wytrzymał... Wielka szkoda.... Mój ulubiony zawodnik ADRIANO !! !!
25.04.2020 o 20:39 przez Kondzik
+3
Kondzik
Wybitny gość i zawdonik. Mój idol zaraz po Ronaldo. Szkoda że tak się zakonczyla jego potęga...

Shoutbox

pablo77 02.12.2020 18:14

haha :D

pablo77 02.12.2020 18:13

no ale widzisz teraz Real ma wszystko w swoich rękach a tak to musialby liczyć na Inter który i tak nie ma szans na puchary wiec mogliby miec kupe w gaciach :)

IlCapitano 02.12.2020 18:13

Inter trzeci rok z rzędu w ostatniej kolejce LM musi po prostu wygrać swój mecz by awansować, ciekawe czy tym razem do trzech razy sztuka awansuje, czy może znowu nawali w majty ukręci tego śmierdzącego jaskera gówniaka pierdolonego w majty

pablo77 02.12.2020 18:12

zgadza się

IlCapitano 02.12.2020 18:12

Zresztą starczy, że brodaty obleśny ramosek wróci i Real wygra na pewno, bardziej bym się o Inter obawiał, że nie narobi kupy trzeci rok z rzędu

pablo77 02.12.2020 18:11

ktoś się na pewno zesra :D

pablo77 02.12.2020 18:11

pewnie tak

IlCapitano 02.12.2020 18:11

Real na pewno będzie wolał się ułożyć z jakimiś kmiotami z bundeskopanki których Inter obija i zająć 2 miejsce zamiast ich obić u siebie i zająć 1 miejsce unikając wielkich

IlCapitano 02.12.2020 18:10

Zesrają się a nie ułożą

pablo77 02.12.2020 18:10

no domysły to są teraz a co bedzie w drugim meczu czy sie uloza na remis czy nie i tak jest pyerdolenie

pablo77 02.12.2020 18:09

to nie sa domysly tylko fakty, ze Real nie wyprzedzilby Borussi i nic nie zalezaloby od nich

IlCapitano 02.12.2020 18:09

A ja lubię gadać wyłącznie o faktach, a fakty są te całe takie, że Inter musi wygrać z Szachtarem a w Madrycie nie może paść remis no i ten Inter cały awansuje do 1/8 rozumisz

IlCapitano 02.12.2020 18:08

No bo to jest takie pyerydolenie, a jakby ci wygrali to tamci by odpadli bo tamtym by siem nie chciało grać no bo generalnie środa wieczór zimno pogoda nie dopisuje do gry w piłkę

pablo77 02.12.2020 18:07

skończyłem czego jeszcze nie rozumiesz ? :)

IlCapitano 02.12.2020 18:06

Ale kontynuuj błagam, Ty tak fajnie opowiadasz

IlCapitano 02.12.2020 18:06

To są dalej domysły

pablo77 02.12.2020 18:05

już Ci piszę Javier. Inter by miał 2 pkt a Borussia 11, czyli nie mając szans na wyjscie wychodza rezerwy na szachtar i Ci zgarniają 3 pkt. Real już mógłby się obsrać bo i tak nikogo już by nie wyprzedzili. Pryste :D

IlCapitano 02.12.2020 18:03

Pablak opisz jakim cudem Inter przegrywając wczoraj mecz mógł wyeliminować jednocześnie siebie i Real opisz to błagam

pablo77 02.12.2020 18:03

nie wiem z czym problem, wszyscy jacyś nerwowi :D

Czarson 02.12.2020 18:01

wyraznie nerwy go poniosly

Archiwum shoutboxa

Sonda

Najlepszym zawodnikiem Interu w meczu z Borussią był:

Polls answer

Wyniki Serie A

Sobota, 28 listopada

  • FT

    Sassuolo

    0 - 3

    Inter

  • FT

    Benevento

    1 - 1

    Juventus

  • FT

    Atalanta

    0 - 2

    Hellas Verona

Niedziela, 29 listopada

  • FT

    Lazio

    1 - 3

    Udinese

  • FT

    AC Milan

    2 - 0

    Fiorentina

  • FT

    Bologna

    1 - 0

    Crotone

  • FT

    Cagliari

    2 - 2

    Spezia

  • FT

    SSC Napoli

    4 - 0

    Roma

Poniedziałek, 30 listopada

  • FT

    Torino

    2 - 2

    Sampdoria

  • FT

    Genoa

    1 - 2

    Parma

Sobota, 05 grudnia

  • 15:00

    Spezia

    ? - ?

    Lazio

  • 18:00

    Juventus

    ? - ?

    Torino

  • 20:45

    Inter

    ? - ?

    Bologna

Niedziela, 06 grudnia

  • 12:30

    Hellas Verona

    ? - ?

    Cagliari

  • 15:00

    Parma

    ? - ?

    Benevento

  • 15:00

    Roma

    ? - ?

    Sassuolo

  • 15:00

    Udinese

    ? - ?

    Atalanta

  • 18:00

    Crotone

    ? - ?

    SSC Napoli

  • 20:45

    Sampdoria

    ? - ?

    AC Milan

Poniedziałek, 07 grudnia

  • 20:45

    Fiorentina

    ? - ?

    Genoa

Publicystyka

Kolarov

Aleksandar Kolarov - moje przemyślenia (7)

10.09
21:33
hakimi

O Hakimim słów kilka - artykuł (17)

30.08
11:28
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Milan

    Milan

    9

    23

  • 2

    Inter

    Inter

    9

    18

  • 3

    Sassuolo

    Sassuolo

    9

    18

  • 4

    Juventus

    Juventus

    9

    17

  • 5

    Napoli (-1)*

    9

    17

  • 6

    Roma

    Roma

    9

    17

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Zlatan Ibrahimovic

    10

  • 2

    Cristiano Ronaldo

    8

  • 3

    Andrea Belotti

    7

  • 4

    Romelu Lukaku

    7

  • 5

    Joao Pedro

    6

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 27062

Liczba newsów: 38051