Pozostałe

Wspominamy: Finał Ligi Mistrzów 2010 (VIDEO, Cały Mecz) (21)

Autor:
Źródło: inf. własna
9 dni temu
1505
21
Finał Madryt 2010

Dokładnie 10 lat temu Inter Mediolan stanął przed historyczną szansą zdobycia Potrójnej Korony. Aby tak się stało Interiści po wygraniu Serie A i Pucharu Włoch musieli wygrać finał Ligi Mistrzów, w którym mieli zmierzyć się z Bayernem Monachium. Oto jak wyglądały zmagania Interistów w drodze na do finału elitarnych rozgrywek.

 

Faza grupowa

Inter rozpoczął zmagania w elitarnych rozgrywkach europejskich od fazy grupowej. Nerazzurri znaleźli się w grupie F. Los przydzielił im w niej następujących przeciwników: FC Barcelona, Dinamo Kijów oraz Rubin Kazań.  

W niej podopieczni Jose Mourinho wygrali dwa spotkania. U siebie z Rubinem Kazań oraz na wyjeździe z Dinamo Kijów. Następnie Interiści zremisowali trzy spotkania: u siebie z Barceloną, Dinamem Kijów oraz z Rubinem na wyjeździe. Jedyną porażkę Włosi zanotowali w wyjazdowym starciu z Barceloną.

Łącznie Inter zdobył w fazie grupowej 9 punktów, dzięki czemu mediolańczycy z drugiego miejsca awansowali do 1/8 finału.

1/8 finału

W 1/8 rozgrywek Inter trafił na angielską Chelsea. Nerazurri najpierw pokonali u siebie londyńczyków 2:1, a w rewanżu w Londynie pokonali The Blues 1-0. Notując dwa zwycięstwa Inter awansował do kolejnej fazy turnieju.

 

Ćwierćfinał

W ćwierćfinale Inter trafił na CSKA Moskwa. Podopieczni Jose Mourinho notując dwa zwycięstwa po 1-0, zaliczyli kolejny awans, tym razem już do półfinału.

 

Półfinał

W półfinale na podopiecznych Jose Mourinho czekała  Barcelona. Uważany za jeden z faworytów to wygarnia całego turnieju, kataloński zespół, z którym Inter mierzył się już w fazie grupowej. W pierwszym meczu Inter wygrał 3-1. W rewanżu po dramatycznym boju przegrał 1-0, ale awans do finału stał się faktem.  

 

Finał

Finał został zaplanowany 22 maja na stadionie Realu Madryt, Estadio Santiago Bernabeu. Inter miał zmierzyć się w nim z Bayernem Monachium, który w półfinale wyeliminował Olympique Lyon. Mecz ten sędziowali angielscy arbitrzy na czele z Howardem Webbem. Mecz ten z wysokości trybun obejrzało 80 tysięcy widzów.

 

Mecz ten, który rozpoczął się o 20:45 wygrali Interiści dzięki bramkom zdobytym przez Diego Milito, który został uznany za Najlepszego piłkarza całych rozgrywek. Tym samym po raz trzeci w swojej historii Inter sięgnął po Puchar Ligi Mistrzów.

 

Oto składy w jakich wystąpiły oba zespoły:

 

Bayern Monachium - skład:

Butt - Lahm, van Buyten, Demichelis, Badstuber - Robben, Schweinsteiger, van Bommel, Altintop (63. Klose) - Mueller, Olić (74. Gomez)

 

Inter Mediolan – skład:

Julio Cesar - Maicon, Lucio, Samuel, Chivu (68. Stankovic) - Zanetti, Sneijder, Cambiasso - Pandev (79. Muntari), Eto'o, Milito (90. Materazzi)

 

Pierwsza połowa:

 

Druga połowa:

 

 

Zobacz też

icardi

Inter ma dostać 15mln w przypadku powrotu Icardiego do Serie A (7)

30.05
12:55
Oriali

Oriali odchodzi ze sztabu reprezentacji Włoch (1)

24.05
19:44

Komentarze (21)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
23.05.2020 o 19:09 przez cuba
cuba
To był dream team ,rodzina,każdy za każdego
23.05.2020 o 00:04 przez Endru
Endru
https://youtu.be/7ObP3rOUUNU Mam nadzieje, ze doczekamy jeszcze takiej fety pod duomo i na meazza.
22.05.2020 o 23:23 przez Woo-cash
Woo-cash
Ach cóż to był za wieczór. Po pierwszej bramce dla Interu resztę pamiętam jak przez mgłę. Świętowania tego wieczoru nie było końca. Na drugi dzień dla pewności sprawdziłem wynik. Czy aby to nie był sen.
22.05.2020 o 22:41 przez krzysztof-mazul
+1
krzysztof-mazul
Bardzo dziękuję za przypomnienie tego meczu, wielka radość. wspaniały czas dla Interisty.
22.05.2020 o 22:24 przez interista1987
interista1987
Czarodziej
Ty polglowku Atletico to tez szczesliwie wygrywa?
Jesli juz mowimy o szczesciu to Barcelona z tego slynie i z tego ze czesto im sedziowie pomagali
Jakos dziwnie o finale siedzisz cicho bo zgasili takich jak kiepa
A kysz
22.05.2020 o 19:56 przez Endru
+1
Endru
Jose wroc i poprowadź nas raz jeszcze
22.05.2020 o 14:55 przez maciejos
+1
maciejos
+film, który najlepiej oddaje tamte emocje
https://www.youtube.com/watch?v=tBs9JVDPla4&t=261s
22.05.2020 o 14:06 przez danielinter
-1
danielinter
Szkoda ze po tym wszystkim przyszedl gruby benek i wszystko zawalil.Gdyby Leonardo pracowal od poczatku to jestem pewny ze mistrz by byl , a w kolejnych latach pomimo sciagan Mudingayow ugralby wiecej niz ci amatorzy do czasu powrotu Mancio.
22.05.2020 o 14:32 przez ragnar
ragnar
Więcej tu winy Morasia który przykrecil kurek
Gdyby za kasę z Balo kupił np Aguero i dał grubemu jego pupili Kuyta i Mascherano byłoby ok
22.05.2020 o 14:52 przez danielinter
danielinter
Oczywiście ze tak zamiast sciagania pilkarzy typu Lucio , Sneijder czy Eto'o przychodzili Silvestre , Kharja czy Rocchi , ale dalej w składzie bylo sporo dobrych graczy , ktorzy przy lepszych trenerach do tego 2012 powinni zdobywac mistrza i lepiej grac w LM , a do 2014 chociaż nie wypadac za lige mistrzow natomiast radzili sobie fatalnie i graliśmy poniżej tego co mogliśmy.
22.05.2020 o 13:40 przez mroowa111
+1
mroowa111
Fajne czasy kiedy oglądało się Inter i wiedziało, że są naprawdę mocni, zrobili wtedy wielką rzecz , która przeszła do historii i nikt tego nie zabierze, kawał pięknych wspomnień i historii, pamiętam jak dzisiaj,jak popijałem heinekena i wcinałem pizze i miałem łzy w oczach z radosći, że moja ukochana drużyna zrobiła coś pięknego i wielkiego. Forza Inter !! !
22.05.2020 o 12:41 przez kamil13216
+11
kamil13216
Pamiętam doskonale tamten czas, pyerdolona powódz, całe dni mi upływały na wylewaniu wody z piwnicy bo nie mieliśmy pompy, przestałem chodzić do szkoły w tym celu i ten wieczór 22.05 był jakby chwilowym odpoczynkiem od tej całej sytuacji, 90 minut bez żadnych problemów, zmartwień.
22.05.2020 o 13:11 przez Czarson
+1
Czarson
I to jest prawdziwe wspominamy
22.05.2020 o 12:16 przez CzarodziejCzasu
-12
CzarodziejCzasu
Szczerze mówiąc czuję się niejako niezręcznie w sytuacji w której co roku wspominane są wydarzenia z roku 2010. Drużyny, która owszem - wygrała wszystko, ale w niezwykle szczęśliwych okolicznościach.

Dziwnym trafem nikt nie wspomina mistrzowskiej drużyny Interu z lat 1963-1965, która w przeciwieństwie do tej z 2010 roku - była Europejskim dominatorem, wzorem do naśladowania. Historia pokazuje, że Inter w 2010 roku wygrał Tryplet zupełnie przypadkowo.

Inter nigdy nie wygrałby z Barceloną gdyby nie fakt, że ekipa z Hiszpanii miała za sobą kilkunastogodzinną podróż autokarem do Mediolanu. Mecz na CN obnażył całkowicie braki tej drużyny. Nawet do czerwonej kartki Thiago Motty Inter nie był w stanie zrobić dosłownie nic. I do tej pory zastanawia mnie dlaczego zabrano gola Bojana Krkicia, który został zdobyty zupełnie prawidłowo i jak to się stało, że akurat tego dnia Cesarowi zdarzyła się Interwencja życia przy golu Messiego. Wygląda na to, że tego dnia - Bóg był z Interem. W dobie Varu Inter nigdy nie wygrałby tego tytułu.

Faktem jest, że Inter 2010 to jeden z najsłabszych triumfatorów LM w XXI wieku. Udowadnia to fakt, że Ci sami piłkarze - dosłownie rok później - zostali ograni przez Schalke, a w Lidze skompromitowali się przeciwko Milanowi.

Tak czy owak - nikomu nie chce psuć święta, choć ja nie identyfikuję się z tym sukcesem. Przeczytałem dziś wywiad z Mourinho w 10-lecie tego sukcesu i jestem po prostu zażenowany. Ciągłe opowiadanie całej historii w stylu powieści science-ficton. "Powtarzałem Morattiemu - potrzebujemy Wesa, Wesa Wesa. Powiedziałem Ibrahimoviciowi, że to my wygramy LM" - Bitch Please, ileż można to samo w kółko? Nic dziwnego, że gość upadł, skoro ciągle żyje sukcesami w przeszłości. Od dawna zresztą powtarzam, że LM mogliśmy wygrać już w 2009 roku. Wystarczyło tylko zostawić stery Manciniemu.
22.05.2020 o 12:31 przez wrobel1908
+3
wrobel1908
W dobie Varu jak najbardziej Inter by wygrał LM gol Pique strzelony z minimalnego
spalonego w pierwszym meczu Milito wychodzi sam na sam a sędzia odgwizduje fuorigioco gdzie spalonego nie było już nie wspominając o chamskich zagrywkach Messiego wobec Maicona.
22.05.2020 o 12:37 przez ZanettiLider77
-13
ZanettiLider77
Pełna zgoda, niestety, to był wypadek przy pracy, w Lidze Mistrzów pokazywały się z dobrej strony tez takie kluby jak FC Porto czy Monaco, ostatnio Ajax, byliśmy najsłabszym triumfatorem od lat. Wygraliśmy i fajnie, ale wcześniej przepadliśmy w czeluściach przeciętności, po tym sukcesie także. Hegemonem nie jesteśmy,
bo tacy utrzymują się na szczycie wiele lat i regularnie dochodzą do 1/2 lub finału, my wystrzeliliśmy raz i teraz pewnie będziemy czekać na kolejny sukces znów kilkadziesiąt lat...
22.05.2020 o 14:03 przez danielinter
+5
danielinter
Idz sie Juvku pozalic gdzie indziej bo tu swoich wyznawcow twych belkotow nie znajdziesz
22.05.2020 o 16:36 przez Rebelde
+1
Rebelde
No i gula nie wytrzymała, żółć się wylała. Jednak tripleta, uwiera was w tyłku do tej pory. Żałosny komentarz
22.05.2020 o 20:36 przez Piekarz
+4
Piekarz
Minusuję bez czytania
22.05.2020 o 21:49 przez Endru
Endru
Ty prezentujesz soba jakis inny wymiar kibicowania nieosiągalny dla normalnych ludzi
22.05.2020 o 11:15 przez WaskyFCI
WaskyFCI
Czy wie ktoś gdzie można ściągnąć ten mecz z Polskim komentarzem? Idealny byłby na dzisiejszy wieczór ;)

Shoutbox

ManOnFire 31.05.2020 07:58

Twoja głupotę juz nie można :) pozdro :)

CzarodziejCzasu 31.05.2020 07:57

Schizofremia. Mozesz to wyleczyć

ManOnFire 31.05.2020 07:53

Cienka lina :)

ManOnFire 31.05.2020 07:52

Poje kawe i rozmawiam z Martą Ha. To co Nasir wysyła, znaczy jego siostra. Pozdrawiam

Woo-cash 31.05.2020 02:14

Odpowiem troche enigmatycznie. Jestem niby ze Śląska ale historycznie z Małopolski 😜

Endru 31.05.2020 02:10

Lecimy mroowa jak 14tego jest mecz ale moze 17 final co ty na to

Endru 31.05.2020 02:10

Ty woocash

Woo-cash 31.05.2020 01:38

Słyszał kto o tym?

Woo-cash 31.05.2020 01:38

LBRY jest zdecentralizowanym protokołem z otwartym kodem źródłowym, kontrolowanym przez jego użytkowników. LBRY umożliwia korzystanie z podobnych usług, do których mamy dostęp przy pomocy YouTube, Netflix i Apple TV. W przeciwieństwie do wymienionych platform, LBRY jest całkowicie zdecentralizowany! Usługi takie jak YouTube to scentralizowane platformy kontrolowane przez jedną firmę lub grupę ludzi. Firmy te mogą zmieniać zasady i regulaminy, a także cenzurować treści, aby uspokoić autorytarne rządy lub partnerów korporacyjnych. LBRY nigdy nie może jednostronnie zmienić zasad dotyczących wydawców lub konsumentów.

Woo-cash 31.05.2020 00:47

Endru kto? 😉

mroowa111 31.05.2020 00:35

endru lkecimy ddo feicity 14 co?

Endru 31.05.2020 00:30

A skad jestes?

Woo-cash 31.05.2020 00:01

Myślę że może na jakiś meczyk się zlapiemy. Może nawet w czerwcu jakbyś dał radę.

Woo-cash 30.05.2020 23:59

Jasne że aktualna. W chwili obecnej dokładnie jeszcze nie wiem.

Pader88 30.05.2020 23:47

kiedy woo-cash zjezdzasz? mam nadzieje ze ustawka dalej aktualna :P

ZnawcaCalcio 30.05.2020 23:28

bo niby 13 mln za samo wyp. dostaliśmy

ZnawcaCalcio 30.05.2020 23:28

w sumie na Icardim zarobimy 66 mln? 13 za wypożyczenie i 53 mln za sam transfer?

Woo-cash 30.05.2020 22:40

Zjezdzam do Polski na miesiąc moze dluzej pozalatwiac pare spraw 🙂

Woo-cash 30.05.2020 22:39

Bo jestem leniwy i nie chce mi sie robić

Archiwum shoutboxa

Wyniki Serie A

Niedziela, 24 maja

  • Postp.

    Milan

    ? - ?

    Cagliari

  • Postp.

    Atalanta

    ? - ?

    Inter

  • Postp.

    Bologna

    ? - ?

    Torino

  • Postp.

    Brescia

    ? - ?

    Sampdoria

  • Postp.

    Genoa

    ? - ?

    Verona

  • Postp.

    Lecce

    ? - ?

    Parma

  • Postp.

    SPAL

    ? - ?

    Fiorentina

  • Postp.

    Napoli

    ? - ?

    Lazio

  • Postp.

    Sassuolo

    ? - ?

    Udinese

  • Postp.

    Juventus

    ? - ?

    Roma

Booking.com

Publicystyka

Lautaro Martinez BVB

L(out)aro Martinez (17)

26.05
12:05
Antonio Conte

Jak to z panem jest, panie Conte? (22)

04.04
12:12
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Juventus

    Juventus

    26

    63

  • 2

    Lazio

    Lazio

    26

    62

  • 3

    Inter

    Inter

    25

    54

  • 4

    Atalanta

    Atalanta

    25

    48

  • 5

    Roma

    Roma

    26

    45

  • 6

    Napoli

    Napoli

    26

    39

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Ciro Immobile

    27

  • 2

    Cristiano Ronaldo

    21

  • 3

    Romelu Lukaku

    17

  • 4

    Joao Pedro

    16

  • 5

    Josip Ilicic

    15

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 27010

Liczba newsów: 36638