Serwis

Zapomniany Interista: Dennis Bergkamp (14)

Autor:
Źródło: różne
7 miesięcy temu
1536
14
Dennis Bergkamp

Gwiazda reprezentacji Holandii i Ajaxu, legenda Arsenalu. "Inteligencja i klasa, oto cały Bergkamp" - mówił o nim Arsene Wenger. Swego czasu jeden z najlepszych napastników w Europie. Mało kto pamięta jednak o nim w kontekście jego gry w Interze.

Na piłkę był skazany praktycznie od urodzenia, wszak rodzice nadali mu imię na cześć słynnego gracza Manchesteru United - Denisa Law'a. W jego rodziny wszyscy poza nim kibicowali Manchesterowi United, on jednak podziwiał grę występującego w Tottenhamie Glenna Hodle'a. Wtedy nie wiedział jeszcze, że za kilkanaście lat zostanie legendą odwiecznego rywala Kogutów - Arsenalu.

Bergkamp piłkarsko dorastał w szkółce Ajaxu Amsterdam. W Eredivise zadebiutował  w wieku zaledwie 17 lat. W drużynie ze stolicy Holandii występował do 1993 roku. W tym czasie wraz z zespołem zdobywał Puchar UEFA, triumfował w lidze oraz Pucharze Holandii, został również dwukrotnie wybrany wybrany najlepszym holenderskim piłkarzem. 

W 1993 roku 24-letni wówczas zawodnik zdecydował się na przenosiny do Interu Mediolan. Kwota jego transferu wynosiła ok. 11 mln euro. Przeprowadzkę na Półwysep Apeniński odradzał mu wtedy legendarny Johann Cruijff, który był jego trenerem w Ajaxie. Jak się później okazało - miał rację. Bergkamp miał we Włoszech ogromne problemy z aklimatyzacją. Kłopoty sprawiało mu przede wszystkim przystosowanie się  do stylu gry. Zawodnik był również skonfliktowany z niektórymi zawodnikami drużyny oraz dziennikarzami. Nie odpowiadała mu także pozycja na boisku, na której w drużynie Nerazzurrich występował. Osvaldo Bagnoli, Giampiero Marini i Ottavio Bianchi ustawiali holendra jako wysuniętego napastnika, podczas gdy on sam preferował grę jako zawodnik atakujący z głębi, tzw. wolny elektron. Nie potrafił odnaleźć się w narzuconych schematach i taktyce. Po dwóch latach pobytu w Mediolanie Bergkamp zdecydował się na przenosiny do Arsenalu, skąd przyszło dla niego wybawienie.

Holender w czarno-niebieskim trykocie wystąpił ostatecznie w 59 spotkaniach, w których zaliczył zaledwie 12 trafień.

Po przenosinach do Londynu jego gwiazda rozbłysła na nowo. Okres jego najlepszej gry przypadł na końcówkę lat 90-tych XX wieku. Bergkamp miał ogromny wpływ na odbudowę Arsenalu po stagnacji z początku tamtej dekady. Był bardzo szanowany przez kibiców Kanonierów, a niektórzy nawet zaczęli nazywać go Bogiem. W trakcie swojej gry dla angielskiego klubu rozegrał 345 spotkań, w których zdobył 120 bramek. Karierę zakończył w 2006 roku, a po latach doczekał się swojego pomnika tuż obok Emirates Stadium. 

Co ciekawe, Dennis Bergkamp został również zapamiętany z tego powodu, że panicznie bał się latać samolotami. Po latach przyznał, że znając jego fobie kluby podczas negocjacji automatycznie obniżały propozycję zarobków.

 

 

Zobacz też

mercato live nainggolan

Mercato Live - 14.09 (20:19) Otamendi może zastąpić Godina (58)

14.09
00:05
mercato live lautaro kolarov

MERCATO LIVE - 19.09 (20:50) Everton zainteresowany Perisiciem (27)

19.09
09:21

Komentarze (14)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
28.04.2020 o 13:49 przez strzalkowy
strzalkowy
Mam jeszcze jego koszulkę 🙂
28.04.2020 o 13:13 przez Pader88
+2
Pader88
Nastepny Interista jak z koziej dupy trabka... proponuje przy takich nazwiskach zrobic nowa serie: "zapomniany zawodnik Interu".
28.04.2020 o 13:26 przez WTC
+2
WTC
Zapomniany Interista na ławce trenerskiej: Frank De Boer.

Może takie coś? xD
28.04.2020 o 16:31 przez Pader88
+1
Pader88
Ten to nie taki zapomniany, caly czas sie przypomina i pierdzieli co to on by nie zrobil, gdyby... xD
28.04.2020 o 18:07 przez WTC
WTC
xddd
28.04.2020 o 10:16 przez Odet
+2
Odet
To piłkarz, któremu nasze piękne barwy nie odpowiadały. Sam to powiedział w jednym wywiadzie (z lat 90tych), jaki z nim czytałem. Jemu odpowiadały tylko kolory biały i czerwony, takie jakie miał w Ajaxie.
Gardzę.
Pozdr.
28.04.2020 o 10:55 przez SETE
+2
SETE
Dokładnie tak Odet. Również pamietam ten wywiad gdy spytano czemu odszedł do Arsenalu to powiedział ze kolory koszulek mu bardziej odpowiadają :) taki dowcipniś był a następnie piłkarz wybitny
28.04.2020 o 09:04 przez DonDawido
DonDawido
Świetny piłkarz, ale chyba trafił do nas odrobinę za wcześnie, jako jeszcze dość nieopierzony młokos. Serie A wymagała wtedy ogromnej jakości i dojrzałości. Inna sprawa, że gdyby trafił pod odpowiedniego trenera, to dałby mu więcej swobody na boisku, z korzyścią dla wszystkich.
27.04.2020 o 22:58 przez Klinsi64
+1
Klinsi64
Ajax,artysta z Premier League,gra na niewłaściwej pozycji...coś mi to mówi,ale jeszcze nie wiem co
27.04.2020 o 21:58 przez Tifosinho
Tifosinho
Najgorsze jest to, ,że w kontekście wielu bardzo dobrych piłkarzy, którzy zaliczyli epizody w Interze czyta się o "wystawianiu na nie swoich pozycjach". Tacy piłkarze jak Roberto Carlos, Fabio Cannavaro czy chociażby Denis Bergkamp byli na siłę ustawiani na nowych dla siebie pozycjach i to był właśnie główny powód, że nie odnieśli sukcesu w barwach Nerazzurrich.
27.04.2020 o 15:58 przez CzarodziejCzasu
-2
CzarodziejCzasu
Skoro mowa o zapomnianych Interistach to warto przypomnieć takie postacie jak Ivan Perisic, Radia Nainggolan czy Mauro Icardi.
27.04.2020 o 19:15 przez WTC
+2
WTC
To są ''Interiści'' wygnani, a nie zapomniani.
27.04.2020 o 15:46 przez Kaniol
Kaniol
Idol z dzieciństwa, ale niestety najlepsze lata gry miał w Arsenalu
27.04.2020 o 15:25 przez SETE
SETE
Kolejny przykład zawodnika, który mial roznego rodzaju problemy w Interze , od taktyki , przez pogode az do koloru koszulek , odchodzi do innego klubu i staje się topem :)
Klasyka

Shoutbox

Vancore 02.12.2020 17:05

to pomysl o tym jeszcze raz

pablo77 02.12.2020 17:04

jakby przegrali z BM :D

pablo77 02.12.2020 17:04

tak sobie rozkminiłem, że Inter mógł wczoraj wyeliminować siebie i Real za jednym zamachem :D

pablo77 02.12.2020 17:03

siemanko

IlCapitano 02.12.2020 16:48

Jaskar został zgwałcony w lecie 2017 i teraz wrócił to dokuczał, ale niebawem znów zniknie

Piekarz 02.12.2020 16:48

ostatni post przed wysrywami Randamy

ZnawcaCalcio 02.12.2020 16:48

wygląda to przynajmniej profesjonalnie

Czarson 02.12.2020 16:48

ilcap jestes odpowiedzialny za zachowanie jaskiera

IlCapitano 02.12.2020 16:48

Jasker oprócz bana to jeszcze w ryja powinien dostać

ZnawcaCalcio 02.12.2020 16:48

regulamin napisany dla beki

domin98 02.12.2020 16:48

to go zbanuję

domin98 02.12.2020 16:48

no to dajcie screena

Odet 02.12.2020 16:48

pewnie dostaniesz, zależy czy maniek śpi

ZnawcaCalcio 02.12.2020 16:48

Zakazane jest obrażanie i prowokowanie innych użytkowników.

ZnawcaCalcio 02.12.2020 16:47

3. Zasady korzystania z serwisu

Odet 02.12.2020 16:47

bo obraża tylko Inter, a nie użytkownikow

IlCapitano 02.12.2020 16:47

Zara pewnie ja dostanę

IlCapitano 02.12.2020 16:47

A czemu ten cwel jasker nie ma bana jeszcze

ZnawcaCalcio 02.12.2020 16:47

czy nie ma podstaw, bo nie użył brzydkiego słowa?

Archiwum shoutboxa

Sonda

Najlepszym zawodnikiem Interu w meczu z Borussią był:

Polls answer

Wyniki Serie A

Sobota, 28 listopada

  • FT

    Sassuolo

    0 - 3

    Inter

  • FT

    Benevento

    1 - 1

    Juventus

  • FT

    Atalanta

    0 - 2

    Hellas Verona

Niedziela, 29 listopada

  • FT

    Lazio

    1 - 3

    Udinese

  • FT

    AC Milan

    2 - 0

    Fiorentina

  • FT

    Bologna

    1 - 0

    Crotone

  • FT

    Cagliari

    2 - 2

    Spezia

  • FT

    SSC Napoli

    4 - 0

    Roma

Poniedziałek, 30 listopada

  • FT

    Torino

    2 - 2

    Sampdoria

  • FT

    Genoa

    1 - 2

    Parma

Sobota, 05 grudnia

  • 15:00

    Spezia

    ? - ?

    Lazio

  • 18:00

    Juventus

    ? - ?

    Torino

  • 20:45

    Inter

    ? - ?

    Bologna

Niedziela, 06 grudnia

  • 12:30

    Hellas Verona

    ? - ?

    Cagliari

  • 15:00

    Parma

    ? - ?

    Benevento

  • 15:00

    Roma

    ? - ?

    Sassuolo

  • 15:00

    Udinese

    ? - ?

    Atalanta

  • 18:00

    Crotone

    ? - ?

    SSC Napoli

  • 20:45

    Sampdoria

    ? - ?

    AC Milan

Poniedziałek, 07 grudnia

  • 20:45

    Fiorentina

    ? - ?

    Genoa

Publicystyka

Kolarov

Aleksandar Kolarov - moje przemyślenia (7)

10.09
21:33
hakimi

O Hakimim słów kilka - artykuł (17)

30.08
11:28
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Milan

    Milan

    9

    23

  • 2

    Inter

    Inter

    9

    18

  • 3

    Sassuolo

    Sassuolo

    9

    18

  • 4

    Juventus

    Juventus

    9

    17

  • 5

    Napoli (-1)*

    9

    17

  • 6

    Roma

    Roma

    9

    17

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Zlatan Ibrahimovic

    10

  • 2

    Cristiano Ronaldo

    8

  • 3

    Andrea Belotti

    7

  • 4

    Romelu Lukaku

    7

  • 5

    Joao Pedro

    6

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 27062

Liczba newsów: 38050