Awans na wyciągnięcie ręki! | FC Barcelona 3:3 Inter (139)

Źródło: inf. własna
ponad rok temu
8564
139

O 21:00 w Barcelonie wybrzmiał pierwszy gwizdek Szymona Marciniaka. Polski arbiter rozpoczął w ten sposób spotkanie pomiędzy FC Barceloną a Interem Mediolan, które jest rozgrywane w ramach 4 kolejki grupy C. Zapraszamy do śledzenia relacji meczowej.

1. połowa:

W pierwszych minutach spotkania Inter postawił trudne warunki Barcelonie, która miała problem, aby dojść do sytuacji bramkowej. W 9 minucie jednak do strzału głową po rzucie rożnym doszedł Robert Lewandowski, lecz piłkę z linii bramkowej wybił Henrikh Mkhitaryan. W 16 minucie świetną okazję do zdobycia bramki miał Edin Dzeko, lecz po jego strzale piłka odbiła się od poprzeczki, trafiła w linię bramkową i wróciła w pole. Chwilę później Mkhitaryan próbował pokonać Ter Stegena strzałem z dystansu, ale niemiecki golkiper nie miał problemu z obroną strzału pomocnika Interu. Już w kolejnej akcji swoich sił spróbował Dembele, lecz efektowną paradą popisał się Onana. Barcelona wywalczyła rzut rożny, po którym Inter za sprawą Barelli wyprowadził groźną kontrę, ale Denzel Dumfries nie dał rady w sytuacji sam na sam pokonać bramkarza Barcelony. W 30 minucie piłkę po strzale Sergi Roberto wypluł Andre Onana, lecz Kameruńczyk w porę zdążył naprawić swój błąd. W 36 minucie świetną piłkę do Raphinhi posłał Robert Lewandowski, lecz Brazylijczyk zmarnował niemalże stuprocentową sytuację. Co się odwlecze to nie uciecze, w 40 minucie Sergi Roberto wyłożył piłkę Ousmane Dembele, który wpakował futbolówkę do pustej bramki. Chwilę później wynik próbował podwyższyć Raphinha, lecz piłka po jego lobie delikatnie minęła słupek bramki Interu. Pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem gospodarzy.

2. połowa:

Tym razem to Barcelona przejęła inicjatywę po rozpoczęciu gry nakładając wysoki pressing na zawodników wicemistrza Włoch. W 50 minucie świetną piłkę w pole karne posłał Alessandro Bastoni, do której po olbrzymim błędzie Gerarda Pique dopadł Nicolo Barella, który wpakował futbolówkę do bramki Barcelony. Inter doprowadza do remisu na Camp Nou! Chwilę później za niesportowe zachowanie żółtą kartkę oberzał Lautaro Martinez, a za raz po nim upomnienie otrzymał Stefan de Vrij. Inter wyraźnie podkręcił tempo i co chwilę zaczął zagrażać bramce Barcelony za sprawą kolejno Dzeko oraz Calhanoglu. Inicjatywę następnie starała się przejąć Duma Katalonii, lecz Nerazzurri świetnie odpierali naciski hiszpańskiego zespołu. W 63 minucie świetnie piłkę w środku pola przejął Hakan Calhanoglu, który posłał ją do Lautaro Martineza, Argentyńczyk minął zwodem Erica Garcię i umieścił piłkę w siatce. Inter prowadzi z Barceloną! W 70 minucie piłkę do bramki Interu wpakował Robert Lewandowski, lecz Polak znajdował się na wyraźnej pozycji spalonej. Na kwadrans przed końcem spotkania Simone Inzaghi zdecydował się na dokonanie zmian. Boisko opuścił Hakan Calhanoglu oraz Edin Dzeko, a na murawie w ich miejsce pojawili się Robin Gosens oraz Raoul Bellanova. W 82 minucie strzał oddał Robert Lewandowski, piłka trafiła w Alessandro Bastoniego, co zmyliło Andre Onanę i futbolówka wpadła do bramki. Barcelona zremisujowała i szykowała nam się gorąca końcówka na Camp Nou. Simone Inzaghi postanowił zareagować i dokonał kolejnych zmian. Na boisko weszli Acerbi i Asllani za Bastoniego oraz Barellę. Niesamowite! Andre Onana wykopał piłkę do samotnego Lautaro Martineza, który pięknie zagrał do Robina Gosensa, który znowu wyprowadził Inter na prowadzenie! I jeszcze raz Robert Lewandowski. Dośrodkowanie w pole karne wykorzystał Polak i rzucił tym samym Barcelonie ostatnie koło ratunkowe. Końcówka meczu była wyśmienita, tym razem sam na sam z bramkarzem stanął Kristjan Asllani, lecz nie pokonał niemieckiego golkipera. W 96 minucie emocji nie wytrzymał Simone Inzaghi oraz część członków sztabu szkoleniowego Interu, co poskutkowało obejrzeniem przez nich czerwonych kartek. Ależ to był mecz, ależ to było widowisko!

Strzelcy: 40' Dembélé (B), 50' Barella (I), 63' Lautaro (I), 82' Lewandowski (B), 89' Gosens (I), 92' Lewandowski (B)

Barcelona (4-3-3): 1 Ter Stegen; 20 Sergi Roberto (19 Kessie 73'), 3 Piqué, 24 Eric Garcia, 17 Marcos Alonso (28 Balde 73'); 8 Pedri, 5 Busquets (21 de Jong 64'), 30 Gavi (11 Ferran Torres 83'); 22 Raphinha (10 Fati 64'), 9 Lewandowski, 7 Dembélé.

Ławka rezerwowych: 26 Inaki Pena, 36 Tenas, 18 Jordi Alba, 29 Casado, 32 Torre.

Trener: Xavi.

INTER (3-5-2): 24 Onana; 37 Skriniar, 6 De Vrij, 95 Bastoni (15 Acerbi 85'); 2 Dumfries, 23 Barella (14 Asllani 85'), 20 Calhanoglu (8 Gosens 76'), 22 Mkhitaryan, 32 Dimarco (36 Darmian 67'); 9 Dzeko (12 Bellanova 76'), 10 Lautaro.

Ławka rezerwowych: 1 Handanovic, 40 Botis, 5 Gagliardini, 33 D'Ambrosio, 42 Curatolo, 45 Carboni, 50 Stankovic.

Trener: Simone Inzaghi.

Jesus karci Inter, Nerazzurri wypuszczają prowadzenie i kończą wspaniałą serię | Inter 1:1 Napoli (81)

17.03
19:44

Co za końcówka! Inter, po golu w doliczonym czasie gry, pokonuje Udinese 1-2 (44)

08.04
19:57

Komentarze (139)

14.10.2022 o 10:58 przez Chytrus
Chytrus
Pokazaliśmy, że pierwsze zwycięstwo z nimi w Mediolanie, to nie był przypadek. Szkoda tej ostatniej setki, bo mogliśmy już postawić kropkę nad "i".
13.10.2022 o 13:57 przez Kacpi26tv
Kacpi26tv
Czasami najtrudniejsze mecze są meczami kiedy piłkarz najlepiej się odblokowuje. Tak jak kiedyś Eriksen i gol z Milanem to może będzie tak samo teraz z gosensem? Obyyyyy
13.10.2022 o 12:43 przez madvillain666
+5
madvillain666
Przestaną gnojki z TVP czy innych Polsatów jeździć na dobrze opłacane ryczałty do Barcelony, gdzie żyją i żrą między innymi za naszą kasę. I to byłoby piękne,
13.10.2022 o 12:42 przez madvillain666
+2
Warto było... Chociażby ze względu na płacz polskich mediów, bo Pan Robercik może nie zagrać w LM na wiosnę :)
13.10.2022 o 10:00 przez pasencjusz88
+3
pasencjusz88
Ten Marciniak to wieprz wstrętny, Bombele za kopnięcie Darmiana którego krzyk było słychać na mojej wiosce zobaczył tylko żółtko a potem go jeszcze w późniejszej akcji uspokajał gdy ten się zapalił no ewidentna kanalia nie chciała wyrzucać nikogo w takim prestiżowym meczu tfu Marciniak
13.10.2022 o 09:37 przez Speaker
+3
Speaker
Dobrze że po takim meczu tym razem mamy na rozkładzie Salernitane, trzeba to przepchnąć choćby kolanem 1:0, styl absolutnie mnie w tym meczu nie obchodzi.
13.10.2022 o 08:59 przez Kondzik
+5
Kondzik
Szkoda że nie 3 pkt bo było naprawdę blisko 💪 Jednak sądzę że każdy z nas przed tym dwumeczem 4pkt by brał z pocalowaniem w rękę. Miejmy nadzieję że takie nastawienie i taka atmosfera zostanie w drużynie na długo. Forza Inter ⚫🔵
13.10.2022 o 08:46 przez kcpwwa
+2
kcpwwa
Pojawia się dużo zdań nt opaski dla Skriniara i Onany w bramce, że to był impuls do podniesienia z kolan. Ale jedna rzecz, która imo musi wybrzmieć, że Inzaghi do tego musiał dojrzeć i to zrobił. Widać rękę trenera, bo on jest mega motywatorem, co udowadniał w Lazio. I to mentalne powstanie to nie tylko zmiany personalne- to psychologiczna robota, za trener co ma moje zaufanie. A za wczoraj zdobył podziw, jak cała drużyna ♥️ I tak- to, że istnieje życie bez Brozo również zaliczam do sukcesów Simone.
13.10.2022 o 18:35 przez SETE
SETE
Ja myśle , ze pomógł mu w tej decyzji Zarząd . Ale to jest moja opinia nie poparta faktami
13.10.2022 o 08:11 przez Piotrekfci
+1
Teraz los jest w naszych rękach ! Barcelonka miała fart że zremisowała ale nie ma co płakać dalej głowy pochylone i ciężka charowa a 2 runda będzie nasza ! Forza !!
13.10.2022 o 07:02 przez Ojciec SB
+10
Ojciec SB
Mogło być jeszcze lepiej, ale jest świetnie. Pokazaliśmy charakter, pokazaliśmy siłę mimo wielkich problemów na początku sezonu! Drużyna łapie oddech, tak jakby Onana w bramce i opaska dla Skriniara bylo naszym momentem zwrotnym, teraz widać wole walki i wiarę w zwycięstwo! Tego chciałem Pan Skriniar z opaską kapitana, odpowiedni człowiek w odpowiednim miejscu! Dodatkowo strata Brozo, ogólnie zawsze to była dla nas tragedia w środku pola, a na dziś dzień może się okazać zbawieniem. Okazuje się że istnieje życie bez Brozo, że chłopaki potrafią grać w piłkę, a Szymek chcąc nie chcąc musi kombinować i w końcu może wyjść ze swojej strefy komfortu. Następny mecz z pepikami który musimy wygrać bo inaczej po co tak bardzo walczyliśmy z farsa?
13.10.2022 o 06:59 przez Balkanczyk
+7
Balkanczyk
Co to było za meczycho?! Genialny mecz do oglądania dla postronnego widza. Pokazaliśmy w tym meczu charakter, tak jak przed meczem remis brałbym w ciemno, tak po tym widowisku niesmak pozostał, bo zwycięstwo było na wyciągnięcie ręki. Szkoda niewykorzystanych sytuacji, ale najważniejsze że los mamy w swoich rękach. Piękna to była noc, Forza Inter !!
13.10.2022 o 06:17 przez Adi03
+2
Adi03
Pazza Inter Amala ;) za to lubię Inter.. za tą nieprzewidywalność ;)
CNS87
Te dwa mecze byly jedynymi meczami w których nie kibicowałem Lewemu. Szkoda ze trafili na Inter. Teraz tylko wygrać z Pilznem i jedziemy dalej!
maverik
Wspaniały mecz, jeden z najlepszych jakie widziałem, a pomyśleć, że mógł być jeszcze lepszy gdyby chociaż Asllani wykorzystał swoją sytuację. W przerwie w życiu bym nie pomyślał, że będziemy dwa razy prowadzić strzelając 3 gole. Jednak trzeba przyznać, że odkąd jest Inzaghi to my w tej Lidze Mistrzów grać potrafimy. W przeciwieństwie do Milanu tydzień temu to Inter przy wielomilionowej publiczności TVP pokazał włoską piłkę w najlepszym wydaniu. Żadnego catenaccio, 6 bramek i świetne widowisko.
Jeśli chodzi o personalia to najbardziej do wyróżnienia dla mnie Lautaro, Barella i Dżeko i to Argentyńczyka bym wybrał MVP.
Teraz nie możemy tego zmarnować u siebie z Pilznem. Pełna koncentracja musi być.
13.10.2022 o 00:54 przez danielWu
+2
danielWu
I paradoksalnie z każdym kolejnym meczem bez brozo. Rozgrywanie piłki jest szybsze i bardziej nieprzewidywalne. Dziś Nikos pokazał że potrafi coś tam w piłkę 😁
13.10.2022 o 00:50 przez danielWu
+2
danielWu
W końcu mecz z silnym przeciwnikiem na korzyść Interu. Więcej sytuacji do strzelenia gla. Rozgrywania piłki jak klubu na wysokim poziomie LM. Oby to przeszło na ligę :)
13.10.2022 o 00:29 przez Kebo
-5
Kebo
Z jednej strony bardzo dobry wynik na wyjeździe, ale naprawdę boli brak koncentracji zawodników, tragiczne zmiany i remis na własne życzenie. Mógł być awans a będzie nerwówka, z Barcelony została już tylko nazwa, której dzisiaj piłkarze się wystraszyli.
13.10.2022 o 13:04 przez Tom_Hardy
-2
Tom_Hardy
O jakich tragicznych zmianach tu gadasz bo chyba mecze pomyliles z tymi sprzed miesiąca.
13.10.2022 o 00:22 przez Matiinterlegia
-3
Matiinterlegia
I tylko tak na marginesie,apeluje o wstrzymanie się z hura optimyzmem.
Awans w zasadzie jest w naszych rękach,to fakt. Ale mówienie ze przyszły mecz będzie decydujący jest błędny. Nie można zakładać ze Barcelona nie wygra z bayernem z urzędu.
13.10.2022 o 00:33 przez Pjoter
+9
Pjoter
Jak my wygramy z Victorią, to wynik meczu Barcelona-Bayern nie będzie miał żadnego znaczenia. :)
13.10.2022 o 09:09 przez interista1987
interista1987
glupi jestes czy co
13.10.2022 o 00:19 przez Matiinterlegia
Lautaro dzisiaj wspaniały mecz.
Gosens się przełamał strzelecko.
Onana,nadal niepewny,nie widzę póki co różnicy między nim a Handą,i żeby nie było,jestem w obozie Onany,wierze ze jak nabierze rytmu meczowego to będzie lepiej.
13.10.2022 o 01:53 przez Kokos
+4
Kokos
Jest jedna różnica widoczna jak byk - Kameruńczykowi się chce i nie stoi jak słup w bramce, do tego żyje w bramce, potrzeba mu po prostu więcej minut, powinien na stałe zagościć w bramce a Handa grywać w PW
13.10.2022 o 06:28 przez InterPablo
+1
InterPablo
Dla mnie jest wielka różnica jeżeli chodzi o zmianę w bramce i nie chodzi o styl bronienia. Zobacz jak odmieniła się gra obrońców kiedy mają Onana broni.
13.10.2022 o 12:29 przez kwapi45
kwapi45
A kto podawał do Lauraro przy trzecim golu? Handa by nie ogarnął
13.10.2022 o 00:09 przez nazional
+3
nazional
O taki Inter prosiłem! Gra obronna ale i gra ofensywna muszą być zbilansowane i tak się stało. Za takie podejście ode mnie wielkie brawa :) A Ty młody Albańczyku to się módl żebysmy awans dowieźli bo za brak podania w ostatniej akcji to jajca do urwania :D
13.10.2022 o 00:16 przez Speaker
Speaker
Jestem pewien że teraz młodemu trzeba więcej dać grać a się wykaże! :) 👍 On ma charakter na pewno będzie ciężko pracował
13.10.2022 o 00:07 przez bobogol
bobogol
przepiękny mecz, szkoda że Robercik się uruchomił, no ale taka jego rola. pewnie jakieś zastrzeżenia do Dimarco przy pierwszym golu rywali, ale... jakie to ma znaczenie?
Brawo obrona, brawo Bare, brawo Lautaro,
Duma :)
13.10.2022 o 00:07 przez interban
+4
interban
Piękny wieczór. To musiało w końcu pyknąć. To nie są przypadkowi ludzie z łapanki jak wyliczał Borek. Swoją drogą bardzo obiektywny komentarz dzisiaj w TVP. Bo już mi się chce rzygać jak w Eleven jadą po Interze jak po szmacie i czekają tylko na potknięcie Interu. To jest punkt zwrotny dla Szymona jak niegdyś za Conte. Przede wszystkim posypał głowę popiołem i stawia na Onanę. Gosens to co kiedyś mówił w komentarzu, że uwielbia zamykać akcję bramką dzisiaj w końcu pokazał. Jedynie nie mogłem pojąć w pewnym momencie czterech wahadłowych na boisku, ale w sumie kadry brakło na zmiany 1 do 1 .
13.10.2022 o 00:11 przez Speaker
-1
Speaker
Ano właśnie... kadry brakło na zmiany 1 do 1, więc mam nadzieję że teraz Zhang posypie głowę popiołem i sięgnie do kieszeni, bo warto inwestować w ten zespół !!
13.10.2022 o 00:50 przez Kebo
Kebo
Ty myślisz, że on nie chciał inwestować czy po prostu nie mógł? Ja myślałem, że na tym etapie to jest dla wszystkich już oczywiste.
Kacpi26tv
Co by nie mówić to ostatnio można zaobserwować że kontuzja brozovicia pomogła trochę drużynie. Brozo jak większości drużyny słabo zaczął sezon i był dużo razy irytujący. Obecnie bez Chorwata inzaghi ładnie sprawdza różne ustawienia w środku pola co w końcu wychodzi na plus bo ostatnio można chwalić wszystkich pomocników (oprócz gagi)
No i oczywiście zmiana bramkarza także przyniosła wiele pozytywów. Co by nie mówić onana nie miał szans przy żadnej z tych bramek i ma bardzo dobre zgranie z obroną mimo nie wielu meczów rozegranych. Oczywiste w niedzielę raczej zagra handa bo to mecz z salerno więc się nawet nie dziwię
12.10.2022 o 23:57 przez SETE
+2
SETE
Dla dobra wszystkich niech Samir już nie podnosi tylka z ławki.
13.10.2022 o 00:03 przez pluto11
+1
pluto11
Jeżeli Onana ma być jeszcze lepszy to Handa musi być przyspawany do ławki i wejść na PW
12.10.2022 o 23:45 przez rafalik93
+1
rafalik93
Bądź co bądź dzięki temu remisowi a nie wygranej będą musieli się spiąć i nie wtopić z Victoria i Bayernem.. Kozak mecz lautiego

armin22
Piękny mecz, szczerze to dawno nie czułem takich emocji, to chyba miłość do Inter <3
13.10.2022 o 04:41 przez armin22
armin22
dodam jeszcze, że wszyscy (poza kibicami Interu) płaczą jaką to Barcelona ma słabą obronę przez kontuzję, owszem ale co w takim razie powiedzieć o pierwszym golu Lewego? Przecież De Vrij idealnie mu podał piłkę, asysta 100%
12.10.2022 o 23:40 przez Radek
+1
Radek
Przed meczem remis w ciemno, a teraz jednak czuć niedosyt :/ świetna druga połowa Lautaro, dobrze że się obudził bo 45 minut wyglądało niemrawie.

Szymon pięknie uciekł spod topora, miał mieć 3 decydujace mecze i proszę sass ograne, a na Barcelonie 4/6 punktów. Nie wszystko stracone ;)

tomintfan 24.04.2024 15:41

macie jakieś dzwonki na telefon związane z Interem ??

coco 24.04.2024 14:51

CdS – Inter, sarà Bento il dopo Sommer! Il brasiliano vivrebbe il suo apprendistato alle spalle dello svizzero. Per poi diventare titolare nella stagione successiva. Ripetendo quanto già accaduto con Julio Cesar.

Seba 24.04.2024 14:12

Czy Saczi wypowiedzial sie juz na temat Interu?

FReeFonix 24.04.2024 12:19

Za czym się rozglądał? Za nowym klubem? Chyba potrzebuje wyzwań, bo cięzko o lepszy klub

Imrahil 24.04.2024 12:17

hihihi milan

AveCaesar 24.04.2024 12:04

Hakan ostatnio bardzo się rozglądał

Simone powiedział mi: „Tato, dopiero teraz zaczynam zdawać sobie sprawę, że zrobiłem wielki wyczyn. ” Dałam mu buziaka, powiedziałem dobra robota. Potem Filippo dał mu buziaka i powiedział dobra robota. Jesteśmy takimi ludźmi. Już byłby mistrzem Europy, gdyby Lukaku nie przegapił tej bramki. Ale obchodzi mnie tylko to, żeby on i Pippo byli dobrymi ludźmi”

fcimaniek 24.04.2024 11:59