Bez rozstrzygnięcia w Turynie | Inter zremisował z Juventusem 1:1 (50)

Źródło: inf. własna
5 miesięcy temu
3708
50

Inter zremisował z Juventusem 1:1. Drużyna Inzaghiego pozostanie liderem tabeli, ale Nerazzurri nie wykorzystali szansy do zbudowania większej przewagi punktowej. Bramkę dla gospodarzy strzelił Dusan Vlahović. Nerazzurri odpowiedzieli dzięki trafieniu Lautaro. Rozgrywane na Allianz Stadium w Turynie. Derby Włoch miały być ozdobą 13. kolejki Serie A, która wróciła do rozgrywek po przerwie reprezentacyjnej.  Żywy do przerwy mecz, miał jednak prawo rozczarować kibiców wydarzeniami w drugiej połowie.

Pierwsze kilka minut mogło dać podstawy przedmeczowym obawom, że spotkanie Juventusu z Interem po powrocie piłkarzy z meczów kadr nardowych, będzie niczym średnio ciekawa partia szachów. Wystarczył jednak kwadrans, aby zmotywowani zawodnicy obu zespołów stworzyło ciekawy mecz, który okazał się rozgrywanym w dobrym tempie widowiskiem. Więcej inicjatywy w okolicach 25. minuty gry miał Juventus, który po błędzie Dufriesa wyszedł na prowadzenie w tym meczu. Dusan Vlahović wykorzystał płaskie podanie Chiesy i otworzył wynik spotkania w 27. minucie.

Juventus niesiony dopingiem swoich kibiców próbował zepchnąć Inter do defensywy, ale stracony gol nie podłamał podopiecznych Simone Inzaghiego. Dobra reakcja drużyny zaowocowała szybki powrotem stanu spotkania do rezultatu remisowego. Podręcznikowo wyprowadzona akcja ofensywna po 2 podaniach była już pod nogami Thurama, który wzorowo obsłużył nabiegającego Lautaro. 33. minuta - 1:1! Inter uspokoił grę na ostatni kwadrans pierwszej połowy i mimo kilku okazji Juventusu, Nerazzurri spokojnie zeszli odpocząć z szatni z neutralnym rezultatem

Już po pierwszych minutach drugiej połowy, można było wysnuć wniosek, że obaj trenerze przerwę w meczu wykorzystali wyłącznie na przypomnienie swoich piłkarzom o ogromnej stawce tego spotkania. Obie drużyny zwolniły tempo, a szybkie rozgrywanie piłki i ciąg na bramkę rywala, z każdą minutą ustępowały miejsca szanowaniu remisu i zachowawczemu budowaniu akcji na własnej połwie. Najbardziej emocjonującym kibiców na stadionie wydarzeniem drugiej połowy było z pewnością wprowadzenie na boisko przez Simone Inzaghiego Cuadrado.

JUVENTUS (3-5-2): 1 Szczesny, 4 Gatti, 3 Bremer, 24 Rugani; 27 Cambiaso, 16 McKennie, 41 Nicolussi Caviglia, 25 Rabiot, 11 Kostic; 9 Vlahovic, 7 Chiesa.

Ławka: 23 Pinsoglio, 36 Perin, 5 Locatelli, 12 Alex Sandro, 13 Huijsen, 14 Milik, 15 Yildiz, 17 Iling-Junior, 18 Kean, 20 Miretti, 47 Nonge.

Trener: Massimiliano Allegri.

INTER (3-5-2): 1 Sommer; 36 Darmian, 6 De Vrij, 15 Acerbi; 2 Dumfries, 23 Barella, 20 Calhanoglu, 22 Mkhitaryan, 32 Dimarco; 9 Thuram, 10 Lautaro.

Ławka: 12 Di Gennaro, 77 Audero, 5 Sensi, 7 Cuadrado, 8 Arnautovic, 14 Klaassen, 16 Frattesi, 21 Asllani, 30 Carlos Augusto, 31 Bisseck, 42 Agoume, 44 Stabile.

Trener: Simone Inzaghi.

Arbiter: Guida.

Asystenci: Meli, Alassio.

Arbiter techniczny: Massa.

VAR: Irrati, Meraviglia.

Co za końcówka! Inter, po golu w doliczonym czasie gry, pokonuje Udinese 1-2 (44)

08.04
19:57

Jesus karci Inter, Nerazzurri wypuszczają prowadzenie i kończą wspaniałą serię | Inter 1:1 Napoli (81)

17.03
19:44

Komentarze (50)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
29.11.2023 o 23:10 przez Bartez
Bartez
Inter lepszy, Juve 1 strzał celny... Powinniśmy wygrać, ale remis na tym terenie jest też OK. Forza!
27.11.2023 o 10:49 przez Xucatlan
+2
Xucatlan
Ja bym zasugerował, że punktem zwrotnym tego meczu było wejście Locatelliego.
My w tę drugą połowę weszliśmy dobrze. Znaleźliśmy słaby punkt Juve w środku pola i w ciągu dosłownie kilku minut Nicolussi Cavaglia naciskany trzykjrotnie stracił piłkę i dwa razy łatwo zostawał ograny przez Mkhitaryana i kiedy się wydawało, że tędy droga do kolejnej bramki, Allegri zareagował, wprowadził Locatelliego, ten znacznie poprawił organizację gry w środku i mocno nas to wybiło z rytmu.
Potem rzecz jasna do głosu doszły zmęczenie po reprezentacjach i trochę ostrożne podejście z myślą, że nie można tego meczu przegrać i gra mocno siadła.
Remis w Turynie, to jednak zawsze bardzo dobry wynik. Do tego cieszy, że zespół wyglądał bardzo dojrzale. Pewien niedosyt jest, ale mecz trzeba uznać za udany.
27.11.2023 o 10:02 przez smerf1600
smerf1600
typowałem remis, 1 pkt na trudnych terenach jak Turyn, Neapol trzeba szanować
27.11.2023 o 07:40 przez Soldier
+2
Soldier
Bez porażki i bez kontuzji to najważniejsze co wynieśliśmy z tego meczu. Teraz obronić się w najbliższym maratonie meczów i końcówka roku będzie z górki
26.11.2023 o 23:55 przez WakashimazuKen
+2
WakashimazuKen
Mecz pułapka . Inzaghi nie dał się wciągnąć w gierki Allegriego i bardzo mądrze podszedł do spotkania . Na osłodę , po świetnej akcji , dostaliśmy piękną bramkę Lautaro - właśnie takiego wykończenia brakowało w poprzednim sezonie . Tak na marginesie - cały czas uważam , że Cuadrado to najlepiej wyszkolony technicznie zawodnik w Interze . 🖤💙
27.11.2023 o 00:25 przez Onana90
Onana90
Wyszkolony może tak. Jednak tępy jest i niedorozwinięty. Won jak najszybciej z tym mopem z Interu.
27.11.2023 o 10:38 przez Xucatlan
Xucatlan
Też go nie lubię albo wręcz nim gardzę, ale obiektywnie trzeba przyznać, że bardzo dobrą zmianę dał wczoraj.
26.11.2023 o 23:00 przez tytusek25
+1
tytusek25
Jestem zadowolony .Jestesmy dalej na pole position a drugie miejsce nie zmniejszylo dystansu do nas.Mecz w Turynie z glowy.Ogolnie takie wyniki jak dla mnie są merytorycznie akceptowalne. Kretacze u siebie to w tym momencie najtrudniejszy mecz ligowy sezonu i mamy go z glowy utrzymujac status quo.
26.11.2023 o 22:57 przez Matiinterlegia
Matiinterlegia
Trudno. Było minęło,do końca sezonu zachować obecna pozycje w tabeli,i będziemy szczęśliwi. I niech się dzieje co chce.
26.11.2023 o 22:56 przez Rafał 1976
+2
Rafał 1976
Widać było że w drugiej połowie nasi zawodnicy byli już zmęczeni po meczach reprezentacji Ale jak to się mówi jak nie idzie wygrać meczu to trzeba go zremisować Ale i tak należą się wielkie 👏👏👏 za tak szybko zdobytego gola wyrównującego
maestro177
Niby wiedziałem, ze tak to będzie wyglądać, ale jednak niedosyt jest.
26.11.2023 o 22:48 przez mroowa111
+2
mroowa111
Fajnie ze utrzymaliśmy lidera pierwsza połowa zywa szybka pelna akcji druga juz typowo taktyczna Najlepszy dzis był Stefan swoje ugralismy nie jest źle choć niedosyt trochę bedzie
26.11.2023 o 22:45 przez kadrian89
+3
kadrian89
Juventus żenujący calma calma, a Inter dostosowujący się do tego.

Jestem rozczarowany, że nie było w ogóle chęci wygrania tego meczu w drugiej połowie.

Dla postronnego kibica ten mecz musiał być niezłym szokiem poznawczym .
26.11.2023 o 22:43 przez Paolo87
+4
Paolo87
Niedosyt jest na pewno ale w gruncie rzeczy remis w Turynie w sumie nie najgorszy. W Turynie nigdy nie gra się łatwo. Zostajemy na fotelu lidera, tragedii nie ma. Ważne żeby nie tracić punktów w meczach z zespołami teoretycznie słabszymi bo takie mecze decydują o Scudetto. Jak dla mnie najgorzej wyglądał Dumfries, kluczową strata, słabe przyjęcie piłki. Poza jednym nie najlepszym dośrodkowanie na głowę Lautaro nic nie pokazał. Niezawodny Lautaro, świetny Thuram. Nie jest źle, pełna koncentracja w kolejnych meczach i Scudetto nasze👍 Forza Inter🥇💪
26.11.2023 o 22:42 przez AveCaesar
+3
AveCaesar
No lepiej tak niż mielibyśmy się odsłonić i dostać bramkę jak umiał zrobić Inter Inzaghiego. Doceniam zmianę podejścia, remis to wciąż 1 pk więcej w tabeli niż przed meczem 😉
26.11.2023 o 22:47 przez AveCaesar
+1
AveCaesar
Czyli coś czego nam brakowało w poprzednim sezonie.
26.11.2023 o 22:41 przez Matiinterlegia
Druga połowa,chociaż standardowo stałem praktycznie całą przed telewizorem,to flaki z olejem…
26.11.2023 o 21:47 przez pasencjusz88
pasencjusz88
Juve tak gówniane że nam wystarczyła jedna akcja i gol. Jedziemy z nimi bo nie mogę patrzeć na mordę Vlahovica 🤮
26.11.2023 o 21:27 przez Paolo87
+1
Paolo87
Juventus dużo bardziej agresywny, non stop pressing przez co naszym brakuje dokładności. Musimy coś na to zaradzić. Kapitalnie współpracują Lautaro z Thuramem ale musimy poprawić dokładność podań i nie tracić głupio piłki jak Dumfries przy bramce dla Jude.
pluto11
Z tych ich nazwisk to wyglądają jak jakiś beniaminek po za Szczęsnym, Vlaho i Chiesa
cuba
Pełna koncentracja i skuteczność do bólu, będą schody ale wierzę w Was Inter,jeden za wszystkich
+1
cuba
26.11.2023 o 19:53 przez Seba
+2
Seba
Gdyby nie Vlahovic i Chiesa, to pomyślałbym, że gramy z Torino.
26.11.2023 o 19:58 przez Matiinterlegia
Chyba bez przesady. Maja jeszcze Bremera,Wojtka,Rabiota i może Kosticia.
26.11.2023 o 20:16 przez AveCaesar
+1
AveCaesar
Gatti też jest gałgan i upierdliwiec. Cichy prowokator oraz uprawiacz szelmostwa jak sędzia nie patrzy.
26.11.2023 o 20:44 przez Matiinterlegia
Gattiemu tez odcina prąd czasami do mózgu,to tez go cec :cenzor: e. Ale ogólnie,to się z grubsza zgodzę.
AveCaesar
Przezgniotka, 35 % posiadania piłki oraz jeden strzał celny na bramkę Interu grając u siebie. Gratuluję, jest się czym szczycić.
27.11.2023 o 09:34 przez JFC
JFC
Piszę o Rabiocie,który wyraznie dominuje Barelle w ostatnich 5 z 6 meczów.
Włoch ma jego kompleks,to widać na boisku.
To,ze Inter jest lepszy techniczne to nie jest dla nikogo niespodzianką.
27.11.2023 o 09:56 przez AveCaesar
+1
AveCaesar
Jasne, widać gołym okiem. Przed rewanżem pewnie nie wyjdzie z domu. Będzie grał Frattesi.
27.11.2023 o 10:01 przez AveCaesar
+1
AveCaesar
Żeby inni się nie nabawili kompleksów bo przy urazach, zawieszeniach i natłoku spotkań może być ciężko ze składem. Dobrze, że przy takim poziomie przeciwników raczej im to nie grozi 😉
27.11.2023 o 11:57 przez JFC
JFC
Sezon jest długi i choć Inter jest zdecydowanym faworytem (nie da się ukryć, że mają najmocniejszy skład i ławkę rezerwowych)to jednak piłka uczy pokory ,a wyścig do scudetto może być zacięty jesli Juventus się wzmocni,a Inter straci intensywność, a kilku kluczowych zawodników wypadnie.
AveCaesar
No właśnie to dobrze bo trochę tej pokory przyda się juventinim.
27.11.2023 o 13:51 przez JFC
JFC
Ja akurat pokorę mam i nie daję dużych szans Juve na tytuł, ale trochę mam lat na karku i wszystko może się zdarzyć.
Niech to będzie ciekawy sezon,niezależnie kto go wygra,a Mianu też nie skreślam.
27.11.2023 o 13:57 przez JFC
JFC
Fajnie,że czujecie się mocni ,mam nadzieję, że jak dojedziemy do waszago poziomu to nadal będzie się tacy czuli.
A co do meczu to akurat Allegri tak zamknął wasze wahadla ,że stac was było tylko na gola z kontry.
W drugiej połowie widać było już waszą jakość, ale na litość boską ja tam desperackiej obrony nie widziałem, gdyż remis was mimowszystko urządzał i nie otwieraliscie się zbytnio.
Naucz się kolego pokory ,to się przydaje czasem w życiu. Pozdro
27.11.2023 o 17:38 przez AveCaesar
+1
AveCaesar
Tak Allegri pozamykał mecz, że nawet swój zespół zamknął na swojej połowie. Momentami nie wiedziałem czy to Juve czy Udinese. Chociaż zespół z Udine lepiej wygląda momentami. Viola was zamykała na waszej połowie więc o czym my rozmawiamy. Posiadanie Viola - Juve 69% - 31 %, strzały 24 - 5. Zanim zaczniesz kogoś uczyć pokory polecam spojrzeć najpierw w lustro albo przynajmniej przeczytaj definicję na wiki. Dobrze, że czujecie się słabi bo właśnie tacy jesteście w tym momencie. Pozdro cieplutko trzymajcie się w tej jaskini po pewnie tam pizga strasznie.
27.11.2023 o 17:39 przez AveCaesar
+1
AveCaesar
Wszystko się może zdarzyć np znowu wyjdzie na jaw jakieś wasz przekręt i znowu stracicie punkciki 😊

pablo77 27.04.2024 14:51

Opyerdolą Osimhena, wykupi Lukaku z Chelsea sciagnie 2-3 żołnierzy i będzie zadowolony :D

TONYSOSA 27.04.2024 14:49

u lfc samo sie wyeliminowalo w walce o mistrza xd

Paolo92 27.04.2024 14:47

Jak donosi portal "Rai Italia", Napoli osiągnęło porozumienie z Antonio Conte. Włoski trener ma związać się trzyletnim kontraktem.

pablo77 27.04.2024 14:24

Conte niby uzgodnił warunki z Napoli, Lopetegui niby faworytem do objęcia posady trenera w Milanie... :D

Publicystyka

InzaghiBall - analiza taktyczna Interu po meczu z Atletico Madryt (5)

22.02
13:11

System na system. Analiza taktyczna Atletico Madryt przed meczem z Interem Mediolan (7)