Wywiady z trenerami

Antonio Conte przełamuje ciszę (23)

Źródło: fcinter1908.it
5 dni temu
3532
23
Antonio Conte

Po opuszczeniu szeregów Interu Mediolan Antonio Conte długo milczał. Aż do dzisiaj - na łamach La Gazzetta dello Sport ukazał się obszerny wywiad z byłym szkoleniowcem Mistrza Włoch.

 

Antonio, jakie to uczucie być w Mediolanie już nie jako szkoleniowiec Interu? 

Wyjątkowe, nie mogę zaprzeczyć. Kilka dni temu celebrowaliśmy zdobycie Scudetto. Zasłonę smutku i melancholii natychmiastowo zastąpiła ogromna satysfakcja ze spotkania z taką ilością fanów, którzy okazują mi swoje uczucia, szacunek i wdzięczność. Nieustanne "dziękuję Panu", które do mnie kierują są tak samo ważne jak Scudetto. Ludzie mają świadomość, ile zostało zrobione, ile kosztowało nas to poświęceń i wysiłku przez te lata. To ogromna praca wykonana razem, aby sprowadzić ten klub, drużynę i kibiców na miejsce im należne. Naprawdę dałem z siebie wszystko i ludzie mają tego świadomość.

 

Mimo tego symbol Interu - Massimo Moratti - w rozmowie z Fatto Quotidiano wskazał na widoczny brak przywiązania podczas Twojego pożegnania.

- Nie przeczę, że byłem bardzo rozgoryczony i zaskoczony, kiedy przeczytałem słowa Morattiego, człowieka eleganckiego, inteligentnego i pełnego pasji. Człowieka który reprezentuje historię Interu i nadal zna całą jej dynamikę. Otrzymałem telefon od Prezydenta, który przeprosił mnie za to sformułowanie i wyjaśnił, że nie reprezentowało to jego myśli. Każdy kto mnie zna, nie tylko on, wie, że zawsze jestem przywiązany do barw które reprezentuję. Oddaję im całą swoją duszę. Wszędzie, gdzie pracowałem budowałem grupy zwyciężające tworząc podwaliny pod przyszłe sukcesy. Niektórzy zostawiają zespoły wyciśnięte do maksimum, z mistrzami którzy nie mogą dać z siebie nic więcej. Ja zawsze zostawiam drużynę z zawodnikami rozwojowymi oraz cennymi zawodnikami z młodzieżówki. Zostawiam zespół zjednoczony, zespół ze zwycięską mentalnością. Tego nie da się kupić, to efekt codziennej żmudnej pracy z dbałością o najmniejsze szczegóły. Nigdy się nie poddawaliśmy, każdy miał swoją rolę i działał dla dobra wspólnego. To właśnie suma detali robi końcową różnicę. Częściowo można zażartować, że sukces zależy także od dobrze przystrzyżonej trawy w centrum szkoleniowym.

 

Opowiedz o słynnej obsesji zwycięstwa Conte.

- Powinno to być traktowane jako przechwałka i komplement, ale często ta łatka przyklejana jest także tym, którzy grają nieczysto. Widzisz - od kiedy byłem dzieckiem wszystko co mam osiągnąłem ciężką pracą, wiedzą, poświęceniem i pasją. Nie oznacza to, że nie potrafię się śmiać i zrelaksować. Wyniki wynikają z cech, które wymieniłem. Każdy kto pracuje w topowym klubie musi dać z siebie wszystko co najlepsze. Stoimy na uprzywilejowanej pozycji - zarabiamy dużo i mamy obowiązek być perfekcyjni w każdym aspekcie. Przede wszystkim wymagam od siebie, dopiero potem od innych. Nie gram po to, aby grać. Gram po to, aby wygrywać. Różnie mnie oceniają, ale mam świadomość odpowiedzialności. Myślę, że udowodniłem, że wiem jak poprowadzić klub do zwycięstwa. Wygrywanie jest skomplikowane, a uczynienie go powtarzalnym jeszcze bardziej. Nigdy nie wymagałem od zespołu, by wygrywał mecze z fajką w gębie, ponieważ takie drużyny nie istnieją. Zawsze buduję je, akceptuję te projekty, które mają dobrą ścieżkę i są ambitne. Muszę widzieć światło na końcu tunelu, nawet przyćmione, ale muszę je widzieć. Muszę też mieć pewność, że wszyscy zrobią wszystko, aby je jak najbardziej rozjaśnić. Muszę mieć pewność, że nigdy się nie poddamy.

 

Czy prawdą jest, że stresujesz otoczenie do tego stopnia, że nie mogą z Tobą długo wytrzymać?

- Najprostszą odpowiedzią byłoby proste "nie". Jeżeli ktoś się stresuje na tym poziomie tylko dlatego, że ktoś wymaga od nich dawania z siebie wszystkiego to być może powinien usiąść i mieć świadomość, że nie zasługuje na grę na pewnym poziomie. Nie chcę być populistą, ale kwestię stresu zostawmy osobom przynoszącym chleb do domu i często niewiążących końca z końcem. Czy to stresuje środowisko?

 

Zarabiasz dużo...

- Tak, zarabiam dużo.

 

Czekaj, nie dokończyłem pytania. Kontynuując - dużo zarabiasz i czy te liczby są adekwatne dla obecnych czasów?

- Te liczby osiągane są dzięki wynikom, pracy wykonywanej przez lata. Pozwolę sobie jednak zauważyć, że gdyby moją obsesją były pieniądze to dawno stałbym w miejscu. Nieraz zgadzałem się na kompromisy i wypracowywałem odnowienia kontraktów. Patrzę na projekty i jeżeli mnie nie przekonują to chętnie zostanę w domu. Wszystko jest kwestią wizji, powagi, uczciwości i zasad, których się trzymam.

 

Czego zabrakło w niektórych projektach, które Cię nie przekonały? Tego 1% szansy na wygraną od której zaczynasz budować?

- Lubię wyzwania i pokazałem to wielokrotnie akceptując wiele z nich. Nawet jeśli obejmowałem duże kluby to nie były one faworytami do zwycięstwa. Jeśli coś mnie nie przekonuje to wolę tego nie zaakceptować i zostać w domu.

 

 Po zdobyciu Mistrzostwa Inter mówił: jesteśmy na początku zwycięskiej ścieżki i idziemy po drugą gwiazdę. Po Twoim odejściu realistycznym celem określane jest dostanie się do Ligi Mistrzów. Co o tym sądzisz?

- To nie do mnie pytanie.

 

Pytam jednak Ciebie. Sezon się skończył, okno transferowe jeszcze się nie otworzyło, ale bukmacherzy już zauważyli, że przyjście Allegrego do Juve zmieniło układ sił i to Juventus jest faworytem do tytułu.

- Pozwól, że odpowiem żartem. Pytasz rzeźnika czy jego mięso jest dobre... Tak się wydaje bukmacherom.

 

Czy Twoim zdaniem słowa prezydenta Zhanga wpłynęły na klub? Na naszych łamach powiedział między innymi "Conte jest zwycięzcą, ale mieliśmy różne pomysły. To, co dla niego nie było fundamentalne dla klubu było kluczowe. I vice versa".

- Mogę tylko powiedzieć, że mój projekt nigdy się nie zmienił. Nie ma sensu o tym dyskutować. Nie chcę wdawać się w żadne kontrowersje, kwestie rynkowe i nic innego. Szanuję prezydenta Zhanga, który mnie wybrał na trenera. Kibicuję Interowi, drużynie i fanom życzę wszystkiego dobrego. Simone Inzaghi jest dobrym, zdolnym i ambitnym trenerem, a całemu światu Nerazzurrich życzę wielkich sukcesów.

 

Za granicą zwycięzcom budują pomniki, we Włoszech zawsze szuka się ciemnej strony.

- Stary i zły nawyk. Najpierw chcemy doskonałości, a po pewnym czasie chcemy ją zniszczyć. Mógłbym podać wiele przykładów i to nie tylko ze świata sportu, ale nie ma to żadnego sensu. Wszyscy mówią, wszyscy oceniają i wskazują palcem. Może dlatego, że przeciętność zbliża wszystkich. Ja zawsze walczę.

 

Zobacz też

Jose Mourinho Christian Eriksen Tottenham

Mourinho: Modliłem się i płakałem (0)

14.06
10:04
Adrian Gul'a

Gul’a: Wiedzieliśmy, że Skriniar zajdzie daleko (1)

10.06
16:00

Komentarze (23)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
11.06.2021 o 19:56 przez Matiinterlegia
Matiinterlegia
Motywator,trener dobry. Polka niżej niż,trzeba już to powiedzieć chyba otwarcie,szkoła trenerska niemiecka. Dzięki za mistrzostwo jeszcze długo,tyle
11.06.2021 o 11:59 przez KNP
KNP
Krul peruka wygrał lige przy beznadziejnym juve i zrobił kupe w LM, a niektórzy zachowują się jakby odniósł sukces na miare tripletty :D :D
11.06.2021 o 12:31 przez WTC
+1
WTC
W klubie, który kompromitował się przez blisko dekadę.
11.06.2021 o 10:47 przez Endru
Endru
Czuje, ze drogi Conte i Interu jeszcze sie zejdą.
10.06.2021 o 18:45 przez cuba
+2
cuba
Można go lubić czy nie ale zdobył Mistrza,cały zespół zaczał wierzyć w siebie,pod jego skrzydłami np Lukaku MVP sezonu,Nicolo pomocnik sezonu,cała obrona na medal,czekaliśmy tyle lat.. Szacunek Antonio !
10.06.2021 o 18:34 przez bobogol
+2
bobogol
no kucze, przepraszam bo nie spodziewałem się takiej klasy po tym rozstaniu
10.06.2021 o 17:46 przez Pader88
+1
Pader88
Wybitny profesjonalista i perfekcjonista, dziękujemy za scudetto Antonio!
10.06.2021 o 16:51 przez Snake86
-3
Snake86
Ja zawsze zostawiam drużynę z zawodnikami rozwojowymi oraz cennymi zawodnikami z młodzieżówki :D :D :D

Ta, szczególnie z rozwojowym Vidalem oraz Pinamontim i Radu, którzy ledwo powąchali murawę.
10.06.2021 o 18:11 przez Pader88
+4
Pader88
No ale o Tym jak rozwinął się Bastoni, Barella, LuLa czy o tym ze nauczył Skriniara w Trójce obrońców grać to już nie wspomnisz oczywiście, jakież to typowe :lol:
10.06.2021 o 21:44 przez El Imprezatore
+2
El Imprezatore
Dodaj Hakimiego bo też w wywiadach wspominał, że przy Conte nauczył się lepiej bronić.
11.06.2021 o 17:35 przez Snake86
+1
Snake86
Zwracam honor, to akurat prawda ;)
10.06.2021 o 16:33 przez Nerazzurx10
+1
Nerazzurx10
Beznadziejny wywiad, nic Treściwego nie usłyszałem, a pytania tez nie najwyzszych lotów
10.06.2021 o 16:25 przez fred
fred
Tak, tak. Szerokiej drogi!
10.06.2021 o 15:16 przez tytusek25
tytusek25
Conte pewnie dalej by u nas rabotał gdyby nie konsekwencje koronawirusa ktore dla niego sa mam wrazenie jakąś pierdołą niegodną wzmianki ale dla sytuacji klubu niestety wprost przciwnie .Determinują wszystko teraz i w najblizszej przyszlosci.Niestety jest jak jest,życie to nie bajka i musielimy sie z żalem ale rozjechać. Mam wrazenie ze przy osobowosci Conte Tu nie bylo szans na remis. Zadłużać sie w takiej sytuacji na setki milionow w cos tak mglistego i niepewnego jak transfery,czy widmo sukcesu sportowego to szalenstwo.Życie się na szczescie na nim nie kończy.Jestem przekonany ze Inzaghi ogarnie.
10.06.2021 o 13:42 przez cuba
cuba
Zna Gość Swoją Wartość
10.06.2021 o 11:09 przez Kamiliusz1908
+7
Kamiliusz1908
Kurczę. Świetny wywiad, muszę przyznać ze jego słowa zrobiły na mnie wrażenie. W pewien sposób tacy ludzie powinni być idolami reszty, powinno się brać przykład z ich etyki pracy, profesjonalizmu i całkowitemu poświeceniu w osiągnięciu założonego celu. Conte ma milion wad ale jego sposób oracy to na pewno wielka zaleta.
10.06.2021 o 11:00 przez Dyl87
+3
Dyl87
Conte wie czego chce nie idzie na kompromis , dużo zarabia ale nikt nie mówi jak podniósł wartość poszczególnych piłkarzy moim zdaniem zarobki są adekwatne do tego co zrobił i chwała mu za to dobrze że był z nami przez te dwa sezony. Powodzenia Antonio !
10.06.2021 o 10:33 przez Kebo
+1
Kebo
Nigdy bym nie przypuszczał jak tu przychodził, że możemy na niego spoglądać chociaż częściowo jak na Mourinho i jego sukcesy. Niestety odejście obu tych trenerów poprzedza chude lata dla naszego klubu. Pytanie czy obecnie znów zajmie to dekadę, aby się odbudować.
10.06.2021 o 10:58 przez Odet
+4
Odet
@Kebo
Skąd wiesz, że chude lata przed nami?
Ja nie dostrzegam analogi do 2010. Tamten sukces był duzo większy. Wtedy na trenera przyszedł typ nieograny w lidze włoskiej i bez wsparcia zarządu, a teraz młoda nadzieja trenerki włoskiej. Wtedy kadra była wypalona, a teraz (także dzięki Conte) mamy ją silną i perspektywiczną.
Pozdr.
10.06.2021 o 11:35 przez Kebo
Kebo
Może nie jest to sytuacja 1:1 kadrowo i pod kątem sukcesu, ale jednak jest jakieś podobieństwo i perspektywa kolejnych lat nie napawa optymizmem podobnie jak wtedy.
10.06.2021 o 11:40 przez fmlyhm
+2
fmlyhm
Pytanie czy dzień po zakończeniu mercato dalej kadra będzie silna i perspektywiczna.

Tak mi się wydaje, że w przyszłym sezonie pierwszy raz od kilku lat będziemy mieć zespół gorszy niż poprzednim sezonie
10.06.2021 o 12:24 przez AveCaesar
AveCaesar
Skąd wiecie, że będzie gorszy ? Jeszcze nie zrobiliśmy żadnego transferu, a jak zrobimy oceni go czas. Wizja tych chudych bo odszedł Conte ? Czyli przyjdą do nas Kuzmanovice, Schelotty, Jonathany ? Jedno mistrzostwo i już porównujemy z sezonem gdzie wygraliśmy wszystko ?
10.06.2021 o 14:10 przez Guarin
+2
Guarin
na ch***j drążyć temat

Shoutbox

Guarin 15.06.2021 00:25

Di Marzio - Nainggolan będzie definitywnym graczem Cagliari w ciągu najbliższych godzin

andyvdm 14.06.2021 23:46

To jest kontra

Blastersky 14.06.2021 23:15

Argentyna Chile ktos ma link?

Chuchu 14.06.2021 23:05

Przepraszam, Ligi Konferencji

Chuchu 14.06.2021 23:03

Maicon podpisał kontrakt z zespołem z San Marino na 2 mecze eliminacji do LE :D

WTC 14.06.2021 22:22

żeby tylko mięśni trochę zrobił i strzały głową poprawił

WTC 14.06.2021 22:21

ale z tego Isaaka niezły kozak wyrasta

Imrahil 14.06.2021 22:20

polska mistrzem polski

Adriano_forever 14.06.2021 22:10

albo liga narodów, może emika mieć racje

Adriano_forever 14.06.2021 22:09

rewanż w eliminacjach

Kamiliusz1908 14.06.2021 22:09

I tym miłym akcentem kładę się spać w oczekiwaniu na mecz z Hiszpania.

Adriano_forever 14.06.2021 22:09

ze słowenią wtedy co Lewy przerobił całą obrone i ośmieszył oblaka po długim

Kamiliusz1908 14.06.2021 22:08

Jak to dziś mój sąsiad ryknął ze aż go było u mnie słuchać „pyerdolony sao paulo, kogo on wystawił”

emika 14.06.2021 22:02

w lidze narodow dwie rundy temu

Dzonyy 14.06.2021 21:58

Kiedy ze slowenia gralismy?

pluto11 14.06.2021 21:50

Hiszpania nas w srodek dupy wydyma

pluto11 14.06.2021 21:50

Jaki cud my ze slaba Slowenia strzalu nie oddajemy

Skepta 14.06.2021 21:49

Moze sie da cudem remis

Skepta 14.06.2021 21:48

Hiszpania to nie ta sama hiszpania co z przed 6 lat

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

składy piłka zapowiedź serie a

Przejściowy kryzys czy koniec dolce vita? (7)

10.06
20:55
Simone Inzaghi

Ryzyko, które może się opłacić - artykuł (14)

30.05
11:30
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    Inter

    38

    91

  • 2

    Milan

    Milan

    38

    79

  • 3

    Atalanta

    Atalanta

    38

    78

  • 4

    Juventus

    Juventus

    38

    78

  • 5

    Napoli

    Napoli

    38

    77

  • 6

    Lazio

    Lazio

    38

    68

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Cristiano Ronaldo

    29

  • 2

    Romelu Lukaku

    24

  • 3

    Luis Muriel

    22

  • 4

    Dusan Vlahovic

    21

  • 5

    Ciro Immobile

    20

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 27195

Liczba newsów: 39886