Relacje

Wielki niedosyt po fantastycznej pierwszej połowie - Inter przegrywa z Barceloną (52)

Autor:
Źródło: fcinternews.it
8 miesięcy temu
5354
52
Lautaro Martinez Barcelona Pique Lenglet

Pomimo bardzo dobrej gry i prowadzenia Interu do przerwy, ostatecznie Nerazzurri przegrali z Barcą 1-2. Na bramkę Lautaro Martineza z początku spotkania dwukrotnie odpowiedział Luis Suarez i ostatecznie Inter do Mediolanu wyleci bez punktów

Zanim spotkanie na dobre się rozpoczęło, Nerazzurri już cieszyli się z gola. W 3. minucie po zamieszaniu w środku pola i odbitej piłce, w dogodnej sytuacji znalazł się Lautaro Martinez. Argentyńczyka nie zdołał powstrzymać Lenglet i po strzale w długi róg piłka zatrzepotała w siatce. Inter po golu cofnął się i szczelnie zamykał dostęp do własnej bramki. Imponować mogła nie tylko gra defensywa drużyny z Mediolanu, ale również wychodzenie spod wysokiego pressingu Barcelony oraz rozegranie piłki od tyłu. Jedynym fragmentem, w którym przewagę uzyskali gospodarze były okolice 20. minuty, ale najpierw dośrodkowana z lewej strony zostały skutecznie wyczyszczone przez obrońców, a następnie próba strzału Dumy Katalonii sprzed pola karnego była niecelna. Z każdą kolejną minutą rósł napór gości. Podopieczni Antonio Conte swoje okazje kreowali sobie po bardzo szybkim przejściu z piłką spod własnej bramki pod pole karne rywala, z czym ekipa Blaugrany zupełnie sobie nie radziła. W 27. minucie piłka po raz drugi wpadła do siatki Ter Stegena po strzale Candrevy, ale słusznie w tej sytuacji dopatrzono się pozycji spalonej. Kilka minut później groźnie było po próbie Barelli, a w 37. minucie na wyżyny umiejętności wzniósł się niemiecki bramkarz gospodarzy, który instynktownie odbił główkę Martineza.

Na drugą połowę zawodnicy Interu wyszli nieco ospali i to gospodarze od początku zaczęli kontrolować boiskowe wydarzenia. Z każdą kolejną minutą Nerazzurrim ubywało sił. W 58. minucie po wrzutce Arturo Vidala piłkę pięknym strzałem z powietrza do siatki skierował Luis Suarez. Ten sam zawodnik dał Barcy prowadzenie w 84. minucie, kiedy wykorzystał znakomitą akcję Leo Messiego i pokonał bezradnego w tych sytuacjach Handanovicia. Ostatecznie Inter zakończył to spotkanie bez choćby jednego punktu. Szkoda, bo po pierwszej połowie zwycięstwo było na wyciągnięcie ręki. W drugiej połowie czegoś jednak zabrakło.

 

Barcelona (4-3-3): Ter Stegen; Sergi Roberto, Piqué, Lenglet, Semedo; Arthur, Busquets, De Jong; Messi, Suarez, Griezmann

Ławka rezerwowych: Neto, Wague, Todibo, Rakitic, Vidal, Dembelé, Carles Perez

Trener: Valverde

INTER (3-5-2):Handanovic; Godin, De Vrij, Skriniar; Candreva, Barella, Brozovic, Sensi, Asamoah; Lautaro Martinez, Sanchez

Ławka rezerwowych: Padelli, Biraghi, Vecino, Gagliardini, D'Ambrosio, Politano, Esposito

Trener: Conte

Zobacz też

Inter wygrana Barella Godin Valero Lukaku

Wysoka wygrana z Sardyńczykami | Inter 4-1 Cagliari (26)

14.01
19:43
Barella Eriksen Lukaku Lautaro Young

Awans do półfinału Pucharu Włoch! | Inter 2-1 Fiorentina (32)

29.01
19:46

Komentarze (52)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
03.10.2019 o 21:13 przez Wojtala
+2
Wojtala
2 połowa to niestety sygnał, że na Europe ten skład to jeszcze za mało. Szkoda tego meczu bo Barca było do ogrania i to spokojnie 3:0
03.10.2019 o 18:05 przez Dyl87
Dyl87
Ta porażka będzie stanowić podwaliny pod dalszy rozwój . Błędy sędziego ale trzeba jechać dalej piłka można jest bardzo niesprawiedliwa , szkoda że trener nie ma możliwości wzięcia Varu w trakcie meczu tak jak w siatkówce , sędziowie wciąż wypaczają wyniki i zależy od nich zbyt wiele !
03.10.2019 o 17:08 przez marcinek91081
+3
marcinek91081
To był słodko gorzki wieczór, przecierałem oczy oglądając 1 połowę... najlepsze 45 minut od 9 lat !! GRANDE Inter
03.10.2019 o 13:07 przez AveCaesar
+2
AveCaesar
Szkoda w końcówce sytuacji Politano bo jakby podał do Martineza zamiast próbować strzelać to byłoby 2:2 :)
03.10.2019 o 13:09 przez AveCaesar
+2
AveCaesar
Szkoda też niewykorzystanych okazji w pierwszej połowie bo była szansa ograć Barcę.
03.10.2019 o 22:40 przez Snake86
+1
Snake86
Politano ma wieczne ciśnienie na strzelanie, a jest w tym po prostu słaby...
04.10.2019 o 00:17 przez AveCaesar
+1
AveCaesar
Myślę, że pewnego poziomu już nie przeskoczy (obecnego) przez co jest troszeczkę ograniczony w schematach rozegrania akcji (nie mylić ze słaby). W sumie to ostatnio ogranicza się jedynie do zejścia z prawej strony na lewą nogę i szukania strzału.
03.10.2019 o 11:18 przez Pader88
+3
Pader88
Najpiękniejsza porażka ze zraszaczami od 10 lat. Zero wstydu po porażce tylko żal zmarnowanych szans. 🖤💙
03.10.2019 o 10:58 przez AJ
+4
AJ
To jeden z takich meczów w których pi porażce czuć dumę z drużyny. Pierwsza połowa była chyba najlepsza od 9lat ... brak słów. Druga nie była zła ale niestety dwie sytuacje zamienili na bramkę. Wielkie wrażenie na mnie zrobił Barella, sam nie spodziewałem się takiego poziomu gry tego chłopaka. Szkoda punktów, teraz jesteśmy pod ścianą i tylko 2x zwycięstwo z Borussia może fax nam awans.
03.10.2019 o 09:15 przez DonDawido
+3
DonDawido
Widziałem wczoraj dwie drużyny.
W pierwszej połowie waleczną, bez kompleksów, mądrą, agresywną. To, jak wciągaliśmy Barcę na swoją połowę żeby później zaatakować z kontry aż radowało oczy. Gra kombinacyjna Lautaro i Sancheza też wyglądała obiecująco, a zatem cieszy kłopot wyboru w ataku.
Drugą połowę zaczęliśmy na miękkich nogach, jakby przestraszeni wyniku i tego, że możemy faktycznie coś z tą Barceloną ugrać. No i wtedy dwa razy cały na biało wszedł Suarez.
Szkoda tego meczu, ale gra wyglądała naprawdę dobrze i jeśli utrzymamy taką koncentrację i zaangażowanie przez cały sezon, to Juve musi się nas obawiać.
03.10.2019 o 07:43 przez Drakan83
+4
Drakan83
Mimo porażki, drużynie należą się wielkie brawa, nie ma co się doszukiwać minusów i szukać winnych, Suarezowi wyszedł mega strzał a Messi zrobił różnicę swoją akcją przy drugim golu.
Gra Interu na prawdę pokazuje, co Conte zrobił z tymi zawodnikami i ich grą. Mi się Inter wczoraj bardzo podobał...wstydu nie było, mimo, że przegraliśmy. FORZA !! !
03.10.2019 o 00:34 przez WTC
+4
WTC
Pierwsza połowa absolutny koncert w wykonaniu naszych piłkarzy. Świetne kontry i wciąganie przeciwnika na naszą połowę, dokładne podania i stwarzanie sobie szans pod bramką rywali. Bardzo dobra gra obrony, a tak grającej pomocy Interu nie widziałem od wielu lat. Niestety w drugiej połowie po utracie bramki straciliśmy nasze wszystkie atuty. Wyglądało to tak jakbyśmy nie mieli kompletnie pomysłu na wypadek takiej sytuacji. Mimo wszystko jestem dumny z chłopaków i cieszę się z tego w jaki sposób gra obecny Inter.
03.10.2019 o 00:32 przez el_loco
+2
el_loco
Siedliśmy w drugiej połowie. Tak jak pisałem po meczu z Sampdorią. Gra w 10 przez 45 minut osłabiła drużynę fizycznie. Najgorsze jest to, że stało się tak przed dwoma ważnymi meczami. Zobaczymy jak będą wyglądali w meczu przeciwko jufkom.
PS. Jestem wkurzony ponieważ była szansa na lepszy wynik. Gdyby sędzia jeszcze nie drukował!
02.10.2019 o 23:52 przez Rafał 1976
+3
Rafał 1976
A co do sędziego to jakieś kpiny De Jong powinien wyleć z boiska w pierwszej połowie za dwie żółte kartki a co robi sędzia nic i te symulki Suareza to jest jakiś żart
02.10.2019 o 23:52 przez ciechan
+1
ciechan
Nie mogę usnąć, przez to, że chociaż punkt nam się należał. Daliśmy Barcelonie zagrać jak chcemy, mieliśmy mecz pod kontrolą, ale oni mają Leo czy inne gwiazdy, wystarczy jedna akcja. To co zrobił. Nawet w drugiej połowie niewiele nam zagrozili, ciężko tu kogoś winić, bo to były dwa przeblyski. Sanchez zagrał dwa mecze i narazie udział przy 3 bramkach w niełatwych meczach. Widać efekty pracy, o wyjście z grupy będzie ciężko, rozstrzygnie się to w meczach z BVB
02.10.2019 o 23:48 przez Rafał 1976
+1
Rafał 1976
Kuźwa nie mogę przeboleć tej porażki i tych nie wykorzystanych sytuacji w pierwszej połowie.Candreva tak znascil że nie pokrył Sulareza i ten strzelił nam gola szkoda meczu mam nadzieję że w następnych meczach będziemy mieli więcej szczęścia 🤨🤨🤨
02.10.2019 o 23:29 przez Woo-cash
+2
Woo-cash
Szkoda porażki bo pierwsza połowa obudziła nadzieję kibiców Interu na wywiezienie dobrego wyniku z camp nou. Niestety piłkarze Interu zostali w szatni zamiast wyjść na drugą połowę i skończyło się jak wiemy. Dodatkowo sędzia dorzucił swoje trzy grosze bo nie udźwignal rangi tego spotkania.
02.10.2019 o 23:40 przez SETE
+1
SETE
Chciałbym zauważyć ze od 60 min nasi słaniali się na nogach . Zbyt dużo kosztowała ich 1 połowa. Po prostu Barca nas zajechała
03.10.2019 o 01:00 przez Snake86
+2
Snake86
Według mnie to nie jest kwestia tylko i wyłącznie kondycji.

Oddaliśmy inicjatywę i na drugą połowę nasi wyszli z przeświadczeniem (co bywało nawet nie tak dawno), że teraz już mecz sam się wygra. Brak dokładnych podań, chaos w obronie, słaba organizacja poszczególnych formacji, piłka która parzy (!), błędy indywidualne i tragiczne próby wyprowadzenia choćby jednego (!) ataku.

Pierwsze i drugie 45 minut to jak dzień do nocy.

PS Jeżeli zawodowi piłkarze grający we włoskiej lidze, po sprowadzeniu z Hiszpanii nowego trenera od przygotowania fizycznego po 45 minutach mają "dość" to powinni zmienić zawód.
03.10.2019 o 13:39 przez Pader88
+1
Pader88
😂🙈 odnośnie tego PS kolego nie wiem jak Ty ale ja nie widziałem lepszego kondycyjnie Interu od dekady ! Także do Pana Pintusa proszę nie mieć pretensji, to początek sezonu i maraton meczów
03.10.2019 o 22:39 przez Snake86
Snake86
Też jestem tego zdania, nawet jeżeli trochę oklapnęli w końcówce to pogorszenie gry było widać już po wznowieniu meczu i to nie kondycja była przyczyną. Obserwowałem w drugiej połowie (pamiętając poprzednie lata) jak sobie radzą pod kątem fizycznym i było widać, że bieganie nie sprawia naszym jakichś wielkich problemów.

Ktoś gdzieś dobrze napisał - albo odpuścili, albo wydawało im się, że jednak mogą coś ugrać z "wszechmocną" Barceloną, no i zemściło się. Nie było planu na drugą połowę meczu.
02.10.2019 o 23:22 przez Kebo
+4
Kebo
Pierwsza połowa mistrzostwo, to wychodzenie spod pressingu bajka. Natomiast po latach pamięta się wynik, a nie grę, plus sama gra nie przynosi punktów. Duży niedosyt, ale jeśli będziemy w stanie grać tak jak w 1 partii przez całe spotkania to wyniki przyjdą.
02.10.2019 o 23:22 przez Kondzik
+1
Kondzik
Szkoda. Pierwsza połowa pokazała że stać nas na win lecz w drugiej niestety brakło sił A i Barca zaczęła grać swoje. Przed nami uważam że jest ważniejszy mecz niż ten z Barceloną. Na Jude !!
02.10.2019 o 23:19 przez Snake86
+4
Snake86
Pierwsza połowa rewelacyjna - kondycyjnie, wizją gry, odwagą.

Wszystkich tych czynników zabrakło niestety w drugiej.
Zaczęło się pojawiać coraz więcej błędów, nerwów i braku pomysłu na to, co zrobić z piłką. Z chwilą w której Vidal wszedł na boisko było już fatalnie. Szczytem było podanie piłki przez Samira do któregoś z obrońców, który wykopnął ją wprost w pomoc Barcelony...

Valverde trafił ze zmianami, ale ma zawodników, którzy są w stanie zrobić różnicę na boisku. My niestety takich jeszcze nie mamy. Brakuje dobrych, kreatywnych skrzydłowych w pierwszym składzie i choćby jednego pomocnika na ławce przynajmniej tej klasy, co podstawowa trójka Sensi/Brozo/Barella.

Ten ostatni wraz z Lautaro był dziś najlepszy. Swoje szanse miał Sanchez, przyzwoicie nawet Candreva, chociaż zawalił krycie Suareza przy pierwszym golu. Obrońcy w pierwszej po profesorsku - w drugiej lepiej nie komentować.

Przynajmniej z dwa okna transferowe, pozbycie się szrotu, uzupełnienie podstawowego składu i ławki dobrej klasy zawodnikami oraz konkretna praca Conte przez ten czas sprawi, że jako drużyna zaczniemy znowu liczyć się w Lidze Mistrzów. Aktualnie na więcej jest niestety za wcześnie i trzeba skupić się na jak najlepszym wyniku w Serie A, a z LM czerpać doświadczenie i tyle pieniędzy, ile tylko się da.
02.10.2019 o 23:17 przez Nerazzurri 1908
+1
Nerazzurri 1908
Ależ mi szkoda tego meczu masakra, 1 polowa świetna, bardzo mila dla oka, robiliśmy ich z wielką łatwością i to na ich jakże trudnym terenie, ale niestety połowy sa 2 i druga sporo słabsza co nie zmieni faktu ze całokształt naprawdę bardzo optymistyczny więc ten 1 pkt sie należał.
02.10.2019 o 23:14 przez Rebelde
+2
Rebelde
Bardzo fajnie zagrali pierwszą połowę, widać że był plan na grę. Momentami klepali jak Fifie na swojej połowie, mądrze wciągając Barcelone. Tak na prawdę to powinnyśmy wygrywać dwoma bramkami i to minimum. W drugiej połowie niestety wszystko posypało się po stracie pierwszej braki. Ewidentnie zabrakło siły i niestety zmiennicy nie pokazali kompletnie nic. DD, Gagliardini i Politano, mimo że przed chwilę zameldowali się na boisku, nawet przez chwile nie pokazali jakiekolwiek dynamiki, biegali gorzej niż ci co zapieprzali od początku. Tragedia te zmiany. Myślałem że przynajmniej Politano, zamiesza na skrzydle ze swoja szybkością, ale tu na jednym zablokowanym rajdzie się skończyło. DD i Gagliardiniego, to nie ma co komentować, bo to zawodnicy na ligę a LM to powinni w TV oglądać.

Ale mimo porażki, patrząc przez pryzmat pierwszej polowy, jestem nastawiony optymistycznie do pozostałych meczy w LM. Teraz wystarczy zdobyć min.4 pkt w dwumeczu z BVB i jest wciąż szansa na awans. Co może pójść nie tak? Głowa do góry po porażce, jedziemy dalej...
02.10.2019 o 23:13 przez ddamiann17
+1
ddamiann17
Ta porażka była wliczona. Najważniejsze, to rozwalić w weekend jude! ⚫🔵
02.10.2019 o 23:13 przez ragnar
+1
ragnar
Dembele dużo mu nie wychodziło Ale jednak mieszał*
02.10.2019 o 23:12 przez ragnar
ragnar
Jedno jest pewne ławki to my nie mamy
Wszedł Vidal robił grę, Dembele dużo mu nie wychodziło
A nasi nic, Gaglia słup soli Dd jak kłoda zmęczonego Semedo ani razu nawet nie minął, nawet Poli na którego liczyłem nie pokazał nic

1 sza połowa ogromne brawa, czy ktoś kiedyś na Camp nou wychodził z pod pressingu ma takim luzie jak my
Koniec 1polowy ile pali lepiej niż barca
02.10.2019 o 23:14 przez ragnar
ragnar
Ile pali = klepali :)
02.10.2019 o 23:11 przez jacodj
+1
jacodj
Kurde szkoda szkoda. Bardzo dobra gra z naszej strony. Suarez bramki ładne ale jaki to symulant i płaczek to brak słów. W Niedzielę będzie wojna! Tylko zwycięstwo! Forza Inter ⚫ 🔵 💕
02.10.2019 o 23:09 przez danielinter
danielinter
Na barcelonie to co sie ma trzeba wykorzystac niestety zwłaszcza Lautaro znowu marnuje patelnie ogolnie za bardzo sie cofnelismy i zostalismy skarceni.Bardzo dzis brakowalo Lukaku i nie mial kto przyjac pilki tylem od bramki i ja rozegrac.Teraz 2x wygrana z BVB jak nie to zostaje liga.
02.10.2019 o 23:07 przez marcinek91081
+1
marcinek91081
Najlepszy Inter w pierwszej połowie od 10 lat !! jaki widziałem to prognoza na lepsze jutro !! Juve sra w gacie :D
02.10.2019 o 23:05 przez Rafał 1976
Rafał 1976
Tak dobrze grali szkoda tych nie wykorzystanych sytuacji w 1 połowie
02.10.2019 o 23:01 przez Gajdzik
+2
Gajdzik
Miałem nadzieję, że chociaż ten remis dowieziemy do końca... Nie udało się, szkoda, ale brawo za walkę! Teraz odpoczynek i walczymy w niedzielę z Juve!
Dużo pracy przed nami, ale wierzę że pomalutku do przodu! Forza Inter! ⚫️🔵
02.10.2019 o 22:59 przez Bartez
+2
Bartez
Szkoda. Dobry mecz Interu, punkty były w zasięgu. Messi przechylił szalę :/
02.10.2019 o 22:59 przez Krisu
+2
Krisu
Dziś Barcelona grała z nożem na gardle. Po wpadce w Dortmundzie musieli wygrać. Brawo Inter. To jest dopiero początek naszej drogi "ery Conte". Pozostaje niesmak ale tylko dlatego, że dobrze dziś graliśmy i przegraliśmy po błyskach Sancheza czy Messiego. Dziś brakowało mi grą wahadłami. Dziś trochę byliśmy przestraszeni. Wspaniała postawa naszych. Jestem dumny z dzisiejszej gry. Forza Grande Inter!
02.10.2019 o 23:00 przez Krisu
Krisu
nie Sancheza tylko Suareza. Te emocje :D
02.10.2019 o 22:57 przez jaca1983
+1
jaca1983
Duzo pozytywow w tym meczu. Piekna i dojrzala 1wsza polowa. Antek dostrajaj i smaruj trn mechanizm.

Duze brawa dla chlopakow.

Godin jest bardzo dobrym zawodnikiem ... ale niestety Suarez to dla niego za duzo.

Niemniej jednak brawa za walke, za odwage.

Shoutbox

Nasir 04.06.2020 20:32

witamy

Nasir 04.06.2020 20:32

IlCapitano 16.02.2020 17:23 Nie mogę sie doczekac powrotu na fotel lidera Serie A

Nasir 04.06.2020 20:31

IlCapitano 16.02.2020 17:23 Wygramy dzisiaj i jest to absolutnie pewne

IlCapitano 04.06.2020 20:15

Won

IlCapitano 04.06.2020 20:15

Co się z tym szutboksem stanęło, HRRRR TFFUUU

Nitrogen 04.06.2020 19:27

Werner do Chelsea. Anglicy dla beki zapłacą klauzule, a teraz dyskutowany jest kontrakt Niemca @Bild i Romano

Lopez 04.06.2020 19:01

Wypierdzielaj do siebie na gore, bo pan tu nie mieszkasz, tylko u siebie na gorze

Piekarz 04.06.2020 18:55

to ma być śmieszne?

Piekarz 04.06.2020 18:55

a zamknij dupę Lopeziak

Lopez 04.06.2020 18:54

Lubisz pisac na sb? A wiesz, moze sie to zmienic. Chyba, ze zrobisz mi niespodziewanke i uregulujesz mi rachunek za prad.

Klinsi64 04.06.2020 18:43

jakie

Lopez 04.06.2020 18:40

Klinsi mam pytanie:

Lopez 04.06.2020 18:39

Xd

Klinsi64 04.06.2020 18:27

ten musso jeszcze nie przyszedl a juz nie mogę patrzeć na niego,wygląda jak młodszy brat vecino

maverik 04.06.2020 17:08

kredenc

Kredence 04.06.2020 17:02

tfu

Lopez 04.06.2020 16:57

ciemnogórd

Odet 04.06.2020 16:44

dokł, to skandal, że nie zaprosili jakiegoś czarnego, żeby było kogo po stopach całować

Archiwum shoutboxa

Wyniki Serie A

Niedziela, 08 marca

  • FT

    Parma

    0 - 1

    SPAL

  • FT

    Milan

    1 - 2

    Genoa

  • FT

    Sampdoria

    2 - 1

    Verona

  • FT

    Udinese

    0 - 0

    Fiorentina

  • FT

    Juventus

    2 - 0

    Inter

Poniedziałek, 09 marca

  • FT

    Sassuolo

    3 - 0

    Brescia

Booking.com

Publicystyka

Mourinho Moratti

Spełnienie marzeń i ucieczka - Mou wspomina Inter cz. III (12)

27.05
19:46
Lautaro Martinez BVB

L(out)aro Martinez (17)

26.05
12:05
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Juventus

    Juventus

    26

    63

  • 2

    Lazio

    Lazio

    26

    62

  • 3

    Inter

    Inter

    25

    54

  • 4

    Atalanta

    Atalanta

    25

    48

  • 5

    Roma

    Roma

    26

    45

  • 6

    Napoli

    Napoli

    26

    39

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Ciro Immobile

    27

  • 2

    Cristiano Ronaldo

    21

  • 3

    Romelu Lukaku

    17

  • 4

    Joao Pedro

    16

  • 5

    Josip Ilicic

    15

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 27025

Liczba newsów: 36681