Wywiady z byłymi piłkarzami

Bergomi: Thuram jest podobny do Dzeko (16)

Autor:
Źródło: sempreinter.com
prawie 3 lata temu
2044
16

Były obrońca Interu Mediolan uważa, że ​​Marcus Thuram pod jednym szczególnym względem jest porównywalny z Edinem Dzeko.

 

W rozmowie z włoskim nadawcą Sky Sport Italia po zwycięstwie Nerazzurrich nad Fiorentiną 4:0, były obrońca zauważył, że Thuram potrafi utrzymać piłkę i ustawiać kolegów z drużyny podobnie jak Dzeko.

Zdobyty gol był tylko wisienką na torcie bardzo pozytywnego występu Thurama. Był to mecz bardzo przypominający te z Monzą i Cagliari. Thuram pokazał, że nawet jeśli nie wpisze się na listę strzelców, może pomóc drużynie w inny sposób. 26-latek asystował Denzelowi Dumfriesowi w meczu z Cagliari i ogólnie rzecz biorąc nie bał się wrócić głęboko po piłkę i sprawić, że wszystko może wydarzyć się pod bramką przeciwnika.

Nie odbiega to od tego, jak Dzeko grał przez dwa sezony w Interze. Bośniak zyskał nawet reputację kogoś w rodzaju „dyrektora napastników” dzięki temu, jak wpadał do pomocy i pozwalał, aby gra przepływała mu przez stopy.

W meczu przeciwko Fiorentinie, Thuram pokazał szybki pierwszy kontakt z piłką, wizję podań oraz siłę i równowagę, aby utrzymać się przy piłce nawet w ciasnych przestrzeniach. Pomogło mu to w poruszaniu się po boisku.

Bergomi zauważył to i docenił w swojej wypowiedzi:

- Nie jestem wielkim fanem Thurama atakującego z tyłu, ale tego, jak zarządza piłką. Pod tym względem przypomina mi Dzeko. Sposób, w jaki zachowuje się jako rozgrywający dla swoich kolegów z drużyny jest niesamowity. Inter to świadomy siebie zespół. Nie wystarczy od razu nacisnąć pedał gazu. Okazują szacunek swoim przeciwnikom, a kiedy już odblokują mecz wspaniale jest zobaczyć, jak potrafią kontratakować. De Vrij gra bardzo dobrze. Wszyscy dobrze się bronią. W porównaniu z zeszłym sezonem cały zespół wygląda na zwarty. Od czasu do czasu ryzykują utratę kontrataków, ponieważ wszyscy pomocnicy są numerami dziesiątymi, ale obrońcy zachowują ostrożność. Spodziewam się, że Pavard przejmie obowiązki obrońcy pierwszego wyboru. Darmian jest jak komputer, zawsze jest precyzyjny.

 

Zobacz też

Arnautović chwali Stankovicia: Bramki, asysty, przebieg - jest fenomenalny (0)

05.06
14:35

Bergomi: Lautaro był kluczowy. Tuż za nim są Zieliński i Dimarco (0)

06.05
08:17

Komentarze (16)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
05.09.2023 o 10:41 przez Chytrus
Chytrus
Bardziej przypomina dynamicznego Martinsa niż Dżeko.
04.09.2023 o 21:59 przez ciechan
+1
ciechan
Thuram w pierwszych meczach pozwolił na lepsze zarządzanie piłką. Sam upierałem się na target mana w oknie transferowym, ale nie sądziłem, że obecność Francuza tak znacząco zmieni obraz naszej gry. Inaczej dystrybuujemy piłkę, inaczej budujemy pressing, inaczej rozkładamy siły w kontratakach. Zmieniło lub zupgradowało się na lepsze dosłownie wszystko w ataku.

Mam nadzieję, że to już nie tendencja i efekt nowej miotły w postaci Thurama, tylko jego realne umiejętności, które na stałe zbudują nam taki obraz Interu. Póki co jest wielkie wow, ale oby w tym była przede wszystkim powtarzalność, a przed każdą topową drużyną w Europie staniemy jak równy z równym i bez strachu.
04.09.2023 o 21:01 przez Uki1982
Uki1982
Dziwne porównanie Thuram to Thuram może być kotem jest mega dobry .Fajny transfer 👌
04.09.2023 o 20:06 przez Paolo92
Paolo92
Ja nie widzę podobieństw poza wzrostem, ale może się mylę....
04.09.2023 o 17:11 przez AJ
+5
AJ
Dzeko i Thuram to kompletnie inni piłkarze ani motoryczne ani style gry siebie nie przypominają. Bergomi może jest legenda Interu i tego nie neguje ale jego wypowiedzi są zazwyczaj beznadziejne. On w każdej kwestii się wypowiada ale zadko z sensem.
04.09.2023 o 20:43 przez Paolo87
+1
Paolo87
Jedyne co łączy Thurama i Dzeko to to że obaj są wysocy😉
04.09.2023 o 21:02 przez Uki1982
Uki1982
No dokładnie jak napisałeś 🤝
04.09.2023 o 17:06 przez mroowa111
+1
mroowa111
Thuram to bardziej przypomina ruchliwością Martinsa ma fajne kocie ruchy
04.09.2023 o 16:22 przez Granat105
+3
Granat105
Co? Radzę szkła kontaktowe zmienić, odkleiło chłopa
04.09.2023 o 16:09 przez VVujek
+3
VVujek
Nie wiem jakie srodki zażywa Bergomi, ale niech bierze tego pół.
04.09.2023 o 15:35 przez pablo77
+4
pablo77
A Piątek jest podobny do Mbappe.
04.09.2023 o 19:31 przez VVujek
VVujek
Myalalem, że do Lewandowskiego :D
04.09.2023 o 21:03 przez Uki1982
Uki1982
😂👊
04.09.2023 o 14:54 przez rafal125
rafal125
Mi tam go nie przypomina, jeden jest biały a drugi czarny
05.09.2023 o 13:36 przez Bangla84
Bangla84
Jeśli kolor skóry definiuje piłkarza, to coś masz pomylone priorytety.

Shoutbox

Cny 27.06.2026 22:17

dogadaliby się szybciej to i tak czeski by wbiła

Cny 27.06.2026 22:16

przeciez tutaj nie ma co winić Ałzylja

Cny 27.06.2026 22:16

to samo paz

Cny 27.06.2026 22:16

co nie zmienia faktu że kandydatem był idealnym niemalze

Cny 27.06.2026 22:16

oczywiście że palestra przeplacony

jaszczomb 27.06.2026 21:12

a na paza nigdy nie bylo nawet cienia szansy bo como go kupilo w oknie w ktorym byl on dla nich na wylacznosc

jaszczomb 27.06.2026 21:11

60 mln za palestre to przeciez kpina

jaszczomb 27.06.2026 21:11

w warunkach totalnego przeplacania za potencjal i nic wiecej?

jaszczomb 27.06.2026 21:11

w jakich warunkach

Cny 27.06.2026 20:44

a tak to znowu wyjdzie zbieranie pokemonów bo fundusz, bo dyrektorzy nie potrafią w takich warunkach pracować, bo nie mamy absolutnie scoutingu

Cny 27.06.2026 20:43

taki przykry. w sensie nie ma złości, tylko smutek bo się rysował piękny inter

Chuchu 27.06.2026 20:38

Ależ piękny falstart mercato

jaszczomb 27.06.2026 20:18

zaorane

jaszczomb 27.06.2026 20:17

alez klinsi wyjasnia sb

Klinsi64 27.06.2026 19:33

nie kupmy jeszcze Soleta i śmiało mozna uderzać po Olise

Klinsi64 27.06.2026 19:32

145 mln zaoszczedzone brawo Marotta

Klinsi64 27.06.2026 19:32

50+70+25

Cny 27.06.2026 19:19

a na okazje się nie czeka, tylko się ich szuka

Cny 27.06.2026 19:19

teraz znowu przepalą hajsu na murzynow

Cny 27.06.2026 19:18

50M na gwiazdę? czego gwiazdę? ligi czeskiej czy ekstraklasy? ;) ... pajacerka tu się odwala. ciężko funkcjonować we współczesnym futbolu w takich realiach. oni serio myślą że Marotta zawsze ulepi z gówna kolejny majstersztyk jak Chivu... za trenerów jednak nie trzeba płacić. za piłkarzy już tak. i nich nie nauczyli ich że wydane ok 70M na djufa Dalberta anża janża poszło do pieca

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29500

Liczba newsów: 53368

Liczba komentarzy: 625700

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

21x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

10x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się