Jest przełamanie! Bologna 0:1 Inter (49)

Źródło: inf. własna
ponad 8 lat temu
1695
49

Inter Mediolan wygrał 1:0 z Bologną na wyjeździe. Bramkę dla Nerazzurrich strzelił Mauro Icardi.

Pierwsze minuty pierwszej połowy nie zachwyciły. Obie ekipy skupiały się na ataku pozycyjnym, przez co bali się zaryzykować. Dużo strat i niedokładnych podań sprawiły, że do 10. minuty spotkania żadna drużyna nie zdołała poważnie zagrozić bramce rywali. Momentami to gospodarze wyraźnie dłużej utrzymywali się przy piłce. Ataki Interu ograniczały się głównie do gry długą piłką na napastników, lub niedokładnych dośrodkowań w pole karne Bologny. Zbliżała się 23. minuta spotkania a kibice nadal nie oglądali ani jednego strzału na bramkę rywali. Mijały kolejne minuty a wynik meczu nadal się nie zmieniał. Im bliżej końca pierwszej połowy to zawodnicy Bologny pewniej radzili sobie w ofensywie. Zawodnicy gospodarzy coraz częściej decydowali się na indywidualne rajdy w pole karne Interu, dzięki czemu w formacji defensywnej Nerazzurrich robiło się coraz większe zamieszanie.

Początek drugiej połowy niemal niczym nie różniła się od pierwszej odsłony spotkania. Dopiero w 50. minucie z groźnym kontratakiem wyszli gospodarze. Kontra zakończyła się strzałem na bramkę, który bez problemu wyłapał Samir Handanovic. W 53. minucie żółtą kartkę za zbyt ostre wejście dostał Felipe Melo. W 59. minucie Inter mógł wyjść na prowadzenie. Davide Santon dośrodkował w pole karne w kierunku Ivana Perisicia, ten przyjął piłkę i oddał strzał, niestety dla Interu piłkę z linii bramkowej wybył były zawodnik klubu z Mediolanu, Saphir Taider. Od 60. minuty Inter musiał radzić sobie w dziesiątkę, ponieważ drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartę otrzymał Felipe Melo. W 67. minucie Mauro Icardi otworzył wynik i było 1:0. Adem Ljajic otrzymał doskonałe podanie i znalazł się sam na sam z bramkarzem, nie zachował się on jednak samolubnie i wystawił piłę na pustą bramkę do Icardiego. Argentyńczyk nie zmarnował tej okazji i umieścił piłkę w siatce. W 74. minucie na boisku pojawił się Fredy Guarin, który zmienił słabo sprawującego się dziś Perisicia. W 82. minucie Mauro Icardiego zmienił Jonathan Biabiany. W 88. minucie ostatnią zmianę wykorzystał Roberto Mancini. Na boisku pojawił się Rodrigo Palacio, który zmienił zmęczonego Adema Ljajicia. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry doskonałą okazję do strzelenia bramki miał wychowanek Interu grający dla Bologny, Mattia Destro. W tej sytuacji doskonale interweniował bramkarz Interu. Jednak gdyby strzał Włocha był w jakiś róg bramki to Handanovic nie miałby najmniejszych szans. Ostateczny wynik to Bologna 0:1 Inter.

Bologna 0:1 Inter

Bramka: 60' Icardi

Żółte kartki: Rossettini ; Kondogbia, Melo

Czerwona kartka: Melo

Bologna (4-3-1-2): 1 Da Costa - 24 Ferrari, 2 Oikonomou, 13 Rosettini, 25 Massina - 8 Taider, 21 Diawara, 22 Rizzo (81' Destro) - 26 Mounier - 17 Giaccherini (71' Brienza) , 11 Mancosu (81' Falco)

Trener: Delio Rossi

Inter (4-3-3): 1 Handanovic - 21 Santon, 25 Miranda, 23 Ranocchia, 5 Jesus - 77 Brozovic, 83 Melo, 7 Kondogbia - 22 Ljajic (87' Palacio) , 9 Icardi (81' Biabiany) , 44 Perisic (74' Guarin)

Trener: Roberto Mancini

Co za końcówka! Inter, po golu w doliczonym czasie gry, pokonuje Udinese 1-2 (44)

08.04
19:57

Inter się nie zatrzymuje! 12 zwycięstwo z rzędu | Inter 2:1 Genoa (55)

04.03
19:45

Komentarze (49)

29.10.2015 o 16:50 przez Sempre_Inter
Sempre_Inter
zgodnie z polskim porzekadłem "uderz w stół, a Nadia się odezwie".
29.10.2015 o 14:45 przez Nadia G
Nadia G
sempre Inter -- " szkoda Twojego czasu na Internetowych kretynów, a nie daj Bóg wdawać się z nimi w dyskusję. " Dokładnie z tego powodu najczęściej nie odpisuję na twoje posty (i niektorych innych w twoim stylu). Niemniej, gorocą Cię całuję ;*
29.10.2015 o 10:56 przez petric
petric
Są 3 pkt. Są No i git oby się szybko zgrali
28.10.2015 o 23:05 przez Sempre_Inter
@bobogol - szkoda Twojego czasu na Internetowych kretynów, a nie daj Bóg wdawać się z nimi w dyskusję. Nie dość, że sprowadzi Cie do swojego żenującego poziomu, to pokona Cie tam swoim doświadczeniem. Oczywiście trafna analiza polskiego społeczeństwa w pigułce z tego zacnego portalu. Należy tylko ubolewać, że poziom dyskusji zostaje sprowadzany do rynsztoka przez takich ćwierćinteligentów jak użytkownik, który ma w nicku legendę tego klubu. Człowieka tylko ściska, że taki nic nieznaczący osobnik wyciera swoją gębę frazesami rodem z pod budki z piwem, niosąc na sztandarze JZ4. Niestety takich czasów dożyliśmy, że chamy, totalne beztalencia, roszczeniowcy, miernoty intelektualne dochodzą do władzy i to od wielu lat i gloryfikowani są ludzie bez wartości, tylko ziejący nienawiścią do innych. Nie mających nic innego do powiedzenia, oprócz nienawiści. Niestety ryba psuje się od góry, to złożony problem. ALe to m.in dzięki naszym pseudo politykom od pizuaru i platformersów mamy takie a nie inne społeczeństwo, które przejmuje złe nawyki. ...szkoda , że Brunon K. nie rozwalił tego kurwidołka z wiejskiej.
28.10.2015 o 22:18 przez bobogol
bobogol
"Gardzę tobą i mam gdzieś twoje zdanie." - problem tego kraju ujęty w jednym zdaniu. Świat zgimbiał, jak ktoś to tu ostatnio określił.

Co do Mancio. Mam wrażenie, że pretensje do niego biorą się z niewiedzy lub/i krótkiego stażu w roli kibica Interu.
Każdy kto ma łeb na karku odczytał jego zatrudnienie jasno: świetny ruch ze strony ET, marketingowo bomba, lepiej się nie dało. Nazwisko trenera robiące mimo wszystko wrazenie na piłkarzach, a także fakt że wielu dobrych (obecnie bądź kiedyś) piłkarzy zna osobiście prowadząc tak bananowe kluby jak City czy Galata. I tyle. Wszyscy wiemy jakie były wobec niego zarzuty podczas poprzedniej kadencji w Interze. I to mimo 3 mistrzostw i 2 krajowych pucharów. Nic w swoim warsztacie od tamtego czasu nie zmienil - dalej jest toporny jak na byłego piłkarza w roli trenera przystało. Nie zmienia to jednak faktu, że liga jest obecnie równie słaba jak po calciopoli i pierwsza trójka jest w zasięgu Mancio. PO TO TU ZOSTAŁ SPROWADZONY. A narzekać na styl gry będąc liderem i jednocześnie w takiej dupie jak my od 5 lat to serio, jak narzekanie ciapaków na niski socjal.
28.10.2015 o 19:38 przez interista1987
interista1987
IlCapitano ty jestes jednak debil. W kazdym poscie piszesz to samo. Jestes zalosnym kretynem. Jak czytam twoje marne komentarze to robi mi sie niedobrze od twojej glupoty i poziomu chamstwa. Nie rob wiochy, narzekanie to chyba jedyne co potrafisz ale nikogo nie obchodzi twoje stekanie.
28.10.2015 o 19:15 przez Mateusz17
Mateusz17
tez trzeba patrzyc ze w tych 10 meczach byly mecze z Juventusem,Fiorentina i derby z Milanem
28.10.2015 o 17:25 przez Jovetic10
Jovetic10
@sempre Inter z tą rewolucją oczywiście masz rację, do obrony nie można się przywalić. Gra jest skuteczna, ale może nam się to szybko czkawką odbić. Icardi sam meczu nie wygra i to jest problem, że nie do końca pasuje do filozofii gry Manciniego. U niego zawsze grali napastnicy mobilni, którzy sami sobie wykreują sytuacje. Fakt nie graliśmy z polotem, ale te 3 bramki potrafiły często wpaść. Chciałbym zobaczyć JoJo i Ljajicia razem, a przed nimi Icardi, Może wtedy gra w ofensywie wyglądałaby lepiej.
28.10.2015 o 17:03 przez lukas13
lukas13
W 2010gdy Inter ugral triplette po 10kolejkach miał 26pkt !! !
28.10.2015 o 17:02 przez lukas13
lukas13
Patrząc na te statystki teraźniejszy sezon bedzie zakończony na 4-7miejscu max !! !
28.10.2015 o 17:01 przez lukas13
lukas13
Luknijcie sobie jak Inter zdobywal punkty w słabych sezonach i w bardzo dobrych sezonach w ostatnich 10latach
Srednio porównajcie co 10kolejek zdobycz punktowa
28.10.2015 o 16:49 przez lukas13
lukas13
24pkt 3 lata temu i 4 lata temu 11pkt po 10kolejkach
28.10.2015 o 16:44 przez Rebelde
Rebelde
3 pkt cieszą, ale gra tragiczna. Żadnego wypracowanego stylu, z taką formą to max. 5-7 miejsce na koniec.
28.10.2015 o 14:43 przez Sempre_Inter
@Jovetić10 - moja konkluzja była taka sama, że wcześniej był Ibra, Adriano i oni ładowali bramki nawet z niczego,a Icar to zupełnie inny typ. Z resztą Icar sam wspomniał, że piłek ma jak na lekarstwo.
Dajmy popracować Mancio ten sezon, nie mówmy o zwolnieniach, bo niedługa jak w Milanie będziemy 4 szkoleniowców opłacać :)
Sądzę, że Mancini jest dobrym budowniczym, architektem. Zbuduje solidne podwaliny drużyny, która może coś znowu znaczyć w Europie. Na tym jego rola w klubie się skończy. On nie ma boskiego pierwiastka, nie potrafi odcisnąć swojego piętna na drużynie. Stąd trochę bezpłciowa gra. Do bólu skuteczna, lecz okropna dla oka.
Przez ostatnie lata nasza drużyna na tym etapie rozgrywek już nie liczyła się w walce o mistrza, więc progres jeśli chodzi o zdobycze punktowe jest ewidentny :)
Jeszcze raz podkreślę, że powinniśmy dać mu spokojnie przepracować ten sezon, a z ocenami wstrzymać się przynajmniej do zakończenia rundy.
Na szczycie tabeli są drużyny, które de facto nie zmieniły trzonu, kręgosłupa swoich drużyn tj. Roma i Napoli. U Nerazurrich w pierwszym składzie niejednokrotnie wybiega OŚMIU nowych zawodników.
Zobaczcie z jude odeszło 3 kluczowych i gdzie są w tabeli, tam gdzie my przez ostatnie lata. U nas rewolucja przebiega w miarę bezboleśnie.

Co do gry , mając na uwadze poprzednią przygodę Manciniego z Interem, uważam, że nie będziemy grali z polotem. Oby skutecznie. Każdy sądzę przeboleje styl, kosztem awansu do Ligii Mistrzów.
28.10.2015 o 14:11 przez Jovetic10
Jovetic10
@sempre Inter graliśmy w 1/4 z Milanem i Villarreal, po czym w 1/8 odpadaliśmy z Valencia i Liverpoolem. W marcu po porażce z The Reds Mancini zapowiedział, że po sezonie rezygnuje z posady trenera Interu , po czym zmienił zdanie. To był główny powód zwolnienia, chociaż te 2 porażki też miały duże znaczenie, skład był bardzo dobry, Adriano ładował po 3 bramki na mecz, który po zwolnieniu powiedział coś takiego: "Problemy z Mancinim trwały od ponad roku. Cieszę się, że został zwolniony. Inter jest dla mnie jak drugi dom. Mam nadzieję, że wrócę w wielkim stylu. Mourinho? Dobrze, że zostanie naszym trenerem. Wiem, że chciał mnie sprowadzić, gdy prowadził Chelsea". Nie zmienia to jednak faktu, że została do niego przyklejona łatka trenera słabego na puchary, do tego na każdym kroku ma problemy z piłkarzami. Co mnie jednak najbardziej boli, że nie potrafimy narzucić własnego stylu, przycisnąć pressingiem i szturmować bramkę takich drużyn jak Bologna. Dobry przykład Icardiego przy bramce jak postawił pressing i Bologna zaraz się pogubiła. Fiorentina nie ma jakiegoś wypasionego składu, a widać tam rękę trenera i pomysł na grę. Jestem pewien, że z tymi zawodnikami co ma Inter Sousa zdobyłby jeszcze więcej pkt. Nasza gra będzie wyglądać dalej tak samo, bo z całym szacunkiem, ale Icardi to nie Adriano czy Ibra, który sam sobie wypracuje okazje strzeleckie.
28.10.2015 o 11:55 przez davi23
davi23
Myślę, że na poziom gry jaki prezentujemy to i tak jesteśmy wysoko, ogrom w tym szcześcia i tak naprawde obrony, tylko mecz z Fiorentina był masakryczny gdzie nas zniszczyli. Pamiętacie poprzednie sezony, troche strzelaliśmy ale traciliśmy sporo bramek z przeciętnymi drużynami głównie przez fatalną obronę... w tym roku, mamy spoko obronę, na moje Murillo będzie wart krocie za 2 lata, gość jest mega, pomimo, że wczoraj nie grał, do tego Medel, Miranda też spoko, jedna u niech widać lata, czasami jak trafi się szybszy zawodnik to Miranda nie daje rady, widzę to po raz kolejny, jednak wymiata też, głowa spoko i dużo wybijają...

Śmiejecie sie z Rano, jest faltany, ale tylko on wczoraj dał kilka dobrych piłek do Icara górą, widział ktoś czy nie? były dwie takie, które Icar mógł zakończyc inaczej, ale jego słaba postawa nic nie wnosi, bramka, du pustaka też umiem traffic, gdyby nie błąd Ferrariego i podanie Ljajicia to by nic nie zrobi po raz kolejny... Icar musi na ławke, nabrać pokory... na Rome JoJo, Ljajic bo to będzie dla niego ważny mecz i Perisic i zmiana na Biabiany...

Na Romę powinno to wyglądać tak: Handa, Santon, Miranda, Murillo, Telles, Guarin, Medel, Kondogbia, Perisic, Jovetić, Ljajic.

BTW, gdyby nie Handa wczoraj, to 2 pkt out... stracone z Fiorentiny odrobił częściowo wczoraj, taka prawda, szkoda, że on tez nie ma regularności. Potrzebny atak atak atak... pierwsza połowa to prawie brak jakichkolwiek strzałów na bramke, tak sie meczy nie wygrywa.

Mancio, taktyka wiem że miała skupic sie na jak najniższym pokładzie sił w ten mecz, ale bez przesady, do taktyki nie dodaje sie szcześcia, które musi przyjść, wczoraj moglismy tez przegrac i ze wstydem byśmy wracali... dużo by pisać jeszcze... Brozovic jakby nie był taki leniwy to mógłby grać pierwsze skrzypce, ma przebłyski ale czasami nie chce mu sie w ogóle widać, nie wiem dlaczego... dziwny też Kondogbia, z Palermo fatalny a wczoraj coś tam pokazał, muszą popracować nad nim więcej... bo potencjał spory, ale słabo wykorzystany.
28.10.2015 o 11:25 przez Mauro69
Mauro69
Cieszą 3 punkty.
28.10.2015 o 10:57 przez Piotrekfci
Owszem nasi nigdy nie byli wirtuozami gry ale qwa samymi farciarskimi 1-0 daleko nie pojedziemy. Oni nie powinni się cieszyć tylko wziąć zakazać rękawy i przyłożyć się bo jeden mecz na tydzień można jest a ruchy mają jakby grali co 2 dni taki Bayer czy real po prostu by nas z miażdży li !! ! Nie mówiąc już o romie z którą dostaniemy baty grając taki piach. Wierzę że Mancini ma tego świadomość tak samo jak i piłkarze !!
28.10.2015 o 09:53 przez nwk
nwk
Amatorzy z fci.pl. Icardi jest właśnie takim typem napastnika, dokłada nogę to strzela, a jak bierze się za rozgrywanie to padaka. Komentarze Nadii są zawsze trafne i mam z nich bekę, jak również z bólu dupy który pojawia się nad nimi.
28.10.2015 o 09:28 przez Kusy
Kusy
było ciężko, ale za jakiś czas nitk o tym nie będzie pamiętał, a trzy pkt pozostaną za to spotkanie
28.10.2015 o 09:21 przez Sempre_Inter
Nadia G to facet to raz. Widocznie ma zaburzenia, że się wypowiada ostatnimi czasy jako 'kobieta'. Może następna Grodzka :) ?
Wracając do poważnych spraw.

Nie wiem ilu z Was pamięta Inter Mancio z czasów jego pierwszego kontraktu z Interem. Też nie graliśmy finezyjnej piłki. W drugiej linii moim zdaniem postawił na siłę, centymetry, muskuły Vieria, Cuchu, Sinisha, Dejan. Oczywiścnie byli też gracze kreatywni jak Recoba (podatny na kontuzje, ale koks), był Figo od 2005(chyba). Jednak przede wszystkim mieliśmy mega atak: Crespo, Zlatan,Cruz, Adriano.
CO z tego, że dominiwaliśmy w lidze, z TAKIM składem, skoro w Europie regularnie bęcki i nigdy powyżej 1/8 LM nie przeszliśmy. Gra była prosta do bólu, długa laga na Zlatana, a ten zawsze coś strzelił. To starczało w Seria A, w Europie szybko weryfikowano Mancio i jego taktykę. Przypomnę, że to był chyba główny powód zwolnienia Włocha przez Morattiego. Po nim przyszedł Mou - dostał Wesa, który został mózgiem drużyny, świetnie kreował grę. takiego gracza nam teraz brakuje.
Mancio jak budował swój pierwszy Inter wzorował się na jude, którzy grali okropną dla oka piłkę, lecz byli też do bólu skuteczni (jak się okazało przy pomocy sędziów również).
Reasumując, nikt z nas nie powinien oczekiwać, że nasza drużyna zacznie grać tiki takę. Po prostu nasz trener nie ma takie wizji zespołu. Widać, że postawił na defensywę. To wytarty slogan, ale team buduje się od tyłu. Może z czasem gra z przodu zacznie wyglądać lepiej, lecz dla oka to nigdy nie będzie poezja.
28.10.2015 o 01:34 przez Pjerun
Pjerun
Przecież wiadomo, że Nadia G to pieprzony troll.
Nie rozumiem tylko czemu moderatorzy zezwalają na takie zachowanie i to od długiego czasu.
28.10.2015 o 01:25 przez furch001
furch001
Możecie mnie banować itd ale serio słuchając Nadie G to tracę wiarę w kobiecość i rozum . Nie tylko dziś ale każdy twój komentarz który czytam jest tylko inwalidzkie Hejtem , chyba nienogarniasz sportu. Gdzie tu logika? Weź sie lepiej za gary i zajmij dziećmi a nie oglądaj meczy Interu , bo zachowujesz sie jak Ewa Kopacz masz gadane "bez efektywne"
28.10.2015 o 00:10 przez Mateusz17
Mateusz17
Zas mnie wkurzaja barany z krytyka Icardiego jak w zeszlym sezonie beczeli na niego to zostal krolem strzelcow tak teraz mimo iz jest najlepszym strzelcem w sezonie a przypomne ze byl kontuzjowany ,czy Wam ciezko zrozumiec ze napastnik to nie tylko zawodnik ktory drybluje na potege czy ma bombe w nodze z 30 metrow , powiem Wam przyklad z zycia bo gralem w pilke w druzynie mielismy goscia 170cm moze z 60kg wagi ani szybki ani silny a gosc potrafil zdobyc w sezonie 25bramek bo go pilka szukala a inny sila szybkosc jak zaladowal brame to stadiony swiata i mial moze z 10 bramek i gdzie tu logika. Icardi ma to cos ze umi sie znalezc w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie.
28.10.2015 o 00:04 przez Jovetic10
Jovetic10
Nadia mecz się ogląda w telewizji a nie słucha w radiu chińskim.
27.10.2015 o 23:29 przez Nadia G
Nadia G
ale w zeszłym roku były orgazmy na tym forum, jaki to "Mancio nie jest super", "Mancio zbawca", "Liga Miiiiiiiistrzów" :) A teraz nawet jak Inter jest pierwszy w tabeli (pierwszy raz od chyba kilku ładnych lat), to niemal wszyscy psy na Roberciku wieszają, hehehe. Beka 600, kochani :*
27.10.2015 o 23:29 przez Kamiliusz19O8
Kamiliusz19O8
KOLEJNE FARTOWNE ZWYCIĘSTWO. ŻENADA.
27.10.2015 o 23:13 przez pluto11
pluto11
Generalnie nuda nuda i nuda co na boisku robi Rano to raz no i Icar gdyby nie ta bramka to goscia nie ma na boisku. To jest jakas parodia zero ruchu z przodu oni nie potrafią grać bez piłki stoją i czekają aż ktoś cos wymyśli i dośrodkuje.
Poza Kondo który coś chciał rozegrac tylko nie miał z kim bo brakowało mu Jojo. Jeżeli chcemy cos ugrac w tym sezonie to musimy sie bardzo ale to bardzo poprawic. A i jeszcze Lijajić pokazał treneiro ze jako jeden z niewielu potrafi grać

acmilanowek 19.04.2024 21:38