Wywiady z trenerami

Chivu: Każdy punkt będzie miał znaczenie w walce o tytuł (13)

Autor:
Źródło: en.inter.it
5 miesięcy temu
1199
13

Nerazzurri zanotowali pierwszy remis w tym sezonie włoskiej Serie A. Mecz pomiędzy obecnym liderem a Napoli zakończyl się wynikiem 2:2  a szkoleniowiec Interu, Cristian Chivu, tak wypowiedział się na temat tego spotkania:

 

- Mówimy o dwóch bardzo silnych drużynach, które stanęły naprzeciw siebie i dały z siebie wszystko, by wygrać. Mamy pewien niedosyt, bo dwukrotnie obejmowaliśmy prowadzenie, ale gdy grasz przeciwko tak dobrej ekipie, nigdy nie jest łatwo i musisz mierzyć się z trudnościami, jakie ona stwarza. Jesteśmy rozczarowani, że nie zachowaliśmy spokoju i nie dowieźliśmy prowadzenia do końca, ale należy oddać rywalom, że zrobili wszystko, by wyrównać, a nawet spróbowali wygrać ten mecz.

- Pozytywne rzeczy, które zabieram ze sobą po tym spotkaniu, to nasza postawa i ciągłe dążenie do gry do przodu. Momentami było to nawet zbyt intensywne - czasami spóźnialiśmy się z pressingiem, zwłaszcza w sytuacjach, w których oni świetnie radzą sobie krótkimi podaniami, by następnie znaleźć ofensywnych pomocników lub Hojlunda z przodu. Mimo to próbowaliśmy wszystkiego, by pozostać w meczu i grać zgodnie z naszym stylem.

- Doskonale wiedzieliśmy, że mierzymy się z zespołem równie silnym jak my. Przez pierwsze 20 minut drugiej połowy mieliśmy trudności, później odzyskaliśmy impet dzięki większemu posiadaniu piłki, co być może kosztowało nas sporo energii. Te dwie drużyny podnoszą poprzeczkę nowoczesnej piłki nożnej i Serie A.

- Szkoda, że nie udało się wygrać bezpośredniego starcia, ale patrzymy w przyszłość i robimy wszystko, by osiągnąć nasze cele w tym sezonie. To będzie walka do samego końca, w której o wszystkim zadecyduje każdy punkt, zwłaszcza przy czterech lub pięciu zespołach liczących się w rywalizacji. Wiedzieliśmy o tym już wcześniej i tak będzie aż do końca rozgrywek.

- Spodziewaliśmy się takiego meczu. Byliśmy momentami rozciągani, a rywale bardzo dobrze operowali piłką w ciasnych przestrzeniach. To właśnie tam popełniliśmy kilka błędów. Mimo to jestem zadowolony z postawy zawodników oraz ich determinacji w agresywnym pressingu, nawet jeśli nie zawsze przynosiło to oczekiwanych efektów. Remis był sprawiedliwym wynikiem, biorąc pod uwagę to, co zobaczyliśmy na boisku.

 

Zobacz też

Chivu: Jako zespół zawsze trzymamy się razem, bez względu na okoliczności (1)

12.05
19:38

Chivu: 21. tytuł mistrzowski to ważna karta w historii tego wielkiego klubu (2)

04.05
01:11

Komentarze (13)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
12.01.2026 o 23:13 przez tytusek25
tytusek25
mówią , że raz to przypadek ,dwa to bieg okoliczności, ale trzy to już reguła. My w tym sezonie z największymi firmami tej ligi nie potrafimy wygrać od 4 spotkań , a mówiąc konkretniej wczoraj zdobyliśmy nasz dziewiczy punkt w takich meczach. Co gorsze w CL, gdzie zawsze graliśmy bez kompleksów też widzę ten kapitulacyjny mental przed wielką firmą. Ewidentnie mamy problem z psychiką i pewnością siebie jak na moje oko. Dobry trener z charyzmą i prestiżem potrafi na tym polu zdziałać cuda. Jak na razie to nie jest mocna strona Chivu delikatnie mówiąc. Może warto wesprzeć się specjalistami w tej dziedzinie.
12.01.2026 o 18:48 przez lord-gs
lord-gs
Jeszcze dwie szanse w lidze na przełamanie się w tych trudnych meczach. Na razie bilans 0-1-3
12.01.2026 o 09:01 przez mroowa111
mroowa111
Słabo wyglądają nasze mecze z topem w ogóle ich nie kontrolujemy
12.01.2026 o 07:21 przez inter30
+1
inter30
Święte słowa, a my straciliśmy właśnie 2 punkty, owszem ogranie słabeuszy wystarczy na tytuł ale kto powiedział że będziemy z nimi punktować bezbłędnie?
12.01.2026 o 07:04 przez kadrian89
+3
kadrian89
Od 14 spotkań Inter w meczach z Milanem, Napoli i Juventusu bez zwycięstwa jeśli dobrze doczytałem.

Jesteśmy silni słabością ligi, a prawda jest taka, że Inter w tej formule taktycznej i z tymi liderami w przyszłość nie może iść.
12.01.2026 o 08:51 przez Bajlando
+1
Bajlando
To jest niesamowite dla mnie w tym sezonie. My absolutnie nie zaslugujemy na bycie liderem, jedyny powod dla ktorego jestesmy pierwsi to fakt, ze reszta jeszcze bardziej kopie sie po czole.. Serie A jest absurdalnie słaba w tym sezonie, oby obylo sie bez jakichs wiekszych wtop na europejskim podworku (ekhempsgekhem).
12.01.2026 o 12:57 przez acmilanowek
acmilanowek
Ausilio od 2 lat gada , ze kadra jest kompletna i potrzebujemy jedynie wzmocnien na lawke . w ten sposob przepalil 2 kase na 2 graczy do pierwszego skladu.
12.01.2026 o 17:01 przez Xucatlan
+1
Xucatlan
A w finale Ligi Mistrzów w tak zwanym międzyczasie znaleźliśmy się też dzięki słabości Ligi Mistrzów?
12.01.2026 o 20:51 przez Bajlando
Bajlando
A co ma piernik do wiatraka? Mowie o obecnym sezonie. Zeszly sezon to zupelnie inna bajka, nie wygralismy koniec koncow nic, okej, ale poza koncowka sezonu bylo widac, ze ci ludzie maja jakies jaja i zasluguja na to gdzie sa
12.01.2026 o 21:32 przez Xucatlan
Xucatlan
Piszesz, że jesteśmy silni ze względu na słabość ligi i podpierasz to argumentem o niewygrywaniu z czołówką od 14 spotkań. Nie graliśmy z Milanem, Juve i Napoli 14 razy w tym sezonie, więc ewidentnie wliczasz w to sezon poprzedni.
13.01.2026 o 16:30 przez Bajlando
Bajlando
Prosiłbym o czytanie ze zrozumieniem :p Nie ja pisałem o 14 spotkaniach z liderami, ja zgadzam sie tylko z tym, ze nasze obecne pierwsze miejsce w lidze jest związane tylko i wylacznie z kopaniem sie po czole reszty stawki :p
12.01.2026 o 06:55 przez maestro177
maestro177
Czyli do tego doszło, Inter na równi z Napoli.
12.01.2026 o 02:44 przez Orrin
+2
Orrin
Lepszy remis niz porazka ale ile można czekać na wygraną z drużyną topowa? Arsenal ja tam byl bral remis w ciemno

Shoutbox

Adriano_forever 11.06.2026 21:26

ja się pytam czemu Oczoa nie gra

Apocaliptic 11.06.2026 21:15

Bramkarz co sito puścił xd

Adriano_forever 11.06.2026 21:14

siedzi

Adriano_forever 11.06.2026 21:14

GOOOl

Adriano_forever 11.06.2026 21:10

piekna sprawa

Adriano_forever 11.06.2026 21:10

ajajaj

Adriano_forever 11.06.2026 21:10

ależ mundial

Adriano_forever 11.06.2026 21:10

ależ mecz

ragnar 11.06.2026 20:57

Dumfries, Konate, Paz, Bernardo za 29 mln plus prowizje

El Imprezatore 11.06.2026 20:23

jakby go wzięli to może jest jakiś cień szansy na Paza

martins2000 11.06.2026 20:04

Real Madryt prowadzi zaawansowane rozmowy w sprawie Bernardo Silvy. Madrycki klub dokonał ataku w ciągu ostatnich 24 godzin i jest przekonany, że sfinalizuje transakcję uprzedzając Atletico i Barcelonę. [Romano]

FENDI_SOSA 11.06.2026 19:41

Wgl naprawdę wart jest takich 50 ten palestra aż? Jakoś go nigdy nie widziałem w akcji a to nie są małe kwoty

FENDI_SOSA 11.06.2026 19:41

Xd ale ta ata jest odklejona

Rebelde 11.06.2026 19:03

Chyba najslabsza

martins2000 11.06.2026 18:54

3k

martins2000 11.06.2026 18:47

Giovanni Carnevali nowym dyrektorem generalnym Juventusu. [Romano]

jaszczomb 11.06.2026 16:56

ale znam kogos kto tez nie chce

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Lautaro Martínez

    17

  • 2

    Anastasios Douvikas

    14

  • 3

    Donyell Malen

    14

  • 4

    Rasmus Højlund

    13

  • 5

    Marcus Thuram-Ulien

    13

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29457

Liczba newsów: 53344

Liczba komentarzy: 624663

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

20x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

8x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się