Pozostałe

Dlaczego Zalewski byłby idealnym zakupem dla Interu? (13)

Autor:
Źródło: fcinter1908.it
ponad rok temu
4008
13

Zimowy rynek transferowy Interu, który do tej pory był całkowicie zamknięty dla nowych graczy, może w ostatnich dniach doczekać się oficjalnego transferu: Nicola Zalewski jest coraz bliżej przejścia do Nerazzurrich.

Polski skrzydłowy, którego kontrakt z Romą wygasa, miałby zostać wypożyczony do Interu z opcją wykupu i zastąpić Tajona Buchanana. Przyjrzyjmy się jednak powodom, które przekonały władze Interu, by skupić się na zawodniku z rocznika 2002.

Przede wszystkim jego wiek: Zalewski dopiero co skończył 23 lata, a już ma na swoim koncie ponad 100 oficjalnych występów w barwach Romy i 27 w reprezentacji Polski, z którą zagrał już na Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy. Krótko mówiąc, młody i futurystyczny gracz, tak jak lubi Oaktree, ale także z dużym doświadczeniem.

Ponadto, aspektem, który najbardziej interesuje Inzaghiego i jego sztab, jest to, że Polak może grać na obu wahadłach i pełnić wiele ról na boisku. W Giallorossich chętnie występował jako boczny obrońca, co pozwalało mu od razu wczuć się w dynamikę Interu, ale w przeszłości występował również na bardziej wysuniętej pozycji, gdyż grywał jako ofensywny pomocnik. Niespodzianka, która może okazać się bezcenna.

Do jego sukcesu przyczyniła się znana postać w Interze: Josè Mourinho. To właśnie Portugalczyk wprowadził Zalewskiego do pierwszego składu i zmienił jego rolę. Ich więź wykraczała poza boisko, jak powiedział sam zawodnik: „Był blisko mnie, gdy zmarł mój ojciec, wierzył we mnie od pierwszego dnia. Chciałbym, żeby wszyscy trenerzy mieli jego osobowość. Będę mu za to wdzięczny przez całe życie". A kto wie, może Zalewski zwraca się teraz do swojego mentora o radę w związku ze swoją przeprowadzką do Mediolanu..

Zobacz też

Joel Obi - z boiska na ławkę trenerską: zostanie asystentem w Vis Pesaro (0)

12.05
08:38
Stefan de Vrij

Romano - Inter zaproponował De Vrijowi przedłużenie umowy (7)

02.06
09:01

Komentarze (13)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
01.02.2025 o 16:37 przez Husi
+2
Husi
W tych samych kosztach wymieniamy kanadyjczyka Buchanana na Zalewskiego - Polaka urodzonego we Włoszech, który jest 3 lata młodszy, dużo bardziej doświadczony z blisko 90 występami w serie a i perfekcyjnie mówi po włosku. Komunikacja jest mega wazna. Jak można na to narzekać? Zalewski pod okiem Simone może mega wystrzelić bo ma na to potencjał, poprawi defensywę a przede wszystkim ustawianie się w fazie obrony i może okazać się świetnym wzmocnieniem. W Romie trafił na słabe czasy, dużo zawirowań i leszczy obok siebie na boisku. Zobaczymy jak mu pójdzie ale czuję że będzie gitara :)
01.02.2025 o 19:00 przez lord-gs
lord-gs
Wiadomo, że jest to progres w odniesieniu do bezproduktywnego Kanadyjczyka... ale nie zmienia to faktu, że będzie trzeci do grania na lewej czy prawej stronie
01.02.2025 o 14:55 przez Cyrax
+1
Cyrax
Z perspektywy Zalewskiego dziwny byłby to ruch. Bronił się przecież rękoma i nogami, aby nie przedłużać kontraktu z Romą, a teraz to zrobi nie mając nawet gwarancji, że Inter go wykupi? Przyjdzie jako zapchajdziura za Buchanana, posiedzi na ławce i zapewne wróci do Rzymu uwiązany nowym kontraktem. Pewnie zostanie sprzedany po sezonie, ale nie będzie już sobie mógł wybierać klubów, jak w przypadku bycia wolnym zawodnikiem.
01.02.2025 o 14:19 przez oster
oster
Bez żartów, on jest słaby
01.02.2025 o 13:29 przez tytusek25
-1
tytusek25
Wyrzucone pieniądze. Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Gość w defensywie nie istnieje i nie zaistnieje bo zwyczajnie nie będzie u nas realnie patrząc grał. Odbijał się od mniej renomowanych klubów grając regularnie a u nas niby czego oczekujemy? i przede wszystkim po co?, w obliczu naszych oczywistych słabych punktów na ławce przy pozycji napastnik i regista? Zakup takiego gracza ma sens jeśli jest już ukształtowany , a przy Inzaghim i jego wprowadzaniu nowych graczy do drużyny... ... to wyrzucone pieniądze.
01.02.2025 o 14:18 przez ddamiann17
+2
ddamiann17
Piszesz o wyrzuconych pieniądzach, a on tu przychodzi na zasadzie wypożyczenia z opcją wykupu. Niczym nie ryzykujemy - jak się sprawdzi, będzie można go wykupić, jeżeli nie, to wróci do Romy. Po odejściu Buchanana uważam, że Nikola to będzie bardzo dobre uzupełnienie składu, a nawet jeżeli nie zachwyci nas swoją grą, to po prostu bez żalu się pożegnamy. ⚫️🔵
01.02.2025 o 14:27 przez minus09
minus09
tytusek25 napisał:
Wyrzucone pieniądze. Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego.

Darmian gral na obu wahadlach, wszedzie w obronie i wychodzilo mu to. Carlos obskakuje obrone, wahadlo a jeszcze bramki czasem strzela.

Nie kompromituj sie
01.02.2025 o 14:44 przez tytusek25
+1
tytusek25
To że ktoś gdzieś może od bidy zagrać nie znaczy że jest tam dobry. .Darmian na wahadle i Augusto na środku obrony to dobre na to przykłady .Jednak sedno sprawy leży gdzie indziej .Jak się to ma do tego że Zalewski jest defensywnie całkowitą mielizną.?Serio myślisz że takie wahadło przejdzie u Inzaghiego?Mnie nie musisz przekonywać.To ciebie przekona życie za pół roku że te wypożyczenie jest kompletnie bez sensu.
01.02.2025 o 14:44 przez AveCaesar
+1
AveCaesar
On jest już nasz tylko z odroczoną spłatą. Raczej nie po to Nico oraz Roma przedłużali jego kontrakt żeby po sezonie do nich wracał. Ciekawe jak to wpłynie na transfer Frata do Rzymu w lato.
01.02.2025 o 20:39 przez nbll
+1
nbll
Przecież Augusto na obronie jest kozakiem, moim zdanie lepszy niż na wahadle. Zdaje się, że nawet większość bramek/asyst w tym sezonie zrobił właśnie grając na obronie
01.02.2025 o 13:16 przez Czarek2115
+1
Czarek2115
Ciężko wyjść źle na tych warunkach co przechodzi Nicola.
01.02.2025 o 12:42 przez fade
fade
Jako sympatyk Romy nie mam żalu ze odchodzi. W pierwszej drużynie jest 3,5 sezonu, a dobre mecze mozna zliczyć na palcach jednej ręki. W porównaniu z tym jak ciągnie grę w kadrze wyglada na to, że problem siedzi w głowie, dlatego martwi mnie to ze idzie do jeszcze większego klubu bo latem byla okazja sprzedać go do wesołej Eredivisie gdzie mógłby więcej grać i łapać pewności siebie
01.02.2025 o 15:09 przez Matti
Matti
Wbrew pozorom w Romie więcej od niego zależało, bo często musiał dawać coś z przodu. W Interze pewnie zacznie wchodzić w momencie, gdzie mecz już jest rozstrzygnięty, więc będzie miał trochę luzu.

Shoutbox

FENDI_SOSA 09.06.2026 01:26

a nie zem sie walnal to jakis konate z tott ze kogucikow nie z as

ragnar 08.06.2026 23:56

Oho zaczyna się, ciekawe ile ten Kambiaso by kosztował...

martins2000 08.06.2026 23:16

SI - Inter, Cambiaso opzione prioritaria se dovesse saltare l'assalto a Palestra

pluto11 08.06.2026 22:54

Ale można iść kazusem Denzela i młodego ściągnąć. Ciekawe ile by za niego chcieli

Cny 08.06.2026 22:40

opadł entuzjazm pierwszych dni sezonu ogórkowego, nie ma Kone, nie ma Paza. Nie ma też Dumfriesa :D ZA to jest Miki, i podchody pod Jonesa, który jest zawodnikiem za 25-30M i nic nie zmieni w naszej drugiej linii

Cny 08.06.2026 22:38

ale ciorny, nie pogra tutaj 10 lat i nie bedzie potencjalnym punktem odniesienia dla kibicow

andyvdm 08.06.2026 22:38

Też młody i też dobry i tańszy

Cny 08.06.2026 22:37

Znowu wydamy 100M i nie będzie żądnego wyraźnego jakościowego skoku. Przecież to chore

andyvdm 08.06.2026 22:37

A nie można zamiast Palestry kupić Givaio Reada

Cny 08.06.2026 22:37

Na razie stoimy w miejscu i mamy na wszystko czas. Zawodnicy jak zwykle dogadani z klubem, tlyko transakcji nie można domknąć. Skąd my to znamy

pluto11 08.06.2026 22:18

Ostatnio pisali że 63 chcą

El Imprezatore 08.06.2026 22:18

Atalanta miało być

El Imprezatore 08.06.2026 22:18

Atalana

El Imprezatore 08.06.2026 22:14

atlanat już podniosła cene na 55 mln według sky

WTC 08.06.2026 22:10

Teraz jeszcze młody jest, zdolny nadal ze śladami grzywki za linią potylicy

WTC 08.06.2026 22:08

Miki w wieku 90 lat będzie pierwszym piłkarzem we Wloszech grającym z rozrusznikiem serca. Dla niego zrobią wyjątek, bo jest na innym poziomie

FENDI_SOSA 08.06.2026 21:36

no jak nam jeszcze chyba tego z rzymu tez mou wezmie czarnego

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Lautaro Martínez

    17

  • 2

    Anastasios Douvikas

    14

  • 3

    Donyell Malen

    14

  • 4

    Rasmus Højlund

    13

  • 5

    Marcus Thuram-Ulien

    13

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29454

Liczba newsów: 53338

Liczba komentarzy: 624473

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

20x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

8x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się