Felietony

E l'assenza io non vivo senza! (13)

Autor:
około 14 lat temu
2619
13

W tym sezonie mogliśmy emocjonować się 276. oraz 277. derbami Mediolanu. Choć cały sezon w wykonaniu Interu był bardzo przeciętny, zdołał on dwukrotnie, ku wielkiej radości kibiców wygrać te jakże ważne dla nich pojedynki.


W styczniu przeważył gol Diego Milito. W maju zaś skończyło się na 4:2 po fenomenalnym widowisku, które nieco utrudnić próbował arbiter jakby bawiąc się w 12 piłkarza Milanu. Dziś jednak nie o meczach, golach czy sędziach. Dziś o tym co mało kto z Was mógł zobaczyć oglądając Derby della Madonnina z racji tego, że kamery rzadko kiedy pokazują trybuny, a pewnie nie każdy z Was wybrał się na Stadio Giuseppe Meazza.


Małe wprowadzenie...


Stadio Giuseppe Meazza, popularne „San Siro” to stadion mogący pomieścić 80 018 kibiców. Na „San Siro” swoje mecze rozgrywa zarówno Inter Mediolan jak i AC Milan tak więc derby Mediolanu nie mają prawowitego gospodarza. Trybuna tifosich Interu to Curva Nord, zaś ultrasi Milanu stacjonują na Curva Sud.


15 stycznia 2012...


Faworytem spotkania derbowego był ówczesny mistrz Włoch – AC Milan. Spotkania derbowego i... wszystko jasne. W derbach nie ma faworyta i bez względu na formę każdej z drużyn wszystko się może zdarzyć.


Derby mają też to do siebie, że przygotowuje się na nie świetne oprawy.

 


Milan przygotował kartoniadę z datą powstania klubu oraz sektorówkę z zakapturzonym kibicem i klubowym herbem. Nie zabrakło też iście derbowego hasła. "Fin Dall' Antichita' tutta Mia la citta" co oznacza "Od starożytności całe miasto moje". W trakcie meczu były też flagi oraz przeróżne transparenty.


Na Curva Nord pojawiły się zaś dwie oprawy. Pierwsza tworząca napis ULTRAS, która efektownie w mgnieniu oka zamieniła się w MILANO ubarwione kolorami Interu.


Na obu trybunach nie zabrakło też rac, które mimo zakazów kibice wnieśli. Jedno jednak trzeba przyznać – oprawa z racami wygląda zdecydowanie efektowniej.


6 maja 2012...


Na boisku Inter rozwiał ostatnie marzenia Milanu o mistrzostwie. Jak więc przystało na derby – pokrzyżował plany największego wroga. Tifosi „Nerazzurrich” zgotowali iście rewelacyjną oprawę.

 


Choreografia przedstawia złotą Madonninę pośród flag w barwach Mediolanu. Tło stanowią czarno-niebieskie pasy Interu. Hasłem przewodnim na Curva Nord było „Ti te dominet Milan”, czyli „Ty rządzisz Mediolanem”. Oprawa tifosich Interu wypadła wręcz niesamowicie zajmując całą trybunę za bramką oczywiście po północnej stronie. Prace nad tym dziełem? 4 miesiące... Można więc powiedzieć, że po skończonych styczniowych derbach fani Interu zabrali się do pracy nad oprawą kolejnych.


Fani Milanu podczas majowych derbów wypadli zdecydowanie słabiej od rywala zza miedzy. Na czerwono-czarnej trybunie rządziły znaki zapytania i wykrzykniki przy liczbie „30”, które uderzają w stronę Juventusu. Ten bowiem wciąż wlicza w swój dorobek dwa kupione scudetti. Na kartoniadzie pojawił się również diabełek z lornetką i hasło „Vedervi a maggio è tornato un miraggio”, które zapowiada powrót wielkiego Milanu w przyszłym sezonie. Oprawa na Curva Sud efektowna, ale w porównaniu do tego co pojawiło się Na Curva Nord... Filmik poniżej mówi sam za siebie.

 


PS. Tytuł artykułu to wyrwana część tekstu z hymnu Interu. „E l'assenza, io non vivo senza!” idealnie oddaje stan fanów – każdego klubu. „A bez Was (w tym przypadku „Nerazzurrich”), po prostu nie mogę żyć”.

 

Czytaj także na murawa.bloog.pl

Tagi:
udostępnij

Zobacz też

Analiza taktyczna PSG Luisa Enrique (4)

29.05
15:15

Z Mediolanu przez Paryż do Turcji (25)

27.05
17:00

Komentarze (13)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
07.06.2012 o 23:28 przez DominoLoveInter
DominoLoveInter
<img src="/files/emoticons/15" alt="&lt; forza &gt;" />
24.05.2012 o 21:07 przez el_loco
el_loco
plus w tym sezonie to to że wygraliśmy dwa razy derby.
24.05.2012 o 11:39 przez Gajdzik
Gajdzik
Sezon słabiutki, ale Mediolan dalej Czarno-Niebieski <img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " /> <img src="/files/emoticons/24" alt="&lt;flaga&gt;" />
24.05.2012 o 07:08 przez Lechu
Lechu
Tortu co prawda w tym sezonie nam zawodnicy nie sprawili, ale kibice przynajmniej tą wisienkę w postaci wygranych derbów dostali. Miło było patrzeć na zwycięstwo nad rywalem zza miedzy <img src="/files/emoticons/12" alt=" :D " /> Co się zaś tyczy opraw, to mówią one same za siebie. Na prawdę postarali się fantastycznie <img src="/files/emoticons/10" alt=" :) " />
23.05.2012 o 21:38 przez aliens
aliens
Trzeba powiedzieć, że się ludzie postarali. Milan bladziutko wypadł przy Interze <img src="/files/emoticons/12" alt=" :D " />
23.05.2012 o 21:16 przez samum
samum
Inter rulez w mediolanie<img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " /> <img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " />
23.05.2012 o 20:20 przez interooo
interooo
Kozackie oprawy ! <img src="/files/emoticons/24" alt="&lt;flaga&gt;" />
23.05.2012 o 20:13 przez Piotr1996
Piotr1996
Fani Interu rządzą <img src="/files/emoticons/20" alt="&lt; loveinter &gt;" /> <img src="/files/emoticons/20" alt="&lt; loveinter &gt;" /> <img src="/files/emoticons/15" alt="&lt; forza &gt;" /> <img src="/files/emoticons/15" alt="&lt; forza &gt;" /> <img src="/files/emoticons/24" alt="&lt;flaga&gt;" /> <img src="/files/emoticons/24" alt="&lt;flaga&gt;" />
23.05.2012 o 19:04 przez FENDI_SOSA
FENDI_SOSA
Fajnie byłoby, gdyby Inter grał tak w każdym meczu, jak w tych majowych derbach z milanem i miał takie oprawy <img src="/files/emoticons/12" alt=" :D " /> p
23.05.2012 o 18:29 przez domi
domi
Te wygrane derby z Milanem... Niech ta chwila trwa wiecznie<img src="/files/emoticons/28" alt="&lt;smile&gt;" /> <img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " />
23.05.2012 o 18:16 przez pingfin
pingfin
Chciałbym kiedyś zasiąść na Curva Sud... I podziwiać przeciwległą trybunę <img src="/files/emoticons/12" alt=" :D " /> <img src="/files/emoticons/15" alt="&lt; forza &gt;" />
23.05.2012 o 17:49 przez Kebo
Kebo
Sezon słabiutki, ale dwa mecze derbowe marzenie <img src="/files/emoticons/15" alt="&lt; forza &gt;" />
23.05.2012 o 17:32 przez cyrkiel
cyrkiel
Najpiękniejsza oprawa jaką w życiu widziałem <img src="/files/emoticons/18" alt="&lt;hold&gt;" />

Shoutbox

HB 22.06.2026 02:22

tylko co wy wiecie o poczuciu tożsamości narodowej tych piłkarzy? to dosyć prywatna sprawa

Imrahil 22.06.2026 00:09

:flaga:

Rebelde 21.06.2026 22:35

Obronca mógł puścic Taremiego, on by go trzy razy dogonił zanim ten by dobiegł do pola karnego.

Nerazzurx10 21.06.2026 22:12

Tak? O to nie wiedziałem, co prawda trochę to naciągane mi się wydaje, no ale skoro tak to spoko

ZnawcaCalcio 21.06.2026 22:01

Liczy się to gdzie zaczął mundial

ZnawcaCalcio 21.06.2026 22:00

Nerazzurx10 21.06.2026 21:22 No i w dumfriesie, ale do tego momentu może być już zawodnikiem realu+ Holandia jak to Holandia odpadnie wcześniej

ragnar 21.06.2026 21:36

Bo Turcy odpadli

ragnar 21.06.2026 21:36

Czyli Japonii

Borgen 21.06.2026 21:35

Najlepiej byłoby jakby Jones serio chciał do nas, my nie mielibyśmy kasy i udałoby się dogadać z nim, że za rok przyjdzie za darmo, a teraz zaoszczędzona kasę wydać na Paza... To była y bajka... Jones wniósłby dużo myślę, ale bez niego myślę, że spokojnie sobie możemy poradzić

Claudio 21.06.2026 21:34

Liverpool odrzuca 25mln Inter za Jonesa i oczekują....40mln clown

Borgen 21.06.2026 21:32

Dlatego ja po cichu liczę, że jakiś kopciuszek z prawdziwymi reprezentantami kraju zajdzie dalej i takim szczerze będę kibicował

Borgen 21.06.2026 21:30

Prawda, bardziej przypomina to rozgrywki klubowe...

Borgen 21.06.2026 21:30

Ale w sumie trudno się dziwić jak w większości krajów ponad połowa zawodników nie ma tożsamości narodowej, nie wie jaki kraj (historycznie) reprezentuje itd.

Nerazzurx10 21.06.2026 21:29

Tylko pod kołdrą reprezentacji

Nerazzurx10 21.06.2026 21:29

To są rozgrywki klubowe już

Borgen 21.06.2026 21:29

Mundial to jedno... Drugie to, że z roku na rok drużyny narodowe mają mniej tożsamości... Gra w reprezentacji dla większości to już okazja na pokazanie się, a nie honor...

Nerazzurx10 21.06.2026 21:28

Jednak nie ładuje

Nerazzurx10 21.06.2026 21:27

Taremi ładuje bramę Belgom

Nerazzurx10 21.06.2026 21:27

Tak to jest jak się robi mundial nastawiony na hajs

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29486

Liczba newsów: 53354

Liczba komentarzy: 625087

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

21x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

10x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się