Bolesna porażka z Fiorentiną na własnym stadionie (51)

Źródło: inf. własna
około 9 lat temu
712
51

Inter Mediolan przegrał z Fiorentiną 0:1. Zwycięską bramkę dla gości w 55. minucie strzelił Salah.

Od pierwszych minut do ataku ruszyli goście. Już w 2. minucie na groźną pozycje wychodził Babacar, jednak sędzia w tej sytuacji zauważył spalonego. W 5. minucie w polu karnym po złej interwencji obrońców z piłką znalazł się Podolski. Jednak w ostatniej chwili jego próba została zablokowana. W 10. minucie na strzał z rzutu wolnego zdecydował się Diamant. W tej sytuacji dobrze interweniował Samir Handanovic, który sparował piłę za linie końcową boiska. Później przez pewien czas gra znacznie się uspokoiła. Wyglądało to tak jakby oba zespoły skupiły się na ataku pozycyjnym. W 35. minucie na strzał z około dwudziestego metra zdecydował się Guarin. To mógł być piękny gol, ale piłka odbiła się od prawego słupka bramki strzeżonej przez Neto. Momentami wydawało się, że to Inter przejął inicjatywę. W 40. minucie na ciekawe kombinacyjne rozegranie rzutu wolnego zdecydowali się piłkarze Inter. Niestety tuż po dobrym dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry w pole karne grę przerwał sędzia, który odgwizdał pozycję spaloną. Do końca pierwszej połowy nic ciekawego się już nie wydarzyło.

Druga połowa wyglądała bardzo podobnie do pierwszej. Fiorentina powoli przesuwała się pod bramkę Interu a Nerazzurri byli w stanie tylko na nieliczne kontrataki lub przerywanie gry faulem. W 49. minucie groźny strzał ze skraju pola karnego oddał Ilicić. Jednak próba piłkarza Fiorentiny był zbyt lekki i Handanovic bez problemu poradził sobie z tym uderzeniem. Gra stawała się coraz bardziej ostra. W 49. i 52. kolejno Vidic oraz Jesus zostali ukarani żółtymi kartkami kartkami za zbyt agresywną grę. W 55. minucie byliśmy świadkami pierwszego gola w tym spotkaniu. Bramkę dla Fiorentiny strzelił Salah, który z dobitki pokonał bramkarza Interu Mediolan. W 60. minucie w polu karnym z piłką znalazł się Icardi. Jednak Argentyńczyk źle przyjął piłkę i obrońcy zdołali powstrzymać napastnika gospodarzy. W 66. minucie spotkania na boisku pojawił się Shaqiri, który zmienił słabo spisującego się w tym meczu Podolskiego. W 72. minucie w doskonałej sytuacji znalazł się Icardi, który z około dziesiątego metra nie trafił w światło bramki. W 76. minucie z rzutu wolnego w pole karne z rzutu wolnego dośrodkowywał Shaqiri. Do piłki doszedł Vidic, który oddał silny strzał głową. Niestety dla kibiców Interu świetnie interweniował bramkarz Fiorentiny - Neto. Dwie minuty później swojego szczęścia sprzed pola karnego po raz kolejny w tym spotkaniu próbował Ilicić, jednak bramkarz Interu zdążył złapać piłkę, która zmierzała w lewy dolny róg bramki. W 84. minucie doskonałą indywidualną akcją popisał się Palacio. Jednak Argentyńczyk zdecydował się na samodzielne wykończenie tej okazji i bramkarz bez problemu złapał strzał Rodrigo. Niezadowolony z tej decyzji był Icardi, który stał nie kryty w polu karnym i czekał na piłę od Palacio. Jak się później okazało nie doczekał się o grę szybko wznowił bramkarz. W doliczonym czasie gry w pole karne dośrodkowywał Shaqiri, do piłki doszedł Palacio i głową oddał strzał na bramkę rywali. Niestety w tej sytuacji kapitalnie interweniował Neto, który przeniósł piłkę nad poprzeczką. Do końca spotkania nic już więcej się nie wydarzyło. Ostateczny wynik to Inter 0:1 Fiorentina.

Ciekawostka: Przez całą pierwszą połowę spotkania piłkarze Interu nie oddali nawet jednego celnego strzału na bramkę Fiorentiny.

Inter Mediolan 0:1 Fiorentina

Bramka: 55' Salah

Żółta kartka: Vidic, Juan, Brozovic ; Aquilani, Diamanti

INTER: 1 Handanovic, 14 Campagnaro,15 Vidic, 5 Juan Jesus, 21 Santon (78' D'Ambrosio) , 13 Guarin, 18 Medel, 77 Brozovic, 10 Kovacic (73' Palacio) , 9 Icardi, 11 Podolski (66' Shaqiri)

Trener: Roberto Mancini

FIORENTINA: 1 Neto, 40 Tomovic, 15 Savic, 2 Rodriguez, 23 Pasqual, 16 Kurtic, 5 Badelj, 10 Aquilani (82' Vargas) , 18 Diamanti (72' Joaquin) , 30 Babacar (43' Salah) , 72 Ilicic

Trener: Vincenzo Montella

Sędzia: Massa

INTER: 1 Handanovic; 14 Campagnaro,15 Vidic, 5 Juan Jesus, 21 Santon; 13 Guarin, 18 Medel, 77 Brozovic; 10 Kovacic; 9 Icardi, 11 Podolski. A disposizione: 30 Carrizo, 6 Andreolli, 8 Palacio, 17 Kuzmanovic, 20 Obi, 22 Dodò, 23 Ranocchia, 26 Felipe, 28 Puscas, 33 D'Ambrosio, 88 Hernanes, 91 Shaqiri. Allenatore: Roberto Mancini
Tagi:
udostępnij

Marsz po Scudetto trwa w najlepsze! | Inter 4:0 Atalanta (86)

28.02
19:51

Inter się nie zatrzymuje! 12 zwycięstwo z rzędu | Inter 2:1 Genoa (55)

04.03
19:45

Komentarze (51)

02.03.2015 o 14:33 przez niproxdk
niproxdk
I dupa ,tu trzeba było 3 pkt. Bo potem Napoli na wyjeździe.
02.03.2015 o 12:27 przez Zadenzwasniemaracji
Zadenzwasniemaracji
A tak poza tym. Ile tu było komentarzy, że najważniejsze to wygrywać z ogórkami. No to wygraliśmy 3 mecze z ogórami xD a Fiora ogórkiem nie jest, a Napoli tymbardziej.
02.03.2015 o 10:59 przez Mate1908
Mate1908
Totalna kompromitacja. Jak wczoraj patrzyłem na grę Interu to normalnie się we mnie gotowało. Można przegrać mecz, ale po walce. Nasi wczoraj przeszli obok meczu. Żadnego zaangażowania, woli walki. Tak jakby to był mecz sparingowy. Fiorentina jak najbardziej była do ogrania. Do tej pory broniłem Icardiego ale wczorajsze dwie patelnie w jego wykonaniu na długo zapamiętam. Do tego nie mogę pojąć to odwalił Palacio. Chciał coś udowodnić? Że i on może strzelać i dalej ratować Inter w ciężkich momentach? Tak doświadczony piłkarz, a zachował się jak jakiś pieprzony egoista. Przecież dobro zespołu jest ponoć najważniejsze... No cóż, tak jak pisałem przed tą kolejką - Napoli poleglo, wystarczyło tylko wczoraj wygrać i za tydzień grać o wszystko w Neapolu.
02.03.2015 o 10:30 przez szmalo
szmalo
jeszcze dwumecz z Wolfsburgiem i zegnaj Europo na 1,5 roku conajmniej ;/ Napoli przegralo, mozna bylo po tym meczu miec nadzieje nawet na 3 plac, tym bardziej ze nastepny mecz bezposredni w Neapolu, a po tym meczu nie ma juz nadziei na nic ;/
02.03.2015 o 07:28 przez pazzini1992
pazzini1992
Oglądałem wczoraj naszych grajków , bo oprócz meczu , Ekstradycji na Kino Polska , a także Służb Specjalnych na TVP 2 nic ciekawego wczoraj w TV nie było , bo ciągłe wysłuchiwanie Komorowskiego i Dudy czego to oni by nie zrobili przyprawia mnie o mdłości .

Ale wracając do meczu . Wczorajszy mecz powinien dać nam jasne i czytelne sygnały :
1. Wpuszczać Shaqiriego od pierwszych minut , sami zresztą widzieliśmy ,że dopiero po jego wejściu tak naprawdę stwarzaliśmy naprawdę groźne sytuacje
2. Podolskiego w letnim okienku won ! On nic nie gra. Bo to co on pokazuje to, oprócz Shaqiriego mogliśmy także kupić Salaha , bo ofensywa Shaqiri-Salah idealnie by się komponowała
3. Palacio ma w japę , za to samolubstwo , powinien zagrać do Icardiego , może Icardi by nie strzelił ale stworzył by groźną sytuację , a idealna gra zespołowa szczególnie przed potyczkami z Napoli i Wolsburgiem jest naprawdę ważna
02.03.2015 o 02:13 przez Nadia G
Nadia G
Nie istnieje temat "doczołgania się na 5 miejsce" po meczu z Fiorentiną. Temat zamknięty.
02.03.2015 o 02:12 przez Jacenty
Jacenty
Przegraliśmy zasłużenie, Fiorentina była zespołem lepszym. Gdybyśmy mieli więcej szczęścia pod bramką, moglibyśmy ten mecz nawet wygrać (sytuacja Icardiego, Palacio, główka Vidicia, słupek Guarina), co nei zmienia faktu, że na boisku lepiej prezentowała się Fiorentina. Było to widać szczególnie na początku drugiej połowy, gdy próbowaliśmy założyć pressing - wyjście do zawodników Fiołków sprawiało, że wymieniali kilka podań i wychodzili z groźną akcją. Niestety odnosiło się wrażenie, że w każdym miejscu boiska jest ich więcej, a grali przecież bez Matiasa Fernandeza, Giuseppe Rossiego czy Babacara, który szybko musiał opuścić boisko. Mają wypracowany system gry i są w nim na prawdę świetni, co zresztą udowodnili już w dwumeczu z Tottenhamem. My musimy po prostu grać swoje i na nikogo się nie oglądać, a na którym miejscu skończymy, na tym skończymy. Nawet kwalifikacja do LE może być w tym sezonie niemożliwa, z uwagi na świetną grę takich drużyn jak Lazio, Sampdoria czy Torino. Niektórzy myślą, że gramy w lidze, w której liczą się 3-4 zespoły jak jeszcze kilkanaście lat temu, a pozostałe drużyny to przysłowiowi "dostarczyciele punktów". Tymczasem poziom zespołów bardzo się wyrównał, a my wciąż odradzamy się z popiołów.
Zagraliśmy niestety słaby mecz. Ciężko powiedzieć o kimkolwiek dobre słowo, może z wyjątkiem Shaqiriego i Guarina, który dostał nowe życie. Trzeba ciężko pracować na treningach i żyć następnym meczem, bo tylko to nam pozostaje, a co będzie to będzie.
02.03.2015 o 01:30 przez Zadenzwasniemaracji
Jak zwykle, ludzie się zawsze napalają po 1 czy 2 wygranych pod rząd. Fiorentina jest w formie, więc dla mnie remis Interu byłby tutaj sukcesem. Przegrali- trudno się mówi, trzeba myśleć o kolejnym meczu, który też nie będzie łatwy. Serio mierzcie siły na zamiary, bo po dwóch czy 3 zwycięstwach znowu gadaliście o LM almo o LE xD No ludzie powagi troche, ten sezon już dawno jest stracony i trzeba go tylko dograć, może doczołgać się na 5 miejsce i tylko na tyle nas stać narazie. Pozdro.
02.03.2015 o 01:05 przez cukier17
cukier17
wg mnie kazdy moze sobie pisac co chce czy to na tej czy na innej stronie, niski poziom czy wysoki, kogo to obchodzi. rozumiem ze sie ludzie denerwuja, sam jestem zly ze tak sie to skonczylo. a jak widze ze komentarz jest jakis dziwny czy cos, to poprostu nie czytam , proste.
01.03.2015 o 23:09 przez wojas267
wojas267
hahahah, znajac zycie - wypowiedzi pomeczowych NIE BĘDZIE, jak zawsze po przegranej !! !! !!
Hm, ogladalem tylko 10min mecz, kiedy padla bramka, od razu wylaczylem pozniej, heh.....
Smutno, naprawde smutno mi sie robi, jak sobie pomysle tylko o Interze, jeszcze BARDZO ale to BARDZO duzo im brakuje do full formy, nie ma sie co oszukiwac !! !! !! !
FCI
01.03.2015 o 23:06 przez keler1S
keler1S
Nastepny sezon moze byc historyczny. Zadna z druzyn z mediolanu nie bedzie w europejskich pucharach. Na Meazza nie bedzie europy. Pora zjednoczyc kluby?
01.03.2015 o 22:49 przez Cienty
Cienty
popieram wryczola, jako wieloletni kibic Interu proszę Was o to, żebyście zaczeli robić porządek na tej stronie, bo niektóre z osób wypowiadających się w komentarzach mają mało wspólnego z kibicowaniem.
Pozdrawiam
01.03.2015 o 22:28 przez wryczol
wryczol
do Redakcji: zacznijcie banowac osoby ktore nagminnie wyzywaja pilkarzy, klub itp. mam tu na mysli Kibola i innych bo to wstyd ze szanujaca sie strona nie reaguje na tak niski poziom niektorych osob tutaj obecnych... rozumiem wyrazanie emocji itd ale bez przesady... mozna wrazic swoja opinie jak robi to Nadia, i mimo ze wiele osob uwaza ja za hmm neepowazna ale jest kulturalna.... prosze Was Redakcjo kochana zrobie porzadek z cholota....
01.03.2015 o 22:19 przez zikos23
zikos23
Palacio jest takim trupem ze szkoda gadac, gra za zaslugi bo nie wieze ze na treningu wyglada super;/ eh szkoda gadac:/
01.03.2015 o 21:56 przez Rebelde
Rebelde
Dzisiaj skończyła się walka o LE...
01.03.2015 o 21:36 przez jaszczomb
jaszczomb
No nic względem bardziej wymagającego rywala nasze słabe ogniwa dały o sobie znać. Palacio, Rano, Campa, Nagatomo, Podolski w pierwszej kolejności powinni opuścić ten klub. Tylko jeśli w ich miejsce zostaną sprowadzeni wartościowi gracze, bądź gracze z primki którzy "eksplodują" będzie można myśleć o powrocie chociaż by do LM bo o mistrzostwie to jeszcze długo możemy tylko pomarzyć. No nic trzeba liczyć na fartowne zwycięstwo z napoli bo meczu nie zdominujemy.
01.03.2015 o 21:26 przez cuba
cuba
Czekam na wypowiedzi po meczowe
01.03.2015 o 21:02 przez kibol123
kibol123
Guarin wykwintne spotkanie Icardi zawalił mecz bo zmarnował 2 sety o Pizdacjo to nie wspólne wg mnie powinien być skreślony na zawsz bo Osvaldo to rozwaliby mu ten pusty lysy leb taki Puscas choćby z bojaźni podalby do Icardiego Podolskiego nie było i tu kolejny argument przemawiający ze powinien grac Bona/Puscas tak to graliśmy cały mecz w 10 szkoda pkt ale to taka pechowa porażka bo mieliśmy masę okazji. Ta bomba Guaro palce lizac. :D
01.03.2015 o 20:53 przez hajdi1989
hajdi1989
60 min na chodzonego.. kovacic podolski slabizna ..campa dramat ale nie jest prawym obronca ..ogolnie nawet jakby 15 min doliczyli to Neto by zagral na 0 z tylu bo wszystko by wyciagnal:-)
01.03.2015 o 20:45 przez Omen
Omen
Graliśmy dobrze ale mecz nam zawalił Handanović a Fiorentinie wybronił Neto i tyle w temacie !
01.03.2015 o 20:39 przez michal21
michal21
Wy w kur............... jeban....................... skurw................... bo inaczej nie mogę !! !! !! !! !! !! Zmarnowaliśmy setki i Szczerze to Neto wygrał ten mecz. Ale powinnismy wykorzystywać taki okazje.
01.03.2015 o 20:38 przez Gajdzik
W głupi sposób stracona bramka, brak pomysłu z przodu i większość meczu bezsensowne klepanie na środku, ostatnie 10 min. to w końcu jakieś konkretniejsze ataki, no ale też Viola w dużym osłabieniu i wstyd, że tego nie wykorzystaliśmy, co do akcji Palacio to powinien podawać do Icara, ale tego nie zrobił i można tylko gdybać co by było gdyby... Nie rozumiem czemu Hugo grał cały mecz, on się kompletnie na bok nie nadaje... Szanse na zajęcie dobrego miejsca w lidze już bardzo małe, a jak będzie jeszcze przegrana za tydzień, to już raczej niemożliwe, zostaje tylko LE, ale ograć Wolfsburg, to z taką grą jak dzisiaj, jest Niemożliwe
Dzisiaj, jak dla mnie jedynie na plus Guarin i Shaqiri
01.03.2015 o 20:30 przez Nadia G
Nadia G
To koniec emocji w tym sezonie Serie A. 1-szy dzień marca a sezon już się dzisiaj skończył. Inter poza europejskimi pucharami, bez walki o cokolwiek do końca sezonu. Wygrało Lazio, Fiorentina wygrała mecz "o 6 punktów" i jest w dobrej formie. Może za rok sezon dla Interu skończy się nieco później. Może chociaż w kwietniu? Podolski rozczarowniem? Bzdura. Od dwóch lat praktycznie przestał grać w piłkę. Jakby zaczął to byłoby wielkie zaskoczenie. To było oczywiste dla tych kilkoro nielicznych myślących osób na tym forum, ale nie dla większości sikającej z radości gimbazy jak przychodził ten 29-letni dziadek w grudniu.
01.03.2015 o 20:25 przez Odet
Odet
Viola bardziej chciała. My też chcieliśmy, ale dopiero od ok 60min.
Za późno.
Pozdr.
01.03.2015 o 20:23 przez cuba
cuba
Teraz już słyszę te tłumaczenia że zagraliśmy słabo bo drużyna w odbudowie,bo nie wykorzystaliśmy czegoś tam,kontrolowaliśmy mecz ale zabrakło szczęścia,masakra,rozumiem że można przegrać ale my nawet nie wyszliśmy z szatni na ten mecz
01.03.2015 o 20:17 przez lucainter
lucainter
Trudno, trzeba wyciągnąć wnioski i iść do przodu z myślą o kolejnym sezonie. W tym to już chyba tylko liga europy może uratować puchary... Podolski? MEGA ROZCZAROWANIE.
01.03.2015 o 20:13 przez hopcmark
hopcmark
podziękujmy palacio, a icardi prezentuje piłkarski rollercoaster, od wykwintnego snajpera aż po totalnego amatora bez wyczucia.
cuba
Strasznie się oglądało ten mecz,graliśmy jakby nam z góry należała się wygrana,bez pomysłu zero kreatywności,w dupach się poprzewracało od ostatnich paru meczu wygranych z rzędu

KibicInteru 18.04.2024 02:05

to chyba były sezon ze zwycięstwem w Pucharze Uefa

KibicInteru 18.04.2024 02:04

niestety nie tylko plecy juve oglądaliśmy w tamtych czasach, raz pamiętam Inter skończył na 13 miejacu

ZnawcaCalcio 18.04.2024 01:12

I dziwnym trafem oskarżenia przypadają na lata kiedy dominowali w Europie

ZnawcaCalcio 18.04.2024 01:11

To tak a propo tej sprawiedliwości 😉

ZnawcaCalcio 18.04.2024 01:06

My mówimy, że nam pomogło Calciopoli, a od lat mówi się o tym, że Juve w latach 90 był na dopingu kiedy robili 3 finały LM z rzędu

ZnawcaCalcio 18.04.2024 01:04

I ten jego zawód

Nawet pamiętam jak był filmik nam Neville się dowiedział, że Juve przeszło dalej i będą z nimi grać

Czuć to było w każdym meczu, że są z silni i za mocni

ZnawcaCalcio 18.04.2024 01:03

To mówili, że nie wierzą w to, że Juve nie było na dopingu

Neville, Roy Keane i paru innych

ZnawcaCalcio 18.04.2024 01:02

Wiadomo, że pewne rzeczy można brać z przymrużeniem oka, ale pamiętam jak kiedyś byli piłkarze MU rozmawiali między sobą

To ja jeszcze coś dodam

KibicInteru 18.04.2024 00:37 Calciopoli nam mocno pomogło niestety, tak to nawet z atakiem Ronaldo-Vieri nie potrafiliśmy wygrać serie a czy o lm nie wspominając

ZnawcaCalcio 18.04.2024 01:01