Relacje

Step by step, bez niespodzianek na Meazza! | Inter 3-0 Genoa (28)

Autor:
Źródło: inf. własna
prawie 2 lata temu
3051
28

Inter zgodnie z planem pokonał Genoę, nie pozostawiając swoim przeciwnikom żadnych złudzeń. Tym samym Narzzurri umocnili się na pozycji lidera Serie A!

 

Wszystko rozpoczęło się od trzęsienia ziemi, kiedy już w 30. sekundzie niezawodny Romelu Lukaku trafił do siatki Matii Perina. Belg, tym samym, w błyskawicznym tempie rozpoczął strzelanie na Giuseppe Meazza. Potem mecz nieco zwolnił, a gospodarze w pełni kontrolowali przebieg spotkania. Scamacca, który dzisiaj był najbardziej wysuniętym zawodnikiem gości, nie był w stanie nawet dojść do piłki. Kolejna groźna akcja miała miejsce w piętnastej minucie, kiedy akcje stworzył Lukaku i odegrał futbolówkę do Matteo Darmiana, jednak Włoch przeniósł piłkę nad poprzeczką bramki przeciwnika. Pierwszą żółtą kartkę ujrzał w tym spotkaniu Cristian Zapata, który zanotował bardzo słaby występ na stadionie w Mediolanie. Inter zaczął niebezpiecznie oddawać inicjatywę swojemu przeciwnikowi, jednak Nerazzurri wciąż utrzymywali pozytywny rezultat spotkania. Ostatecznie w pierwszej połowie Genoa zdołała oddać 2 celne strzały na bramkę Handanovicia.

Druga połowa nie rozpieszczała widzów, Inter wydawał się być zadowolony z jednobramkowej przewagi i podopieczni Conte niespecjalnie kwapili się do kreowania kolejnych zagrożeń. Przez chwilę wydawało się nawet, że Genoa będzie w stanie powalczyć o wyrównanie, jednak wtedy nadeszła 70. minuta meczu. Oglądaliśmy kolejna akcję na linii Lukaku - Darmian. Tym razem udaną. Belg zagrał do znajdującego się w polu karnym Darmiana i ten mocnym uderzeniem umieścił piłkę w siatce. Inter zwiększył przewagę i wydawało się, że zakończył emocje w tym spotkaniu. Ale po niedługim czasie na murawie zameldował się Alexis Sanchez. To właśnie Chilijczyk zanotował "wejście smoka" i wykorzystał zamieszanie w polu karnym Genoi strzelając na 3-0. Sędzia Chiffi najpierw odgwizdał spalonego, jednak po bardzo długiej analizie VAR arbitrzy zdecydowali, że gol Sancheza został zdobyty prawidłowo.

Nerazzurri wykonali swoje zadanie i małym nakładem sił odprawili kolejnego rywala z kwitkiem, umacniając się tym samym na pozycji lidera.

 

 

INTER (3-5-2): 1 Handanovic; 37 Skriniar, 6 de Vrij, 95 Bastoni; 36 Darmian, 23 Barella, 77 Brozovic, 24 Eriksen, 14 Perisic; 9 Lukaku, 10 Lautaro

Rezerwowi: 27 Padelli, 97 Radu, 5 Gagliardini, 7 Sanchez, 8 Vecino, 11 Kolarov, 13 Ranocchia, 15 Young, 22 Vidal, 33 D'Ambrosio, 99 Pinamonti

Trener: Antonio Conte

 

GENOA (3-5-2): 1 Perin; 2 Zapata, 21 Radovanovic, 5 Goldaniga; 18 Ghiglione, 24 Melegoni, 65 Rovella, 20 Strootman, 99 Czyborra; 9 Scamacca, 37 Pjaca

Rezerwowi: 22 Marchetti, 4 Criscito, 11 Behrami, 16 Zajc, 17 Portanova, 19 Pandev, 23 Destro, 25 Onguene, 47 Badelj, 55 Masiello, 61 Shomurodov, 77 Zappacosta

Trener: Davide Ballardini

 

Główny: Chiffi
Asystenci:
Del Giovane, Rossi
Techniczny:
Abbattista
VAR:
Mazzoleni
Asystent VAR:
Vivenzi

 

 

 

udostępnij

Zobacz też

Powtórka z poprzedniego sezonu! Bologna ponownie rozbita na Meazza 6:1 (65)

09.11
19:57

Remis Holandii z Ekwadorem. Niewidoczny Dumfries, de Vrij na ławce (8)

25.11
18:57

Komentarze (28)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
28.02.2021 o 20:53 przez Radek
+1
Radek
Lekko, łatwo i przyjemnie, a przed meczem wydawało się, że mogą być pewne trudności. Cieszy wszystko co w ostatnim czasie pokazuje zespół, wyniki i UWAGA styl.
Jedziemy dalej!
28.02.2021 o 20:23 przez Vela
+1
Vela
Coś pięknego jak oni grają, teraz wystawić oszczędny skład na Parmę i kolejny ważny mecz z Atalantą, Forza Inter! <3
28.02.2021 o 19:56 przez IlCapitano
+7
IlCapitano
Ten cały luty no to on miał być kluczowy niezwykle, a tu żeśmy go w opór wyjaśnili niebywale kompletem zwycięstw. Osiągam pełną ekstazę niestety
28.02.2021 o 18:40 przez SETE
+3
SETE
Luty nie taki straszny jak go malują :)
Forma rośnie.
Allegri mawiał ze tytuł wygrywa się na przełomie lutego / marca ... oby tak było bo to oznacza ze na ten moment tylko Inter może tak szybko zakończyć te rozgrywki
28.02.2021 o 18:21 przez ANIOL
+1
ANIOL
Git! Brawo !!
28.02.2021 o 17:59 przez pablo77
+4
pablo77
Kolejny bardzo ważny krok do Scudetto, pozostało jeszcze 14. Dzisiaj całkowita kontrola, bardzo dobra pierwsza połowa, narzuciliśmy swoje tempo, rywal nie stworzył sobie praktycznie żadnej groźnej sytuacji, a co najważniejsze Inter wyglądał bardzo ekonomicznie. Wygraliśmy bardzo małym nakładem sił, nikt nie doznał kontuzji, nikt nie złapał kartki a i tak na spokojnie strzeliliśmy 3 bramki zachowując czyste konto. Dobrze, że w końcu Conte docenił Eriksena, to może być największy transfer zimowy. Podoba mi się spokój i przegląd pola, dzisiaj świetna piłka do Lukaku i w końcówce do Alexisa. Mamy autostradę do mistrzostwa trzeba to wykorzystać jeszcze 14 kroków.
28.02.2021 o 17:39 przez Rafał 1976
+2
Rafał 1976
👏👏👏👏👏 się należą dla wszystkich
28.02.2021 o 17:24 przez timon
+12
timon
Conte stworzył maszyne, a to co Lukaku sie rozwinął... top 5 napastników w Europie
28.02.2021 o 17:26 przez Tifosinho
+2
Tifosinho
Gdzie jeszcze niedawno przyjmował piłkę na 2m
28.02.2021 o 17:23 przez inter_bitcoin
+8
inter_bitcoin
Chłopaki biegali tak jakby kolan nie zginali :) :) :) Bez żółtych kartek !! Bez kontuzji !! Bez zgiętych kolan !! Powoli do celu !! 20:45 Wszyscy wspieramy mentalnie Romę !! Niech się gryzą o miejsca 2-4 !!
28.02.2021 o 17:16 przez Tifosinho
+5
Tifosinho
Tak trochę na zaciągniętym hamulcu, tak trochę nieskutecznie ale kolejne pewne zwycięstwo z rywalem, który od początku roku prezentuje wysoką formę. No a teraz do godziny 23 stajemy się kibicami Giallorossich 😉
28.02.2021 o 17:13 przez Ploretariusz
+6
Ploretariusz
Nie no to jest po prostu niesamowite. Kibicuję Interowi od sezonu 2010/2011, więc tak grającej bestii jeszcze nie widziałem. Gruby brama i dwie asysty. W ostatnich trzech spotkaniach Inter przeciwników zwyczajnie przeżuł i wypluł. Niech tylko Suning wyjdzie z kłopotów, albo sprzeda klub w dobre ręce i w przyszłym roku top8 Europy przewiduję. Forza!
28.02.2021 o 22:37 przez kibix
kibix
O :cenzor: współczuję, najgorsze lata na rozpoczęcie kibicowania Interowi xD
01.03.2021 o 06:09 przez Ploretariusz
Ploretariusz
No stary, zauważyłem :D
28.02.2021 o 17:12 przez Gajdzik
+5
Gajdzik
Bardzo dobra pierwsza połowa, druga pod pełną kontrolą i "dobicie" rywala, z wielką przyjemnością się to oglądało. Romelu PRZEKOZAK! 👊🏻 Forza Inter! 🖤💙
28.02.2021 o 17:11 przez Piotrekfci
+4
Piotrekfci
Grande Inter. Lekkość, łatwość i przyjemność z oglądania tego co Nasi robia na boisku. Duet LuLa niesamowity. Środek pomocy niczym pamiętne trio Zani, Cambi, Motta praktycznie nie do przejścia a przy tym z wieloma pomysłami na atak, środek obrony niczym Samuel-Lucio (ściana)
boki które napędzają ta machinę i Handa, który po sporych wpadkach pozbierał się i pokazuje, że nadal jest jednym z najlepszych. Proszę już tak do końca rozgrywek 😎
28.02.2021 o 17:22 przez timon
+1
timon
Zani, Cambi 🥰
28.02.2021 o 17:04 przez Guarin
+9
Guarin
Wszyscy zostaną w tym sezonie wyjaśnieni i rozliczeni za te 10 lat większych i mniejszych upokorzeń. SOLO INTER!
28.02.2021 o 17:01 przez cuba
+6
cuba
Po ostatnich wynikach aż Serce rośnie,wygrana bez większego wysiłku
28.02.2021 o 17:01 przez Copacabana1
+3
Copacabana1
Inter kocham ♡♡♡♡♡♡♡w końcu jestesmy tu gdzie nasze miejsce !! ♡♡
28.02.2021 o 16:57 przez Seba
+6
Seba
Tak patrzę na obecny Inter i do głowy przychodzi tylko jedna rzecz - Scudetto.
28.02.2021 o 16:54 przez ragnar
+9
ragnar
Dziennikarz pyta włoskiego obrońce:
- czy miewa Pan koszmary,
- oczywiście, jak każdy - odpowiada obrońca
- a co Panu się najczęsciej śni- pyta dziennikarz
- że musze kryć Romelu Lukaku - odpowiada obrońca.

No a tak na poważnie, każda bramka z udziałem Belga.
Nie był to wybitny mecz, ale pełna kontrola, do pełni szczęscia zabrakowało tylko gola Eriksena, bo dwa strzały z daleka miał. Po bramce jeszcze bardziej by uwierzył w siebie.
28.02.2021 o 17:33 przez Seba
+2
Seba
Żona:
- Alessio, Alessio obudź się!

Romagnoli:
- Co się stało?!

Żona:
- Wstawaj, zesrałeś się.
28.02.2021 o 14:50 przez Copacabana1
Copacabana1
Dobrze napisane Orrin
28.02.2021 o 14:43 przez Orrin
Orrin
przynajmniej wygrać 5-0 :D
28.02.2021 o 14:42 przez oster
oster
Pierwszy garnitur jaki jest dostępny, brawo dla Conte któremu dość długo zajęło zrozumieć że miejsce Gagliardiniego jest na ławce rezerwowych ale lepiej późno niż wcale...
28.02.2021 o 18:08 przez HB
HB
Przecież on jest rezerwowym od poczarku sezonu. Zastępował co najwyżej Vidala, gdy był kontuzjowany lub zawieszony. Eriksen wtedy grał słabo.
28.02.2021 o 14:39 przez jacodj
jacodj
Panowie jedziemy ! Punkty potrzebne i to wszystkie ⚫🔵

Shoutbox

HB 09.12.2022 23:53

podania do przodu ciągle

HB 09.12.2022 23:53

rajdy, dryblingi, celne strzały

HB 09.12.2022 23:53

lol nie było polotu w grze Brazylii?

cuba 09.12.2022 23:31

Milego Weekendu Panowie ,zdrówka

cuba 09.12.2022 23:30

Jakiś czas temu to właśnie pisałem Cny o tym finale

Ojciec SB 09.12.2022 23:24

kiedys ta finezja polot, kreatywnosc. A dzis chyba zbyt bardzo skupiaja sie na europejskim stylu gry

Ojciec SB 09.12.2022 23:23

jak zawsze lubilem te zespoly z ameryki poludniowej, tak od kilku lat sie na nich nie da patrzec

Cny 09.12.2022 23:22

no i Argentyńczycy straszne brudnopisy się zrobiły. masakra

Cny 09.12.2022 23:21

fifa przepchnie finał Argentyna Portugalia i zrobią pojedynek o miano piłkarza wszechczasow

Cny 09.12.2022 23:20

a ci Argentyńczycy to straszne brudnopisy xd

cuba 09.12.2022 23:14

Ten mundial z sezonem jest i tak specyficzyny

kadrian89 09.12.2022 23:14

Sedzia lahoz jak zwykle ananas lepszy

kadrian89 09.12.2022 23:12

Znów

kadrian89 09.12.2022 23:12

Dzeko jedyna nadzieja znoś

kadrian89 09.12.2022 23:12

Lautaro jest przesłaby obecnie

oster 09.12.2022 23:12

Haha

kadrian89 09.12.2022 23:11

Di Maria pomógł w końcówce

Claudio 09.12.2022 23:11

oster ma zaburzenia psychiczne. Zostawcie go w swojej bańce

kadrian89 09.12.2022 23:11

De Paula zdjal niepotrzebnie

oster 09.12.2022 23:11

W Argentinie jest słaby trener, przez fatalne zmiany mieli duże problemy mimo dobrej sytuacji

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Teraz albo nigdy (3)

04.10
07:00

Portret beniaminka - US Lecce (3)

03.08
07:00
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Napoli

    Napoli

    11

    29

  • 2

    Milan

    Milan

    11

    26

  • 3

    Lazio

    Lazio

    11

    24

  • 4

    Atalanta

    Atalanta

    11

    24

  • 5

    Roma

    Roma

    11

    22

  • 6

    Udinese

    Udinese

    11

    21

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Marko Arnautovic

    7

  • 2

    Ciro Immobile

    6

  • 3

    Dusan Vlahovic

    6

  • 4

    Lautaro Martinez

    6

  • 5

    Khvicha Kvaratskhelia

    5

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 27601

Liczba newsów: 44107