Szturmem do finału! | Inter 5:0 Szachtar (67)

Źródło: en.inter.it
ponad 3 lata temu
7099
67

Inter wygrywa 5:0 z Szachtarem i awansuje do finału Ligi Europy! Nerazzurri byli bezlitośni. Po dublecie ustrzelili Lautaro oraz Lukaku, a jedną bramkę strzelił Danilo D’Ambrosio.

Mecz rozpoczął się dosyć ospale. Oba zespoły utrzymywała się przy piłce, jednak nie wynikały z tego żadne sytuacje bramkowe. W 19. minucie Barella przejął piłkę po nieudanym wybiciu Pyatova i dośrodkował ją do Lautaro, który głową umieścił futbolówkę w siatce. Chwilę później Inter był bliski podwyższenie wyniku, jednak Nerazzurrim nie udało się wykorzystać tej szansy. Najgroźniejszą okazją Szachtaru w pierwszej części meczu był strzał z woleja nad poprzeczką. Po połowie spotkania, zespół z Doniecka miał na koncie zero strzałów celnych.

Druga połowa rozpoczęła się obiecująco dla drużyny z Lombardii. Lautaro był bliski przelobowania Pyatova, a Lukaku zagroził bramce Ukraińca precyzyjnym strzałem. Odpowiedzią Szachtaru był strzał głową Juniora Moraesa, który trafił z bliskiej odległości prosto w Handanovicia. W 62. minucie, po rzucie rożnym bramkę głową zdobył zamykający akcję Danilo D’Ambrosio. Od tej pory Inter się nie zatrzymywał. Szansę na kolejną bramkę zaprzepaścił Gagliardini, który za daleko wypuścił sobie futbolówkę. Następnie Lukaku nie czysto trafił w piłkę, marnując przy tym świetną okazję. W 74. minucie Lautaro oddał precyzyjny strzał obok słupka, podwyższając wynik na 3:0. Już w 78. minucie po złym podaniu przeciwnika, Argentyński napastnik przejął piłkę i podał ją do Romelu Lukaku, który umieścił ją w siatce. W 84. minucie, gola na 5:0 znowu zdobył Belg. Po przyjęciu futbolówki poza polem karnym, obrócił się z nią i pobiegł w kierunki bramki rywala, przepchał obrońcę i wykończył akcję strzałem pomiędzy nogami bramkarza.

Już w piątek Inter zagra w finale z Sevillą. Ten mecz napewno doda Nerazzurrim sporo pewności siebie.

INTER (3-5-2): 1 Handanovic; 2 Godin, 6 De Vrij, 95 Bastoni; 33 D'Ambrosio, 23 Barella, 77 Brozovic, 5 Gagliardini, 15 Young; 9 Lukaku, 10 Lautaro

Rezerwowi: 27 Padelli, 7 Sanchez, 11 Moses, 12 Sensi, 13 Ranocchia, 20 Valero, 24 Eriksen, 30 Esposito, 31 Pirola, 34 Biraghi, 37 Skriniar, 87 Candreva

SZACHTAR DONIECK (4-2-3-1): 30 Pyatov; 98 Dodô, 4 Kryvstov, 5 Khocholava, 22 Matviyenko; 8 Marcos Antonio, 6 Stepanenko; 11 Marlos, 21 Alan Patrick, 7 Taison; 10 Junior Moraes.

Rezerwowi: 81 Trubin, 9 Dentinho, 14 Tetê, 15 Konoplyanka, 19 Solomon, 20 Kovalenko, 27 Maycon, 28 Marquinhos, 50 Bolbat, 76 Pikhalonok, 77 Bondar, 99 Fernando.

120 minut walki i porażka po karnych, Nerazzurri żegnają się z Ligą Mistrzów | Atletico 2:1 (karne 3:2) Inter (197)

13.03
19:57

Inter się nie zatrzymuje! 12 zwycięstwo z rzędu | Inter 2:1 Genoa (55)

04.03
19:45

Komentarze (67)

18.08.2020 o 15:08 przez Seba
+2
Seba
Przybył książę Zhang, więc trzeba było zrobić show.
18.08.2020 o 14:31 przez Dyl87
+4
Dyl87
Podziękowania dla Antonio bez Ciebie dalej by człapali po boisku , Inter potrzebował Wariata przy linii bocznej który przez 90 min a nawet więcej stoi i dyryguje a nie marszczy czoło i duma o winogronach (Spall)
18.08.2020 o 14:41 przez Snake86
+2
Snake86
Przypominam, że jeszcze nie tak dawno przy ligowych remisach i porażkach Antek też stał przy bocznej z niemocą na twarzy ;)
18.08.2020 o 15:05 przez Dyl87
+1
Dyl87
tak ale tylko przez parę sekund a po chwili znowu budził się w nim demon i dalej ich z liny sztorcował
18.08.2020 o 21:20 przez Snake86
Snake86
Chyba oglądaliśmy inne mecze...
18.08.2020 o 12:56 przez cuba
+1
cuba
A ja myślałem że będzie ciężko a tu KO ,nic jak wygrać ten finał teraz na chate :)
18.08.2020 o 10:57 przez armin22
+2
armin22
Tak ma gać włoski mistrz, na 0 z tyłu i super skuteczna z przodu, czytałem komentarze na innych stronach to piszą, że kogo ten Inter pokonał? To ja odpowiadam, półfinalistę LE, mistrza Ukrainy w gazie (3:0 z Wolfsburgiem i 4:1 z Lille), który oddał nam na bramkę jeden celny strzał w Handanovica. Inter to siła na każdej pozycji (tylko ten Gaga), DD kolejna bramka, przyjdzie Hakimi i będzie siedział na ławie XD. Czekam na finał i wierze, że wygramy 2:1, 3:1
18.08.2020 o 10:52 przez armin22
+1
armin22
Już od dawna w poniedziałek nie zasypiałem z tak dobrym humorem <3
Świetny występ głównie w drugiej połowie, aż chce się jeszcze i jeszcze, trzeba kupić piwko na piątek niech już się chłodzi. FORZA
18.08.2020 o 09:33 przez Pader88
+3
Pader88
Piękna pierwsza bramka dośrodkowanie Barelli i główka Lautaro palce lizać później długo długo nic z jakaś szarpanina Ukraińców momentami i wspaniała defensywa Nerazzuri by w drugiej połowie bo golu DD nasi poczuli krew, Donieck się cofnął a nasi na koniec ich rozjechali coś jak Bayern Barcelonę ostatnio albo zwyobijali jak Souvlakieesa na Shoutboxie krotko mówiąc dostali sromotny wpiehdol w półfinale gdzie niby mieli być jakimś zagrożeniem itp itd. Jeśli zagramy w Finale tak jak zeszłej nocy jestem spokojny o ten puchar.
18.08.2020 o 07:30 przez ragnar
+2
ragnar
Szczerze spodziewałem się dużo trudniejszej przeprawy.

Co prawda, pierwsza połowa nie była tak kolorowa, do 1-szej bramki nie mieliśmy żadnej okazji ( no chyba , że przegapiłem, bo mi transmisja kilka razy się przycieła), gra była bardzo wolna, Gaglia kołek jak zawsze, Brozo niby rozgrywał, ale nie kojarze żadnego kluczowego podania, tylko Barella grał jakby załadowali mu nowe baterie Duracella.
Odbiór, piękne dośrodkowanie i gol.
W pierwszej połowie mieliśmy tylko dwie akcje , druga to strzał DD i poprawka LM, a Szachtar jeden grożny strzał z daleka, więc mecz nudny, chociaż pod naszą kontrolą.

Druga połowa to już co innego, punkt zwrotny, instynktowna obrona Samira, niby strzał w środek, ale Handa był w biegu, jakby wpadło kto wie, a tak chwile później DD i 2-0 , po meczu.
Brawo dla Brozo, kolejna świetna po centrze Barelli, wrzutka w tym meczu.

Niedawno pisałem, że Conte to pierwszy trener, gdzie DD nie podnosi tyłka z ławki, a tu proszę, trochę dłużej mu to zajęło, ale wygryzł Antka i Mosesa ....

Powrót LULA to kolejny powód do radości.

Rzuciła mi się w oczy jeszcze jedna rzecz, o której niektórzy pisali, Lukaku to drugi po Brozo odganiacz much, akcja z końca 1 połowy, podaje fatalnie do Barelli i macha rękami.
Akcja chwile później, Brozo podaje mu za plecy, macha rękami.
Akurat tu miał racje :P
Akcja z 2 połowy, źle podaje, macha łapami, dopiero jak widzi, że wychodzi kontra , wraca.
Irytujące to jest, ale i tak miażdzy, rajd niczym Bolt z końca spotkania, klasa.

Jak mecz się rozpoczął, to patrze, Piatov, kurde myśle, ile on już lat tam gra, przypomniało mi się jedno spotkanie z jego udziałem, jak rozdawał bramki na prawo i lewo, wczoraj też 1szy gol po cudownym podaniu do Barelli.
W ogóle przypomina mi takiego grajka z klasy b, gdzie grają chłopaki 15 , 20 , 25 lat i jeden 40 latek, który stoi na bramce i jednocześnie pełni role trenera...mam wrażenie że on w tym Szachtarze gra od zawsze.

Szkoda, że United nie wygrało, niestety Sevilla ma patent na LE, mam nadzieje, że po wysokim zwycięstwie nie położymy spotkania, jak to często nam się zdarzało.

Forza, oby wygrać finał, a sezon będzie na prawdę bardzo dobry ( vice + LE)
18.08.2020 o 07:00 przez Pjerun
+4
Pjerun
Przede wszystkim wielkie brawa dla Conte.
Chociaż lubiłem Spalettiego i uważałem, że nie zasłużył na zwolnienie to jednak zatrudnienie Conte było wejściem na kolejny level.

Przede wszystkim gramy jak drużyna. W defensywie zagraliśmy wybitnie i nie daliśmy żadnych argumentów Szachtarowi. Wszyscy świetnie się poruszali i wykonywali dużą pracę.

Co do Gagliardiniego - zagrał bardzo dobry mecz. Wiadomo, że w ofensywie nie daje dużo, ale trzeba przyznać, że wywalczył sporo piłek, znakomicie się poruszał i wyłaczył z gry Marlosa. Także nie rozumiem narzekania na niego, bo zagrał dobrze, a przede wszystkim lepiej wpasowywuje się w taktykę Conte niż Eriksen.

Teraz jazda z Sevilla!
18.08.2020 o 06:10 przez Drakan83
+1
Drakan83
Brawo. Żeby gra Inter wyglądała tak w lidze to nikt by nie domagał się Eriksena w składzie. Chociaż ja nie widzę, żeby Gaglia grał wybitny mecz i coś wynosił.
18.08.2020 o 05:54 przez Soldier
+2
Soldier
Gdyby nie Gaglinho i gra na pół gwizdka było by cudownie. Mimo wszystko cieszmy się bo dawno tak przekonującego awansu do jakiego kolwiek finału nie było 👏
18.08.2020 o 00:10 przez jacodj
+2
jacodj
Kebo napisał:
Zamknij mi jadaczkę konciaku tym swoim gaglią dzisiaj, po finał!
zamknął?
18.08.2020 o 00:08 przez jacodj
+1
jacodj
jelcyn napisał:
Lukaku dobry grajek ale fochy strzela po każdej akcji jak wanda :)

On nie strzela fochow tylko pokazuje i daje do myślenia młodszym mniej doświadczonym kolegom żeby następne podanie było lepsze dokładniejsze. To ich motywuje.
18.08.2020 o 00:02 przez Kaniol
+1
Kaniol
Jest MOC !! ! Chociaż to nie był ten Szachtar jaki mogliśmy oglądać dotychczas. Dobra dyscyplina w grze, pomimo jednego błędu Bastoniego nie można się doczepić do gry obrony, całkiem nieźle się to oglądało. Cieszy wynik bez straty gola. Czekam na finał. Nareszcie jest szansa żeby zgarnąć puchar
17.08.2020 o 23:45 przez pasencjusz88
+3
pasencjusz88
Musimy wygrać w piątek, Lukaku dogoni R9 czy można sobie wymarzyć inny koniec tej historii ?
17.08.2020 o 23:40 przez Piotrekfci
+8
LuLa ululal Ukraińców 😅. A tak serio to obudzili się w najlepszym możliwym momencie. Lautek znów ma ta werwe I złość, która mnie tak imponował w 1 części sezonu no i ten Kolos, Czołg, Walec zwany inaczej Lukaku. Magia świat co on potrafi szczególnie w 85-90 minucie gdy jest przy piłce i zostawia kłęby kurzu a w nich bezradnego obrońcę. Musi popracować nad strzelaniem tych łatwiejszych bramek i można będzie powiedzieć jedno. Mamy Adriano bis. Co do Conte to pięknie ułożył taktykę pod przeciwnika ale znów mnie zawodzi trzymając tego bimbajla gage który jedyne co robił to utrudniał grę pozostałym kolegom a trzyma na ławce Eriksena, który w LE z pewnością dalby nam wiele dobrego.
17.08.2020 o 23:37 przez ANIOL
-1
ANIOL
Że tak zacytuję legendę niejakiego Dja Matysa: co tutaj się odyebało !! ! Ha ha brawo !!
ANIOL
Po dzisiejszym meczu możesz mi skoczyć leszczu !!
17.08.2020 o 23:37 przez Snake86
+4
Snake86
Nagle narobiło się fanów Conte i GG... Jak to niektórzy szybko zmieniają zdanie ;)
18.08.2020 o 13:38 przez coalmeluck
+2
coalmeluck
Po porazce w LM wielu tutaj pisalo, ze LE to nic, zeby odpuscic, zeby tylko przebrnac. No bo trzeba skupic sie na lidze. Tak, wielu szybko zmienia zdanie :) Najwiekszy sukces Conte to fakt, ze doszedl tak daleko z takim padalcem w srodku pola. Lautaro w koncu wrocil do siebie. Swietnie sie go oglada. Szkoda, ze zmiany i to przy takim wyniku przyszly znowu tak pozno. Moze w przyszlym sezonie Antek pojdzie po rozum do glowy i zacznie stawiac na Ericksena tam gdzie trzeba. Zwroci sie to nam wszystkim.
18.08.2020 o 14:39 przez Snake86
Snake86
W normalnych warunkach i przy normalnym systemie mogło być różnie, ja też byłem zdanie żeby odpuścić LE. I nie mam problemu, żeby o tym napisać :)

Oczywiście cieszę się z finału, jasna sprawa, ale nie mam zamiaru być chorągiewką i bezgranicznym fanem Conte oraz jego wyborów za to, że osiągnął finał i drugie miejsce w lidze - jakkolwiek dziwnie to zabrzmi :)

Niemniej, liczę, że w następnym sezonie wyciągnie wnioski i będzie lepiej, a na pewno dał już podwaliny po drużynę, która w następnych kilku latach (przy pozbyciu się przeciętniaków, takich jak GG) ma szansę w końcu coś zdziałać w Europie i na krajowym podwórku.
17.08.2020 o 23:32 przez El Imprezatore
+1
El Imprezatore
Forza Grande Inter. Coś się zaczęło wielkiego budować (mentalnie i fizycznie). Jak wygramy finał to wskakujemy na wyższy poziom i już bez wymówek jedziemy po scudetto w przyszłym sezonie. Gratuluję wszystkim kibicom i oby finał był nasz bo wiem, że będzie ciężko ale w 2010 narodziła się mentalność zwycięzców na Ukraińcach i teraz mam nadzieję, że tak samo będzie. FORZA INTER!
17.08.2020 o 23:27 przez Woo-cash
+2
Woo-cash
Gratulacje. Choć sam mecz nie porwał. Po piłkarzach było widać że grają na pół gwizdka bo mają rywala w garści. A wszystko to grając w 10.
Bo na tego kmiota już patrzeć nie mogę.
17.08.2020 o 23:26 przez Ploretariusz
+3
Ploretariusz
Barella i Lautaro to dzisiaj magię odstawili. Dawać te Seville raz dwa bo piła stygnie.
timon
No i brawo! W 7 ostatnich meczach straciliśmy jedną bramke, Pintus jednak chyba nie taki zły- nasi biegają aż miło. Z Sevilla będzie ciężki mecz, ale liczę na puchar
17.08.2020 o 23:19 przez Tifosinho
+4
Tifosinho
Laurato się dowiedział, że Messi przychodzi i od razu wróciła forma 😉 Piękny mecz a teraz po puchar.
18.08.2020 o 11:04 przez armin22
+1
armin22
dokładnie, poza tym Messi już niebawem może się zrewanżować Bayernowi (jeśli ten wygra LM) w meczu o superpuchar, ja bym przeszedł do Interu na jego miejscu :)
17.08.2020 o 23:11 przez inter_bitcoin
+1
inter_bitcoin
Pomyśleć że parę miesięcy temu, miałem chatę na Air Bnb wynajętą, urlop dostałem, czekałem tylko na losowanie biletów... i ta nadzieja... A gdyby udało się INTEROWI dostać do finału... No cóż, po raz kolejny przyszedł do mnie PAN ŻYCIE... wiem, że przyjdzie po raz drugi, kiedy za 5 dni INTER wygra... Wtedy powiem, a mogłem być świadkiem historii INTERU na żywo... Zobaczycie... PAN ŻYCIE zawsze do mnie wraca...
17.08.2020 o 23:11 przez Gajdzik
+2
LuLa znowu w akcji, pięknie się rozstrzelali w drugiej połowie, no i Hajto się obsrał 😆
Jest finał! Forza Inter! 👊🏻⚫🔵
17.08.2020 o 23:08 przez Rebelde
+1
Rebelde
Bitwa wygrana, teraz czas wygrać wojnę z Sevillą. #Puchar 2010 #Puchar 2020 !! !
Nerazzurri 1908
Brawo👏👏👏teraz trzeba wygrać finał i znów każdy sobie o nas przypomni !!
17.08.2020 o 23:02 przez Rafał 1976
-6
Rafał 1976
Bez pucharu LE to nie macie po co wracać do Mediolanu ❗❗ A za dziś należą wam się 👏👏👏❗
17.08.2020 o 23:01 przez Recoba
+1
Recoba
oni ich po prostu rozjebali.
po każdej bramce me serce się radowało.
oni tak samo rozjebali Atalantę 2-0 w ostatnim meczu na wagę wicemistrzostwa.
oby w finale została ta koncentracja i zero w tyle.
z optymizmem patrzę na finał.
pierwszy finał od 10 lat, od pamiętnej tripletty Jose Mourinho.
FORZA INTER!💙💙💙

HHAAH ! 26.04.2024 22:38

Thuram podobno ma klauzulę 85mln

Weo 26.04.2024 21:48

W Turcji top króla strzelców 1. Icardi 21 goli, 2. Dzeko 20 goli, 3. Manaj 17 goli, .......... 5. Buksa 14 goli, 6. Piątek 13 goli xD xD

pablo77 26.04.2024 21:34

Własciwie to nie musimy nikogo sprzedawać, ale przykładowo gdyby ktoś wyłożył te 90 baniek na Thurama to spokojnie moglibyśmy wziąć na przykład Jonathana Davida/Zirkzee i Scaliviniego na przyklad :D

Orzeu 26.04.2024 21:15