Relacje

Inter wygrywa w urodziny! Chievo 0:2 "Nerazzurri" (73)

Autor:
Źródło: inter.it
ponad 14 lat temu
1081
73

9 marca to dzień szczególny w historii klubu FC Internazionale Milano. Dokładnie 104 lata temu powstała ta drużyna. "Nerazzurri" długo szukali prezentu dla fanów, aż w samej końcówce znaleźli, i to dwa.



Pierwsza połowa zdecydowanie lepiej wyglądała w wykonaniu Interu. Już w 14. minucie arbiter główny tego spotkania podyktował rzut karny po zagraniu ręką gracza gospodarzy. Do "jedenastki" podszedł Diego Milito, ale jego intencje wyczuł Sorrentino. Inter starał się jak mógł i już kilka chwil później bardzo groźny strzał zza pola karnego posłał Wesley Sneijder. Piłka trafiła jednak tylko w poprzeczkę. Następnie dosyć dobry strzał oddał Stankovic, ale futbolówka minęła się z bramką. Chievo również starało się atakować, ale nie miało pomysłu na sforsowanie obrony gości. Najciekawszą okazję zmarnował Pellissier, gdyż jego uderzenie obronił Julio Cesar. Pod koniec pierwszej połowy Sneijder uderzając na bramkę trafił w rękę obrońce gospodarzy i choć sędzia powinien podyktować drugą "jedenastkę" w tym meczu, to nie zdecydował się na taki ruch.


Na początku drugiej części spotkania groźnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się "Wes". Holender dziś oddawał groźne strzały, ale cały czas brakowało lekkiego skorygowania celownika w kierunku światła bramki. Podczas drugiej połowy poziom gry obu drużyn wyrównał się i gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Gospodarze również mieli swoją okazję z rzutu wolnego. W drużynie "Latających Osłów" do uderzenia podszedł Bradley, ale podobnie jak Sneijder uderzył nad bramką. Kolejna ciekawa sytuacja to znów rzut wolny. Dobrze i celnie uderzył Sneijder, ale jego strzał wybronił Sorrentino. Do dobitki biegł jeszcze Cambiasso, ale ten strzał mu zdecydowanie nie wyszedł. Na emocje musieliśmy czekać do końcówki. Czarno-niebieskim udało się trafić do siatki rywala w 88. minucie. Z rzutu rożnego dośrodkował Sneijder, w powietrze wzbił się Samuel i strzałem głową pokonał bramkarza Chievo. Dwie minuty później Inter dobił rywala. Szybka kontra, dośrodkowanie Zanettiego, główka Milito i niesamowita radość w obozie gości. 


Inter w końcu wygrał po fatalnej passie meczów bez zwycięstwa, a przez pewien czas porażek. Dwa świetne dośrodkowania i dwie główki przesądziły o wyniku meczu. Najważniejsze jednak jest to, że to w 104 urodziny piłkarze dostarczyli emocji kibicom i sprawili prezent w postaci trzech punktów.


Chievo Verona 0:2 Inter Mediolan

Bramki: 88' Samuel, 90' Milito

Składy:

Chievo Verona:

Sorrentino - Frey, Andreolli, Acerbi, Dramé - Luciano (71. Hetemaj), Rigoni, Bradley - Sammarco (61. Dainelli), Théréau - Pellissier (77. Moscardelli)

Inter Mediolan:

Julio Cesar - Maicon, Lucio, Samuel, Nagatomo - Zanetti, Stankovic, Poli (84. Cambiasso) - Sneijder - Forlan (71. Pazzini), Milito

Tagi:
udostępnij

Zobacz też

Podział punktów na zakończenie sezonu | Bologna 3-3 Inter (14)

23.05
18:07

Inter zdobywcą Coppa Italia w sezonie 2025/26! (60)

13.05
20:24

Komentarze (73)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
15.03.2012 o 08:33 przez Zarate
Zarate
i tak trzymać<img src="/files/emoticons/24" alt="&lt;flaga&gt;" />
12.03.2012 o 17:28 przez pawelflorek
pawelflorek
<span style="color: red">I</span>nter zero i gowno i bez eto'o <span style="color: red">CENZURA</span> beda wygrywac AC MILAN KURWY<img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " /> <img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " /> <img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " /> <img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " /> <img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " /> <img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " /> <img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " />
11.03.2012 o 10:18 przez sneijderos
sneijderos
w***** OM <img src="/files/emoticons/14" alt="&lt;ave&gt;" /> <img src="/files/emoticons/14" alt="&lt;ave&gt;" /> <img src="/files/emoticons/14" alt="&lt;ave&gt;" /> <img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" /> <img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" /> <img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" /> <img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" /> <img src="/files/emoticons/24" alt="&lt;flaga&gt;" /> <img src="/files/emoticons/24" alt="&lt;flaga&gt;" />
10.03.2012 o 21:49 przez zanetti22
zanetti22
Ważne zwycięstwo bo podniosło morale, ale OM to mocniejszy rywal i aby powtórzyć taki wynik trzeba będzie się mocniej postarać. Oby dali rade <img src="/files/emoticons/10" alt=" :) " /> Forza Inter!<img src="/files/emoticons/24" alt="&lt;flaga&gt;" />
10.03.2012 o 20:35 przez n29
n29
Jak na ostatnie mecze i nasza forme to rywal raczej wymagajacy... cieszy wygrana oby moratti nie popadl w zachwyt i nie zatrzymal gandalfa i druzyne pierscienia na kolejy rok bo ten system nie dziala juz od roku a kolejny tez sie nie sprawdzi... czas na radykalne zmiany moratti <img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " />
10.03.2012 o 18:55 przez samum
samum
dzieki bogu teraz czas na marsylie
10.03.2012 o 18:47 przez el_loco
el_loco
mecz wyglądał nieźle ale przeciwnik też nie był wymagający. Zobaczymy jak będzie sytuacja wyglądała z mocniejszymi drużynami.
10.03.2012 o 17:26 przez intermilito
intermilito
super , forma wraca przed LM<img src="/files/emoticons/24" alt="&lt;flaga&gt;" />
10.03.2012 o 13:17 przez Kris88
Kris88
wczoraj w 80 min sprawdzilem wynik na livescore.com , zdziwilem sie ,ze jest 0-0 bo myslalem ,ze przynajmniej jedna Chievo juz strzelilo , teraz 5 min temu wchodze sprawdzic jak sie skonczylm mecz i nie powiem ale strasznie pozytywnie sie zdziwilem , Inter w koncu wygral po tej strasznej serii ufff, mam nadzieje ,ze swoj kryzys w tym sezonie mamy juz za soba. <img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" />
10.03.2012 o 13:16 przez Kusy
Kusy
dziękuje<img src="/files/emoticons/12" alt=" :D " /> teraz pokonajcie OM!
10.03.2012 o 12:33 przez Maras
Maras
No super<img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " /> Teraz liczyć na porażkę Romy.
10.03.2012 o 12:04 przez Kebo
Kebo
Nie ma co nareszcie wygrana, bardzo mnie to cieszy, coś tam widać, że się starają w ataku już nie ma takiej bezradności, Sneijder postać meczu dla mnie grał super jak na dawnego Wesa przystało, OM bój się!
10.03.2012 o 11:54 przez fatdrummer
fatdrummer
Tak sie gada &quot;Inter stary&quot; i wgl. a patrzcie 87' Samuel i 90' Milito po dośrodkowaniu..? Zanettiego <img src="/files/emoticons/10" alt=" :) " />
10.03.2012 o 11:41 przez Piotr1996
Piotr1996
Modlitwa pomogła i wiara w zwycięstwo Interu <img src="/files/emoticons/20" alt="&lt; loveinter &gt;" /> <img src="/files/emoticons/20" alt="&lt; loveinter &gt;" /> <img src="/files/emoticons/20" alt="&lt; loveinter &gt;" /> <img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" /> <img src="/files/emoticons/18" alt="&lt;hold&gt;" />
10.03.2012 o 11:22 przez domi
domi
Forza Inter!<img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" /> <img src="/files/emoticons/20" alt="&lt; loveinter &gt;" /> <img src="/files/emoticons/24" alt="&lt;flaga&gt;" /> <img src="/files/emoticons/9" alt="&lt;brawo&gt;" /> <img src="/files/emoticons/18" alt="&lt;hold&gt;" /> <img src="/files/emoticons/12" alt=" :D " />
10.03.2012 o 10:16 przez Urys92
Urys92
OM nic nie gra mamy nadal drzwi otwarte w LM<br />
<img src="/files/emoticons/20" alt="&lt; loveinter &gt;" />
10.03.2012 o 09:40 przez A(dri)ras
A(dri)ras
Pomału i do przodu <img src="/files/emoticons/20" alt="&lt; loveinter &gt;" />
10.03.2012 o 08:36 przez ForlanNumberOne
ForlanNumberOne
Pięknie <img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" /> tylko nie rozumie po co siwiec wpuscial Pazziniego po ostatnich jego niecelnych strzalach na bramke z 2 m:/ powinien dac grac Forlanowi no ale to mniejsza o to teraz musi sie Inter postarać i ograc Maryslie bo jak nie to o lidze mistrzów mozemy pomarzyć...<img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" />
10.03.2012 o 08:23 przez zanetti22
zanetti22
Ładny prezent na urodziny. Oby niesieni szamańskim nastrojem rozprawili się z Marsylią <img src="/files/emoticons/10" alt=" :) " />
10.03.2012 o 08:22 przez interooo
interooo
Brawo ! Teraz, gdy OM jest w kryzysie trzeba awansować ! <img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" />
10.03.2012 o 07:37 przez PhilipeCoutinho
PhilipeCoutinho
Teraz jak z marsylią tak zagramy to myślę że musimy się im odpłacić tym samym i dwoma golami w końcówce i jesteśmy w 1/4 <img src="/files/emoticons/21" alt="&lt;lol2&gt;" /> <img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" />
10.03.2012 o 06:25 przez pazzini1992
pazzini1992
Jestem zadowolony z wyniku , teraz czas na Marsylię która wczoraj przegrała z Aj Accacio 1:0 i jest to jej szósta porażka w lidze a trzecia z rzędu <img src="/files/emoticons/13" alt=" :P " /> FORZA INTER <img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " /> <img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " /> !<img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" /> <img src="/files/emoticons/20" alt="&lt; loveinter &gt;" />
10.03.2012 o 02:32 przez Gajdzik
Gajdzik
W końcu 3 pkt. <img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " /> <br />
Męczyli, męczyli i wymęczyli, szkoda że dopiero w końcówce i szkoda niewykorzystanego karnego, ale wygrana jest więc Git <img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " /> <img src="/files/emoticons/24" alt="&lt;flaga&gt;" />
10.03.2012 o 01:12 przez PazzaMorte
PazzaMorte
Mecz ciekawy cieszy wynik !<img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" /> <br />
Najlepsi byli Cesar ,Lucio ,Samuel.<br />
Dobrze zagrali też Snejder ,Milito ,Forlan i Stanko ,oraz Zanetti. Najgorszy był chyba Nagatomo<img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" /> <br />
<br />
Popieram Mirka11. Zarate to genialny zawodnik ,ale mało wystepuje. :(<br />
<br />
Oby z Marselie tak dobrze poszlo i oby Roma nawet zremisowała i mamy 6 miejsce
10.03.2012 o 00:31 przez Komo
Komo
Nareszcie !<img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" /> <img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" />
10.03.2012 o 00:26 przez Excubitor
Excubitor
&quot;Szybka kontra, dośrodkowanie Zanettiego, główka Milito&quot; a jutro jak zwykle 3/4 forum będzie jęczeć, że z graczy po 30tce to tylko Samuela zostawić, a Milito to już w ogóle nie wiadomo co robi w tym zespole, trzeba było go sprzedać po finale itp itd <img src="/files/emoticons/34" alt="&lt;loldev&gt;" /> <br />
<br />
Widać zmiany, miło że w końcu się przełamali, zobaczymy co będzie dalej. Miejmy nadzieję, że nawet jeżeli uda nam się pokonać OM, to nie rozwali nas APOEL.
09.03.2012 o 22:59 przez jamyz88
jamyz88
cieszy mnie te zwyciestwo FORZA INTER <img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " /> !<img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" /> <img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" /> <img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" /> <img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" />
09.03.2012 o 22:54 przez Inler
Inler
Spacja przed wykrzyknikiem aż boli
09.03.2012 o 22:51 przez GoHan_11
GoHan_11
Mirek - Zarate - jasne ze tak. Przynajmniej biega, szybko biega. Miesza, próbuje. Jak jest w polu karnym to strzela. Lepszy od Pazzo w tym momencie. Cieszy zwycięstwo, ale myśląc o Zatrate, przypomniałem sobie czego naszej drużynie brakuje. Szybkości. Każda akcja idzie jak w modzie na sukces ...... ale ogólnie jest postęp <img src="/files/emoticons/12" alt=" :D " />
09.03.2012 o 22:51 przez mofokeng
mofokeng
sprzedam domenę www.Internazionale.pl<img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" />

Shoutbox

Jacenty 23.06.2026 10:35

Friedkin chce się podobno spotkać i negocjować z UEFĄ warunki ugody przesuwając termin o rok (kiedy uzyskają wpływy z wysępów w LM) ale byłby to bardzo duży ukłon ze strony uefy...

Jacenty 23.06.2026 10:34

pojawiały się plotki, że udine chce za Soleta ok 30 mln euro (choć częściej widzieliśmy kwoty ok 20), więc jeśli oczekują takich kwot, to albo idziemy na obniżenie ceny, albo z jakichś względów ten Ndicka wydaje sie bardziej przekonywujący, a Roma w dalszym ciągu musi wyrobić 60mln euro zysku i pewwnie tutaj upatrujemy "mozliwości"

broda4991 23.06.2026 10:29

Chyba że będziemy szli po paza i dlatego zwlekają

broda4991 23.06.2026 10:29

Szkoda by było tego soleta

Jacenty 23.06.2026 09:58

Schira: Inter i Roma złożyły oficjalne zapytania w sprawie Ostigaarda.

Jacenty 23.06.2026 08:45

D. Mari za Fabrizio Romano: W sprawie Paza Inter pozostaje jedynie widzem do czwartku, kiedy odbędzie się szczyt między Como a Realem. Hiszpanie chcą sprzedać Paza czy to do Como czy do innego klubu. Co jest pewne - w przypadku cienia szansy na pozyskanie Paza Inter odstawi pomysl sprowadzenia Curtisa Jonesa.

Jacenty 23.06.2026 08:42

Gazzettino Friuli: Sprawa Solet nie jest wcale przesądzona tak, jak przedstawiały to ostatnio media. Piłkarz jest obecnie na wakacjach, a potencjalne włączenie się klubów angielskich może sporo namieszać. Inter skręca w kierunku Ndicki. Scieżka pt. Solet "ulega ochłodzeniu"

HB 22.06.2026 23:42

Claudio a bierzesz pod uwage, ze truchtanie Messiego, gdy nie atakuje, jest dokładnie tym, czego trener od niego oczekuje?

Cny 22.06.2026 22:48

mozesz sobie tam pisac co chcesz, fakt - Claudio zrobił z siebie pajaca, fakt 2 - zamaniwestował wiktorię, fakt 3 wstanie w lpesyzm humorze. I w sumie mnie to cieszy :)

Cny 22.06.2026 22:47

znowu, manifestacja nie wystarcza

Cny 22.06.2026 22:45

XD

Claudio 22.06.2026 22:45

No skończyłem na tobie...jak na ostatniej dziwce ;) Pozdrawiam

Claudio 22.06.2026 22:45

Cny 22.06.2026 22:42 przecież skończyłeś

Cny 22.06.2026 22:45

chlopie mowie posprzataj gowno spod siebie i bedzie OK

Claudio 22.06.2026 22:44

Messi zmarnowal dwie doskonale okazje? Zmarnowal. Przestrzelil karnego? Przestrzelil. Inni za niego biegali, a on truchtał sobie po boisku? Tak było. Strzelił dwa gole? Strzelil, ale to nie kasuje z automatu tamtych jego błędów i trzeba być obiektywnym w tym przypadku. Zesrałeś się na rzadko, nawet nie udajesz głupa, bo wiemy jak w twoim przypadku wygląda rozumowanie nawet najprostrzych rzeczy. Ale zaślepienie Messim weszło za mocno.

Cny 22.06.2026 22:42

przecież skończyłeś

Claudio 22.06.2026 22:41

jakie idiotyzmy?

Cny 22.06.2026 22:41

niestety to ty jak zwykle masz zwidy gdy ktoś ci wytykaidiotyzmy którymi rzucasz dość czesto

Cny 22.06.2026 22:40

czasami warto przyznać się do błędu, jak się nastało to przykucnąć zebrać gówno do ręki. to jak z pisarzami. jak nasra i zostawisz to gębie i jesteś debilem. posprzątasz to jeszcze powiedzą że normalny zdrowy czlowiek

Claudio 22.06.2026 22:40

Szczerze? Nawet dyskusja z tobą jest mega jałowa. Nie wiem czy na siłę udajesz czy psychotropy za bardzo weszły. Przynudzasz już. Dawno tu nie spotkałem tak słabego mówcę. Starasz się doyebać, ale to nie wygląda jak wojownik z UFC, ale bezdomny wyciągający rękę po 50 groszy i mówiący "ale jestem zayebisty"

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29490

Liczba newsów: 53357

Liczba komentarzy: 625146

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

20x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

8x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się