Wywiady z trenerami

Inzaghi o przejściu do Al-Hilal: Nie było innej drużyny, którą chciałbym trenować (28)

Źródło: football-italia.net
12 miesięcy temu
2913
28

Simone Inzaghi postanowił opuścić swoją „strefę komfortu” w Interze i podjął nowe wyzwanie w Al-Hilal. „Nie było innej drużyny, którą chciałem trenować” – przyznał.

Włoski szkoleniowiec zabrał głos podczas konferencji prasowej przed debiutem Al-Hilal w Klubowych Mistrzostwach Świata, w meczu przeciwko Realowi Madryt prowadzonemu przez Xabiego Alonso.

– Podjąłem wyzwanie i opuściłem swoją strefę komfortu po kilku latach pracy w Interze. Chcę zmienić sposób myślenia, styl gry i spróbować czegoś nowego. Nie było innego zespołu, który chciałbym prowadzić – dlatego wybrałem Al-Hilal – powiedział Inzaghi, cytowany przez La Gazzettę dello Sport.

Zobacz też

Fabregas zirytowany wypowiedziami Zanettiego: Z tego co mi wiadomo Zanetti nie pracuje ani w Como, ani w Realu (24)

22.05
15:23

Chivu: Mamy w gablocie dwa trofea, wakacje są więcej niż zasłużone (2)

25.05
02:56

Komentarze (28)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
21.06.2025 o 18:18 przez oster
-1
oster
Drugi Lukaku, każdy nowy klub to dla niego marzenie z dzieciństwa żeby tam być, pluje na tego przegrywa, słaby piłkarz i średni trener przegrywający prawie wszystko...
21.06.2025 o 10:59 przez Klinsi64
+1
Klinsi64
ciekawe czy przyjął już klocka od szejka?
21.06.2025 o 18:19 przez oster
oster
Może jakiś ciapak z kozą go pomyli to będzie chciał szybko wrócić do Europy 😄😄😄
20.06.2025 o 20:55 przez kibix
kibix
Ja zawsze Szymka broniłem i się tego nie wstydzę. Totalnie nie mam pojęcia, co się odjaniepawliło, że wszystko przegraliśmy w tym ten słynny juz finał z kretesem xdd ale żeby mieszać z błotem chlopa, który razem z antonia "boję się grac w Europie " Conte dali nam pierwsze puchary po ponad 10 latach to trochę przesada według mnie. Rozumiem, że można kogos nie lubić ale po co wylewać tyle nienawiści? To juz niech se każdy sam w swojej głowie odpowie na to pytanie.
21.06.2025 o 18:20 przez oster
-1
oster
A ja zawsze mu cisnąłem i wychodzi że miałem racje, pierwszy skład na ogórków z dołu tabeli a rotacje w LM, dziwny trener a teraz jeszcze menda.
20.06.2025 o 13:30 przez inglorion
inglorion
Dajcie spokój, co ma mówić? Musi trochę lizac Arabów. wiadomo, że poszedł dla kasy... wybrał tak, pewnie na jego meijscu zrobilbym tak samo.
Ale też może faktycznie z tych wszystkcih frużyn które tam sa wybrałtaką pod siebie - jeśli widzieliście urywki meczu z Realem, to grają w tym Al hilal glównie Saudyjczycy.,. a grali taką tikitakę, że Real nie wiedzial co się dzieje.
Piszecie, że w ostatnich tygodniach Interze nie dało się patrzeć... już zapomnieliście Bayetn i Barcelonę, gdzie caly internet byl rozpalony rolkami o geniuszu taktycznym Simeone i rolkakmi jak sprawnie Inter wychodzi z obrony do ataku.
To co się stalo w finale jest niewtłumaczalne (choc oczywiście PSG mocne), i pewnie faktycznie to, że odchodzi moglo mieć wpływ (ale na morale zespolu, nie że Inzaghi olał przygotowanie). Nie dowiemy się tego nigdy.
Szukajmy pozytywów - młody trener na czasy odmladzania składu
20.06.2025 o 06:29 przez FENDI_SOSA
+3
FENDI_SOSA
proszę cię szymon.
20.06.2025 o 00:41 przez Towarzysz
+1
Towarzysz
Chłopie, ty byś sobie onlyfans założył gdyby ci ciapaty książę za to płacił. Twoją strefą komfortu było prowadzenie Interu, na który jeden wywiad temu psioczyłeś, że byłeś niesłusznie krytykowany? Obrzydliwe podgardle by swoją matkę sprzedało i powiedziało, że to jej wina i sama się o to prosiła.
19.06.2025 o 22:25 przez Domino
+2
Domino
Mógłby już pewne pytania przemilczeć zamiast pyedrolić takie głupoty bo resztę szacunku u ludzi straci. Oczywiste że poszedł na 2-3 latka się dorobić i wtedy będzie mógł robić co chce, wróci do Europy ze spokojną głową jak będzie chciał.
Niektórzy z tych co poszli do Arabii mają chociaż honor przyznać że kasa była dużym motywatorem.
19.06.2025 o 20:27 przez oster
oster
Co za śmieć, przeciętny piłkarz i przeciętny trener a teraz i śmieć
19.06.2025 o 17:51 przez IRT
+3
IRT
Nie ma czego rozpamiętywać. W przeciwieństwie do kryzysu z sezonu 22-23, kiedy kontynuacja współpracy miała racjonalne podstawy i widać było perspektywę poprawy, teraz nie było czego zbierać. Inzaghi w ostatnich miesiącach był żenujący i dobrze że odszedł (źle, że mogło mieć to wpływ na finał LM). Bardzo cieszy mnie nasz obecny trener made in Inter, niech okaże się lepszy zarówno jako zarządzający zespołem, jak i jako człowiek lojalny wobec klubu.
19.06.2025 o 17:37 przez martin
+1
martin
Za taka kase sam bym poszedl ich trenowac heh
19.06.2025 o 16:56 przez pasencjusz88
+4
pasencjusz88
Zmienić sposób myślenia ? Styl gry ? Spróbować czegoś nowego ? To po co chcesz kłaść łapę na naszych piłkarzach ciągle im szeptając do ucha aby poszli z tobą na pustynię gnać kozy ? Chłopie co ty bredzisz ? Jak chcesz żeby tu kibice mieli resztę szacunku to nie majacz już .
19.06.2025 o 14:42 przez Pader88
+5
Pader88
Czyt: Nie było innej drużyny która tak by mnie obsypała hajsem, dała nielimitowany budżet transferowy i pozwoliła wymyślać kolejne warianty 352. Dlatego postanowiłem odwrócić się na pięcie i olać rodzinę gdy ta potrzebowała mnie najbardziej
19.06.2025 o 14:35 przez mroowa111
+4
mroowa111
Zaswiecilyci się oczka na petrodolary po co to ściemniać ze słońce swieci jak deszcz pada
19.06.2025 o 12:24 przez Marcins87
+7
Marcins87
Z całym szacunkiem do Szymona za poziom na jaki nas wprowadził ale co za brednie...
Ciekawe, że będąc w czołówce Europy nagle wymarzył sobie klub z "prowincji" najlepszych lig świata.
No Szymon sposób w jaki to rozegrałeś niestety przyćmiewa wszystkie Twoje osiągnięcia.
Ciekawe jakby śpiewał gdyby dawali mu podobne pieniądze jak w Europie.
19.06.2025 o 12:05 przez Nerazzurx10
+4
Nerazzurx10
Haha co za gość, dobrze się na nim poznałem już jakiś czas temu i teraz mi się śmiać chce jak ja tu byłem minusowany haha warto było mieć swoje zdanie
19.06.2025 o 11:48 przez kadrian89
+6
kadrian89
Kilku twardych zwolenników Szymona z tej strony ma chyba niezły problem poznawczy obecnie ;)

Szymon ewidentnie zdradził klub przed finałem i skompromitował Inter koniec końców.

Takie wypowiedzi pokazują jedynie jak odklejeni są ludzie w obłędzie zarabiania pieniędzy.
19.06.2025 o 15:44 przez Cyrax
+4
Cyrax
Już nawet nikt się za nim nie wstawia, bo w każdej kolejnej wypowiedzi pozbawia swoich fanów argumentów do obrony.
20.06.2025 o 13:51 przez scozzi
scozzi
nigdzie się nie chowam jakby co - tu jestem. ale jako zwolennik i obrońca Inzaghiego muszę przyznać że ostatnie wiadomości muszą być dla obrońców Simone zastanawiające i trudno się z niektórymi komentarzami nie zgodzić
19.06.2025 o 11:39 przez Cny
+8
Cny
Cycate panny tez zakoc :cenzor: ą się w starych miliarderach i są razem tylko dzięki milosci
19.06.2025 o 13:59 przez acmilanowek
+3
acmilanowek
dokładnie jak piszesz . Simone nikt cię nie podejrzewał nawet że zrezygnujesz z poważnej piłki na rzecz pieniędzy w Arabii .
Mam nadzieję , że w Europie nie poprowadzisz topowego zespołu a jeśli tak to że się zesrasz przy tym
19.06.2025 o 11:10 przez Cyrax
+9
Cyrax
Z każdą kolejną wypowiedzią coraz bardziej się kompromituje podgardlak szczurowaty.
19.06.2025 o 11:09 przez Paolo87
+7
Paolo87
To już szczyt zakłamania i hipokryzji. Wszyscy wiedzą że chodziło o pieniądze. Słabe to, bardzo slabe trenerze.
19.06.2025 o 10:46 przez danielinter
+6
danielinter
Wybrałeś al hilal bo ci dali najwyższy kontrakt w historii futbolu wśród trenerów i tylko i wyłącznie dlatego
19.06.2025 o 10:28 przez Paolo92
+4
Paolo92
Saudi Pro League jest wciąż mało prestiżową ligą w porównaniu do kilku najlepszych lig europejskich.

W dodatku azjatycka Liga Mistrzów nie ma startu do LM w Europie.

Teraz niby gra w KMŚ, ale one są tylko raz na cztery lata więc kolejnych może nie doczekać jako trener Al-Hilal.

Pewnie chciał czegoś nowego, ale dlaczego akurat do Arabii?
Myślę, że niemal nieograniczony budżet tego klubu był decydujący.
19.06.2025 o 10:19 przez timon
+4
timon
Puchar ligi Arabskiej, trofeum Szejka i superpuchar Koranu ma jak w garści 💪
19.06.2025 o 10:02 przez vandallo87
+10
vandallo87
Wszyscy myśleliśmy, że Inzaghi szykuje taktykę na PSG, a chłop już w tym czasie Real rozpracowywał.

Shoutbox

ZnawcaCalcio 11.06.2026 22:06

FIFA zatwierdziła nowe przepisy dotyczące rynku transferowego, które wejdą w życie 1 stycznia 2027 roku. Do najważniejszych zmian należy włączenie klauzul odstępnego do kontraktów wszystkich zawodników.

Apocaliptic 11.06.2026 21:32

Trochę lat już ma to może forma nie ta

Adriano_forever 11.06.2026 21:26

ja się pytam czemu Oczoa nie gra

Apocaliptic 11.06.2026 21:15

Bramkarz co sito puścił xd

Adriano_forever 11.06.2026 21:14

siedzi

Adriano_forever 11.06.2026 21:14

GOOOl

Adriano_forever 11.06.2026 21:10

piekna sprawa

Adriano_forever 11.06.2026 21:10

ajajaj

Adriano_forever 11.06.2026 21:10

ależ mundial

Adriano_forever 11.06.2026 21:10

ależ mecz

ragnar 11.06.2026 20:57

Dumfries, Konate, Paz, Bernardo za 29 mln plus prowizje

El Imprezatore 11.06.2026 20:23

jakby go wzięli to może jest jakiś cień szansy na Paza

martins2000 11.06.2026 20:04

Real Madryt prowadzi zaawansowane rozmowy w sprawie Bernardo Silvy. Madrycki klub dokonał ataku w ciągu ostatnich 24 godzin i jest przekonany, że sfinalizuje transakcję uprzedzając Atletico i Barcelonę. [Romano]

FENDI_SOSA 11.06.2026 19:41

Wgl naprawdę wart jest takich 50 ten palestra aż? Jakoś go nigdy nie widziałem w akcji a to nie są małe kwoty

FENDI_SOSA 11.06.2026 19:41

Xd ale ta ata jest odklejona

Rebelde 11.06.2026 19:03

Chyba najslabsza

martins2000 11.06.2026 18:54

3k

martins2000 11.06.2026 18:47

Giovanni Carnevali nowym dyrektorem generalnym Juventusu. [Romano]

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Lautaro Martínez

    17

  • 2

    Anastasios Douvikas

    14

  • 3

    Donyell Malen

    14

  • 4

    Rasmus Højlund

    13

  • 5

    Marcus Thuram-Ulien

    13

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29457

Liczba newsów: 53344

Liczba komentarzy: 624663

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

20x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

8x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się