Wywiady z piłkarzami

Konferencja z Samuelem Eto'o (15)

Autor:
Źródło: inter.it
prawie 17 lat temu
358
15
Samuel Eto'o po dzisiejszej oficjalnej prezentacji odpowiadał na pytania dziennikarzy

Na początku zawodnik podziękował swojemu byłemu zespołowi i kolegom:"Chciałbym pożegnać się z moimi kolegami z Barcelony i z wszystkimi, którzy mi w Hiszpanii towarzyszyli. Spędziłem tam wspaniałe 13 lat, pełne sukcesów ale i problemów. Teraz jestem w Interze i chcę wszystkim za to podziękować, szczególnie kibicom, którzy bardzo entuzjastycznie mnie przywitali. Odszedłem z Barcelony honorowo, głowę mam podniesioną do góry. Zapisałem się w historii Barcy, teraz chcę zapisać się w historii Interu. Złota Piłka? Liczy się zespół, moją Złotą Piłką jest Scudetto".

Kameruńczyk nie chce być porównywany z Ibrahimoviciem:"Jestem Samuel Eto'o, nie mam zamiaru się z nikim porównywać. Mam nadzieję że moja przeszłość i sukcesy mówią wiele na mój temat. Co do Ibrahimovicia, to chciałbym mu życzyć jak najlepszej gry w zespole który na zawsze pozostanie w moim sercu".[hide]

Samuel chyba nie spodziewał się tak wielu oznak sympatii ze strony kibiców:"Chcę im jeszcze raz podziękować za miłe przyjęcie. Codziennie będę starał się im odpłacić ciężką pracą i chwilami radości na boisku. Dlaczego nie pocałowałem koszulki Interu? Z jednego powodu: najpierw muszę wygrać i zasłużyć na zaufanie wszystkich którzy mnie w tej nowej przygodzie wspierają".

Niedawno w prasie pojawiła się rzekoma wypowiedź Eto'o, w której miał stwierdzić że nigdy nie zagra w drużynie prowadzonej przez Jose Mourinho:"To kłamstwo, nigdy niczego takiego nie powiedziałem i jest kaseta wideo, która temu dowodzi. Często wraca się do tego co powiedziałem po meczu Barcelona-Chelsea. Szkoda że moja wypowiedź została źle zinterpretowana i nadal wywlekana. Chcę pracować pod okiem Mourinho przez wiele lat i postaram się spłacić dług zaufania jakim mnie obdarzył".

Może wydawać się dziwne, że Eto'o powędrował w kierunku odwrotnym do wielu gwiazd:"Uważam że liga włoska nadal ma wiele gwiazd. Najlepsi piłkarze przechodzą do klubów w których mają szansę na zwycięstwa, nie uważam żeby liga włoska straciła znaczenie. Myślę że to nadal najsilniejsze rozgrywki świata. Kto jest najlepszym zawodnikiem Serie A? Cieżko powiedzieć. Jestem przyjacielem Victora Valdesa, ale mogę powiedzieć że Julio Cesar jest najlepszym bramkarzem świata. Według mnie bramkarz ma nieprawdopodobne znacznie dla zespołu bo spoczywają na nim specyficzne obowiązki. Kilka lat temu powiedziałem że Iniesta jest bardzo dobrym graczem, a teraz już chyba nikt nie ma co do tego wątpliwości. Najlepszy piłkarz to ten, który pracuje dla zespołu, często wykonuje brudną pracę, która ma fundamentalne znaczenie".

Dotychcza Samuel grał tylko w lidze hiszpańskiej. We Włoszech czeka go inny styl gry oraz oznaki rasizmu:"Nie będę miał problemów. To prawda że grałem tylko w Hiszpanii, ale ma duże dośiwadczenie międzynarodowe. Opuściłem Kamerun i stałem się obywatelem świata, nie robi mi różnicy czy żyję w Hiszpanii czy Włoszech. Problem rasizmu istnieje, ale my go nie pokonamy, musi być do tego polityczna wola. Jestem dumny z mojego koloru skóry, gdybym nie był czarny pewnie nigdy bym się nie znalazł tu gdzie jestem. Ten problem można pokonać tylko przez odpowiednią edukację".

W dalszej części wywiadu skupiono się na przyszłości zawodnika:"Nie wiem czy gra Interu się zmieni. To co mówimy w szatni powinno tam zostać. Zdobycie Ligi Mistrzów z Interem byłoby jak wygranie jej pierwszy raz z Barceloną. Nie wiem czy zagram już w Superpucharze, ta decyzja należy do trenera. Czy będę grał z Diego Milito w ataku? Wiem że to wspaniały piłkarz, ale nie wiem czy będą grał ja czy on, czy może któryś z pozostałcyh kolegów. Wszyscy jesteśmy równie ważni dla zespołu. Milan? Było wiele klubów do których mogłem przejść, ale w końcu znalazłem się tam gdzie chciałem. Nie wiem czy Milan osłabił się na sprzedaży Kaki, skupiam się na Interze. Oczywiście derby są ekscytującym meczem, ale nie tymi spotkaniami zdobywa się mistrzostwo. Wszystkie mecze są istotne i żeby zdobyć tytuł musimy postarać się wygrać je wszystkie".
Tagi:
udostępnij

Zobacz też

Pio Esposito: Miałem przeczucie, że uda nam się odwrócić losy meczu (0)

25.05
03:24

P. Zieliński: Mogę grać na tym poziomie jeszcze przez lata (3)

22.05
12:04

Komentarze (15)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
29.07.2009 o 22:33 przez vviktorek
vviktorek
No naprawde wartosciowy czlowiek tak czytam ostanio wywiady z nim i nie moge wyjsc z podziwu oby jeszce tak strzea bramki jak rzeczowo mowi.
29.07.2009 o 15:58 przez SlimShady
SlimShady
Za tego Julio Cesara to wielki szacuneczek, zresztą fajna konfederacja, szczególnie w jego wykonaniu, jakoś zaczynam lubiec tego Eto.
29.07.2009 o 09:50 przez FunKeeRebel
FunKeeRebel
@Chrisu- Ja TAK xD <img src="http://fcinter.pl/emots/mruga.gif"; alt="" />
29.07.2009 o 09:22 przez adriano:)
adriano:)
Widać, że bardziej zależy mu na dobrze drużyny niż na swoich indywidualnych sukcesach. W tym aspekcie Kameruńczyk przerasta Zlatana.
29.07.2009 o 00:43 przez Aro2300
Aro2300
Złota Piłka? Liczy się zespół, moją Złotą Piłką jest Scudetto&quot; , &quot;Dlaczego nie pocałowałem koszulki Interu? Z jednego powodu: najpierw muszę wygrać i zasłużyć na zaufanie wszystkich którzy mnie w tej nowej przygodzie wspierają&quot; - piekne slowa :D <img src="http://fcinter.pl/emots/forza.gif"; alt="" /> <img src="http://fcinter.pl/emots/flagainter2.gif"; alt="" /> <img src="http://fcinter.pl/emots/forza.gif"; alt="" />
28.07.2009 o 21:41 przez Omen
Omen
Pomimo że nie pocałował naszego herbu strasznie mi tymi słowami zaimponował że najpierw musi coś osiągnąć z nasza drużyną!Zapytany kto jest największą gwiazdą Serie A powiedział J,.Cesar jest najlepszym bramkarzem ale ja twierdze że to gwiazda Eto'o świeci najjaśniej.Byłem przeciwny temu transferowi ale po kilku dniach jestem zachwycony!Wiem już teraz że Eto' darzę już większą sympatia niż Ibre kiedy do nas przychodził.Oby potwierdził to na boisku!FORZA ETO'O !!
28.07.2009 o 21:16 przez trk
trk
Ehh święte słowa Samuel..Wzruszyłem się jak przeczytałem ten tekst..FORZA ETO !
28.07.2009 o 20:16 przez Pazzesco
Pazzesco
Obyś chłopie co pokażesz, obyś strzelił minimum 15 bramek a będe szczęśliwy.
28.07.2009 o 20:02 przez bloow
bloow
jesli mowi to wszystko szczerze to naprawde mi zaimponował. Słowa o całowaniu herbu 11/10, o złotej piłce 12/10.
28.07.2009 o 19:56 przez Adriano_forever
Adriano_forever
&quot;Złota Piłka? Liczy się zespół, moją Złotą Piłką jest Scudetto&quot; wzruszyłem się<img src="http://fcinter.pl/emots/bigrazz2.gif"; alt="" />
28.07.2009 o 19:43 przez Raffal
Raffal
TAK <img src="http://fcinter.pl/emots/brawa.gif"; alt="" /> <img src="http://fcinter.pl/emots/brawa.gif"; alt="" /> <img src="http://fcinter.pl/emots/brawa.gif"; alt="" /> <img src="http://fcinter.pl/emots/bigrazz.gif"; alt="" />
28.07.2009 o 19:41 przez proba1
proba1
Zobaczymy jak to sie wszystko przelozy na boisko
28.07.2009 o 19:21 przez 13adi13
13adi13
Super, że jest u nas, lubię go i dobrze gada.W pesie jest jednym z najlepszych graczy ;d
28.07.2009 o 19:10 przez tytusek25
tytusek25
Wyglada na inteligentnego czlowieka ktory ma silna osobowosc rowniez poza boiskiem.Ta prezentacja widac miala wiecej tresci niz formy. Wczorajsza natomiast byla jej przeciwienstwem . Co do Eto'o to nie pozostaje mi nic innego jak liczyc ze spelni pokladane w nim nadzieje.Sporo kibicow juz kupil tym skakaniem<img src="http://fcinter.pl/emots/happy.gif"; alt="" /> Swietny final tej prezentacji<img src="http://fcinter.pl/emots/happy.gif"; alt="" /> <img src="http://fcinter.pl/emots/happy.gif"; alt="" /> Mnie kupil tym ze nie pocalowal herbu i bardzo sensownie i madrze wytlumaczyl dlaczego.I fajnie bo jesli to kiedys zrobi bedzie to mialo wtedy znaczenie. Powodzenia Etoo i powodzenia Zlatan!Dzieki za te 3 lata.Coś się kończy,coś zaczyna<img src="http://fcinter.pl/emots/forza.gif"; alt="" />
28.07.2009 o 18:53 przez Cinek
Cinek
mądrze mówi zobaczymy czy przełoży się to na boisku oby tak <img src="http://fcinter.pl/emots/happy.gif"; alt="" /> powodzenia Samuel i witam w Interze

Shoutbox

Cyrax 27.06.2026 12:41

Arsenal po Jonesa

AveCaesar 27.06.2026 12:22

Mieliśmy furę szczęścia.

AveCaesar 27.06.2026 12:18

My też prawie się na minę wsadziliśmy chcąc ściągnąć drugi raz Lukaku za kupę siana.

Claudio 27.06.2026 12:15

przeciez bylo info resecie rynku transferowego Interu ;) Pismaki sami teraz w amoku nie wiedza co pisac. Zagubieni jak Mkhitaryan pod bramką rywala

AveCaesar 27.06.2026 12:14

Leoni zagrał pół sezonu i poszedł za 30 mln. Środkowy obrońca. To tylko z Włoch przykłady.

martins2000 27.06.2026 12:14

Oczekuje się, że Curtis Jones pozostanie w Liverpoolu tego lata !! !!

El_Imprezatore 27.06.2026 12:13

Dla nas okienko się jeszcze nie zaczęło a wygląda jakby się skończyło i znowu łysy z jakimiś pokemonami za 20mln wjedzie w środku sierpnia

El_Imprezatore 27.06.2026 12:11

A ja wam powiem, że ciężkie jest ostatnio życie kibica włoskich drużyn. Albo przepłacają (milan) albo w ogóle nie wydają (Inter). Jak Włosi się nie ogarną to niedługo będą (już są?) wspomnieniem mocnej ligi

Claudio 27.06.2026 12:10

Ale ta Argentyna ma terminarz na tych MŚ. W Grupie Austria, Jordania, Algieria. Po wyjściu z grupy Wyspy Zielonego Przylądka. W następnej rundzie Australia lub Egipt, a pozniej w drabince prawdopodobnie Szwajcaria lub Kolumbia (chyba, że Portugalia wygra z Kolumbią).

AveCaesar 27.06.2026 12:08

Słabo, ale nie zdziwi mnie żadna kwota tutaj.

AveCaesar 27.06.2026 12:07

Ogólnie sezonie (nie dobrym)

AveCaesar 27.06.2026 12:07

Palestra po jednym sezonie kosztował 60 mln.

Claudio 27.06.2026 12:01

ze strony milanu

Claudio 27.06.2026 12:01

[AKTUALIZACJA]: W ostatnich godzinach pojawiały się informacje, że kwota, jaką Milan wyłoży na Gonçalo Ramosa, wyniesie 65 milionów euro podstawy oraz 5 milionów w formie bonusów. Rzeczywistość okazuje się jednak inna. Według najnowszych ustaleń stawka jest znacznie wyższa: mówi się o 74 milionach euro kwoty stałej plus bonusy. Koszt sprowadzenia zawodnika drastycznie wzrósł, a co za tym idzie – ostateczna suma, jaką Gerry Cardinale przeleje na konto paryskiego klubu, zamknie się w okolicach aż 80 milionów euro. Portugalczyk przeszedł już testy medyczne w USA, gdzie przebywa obecnie ze swoją reprezentacją na Mistrzostwach Świata, i podpisał z klubem z Mediolanu 5-letni kontrakt. Jego zarobki będą wynosić aż 7 milionów euro netto za sezon…

AveCaesar 27.06.2026 12:01

Trudno, już się przyznałem.

Claudio 27.06.2026 12:01

tego nie napsialem

AveCaesar 27.06.2026 12:01

Tak jestem ukrytym Milanistą

Claudio 27.06.2026 12:00

Jestes swietnie zorientowany w srodowisku Milanu to powinienes nam powiedziec :)

AveCaesar 27.06.2026 12:00

może się okazać, że zamknie się w 60 z bomusami

AveCaesar 27.06.2026 11:59

Jest Oficjalka już ?

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29500

Liczba newsów: 53366

Liczba komentarzy: 625665

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

21x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

10x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się