Relacje

MŚ: Gol Sneijdera i Muntariego (25)

Autor:
prawie 16 lat temu
562
25

Po dwudniowej przerwie mecze Holandia-Brazylia i Urugwaj-Ghana zainaugurowały 1/4 finału Mistrzostw Świata.

 

W pierwszym dzisiejszym meczu zmierzyły się reprezentacje Holandii i Brazylii. Oranje wygrali 2-1, mimo że do przerwy przegrywali 0-1. Julio Cesar dwukrotnie wyciągał piłke z siatki. po strzałach Sneijdera, który ma już 4 gole na tych mistrzostwach. Julio Cesar, Maicon, Lucio oraz Wesley Sneijer na boisku przebywali przez 90 minut.

 

Niestety Ghana nie awansowała do 1/2 finału. Urugwaj wygrał dopiero po konkursie rzutów karnych, bowiem po 120 minutach było 1-1. Wynik spotkania otworzył Sulley Muntari w 45 minucie, dla którego był to pierwszy i ostatni gol na tym turnieju, wyrównał w 55 minucie Diego Forlan. Pomocnik Interu na boisku spędził 88 minut.

 

Obie zwycięskie reprezentacje o udział w finale zagrają 6 lipca w Kapsztadzie.

Tagi:
udostępnij

Zobacz też

Wielkie emocje, rimonta Interu i wjazd na autostradę do mistrzostwa | Como 3-4 Inter (64)

12.04
19:44

Inter zdobywcą Coppa Italia w sezonie 2025/26! (60)

13.05
20:24

Komentarze (25)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
03.07.2010 o 17:17 przez Belweder
Belweder
Fifa oficjalnie uznała bramke Sneijderowi a nie Melo <img src="/files/emoticons/13" alt=" :P " />
03.07.2010 o 15:48 przez SlimShady
SlimShady
Ten Gol Munatariego to ajk zobaczyłem to spadłem ze stołka, nie dość,ze grał pierwszy raz od poczatku to jeszcze walnął bramkę, mozę teraz ktoś sie po niego zgłosi <img src="/files/emoticons/17" alt="&lt;lol&gt;" /> , no Wes idzie na Złotą Piłke.
03.07.2010 o 14:55 przez crisinter
crisinter
Ghana mogła wygrać w karnych ale zauważyliście że 3 i 4 strzelec karnych w drużynie ghańskiej uderzyli praktycznie w to samo miejsce, i dlatego Muslera obronił te strzały, a dzięki temu Urugwaj wygrał mecz? A tak na marginesie:brawa dla Felipe Mendo<img src="/files/emoticons/9" alt="&lt;brawo&gt;" /> <img src="/files/emoticons/9" alt="&lt;brawo&gt;" /> <img src="/files/emoticons/9" alt="&lt;brawo&gt;" /> <img src="/files/emoticons/9" alt="&lt;brawo&gt;" /> <img src="/files/emoticons/9" alt="&lt;brawo&gt;" />
03.07.2010 o 13:48 przez Harvester
Harvester
#18 No ma to uderzenie, ale strzelał z prawej ; )<br />
I wogóle dobrze się pokazał...
03.07.2010 o 13:02 przez pingfin
pingfin
Byłem za Urugwajem, ale wiem jak Ghańczycy się czują. Grając w 1/4 Mistrzostw Polski juniorów (piłka ręczna) przy remisie był karny dla nas po czasie. Kumpel trafił w słupek. Wszyscy byliśmy tak załamani... Także współczuję Ghanie, ale cieszę się, że wyszedł Urugwaj. Moim skrytym marzeniem jest dziś zwycięstwo Paragwaju, co wydaje się mało realne, ale zawsze. A co do Wesa - od początku mówiłem, że jak Holandia wygra MŚ to może być kandydatem do złotej piłki(jakby wygrała Argentyna to złotą piłkę dostanie boski Lionel, a nie &quot;żaden&quot; Milito:/) i dlatego trzymam kciuki za Holandię. Podobały mi się też wypowiedzi &quot;ekspertów&quot; przed i po/ w trakcie meczu. Przed meczem: Arjen Robben jest bezsprzecznie najlepszym piłkarzem Holandii i to on może zapewnić jej zwycięstwo, to jest piłkarz, który robi różnicę. A w trakcie meczu: Wesley Sneijder, zdecydowanie największa gwiazda, mózg i serce reprezentacji Oranje, bez niego byłaby zupełnie inna gra, to on może zapewnić MŚ. <img src="/files/emoticons/12" alt=" :D " /> <img src="/files/emoticons/12" alt=" :D " /> <img src="/files/emoticons/12" alt=" :D " />
03.07.2010 o 12:36 przez Nor10
Nor10
Sneijder powinien dostac złota piłke. Sezon ma fenomenalny po prostu <img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" />
03.07.2010 o 12:07 przez filip85
filip85
ale szkoda mi Ghany, tak ładnie grali, byli lepsi od Urugwaju i przegrali w taki fatalnie pechowy sposób<img src="/files/emoticons/8" alt=" ;( " /> Szkoda mi też Kamerunu i Eto'o i meczu z Danią
03.07.2010 o 11:06 przez koza15
koza15
Muntari rozegrał dobry mecz a bramka bardzo ładna i wkońcu przypomniał nam że ma potężne uderzenie w lewej nodze <img src="/files/emoticons/10" alt=" :) " /> a Sneijder krótko mówiąc ... Klasa Światowa <img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " /> <img src="/files/emoticons/9" alt="&lt;brawo&gt;" />
03.07.2010 o 11:02 przez pawelli
pawelli
Czuje już zapach pieniędzy które wygram za postawienie na Holendrów <img src="/files/emoticons/12" alt=" :D " />
03.07.2010 o 11:00 przez Mate1908
Mate1908
Sneijder tak jak u nas tak samo w Holandii jest prawdziwą siłą napędową. To on swoimi dwoma zagraniami zapewnił awans Oranje do półfinału. Muntar rozegrał całkiem przyzwoity mecz. Bramka naprawdę ładna. W końcu przypomniał o swej lewej nodze.
03.07.2010 o 10:57 przez mati1908
mati1908
podoba mi sie postawa Muntariego,a raczej podobała
03.07.2010 o 10:50 przez Odet
Odet
Uwielbiam FELIPE MELO<img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " /> <img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " /> <img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " /> <img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " /> <img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " /> <img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " /> <img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " /> <br />
<img src="/files/emoticons/10" alt=" :) " /> <br />
Pozdr.
03.07.2010 o 10:49 przez micom
micom
A czemu w tym newsie nie ma nawiązania do występu naszego bramkarza w meczu z Holandią? <img src="/files/emoticons/12" alt=" :D " />
03.07.2010 o 10:38 przez adriano:)
adriano:)
Muntar zagrał dobry mecz i do teraz jestem tym faktem zaskoczony <img src="/files/emoticons/32" alt=" :P P" />
03.07.2010 o 10:08 przez 88mj
88mj
Czy ja wiem czy zachowanie Suareza bylo glupie? Nawet poczatkowo? Nie mial nic do stracenia - jakby wpadla bramka, byloby po meczu i odpadliby, a tak to byla jeszcze szansa, ze bramkarz obroni karnego czy w ogole nie wpadnie, co sie stalo. W mojej ocenie bardzo dojrzala i racjonalna decyzja Suareza o wybiciu pilki reka.<br />
W ogole nie jest mi szkoda Ghany, moze tylko troche ze wzgledu na naszego Muntariego, ale jesli nie wykorzystuje sie takiej okazji, to trzeba za to slono placic. Mogli ten mecz skonczyc w ost minucie dogrywki, pozniej tez zaprzepascili szanse, wiec sa sami sobie winni. Wg mnie niesprawiedliwoscia by bylo, gdyby to Urugwaj odpadl.<br />
A co do meczu Brazylia-Holandia, to kto by nie awansowal, to bym sie cieszyl i kto by nie odpadl, to bym sie smucil, bo od samego poczatku kibicowalem obu ekipom i upatrywalem w nich faworytow do wygrania Pucharu Swiata. Teraz trzymam kciuki za koncowy sukces Oranje <img src="/files/emoticons/9" alt="&lt;brawo&gt;" />
03.07.2010 o 09:35 przez micom
micom
oj Sneijder, dawno się tak nie wkurzyłem na ciebie...
03.07.2010 o 09:04 przez piter0806
piter0806
oby tak dalej<img src="/files/emoticons/24" alt="&lt;flaga&gt;" /> <img src="/files/emoticons/24" alt="&lt;flaga&gt;" />
03.07.2010 o 08:31 przez kulasiak
kulasiak
Świetny mecz Sneijdera, brawo za gola i dośrodkowanie po którym Melo strzelił do swojej bramki. Za to mecz Urugwaju z emocjami ogromnymi. Jednak Suarez uratował Urugwaj początkowo jak się wydawało głupim zachowaniem <img src="/files/emoticons/10" alt=" :) " />
03.07.2010 o 08:25 przez Gihu
Gihu
Jak dla mnie to Snejder strzelił dwa gole a nie jednego, ale w tej sytuacji trzeba obronić naszego Julio bo by wybronił ten strzał tylko mu obrońca się wpieprzył. Tak czy tak możemy być zadowoleni ponieważ jeden z naszych zawodników gra dalej <img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" /> <img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" />
03.07.2010 o 01:01 przez Piekarz
Piekarz
Sulleyman, żebyś ty walił takie bramy u nas co jakiś czas, to furda tam te wygłupy z Catanią i innymi...
03.07.2010 o 00:46 przez MatiInter
MatiInter
postawilem ze Urugwaj przejdzie dalej i weszlo i jeszcze awans Hiszpanii i Argentyny mi zostal ale naprawde strasznie szkoda mi Ghany<img src="/files/emoticons/16" alt="&lt;confused&gt;" />
03.07.2010 o 00:13 przez bloow
bloow
szkoda Ghany, naprawde tak mi bylo szkoda jak nigdy.
03.07.2010 o 00:08 przez miazga
miazga
snejder mistrz wyjasnił jak zawsze a przereklamowana Brazylia jak zawsze do budy szkoda ich troche ale taka jest piłka....tylkooooooooooooooooo <span style="color: red">I</span>nter
03.07.2010 o 00:07 przez MarcoPolo
MarcoPolo
Sneijder jeśli nie chce zapeszać ,ale jeżeli zdobędzie Mistrzostwo Świata ma chyba nawet większe szanse na złota piłkę od Milito
03.07.2010 o 00:02 przez miczel192
miczel192
Brawo, brawo i jeszcze raz brawo!

Shoutbox

VVujek 24.06.2026 00:57

Pamiętam jak przed poprzednim sezonem City mocno interesowało się Cambiaso , a kibice Juve pisali , że szkoda xd a tu na podstawie jednego sezonu ludzie robią z niego Ricciego czy innego Ruggierego xd chłop jak był w formie to wymiatał . Mi słabszy sezon oczu nie zamydli bo widziałem na co go stać.

VVujek 24.06.2026 00:38

Jeszcze tylko powtórzę, że za tego typu grę Diouf grzał ławkę.

VVujek 24.06.2026 00:27

Obejrzałem mnóstwo meczów Cagliari bo lubię sebe esposito i wiem co mówię

VVujek 24.06.2026 00:26

Uja oglądasz na to wychodzi.

VVujek 24.06.2026 00:26

Rozpędzony palestra wbiegający w wolne przestrzenie , a jak jest autobus to ty się nie rozpędzi xd

VVujek 24.06.2026 00:25

Xd a ty widziałeś jaki on ma drybling ?

Vancore 24.06.2026 00:25

dobranoc

Vancore 24.06.2026 00:25

pisuje sie z tej rozmowy stracilem cierpliwosc do tych bredni

Vancore 24.06.2026 00:24

jak ktos stawia autobus to drybling jest najlepszym wyjsciem na zrobienie przewagi, co ty teraz w ogole piszesz

VVujek 24.06.2026 00:24

Tylko ,że chyba nikt nie wziął pod uwagę , że gdy zespół postawi autobus to on nie będzie takim dryblerem

Vancore 24.06.2026 00:22

bo to 2 najlepszy drybler w lidze po kenanie ktory gra 2 pietra wyzej i wlasnie dlatego za palestre jest taka cena bo ma na pozycji wahadlowego ta umiejetnosci i jest zwyczajna posucha w calej europie na dobrego prawego

VVujek 24.06.2026 00:22

Tu atak pozycyjny w prawie każdym meczu

VVujek 24.06.2026 00:22

W Interze drużyna postawiła by autobus to by se pojeździł xd

VVujek 24.06.2026 00:21

A Palestra to co ? Też jeździ bezmyślnie do przodu niczym Diouf a się zachwycają i pragną.

VVujek 24.06.2026 00:20

Bo on nie był wcześniej żadnym babolarzem i nie biorę pod uwagę , że tu dostanie wylewów

Vancore 24.06.2026 00:19

no spoko fajne masz priorytety

Vancore 24.06.2026 00:18

to wsszystko nie liczac wylewow i to ze jest z juventusu

VVujek 24.06.2026 00:18

Te babole wiele kosztowały dlatego był jechany , a tak to fajnie się patrzy na jego grę

Vancore 24.06.2026 00:18

oceniam go na podstawie tego ze bardzo duzo traci grajac na prawej wzgletdem tego jak gra na lewej, ze jest slaby w ofensywie z prawej strony, a my szukamy prawego wahadlowego i nie chce kims takim betonowac pozycji

VVujek 24.06.2026 00:18

To ja nie wiem co ty tam oglądasz

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29494

Liczba newsów: 53358

Liczba komentarzy: 625230

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

21x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

10x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się