Wywiady z byłymi piłkarzami

Nesta: Nigdy nie będę pouczał Bastoniego. Sam symulowałem wiele razy (11)

Źródło: fcinternews.it
3 miesiące temu
1387
11

Alessandro Nesta zabrał głos nie tylko na temat występu reprezentacji Włoch, ale również w obronie Alessandro Bastoniego, który w ostatnich tygodniach znalazł się w centrum dyskusji po kontrowersjach związanych z symulowaniem.

Były legendarny obrońca, obecny na stadionie podczas meczu Włoch z Irlandią Północną, w rozmowie ze Sky Sport podkreślił przede wszystkim, że Azzurri muszą lepiej radzić sobie z presją:

– W pierwszej połowie też byłem zaniepokojony. Jeśli nie dajemy z siebie maksimum, nie wygrywamy z żadną drużyną w barażach. Problemem jest ogromna presja związana z koszulką reprezentacji Włoch – większa niż w przypadku Bośni czy Irlandii Północnej. Było widać napięcie i to miało wpływ na grę – stwierdził Nesta.

 

Były defensor zaznaczył również, że kolejne spotkanie będzie jeszcze trudniejsze:

– W Bośni będzie trudniej niż z Irlandią Północną. Zagramy na wyjeździe, w gorącej atmosferze, przeciwko lepszej drużynie. Irlandia Północna nie zrobiła na mnie wielkiego wrażenia.

 

Następnie odniósł się do Bastoniego, którego postanowił otwarcie wesprzeć:

– Jako środkowy obrońca Bastoni trochę mniej wykorzystuje swoje ofensywne atuty, ale należą mu się gratulacje. Był mocno krytykowany za symulowanie, a mimo to wrócił i rozegrał bardzo dobry mecz, nawet jeśli nie był jeszcze w optymalnej formie. Zawsze uchodziłem za uczciwego zawodnika, ale ja też symulowałem wiele razy. Nigdy nie będę pouczał Bastoniego. Dla mnie to znakomity piłkarz.

Zobacz też

Vieri przed finałem Coppa Italia: To dopiero początek dla Chivu (1)

13.05
08:28

Bergomi: Lautaro był kluczowy. Tuż za nim są Zieliński i Dimarco (0)

06.05
08:17

Komentarze (11)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
28.03.2026 o 20:51 przez Gajdzik
+5
Gajdzik
W końcu ktoś normalny się wypowiedział, a nie hipokryckie świętoszki pokroju Cweliniego... Klasa 👏🏻
28.03.2026 o 19:38 przez Piekarz
+5
Piekarz
Mój ulubiony piłkarz Milanu w historii, niesamowity obrońca
28.03.2026 o 15:22 przez wrobel1908
+5
wrobel1908
No i pięknie przynajmniej pan Nesta nie jest hipokrytą
28.03.2026 o 13:53 przez smerf1600
+3
smerf1600
no proszę, jednak można szczerze przyznać że też się symulowało. Kiellini ucz się chłopie, bo może i byłeś twardym i dobrym obrońcą ale płaczkiem i symulantem wręcz wybitnym. Poza tym temat narodowy symulki Bastoniego o tyle był żenujący że rozpętałsię w kraju, który przez dekady uchodził za największych symulantów. Na szczęście Włości zostali zdetronizowani swego czasu przez Hiszpanów
28.03.2026 o 12:45 przez Paolo87
+4
Paolo87
Prowokacje, symulacje jest we krwi włoskich zawodników, to dla nich element gry. Wielki szacunek dla Nesty że powiedział szczerze jak jest a nie bredził jak ten zafajdany Judasz Chiellini. Klasy się nie da kupić.
28.03.2026 o 12:27 przez ragnar
+4
ragnar
Chyba najbardziej z wszystkich graczy żalowalem, że nie trafił do Interu
Robiliśmy dużo transferów z Lazio, myślałem że to tylko kwestia czasu jak trafi do nas... niestety wybrał milan
28.03.2026 o 11:11 przez maestro177
+6
maestro177
Klasa i elegancja. W grze i w życiu.
Przeciwieństwo Chielliniego.
28.03.2026 o 10:47 przez Jaszczu91
+6
Jaszczu91
Jednak da się zachować zdrowy rozsądek.

Nesta nigdy nie kojarzył mi się z boiska z symulantem a mimo to sam o sobie tak mówi i staje w obronie Bastoniego, jako reprezentanta kraju.

Za to największy symulant i boiskowy oszust Chiellini poczuł się godny do krytykowania Bastoniego...
28.03.2026 o 11:56 przez minus09
minus09
Największy mistrz sprzątania to stary bałaganiarz
28.03.2026 o 09:27 przez Borgen
+5
Borgen
Można? No popatrz... Jednak można...

Jeden co nie robi z siebie skończonego hipokryty na każdym kroku.
28.03.2026 o 09:39 przez Cny
+4
Cny
Gdzie klasa Nesty a gdzie Chielliniego. Alessandro był zawsze artysta futbolu, a Chiellini to całkiem inny styl. Widać że poza boiskiem też duża różnica

Shoutbox

martins2000 16.06.2026 19:18

Od 1 lipca klauzula Greenwooda 60 mln

martins2000 16.06.2026 19:11

Arsenal naciska na Kone: osiągnięto porozumienie z jego otoczeniem

Chuchu 16.06.2026 18:59

No jak Marotta ogarnie porządnie to mercato to na papierze nie mamy konkurencji

Piekarz 16.06.2026 18:10

już Roma prędzej

Piekarz 16.06.2026 18:10

Jaszczu91 16.06.2026 16:02 Piekarz jeszcze się może okazać, że największym konkurentem Interu w walce o tytuł będzie... Como. Już robią wzmocnienia, a Paz zostaje

Claudio 16.06.2026 17:46

Mourinho jeszcze nie zaczął pracy z nimi a już wiadomo kto co sobie ustalił. Dajcie sobie siana z tymi plotkami

AveCaesar 16.06.2026 17:42

Po prostu jeszcze nie wie, że pragnie zostać wahadłowym. Ausilio musi go w tym uświadomić prezentując swoją wizje.

Tifosinho 16.06.2026 17:31

Jeszcze nie wie, że popełnił największy błąd w swoim życiu

martins2000 16.06.2026 17:17

Mastantuono odmówił Marottcie

Jaszczu91 16.06.2026 16:02

Piekarz jeszcze się może okazać, że największym konkurentem Interu w walce o tytuł będzie... Como. Już robią wzmocnienia, a Paz zostaje

Jacenty 16.06.2026 14:08

niech lepiej biorą Frattesiego Angole

Jacenty 16.06.2026 14:07

Moretto: Nottingam i Sunderland zainteresowane Khephrenem Thuramem

Tifosinho 16.06.2026 13:02

Greenwood spoko ale OM ponoć woła podobne piniondze co Atalanta za Palestrę

Jacenty 16.06.2026 11:20

wg Il Tempo Inter i Juventus w ciągu ostatnich tygodni pytały o Greenwooda, ale nie doszło do bardziej zaawansowanych orzmów

Jacenty 16.06.2026 11:12

Khephren Thuram nie zamierza przenosić się do Al-Ahly, chce zostać w Juventusie. Jeśli klub będzie nalegał na sprzedaż, piłkarz będzie chciał odejść do PRemier League

Claudio 16.06.2026 09:43

Hiszpański piłkarz Rafa Mir został skazany na osiem i pół roku więzienia za przestępstwa seksualne.

timon 16.06.2026 09:21

Do tego LE tez przyzwoite pieniadze oferuje. Aston villa prawie 40mln zarobila

timon 16.06.2026 09:20

Niech oni i Milan graja tam jak najdluzej. Liga potrzebuje punktow a czym dalej tam beda tym powazniej te rozgrywki beda traktowac wiec nie bedzie rezerwowych

timon 16.06.2026 09:19

Dobrze, ze w czwartki beda sie po lidze europy kopac

Klinsi64 16.06.2026 08:51

dokł Piekarz święte słowa

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29471

Liczba newsów: 53349

Liczba komentarzy: 624822

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

21x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

10x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się