Alexis Sanchez bohaterem! Inter pokonuje Juventus w ostatnich sekundach dogrywki i zdobywa Superpuchar Włoch! (72)

Źródło: różne
ponad 2 lata temu
6685
72

Inter wygrał pierwsze w tym sezonie trofeum i pokonał w meczu o Superpuchar Włoch odwiecznego rywala z Turynu. Bohaterem zwycięzców został Alexis Sanchez, który przesądził o wyniku w ostatniej akcji dogrywki.

Pierwsza połowa rozpoczęła się od prawdziwych fajerwerków, ale - ku zdziwieniu fanów zgromadzonych na Giuseppe Meazza - to Juventus wyszedł wysokim pressingiem i próbował odbierać piłkę już pod polem karnym Interu. Taki stan rzeczy nie potrwał jednak długo i parę minut później do głosu zaczęła dochodzić ekipa Simone Inzaghiego. Pierwsza dobra sytuacja dla gospodarzy miała miejsce w 7. minucie, kiedy po rzucie rożnym do piłki najwyżej doskoczył Stefan De Vrij. Holender nieznacznie się jednak pomylił, a niedługo później niecelny strzał zaprezentował także Lautaro Martinez. Sędzia Doveri podjął w tym spotkaniu kilka kontrowersyjnych decyzji. Jednak z nich miała miejsce w 11. minucie, w której według wielu obserwatorów Interowi należał się rzut karny po spóźnionej interwencji obrońcy Juventusu i kontakcie z nogami atakującego. Gra jednak toczyła się dalej.

Szesnaście minut później swoją najlepszą w meczu akcję przeprowadziła drużyna Juventusu, akcję, która dała gościom tego spotkania prowadzenie. Po dotarciu pod pole karne Interu Alvaro Morata zdecydował się na dośrodkowanie. Hiszpan posłał idealne podanie do Westona McKenniego, a Amerykanin z zimną krwią wpakował piłkę do siatki bramki Handanovicia. Radość Starej Damy nie trwała jednak długo, ponieważ w 34. minucie po faulu de Sciglio na Dżeko arbiter główny bez wahania wskazał na jedenasty metr i dał szansę na wyrównanie drużynie Simone Inzaghiego. Kibice spodziewali się, że do piłki podejdzie Hakan Calhanoglu, jednak odpowiedzialność przejął Lautaro Martinez i - tym razem - Argentyńczyk nie pomylił się, dając tym samym wynik 1-1. W końcówce połowy swoją szansę miał jeszcze Ivan Perisić, jednak świetna akcja Interu została ostatecznie zatrzymana przez ofiarny wślizg obrońcy Juventusu.

Początek drugiej odsłony spotkania sugerował, że dalej będziemy oglądać widowisko na najwyższych obrotach. Zaraz po przerwie jedną z najlepszych akcji dla Juve przeprowadził Federico Bernardeschi, który pomylił się nieznacznie, a jego uderzenie minimalnie minęło słupek bramki Interu. Z kolei 10 minut później swoją najgroźniejszą sytuację zmarnowali Nerazzurri. Denzel Dumfries otrzymał fantastyczne podanie na długi słupek i Holender zamknął akcję uderzając piłkę głową, jednak dobrze dysponowany tego wieczora zmiennik Szczęsnego, Mattia Perin, zdołał sparować piłkę na poprzeczkę i utrzymał remis w meczu. Do końca drugiej połowy nie mogliśmy już odczuwać wielu emocji, ponieważ Juventus zdecydował się na taktykę utrzymywania wyniku i cofnięcie pod własną bramkę. Pomimo przewagi we wszystkich statystykach Inter nie zdołał zagrozić bramce Perina.

Cały przebieg dogrywki zwiastował nam nieuchronne nadejście serii rzutów karnych. Stało się jednak inaczej. W ostatniej akcji drugiej połowy dogrywki doszło do dużego błędu w szeregach obronnych Juventusu. Najgorzej zachował się Alex Sandro, który próbował zgrywać piłkę klatką piersiową do bramkarza, a ostatecznie zanotował "asystę' do Alexisa Sancheza. I to właśnie Chilijczyk został niekwestionowanych bohaterem Interu pakując piłkę do siatki w ostatnich sekundach spotkania. Sędzia Doveri nie wznowił już gry i zakończył spotkanie zaraz po strzelonej bramce przez gospodarzy.

Samir Handanović podniósł pierwsze  w tym sezonie trofeum dla Nerazzurrich. Jest to również debiutancki puchar w karierze Simone Inzaghiego, jako szkoleniowca Interu.

INTER (3-5-2): 1 Handanovic; 37 Skriniar, 6 De Vrij, 95 Bastoni; 2 Dumfries, 23 Barella, 77 Brozovic, 20 Calhanoglu, 14 Perisic; 9 Dzeko, 10 Lautaro

Rezerwowi: 97 Radu, 5 Gagliardini, 7 Sanchez, 8 Vecino, 11 Kolarov, 12 Sensi, 13 Ranocchia, 19 Correa, 22 Vidal, 32 Dimarco, 33 D'Ambrosio, 36 Darmian

Trener: Simone Inzaghi

JUVENTUS (4-4-2): 36 Perin; 2 De Sciglio, 24 Rugani, 3 Chiellini, 12 Alex Sandro; 14 McKennie, 27 Locatelli, 25 Rabiot; 20 Bernardeschi; 44 Kulusevski; 9 Morata

Rezerwowi: 1 Szczesny, 23 Pinsoglio, 5 Arthur, 6 Danilo, 10 Dybala, 17 Pellegrini, 18 Kean, 19 Bonucci, 21 Kaio Jorge, 30 Bentancur, 38 Ake, 45 De Winter

Trener: Massimiliano Allegri

Kolejny krok w stronę Scudetto wykonany! Inter 2, Empoli 0 [SKRÓT] (12)

01.04
19:53

Marsz po Scudetto trwa w najlepsze! | Inter 4:0 Atalanta (86)

28.02
19:51

Komentarze (72)

13.01.2022 o 16:23 przez inter30
+2
inter30
Ciekawe, że całą akcję wypracowali w 100% rezerwowi: Correa>Di Marco>Darmian>Sanchez, to jest właśnie ta różnica, u nas wchodzą ludzie, którzy realnie coś wypracowują, a u jufkuf jakieś Keany, Arthury i Bentacury, które nie wnoszą kompletnie nic.
Niby dodatkowe 30min w nogach przed Atalantą, ale jufki też więc jeszcze się okaże, kto za to zapłaci w lidze.
13.01.2022 o 14:29 przez Balkanczyk
+2
Balkanczyk
Takimi meczami buduje się mental i wygranymi buduje się mental. Bardzo ważne zwycięstwo!
P.S. Kolega ileś komentarzy niżej pisał, że oglądał z rocznym synem, mój czteroletni spał, ale tak się wydarłem po bramce Alexisa, że się obudził, przyszedł do mnie i zapytał: Tato, Inter już wygrał? To chodź już spać. :)
życzę wszystkim abyśmy takich triumfów jako kibice Interu świecili więcej i częściej, pozdrawiam!
Ibra1908
P.s. ktoś wie co odwalał Bonucci po bramce dla nas? Sapał tam do kogoś, ale realizator tylko chwilę pokazał. O uj mu tam chodziło?
13.01.2022 o 12:56 przez Ibra1908
+2
Ibra1908
Szkoda, że trzeba było się męczyć 120 min. ale bramka w ostatniej akcji, mam nadzieję że doda kopa na kolejne spotkania!
13.01.2022 o 12:42 przez Kebo
Kebo
Słabe widowisko z obu stron, gratulację za puchar, liczy się końcowy wynik.
13.01.2022 o 12:09 przez Bartez
+1
Bartez
Zwycięstwo w takich okolicznościach i z takim rywalem smakuje wybornie :) Forza INTER!
13.01.2022 o 11:26 przez Omen
+1
Omen
Szkoda, że meczu nie udało się wygrać w regulaminowym czasie gry bo obawiam się, że możemy być zmęczeni przeciwko Atalancie ale nie ma co narzekać. Jak widać Juventus dla nas zawsze będzie nie wygodny pomimo osłabień. Szczerze to obawiałem się tych karnych patrząc jak je strzelamy ale Sanchez ma w końcu swoje 5 minut w tym klubie. Mamy puchar i oby to był dopiero początek zwycięskiej drogi w tym sezonie!
13.01.2022 o 11:06 przez maestro177
+1
maestro177
Takie mecz powinien dodać pewności siebie naszym w większych meczach. Dodatkowo tej pewności przy karnych nabierze Lautaro.
13.01.2022 o 10:53 przez Kfjat
+2
Kfjat
Ciężko się oglądało ten mecz. Ale nie z racji poziomu gry czy jego tempa, a z powodu komentarza na PolsatSport. To co przy mikrofonie wyprawia niejaki Marcin Feddek to jest profanacja zawodu komentatora sportowego. Brak elementarnej wiedzy na temat calcio. Informacja o rozmowych kontraktowych Brozovicia aż mnie zmroziła. Niby chce 5 mln, a Inter daje mu 3,5. Przecież wystarczy Panie Feddek wejść na jakikolwiek portal Interu przed meczem by wiedzieć o jakich sumach panowie Brozovic i Marotta rozmawiają. 3-4 razy opowiada o jakimś dokumencie Amazona, z którego możemy posiąść wiedzę jak się odżywiają w Turynie. Jaki to ma związek z Finałem Superpucharu? Chłopcy z Eleven jegomości z Polsatu nakrywają czapką. Nie sądziłem, że słaby komentarz może mi aż tak obrzydzić mecz piłki nożnej.
13.01.2022 o 11:05 przez maestro177
maestro177
No przy meczach LM to samo.
13.01.2022 o 11:06 przez Snake86
Snake86
Dlatego nie oglądam sportu z polskim komentarzem.
13.01.2022 o 11:58 przez Pjerun
Pjerun
Zgadzam się.
O ile tego drugiego komentatora dobrze i ciekawie sie sluchało to Feddek brzmiał jakby tam siedział za karę. Co chwilę jakieś narzekania na grę, jeszcze mowione tonem jakby był 10-krotnym zdobywcą Złotej Piłki.
13.01.2022 o 10:27 przez oster
-2
oster
Nasz Argentino Miliko czyli Lautaro powinien zostawać treningach i trenować strzały albo powinni mu kupić okulary jak kiedyś miał Edgar Davids bo typ ewidentnie ma problemy z celnością
13.01.2022 o 10:02 przez smerf1600
+1
smerf1600
Nie było łatwo ale zwycięstwo wynagradza długi wysiłek, brawo za grę do końca, w karnych nie bylibysmy faworytami. teraz Atalanta na rozkładzie, ale myślę że będzie łatwiej niż z Juve z którym nawet jeśli graliby w 9 to zawsze będziemy mieć ciężary. Forza Inter po scudetto
Nerazzurri 1908
Piekne jest to ze kolejny puchar do kolejcji Interu, ale z Juve smakuję to podwójnie !! A co do meczu to krótko zasłuzone zwyciestwo to my byliśmy lepsi i końcowy wynik to pokazuję, brawo !!
13.01.2022 o 08:56 przez nicolas80
+4
nicolas80
W pełni zasłużone zwycięstwo ponieważ wygrała drużyna zdecydowanie lepsza która walczyła do końca o zwycięstwo. Nie zagraliśmy jakiegoś wielkiego meczu ale i tak była widoczna różnica i nie było złudzeń kto dominuje w tym spotkaniu.
Tworzymy zgrany zespół i pokazujemy walkę i determinację co przekłada się na wyniki.
Udział przy zwycięskiej bramce mieli zawodnicy rezerwowi Di Marco, Correa, Darmian i Sanchez co pokazuje siłę całej ekipy i udowadnia że każdy zawodnik jest ważny i coś wnosi do gry całego zespołu.
13.01.2022 o 08:04 przez Drakan83
+1
Drakan83
Allegri i pewnie 98% innych trenerów szykowałoby się na karne, a Simone cały czas cisną, żeby atakować...Widać, że chłopakom to też zaszczepił...mamy trenera. Jak ja się cieszę, że Allegri wybrał Juve. Sanchez za swoją postawę powinien również zawitać na stałe jak na razie do 1 składu. Brawo Inter
13.01.2022 o 07:17 przez Pader88
+4
Pader88
Świetny mecz bardzo intensywny w pierwszej połowie, ale to jak Lambo wrzuciło dwójkę pod koniec i odjechało z pucharem to palce lizać! Tak grają mistrzowie!
Kondzik
Kapitalne zwycięstwo ⚫🔵 warto było oglądać do końca 💪 może i ta dogrywka nie potrzebna ze względów wiadomych ale ja sądzę że ten mecz może naszym dac jeszcze większego kopa ⚫🔵🏆
13.01.2022 o 07:43 przez ragnar
+1
ragnar
A tu za x lat biografia Simone

Super puchar
Pamiętam to jak dzis, miałem plan, mogliśmy wygrać pewnie, po 90 minutach
Ale piłkarze potrzebowali minut, Sanchez nie był zadowolony z minut jakie dostaje, Correa, Darmian po kontuzji potrzebowali gry

ciechan
Ktoś powie, że Juventus jest słaby kadrowo. Słabszy niż kilka lat temu chociażby. Ja myślę, że niekoniecznie. Juventus gra teraz indywidualnościami, bo intensywność gry jest w stanie zachować przez 45-60 minut. Do tego momentu (patrząc globalnie) jest w stanie (jako tako) kontrolować jakikolwiek mecz. Moim zdaniem Allegri i sztab nie przygotowali tej drużyny odpowiednio do trudów sezonu, szczególnie pod względem fizycznym i to Włoch jest odpowiedzialny za aktualny stan rzeczy dużo bardziej, niż się o tym mówi... ale to oczywiście nie nasz problem.

W tym meczu byliśmy zdecydowanie lepsi. Od początku, do końca. Porażająca jest intensywność naszej gry. W drugiej części dogrywki na sprint stać jeszcze Bastoniego, czy Skriniara, którzy momentami grają jak wahadłowi, a nominalni skrzydłowi jakby byli napastnikami. Mimo, iż graliśmy conajmniej średnio jak na ostatnie nasze mecze, to dalej wyglądaliśmy o klasę lepiej od Juventusu, który grał jeden z lepszych meczy w sezonie. Przeszliśmy rewolucję w fazie ofensywnej i pressingu. Inzaghi lepiej korzysta z zasobów kadry. Uwolnił możliwości Sancheza, pasuje mu grać tak głęboko i kreować grę. Dumfries, choć jest zawodnikiem ubogim technicznie i mało ma walorów ofensywnych, to wzorowo grał w destrukcji na połowie rywala. Na naszych środkowych pomocnikach nie ciążą już restrykcyjne wymogi taktyczne, widać w nich luz i polot. Dżeko dziś, mimo iż beż wpływu na wynik, to bardzo przydatny w rozegraniu i zbijaniu piłek.

Cieszyłem się, że przychodzi Inzgahi, ale aktualna gra, wyniki i perspektywy po połowie sezonu przeszły moje najśmielsze oczekiwania. Myślę, że jak osiągnie stawiane przed nim cele, powinien dostać jakiegoś Vlahovica, albo SMS, żebyśmy realnie mogli liczyć się w Europie. Brawo drużyna!
danielinter
Zwycięstwo z tymi merdami zawsze cieszy choćby byli słabi jak Spezia.Chiellini to zawsze ma wtyki na sędziów bo karny był bardziej ewidentny niz na Dzeko.Martinez karnego strzelił, ale zawsze jak będzie wykonawca to będzie niepewność, ale gratuluję odwagi.
13.01.2022 o 00:57 przez domin98
+7
domin98
Po prostu Forza Inter! Tyle lat czekania na trofeum sprawiło, że w dupie mam to, czy po brzydkim meczu. Byliśmy dzisiaj i tak lepsi
marcinek91081
Brawo Panowie !! Kapitalny wieczór, 12 lat czekania...warto było ! Jesteśmy spragnieni takich chwil 😀
13.01.2022 o 00:24 przez cuba
+6
cuba
Piękne zwieńczenie wieczoru :) cały zespół zasługuje na pochwalę ,Szymek teraz lecimy z obrona tytułu :)
13.01.2022 o 00:03 przez ForzaSimon
+27
ForzaSimon
Mój roczny syn dzisiaj wyjątkowo nie mógł zasnąć i oglądał cały mecz ze mną, jak się zaczął śmiać po golu na 2:1 gdy się wydarłem... Coś pięknego !! FORZA INTER !! !
pluto11
W pierwszej połowie trochę chaosu było ale druga to już nasza popisowe gra Juve nie miało czego szkuac, widać że ta drużyna ma swój styl i to niesamowity styl, obrońcy po za ta jedna wpadka petarda to jak wychodzili z pod pressingu i jak dołączali się do ataku Hakan dalej wysoka forma Barella też co się nabiegal, o Brozo nie ma co mówić bo to już standard że rządzi środkiem pola, Ivan z niesamowitą forma no i Denzel widać że coraz bardziej się odnajduje w tej naszej grze, ale taki zmiennik jak Darmian to skarb no i Alexis co wybiegał to jego. Mam nadzieję że po takim męczy i po tym że Juve ostatnio dokonało rimonty nad Roma tym bardziej nasi będą czuli się pewnie i rozniosą ta lige. Brawo panowie Brawo Szymon
13.01.2022 o 00:16 przez Speaker
Speaker
Obrona znowu najlepiej zagrala :)
13.01.2022 o 00:03 przez maverik
+12
maverik
Wspaniałe zwycięstwo, zdecydowanie warto było oglądać do końca. Ulżyło mi, bo z przebiegu meczu byliśmy o wiele lepsi, a karne to jednak loteria. Do tego ten Bonucci, który już się szykował do karnych :D Taki napastnik z ławki jak Alexis Sanchez to skarb. Mam nadzieję, że tym meczem to przypieczętował na dobre swoje pozostanie. Simone do małych sukcesów w swojej dość krótkiej przygodzie póki co dorzuca Superpuchar i na tym miejmy nadzieje nie koniec.
12.01.2022 o 23:55 przez Gajdzik
+7
Wygrana z Juve zawsze dobrze smakuje, ale wygrana w ostatnich sekundach, coś pięknego 😍 Forza Inter! 🖤💙
12.01.2022 o 23:53 przez tytusek25
+10
tytusek25
Zajebiscie panowie.Pierwszy klejnot w koronie wmontowany.
Sanchez bohater ostatniej akcji.
Juve dalej wybitnie nam nie leży bez wzgledu na wszystko ale to **uj.Campeones !!

FReeFonix 24.04.2024 12:19

Za czym się rozglądał? Za nowym klubem? Chyba potrzebuje wyzwań, bo cięzko o lepszy klub

Imrahil 24.04.2024 12:17

hihihi milan

AveCaesar 24.04.2024 12:04

Hakan ostatnio bardzo się rozglądał

Simone powiedział mi: „Tato, dopiero teraz zaczynam zdawać sobie sprawę, że zrobiłem wielki wyczyn. ” Dałam mu buziaka, powiedziałem dobra robota. Potem Filippo dał mu buziaka i powiedział dobra robota. Jesteśmy takimi ludźmi. Już byłby mistrzem Europy, gdyby Lukaku nie przegapił tej bramki. Ale obchodzi mnie tylko to, żeby on i Pippo byli dobrymi ludźmi”

światowa*

świata kasta największych nazi***w dziś dzielnie mówi co nam wolno, a czego nie w kraju pod 6-ramienna gwiazdą

Claudio 24.04.2024 11:48

Calhanoglu: "Zawsze pracowałem w ciszy i cierpiałem w ciszy. Po przybyciu do Interu miałem tylko jeden cel: dać z siebie wszystko i wygrać z tym niezwykłym zespołem. Zwycięstwo było dla mnie wielką zemstą. Zemstą za cierpienie, które odczuwałem w roku, w którym przybyłem, kiedy przegraliśmy z Interem. Nie mogę zapomnieć wszystkiego, co kibice Milanu zrobili przeciwko mnie i mojej rodzinie, ale w głębi serca byłem pewien, że wszystko dobrze się skończy. Moje odkupienie nadejdzie, a zdobycie Scudetto podczas derbów było dla mnie największą satysfakcją. Wszystko było mi pisane. Bóg tak chciał, bo wie, że nie zasłużyłem na to, co mi zrobili. Cicho, bez słowa pracowałem i myślałem tylko o tym, by dobrze wypaść. To zwycięstwo odpłaciło mi za wszystko.

Claudio 24.04.2024 11:46