Potknięcie, które kosztuje pozycję lidera| Inter 2:2 Parma (17)

Źródło: inf. własna
ponad 4 lata temu
2299
17

Zawodnicy Interu na mecz wychodzili ze świadomością, że muszą wykorzystać potknięcie Juventusu w starciu z Lecce(remis 1-1) i przejąć fotel lidera Serie A.  Nie wszystko jednak poszło zgodnie z planem i Beneamacie udało się ugrać tylko remis. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-2, a bramki dla Nerazzurrich zdobyli Antonio Candreva i Romelu Lukaku.

Na początku spotkania Inter starał się utrzymywać przy piłce i stosować ataki pozycyjne, jednak nie przynosiły one skutku. Parma dobrze broniła się przed akcjami gospodarzy i oddała kilka groźnych strzałów, gdy tylko nadarzała się taka okazja. W 23. minucie wynik otworzył Antonio Candreva. Po rzucie rożnym piłka została wybita w okolice 16 metra, skąd Włoch oddał mocny strzał, który odbijając się od Kulusevskeigo wpadł do siatki. Niestety na odpowiedź ekipy Gialloblu nie trzeba było długo czekać. W 26. minucie wypożyczony z Interu, Yann Karamoh z dużym spokojem wykorzystał błąd Brozovicia i po zwodzie w stronę środka pola oddał precyzyjny strzał zza pola karnego, zakończony golem.  Francuz został nagrodzony oklaskami przez kibiców, po okazaniu szacunku wobec byłego klubu, nie ciesząc się z bramki. Ten gol dodał gościom skrzydeł i na drugą bramkę nie trzeba było długo czekać. Po zaledwie 4 minutach od wyrównania, Parma objęła prowadzenie. Karamoh przyjął długą piłkę, a następnie ograł Brozovicia, popędził w stronę pola karnego i podał do Gervinho, który zakończył akcję strzałem przy słupku. Do końca pierwszej połowy gra Nerazzurrich była chaotyczna i nieskuteczna.

Na drugą połowę piłkarze Interu wyszli odmienieni. Po stratach piłki, szybko doskakiwali do rywali, nie dając im wyprowadzać kontrataków. W 51. minucie Antonio Candreva podał po ziemi w pole karne do Romelu Lukaku, który po przyjęciu piłki i obróceniu się wykończył całą sytuację. W pierwszym momencie gol został nieuznany z powodu spalonego, ale po trwającej, aż 4 minuty analizie VAR, Daniele Chiffi uznał to trafienie. Po wznowieniu gry, oblężenie na bramkę gości trwało dalej. Parma nie stwarzała wielu sytuacji, za to Inter zmarnował doskonałą okazję. Idąc na bramkę przeciwnika w przewadze czterech na dwóch, Nerazzurri pogubili się w akcji i oddali tylko niegroźny strzał na bramkę Luigiego Sepego. Conte reagował zmianami wpuszczając na boisko m.in. 17-letniego Sebastiano Esposito i Matteo Politano, jednak one nie pomogły. Młody Włoch oddał jeden świetny strzał, który minął słupek o zaledwie centymetry, ale za to w ostatniej akcji meczu przeciął głową wrzutkę, która spadała na głowę Lukaku.

Juventus zachowa punkt przewagi nad Inter. Zespół Antonio Conte zaprzepaścił szansę na objęcie pozycji lidera, błędami w pierwszej połowie spotkania. W drugiej pokazał wolę walki, ale niestety Parma nie dała sobie odebrać wszystkich punktów i ze Stadio Giuseppe Meazza wyjedzie z jednym oczkiem.

Inter (3-5-2): 1 Handanovic, 37 Skriniar, 2 Godin, 95 Bastoni, 87 Candreva, 5 Gagliardini, 77 Brozovic, 23 Barella, 34 Biraghi, 9 Lukaku, 10 Lautaro Martinez

Ławka rezerwowych: 27 Padelli, 46 Berni, 6 de Vrij, 13 Ranocchia, 21 Dimarco, 18 Asamoah, 19 Lazaro, 20 Borja Valero, 16 Politano, 30 Esposito

Trener: Antonio Conte

Parma (4-1-2-1-2): 1 Sepe, 28 Gagliolo, 3 Dermaku, 2 Iacaponi, 36 Darmian, 21 Scozzarella, 10 Hernani, 33 Kucka, 44 Kulusevski, 27 Gervinho, 7 Karamoh

Ławka rezerwowych: 34 Colombi, 53 Alastra, 97 Pezzella, 15 Brugman, 17 Barilla, 93 Sprocatti

Trener: Roberto D’Aversa

udostępnij

Inter mistrzem Włoch 2023/24! 20. Scudetto w historii klubu oraz 6. wygrana z rzędu z Milanem! | Milan 1-2 Inter (133)

22.04
19:46

Co za końcówka! Inter, po golu w doliczonym czasie gry, pokonuje Udinese 1-2 (44)

Bonhart25
Mentalnośc mają dobrą, do końca walczyli o zwycięstwo. Dwie bramki stracone bo indywidualnych błędach a nie że nas rozklepali na łopatki. Bardziej by mnie niepokoilo jakby od początku meczu kalkulowali aby wygrać a się nie przemeczac
27.10.2019 o 12:54 przez Dyl87
Dyl87
W tamtym sezonie po meczach z Sasuolo i Parma było 0 punktów w tym jest 4 nie jest źle !
27.10.2019 o 11:06 przez Drakan83
Drakan83
Brozovic po jednym genialnym meczu ma poznie 2-3 kiepskie/fatalne. Politano jest strasznie jednowymjarowy i czytelny...nic nje wnisi poza stratami - Robbenem njestety nie jest, a nastawia sie tylko na ten sam zwód. Musimy zaakceptowac to, że to dopiero początek pracy Conte...i na prawde on jeszcze potrzebuje 2-3 okienka transferowe...a najbardziej musi popracować nad sferą mentalną, bo my kibice możemy sie zachwycać i bujać w obłokach, ale piłkarze nie powinni grać tsk, jakby już wygrali mecz po 1 golu
27.10.2019 o 11:05 przez bitels10
+2
bitels10
Niestety, wszystkich meczów nie da się wygrać i czy tego chcemy czy nie, będą się takie "wtopy" zdarzać. Jesteśmy na początku budowy zespołu, punkty w lidze straciliśmy z Juve po meczu z Barceloną i z Parmą po meczu z BVB. Pozostaje cierpliwie czekać i o zgrozo cieszyć się grą jaką prezentujemy już teraz mając w pamięci ostatnie 8 lat i nadal wąską kadrę. Mimo wszystko idziemy w dobrym kierunku, jestem tego pewien i cześć!
27.10.2019 o 08:23 przez jacodj
jacodj
Taka okazja na lidera... Kur.... Jak mnie to boli.!
27.10.2019 o 05:44 przez Bartek-32
Bartek-32
A ja przekonałem się ostatecznie ze dla galgiardiniego INTER to za duże buty
27.10.2019 o 12:30 przez SETE
SETE
Inter to za wysokie buty dla jeszcze z 4/5 graczy , ale akurat Gagliardini z tej tzw słabszej grupy daje najwiecej.
27.10.2019 o 02:23 przez danielinter
danielinter
I dodam ze Lautaro orientacje ma na poziomie arka piecha kontra 4 ba 3 barella wolny po lewej stronie a slepy gwiazdor gra na prawo duzo pracy przed nim
27.10.2019 o 02:21 przez danielinter
danielinter
Nie ma sensu sie rozpisywac Brozovic zawalil mecz a mamy taki sklad ze i tak bd gral
27.10.2019 o 01:00 przez Gajdzik
Niestety meczu nie widziałem, to nie wiem jak zagraliśmy, ale wielka szkoda, że nie udało się zgarnąć kompletu, ale ważne że Juve nie uciekło mocniej, więc spinamy się I walczymy dalej !! ⚫️🔵
27.10.2019 o 00:18 przez Est
Est
Mistrzowie zmarnowanych szans :-/
26.10.2019 o 23:50 przez Rafał 1976
Rafał 1976
Tak to jest jak się chodzi w pierwszej połowie po boisku i myśli się o niebieskich migdałach zamiast grać to tak się kończy Brakuje nam jeszcze jedno pomocnika takiego jak Sensi a na wet lepszego i napastnika bo Lautaro jest osamotniony bo Lukaku jest daremny a Esposito jest jeszcze młody i dopiero wchodzi po mału do drużyny musimy mieć kogoś takiego jak Zlatan on by nam się przydał w takich meczach jak dziś ❗❗❗
26.10.2019 o 22:54 przez Tomekk
Tomekk
Nawet na punkt dzisiaj nie zasłużyliśmy.

● Obrona - Zarówno ten mecz jak i spotkanie z Borussią pokazują najlepiej jak ważnym w naszym zestawieniu jest De Vrij. Dzisiaj w jego buty próbował wejść Godin i co jak co ale przy takiej grze to co Holender ma do zaproponowania przy wprowadzeniu piłki do przodu jest dla Nas wręcz bezcenne

● Boki - Wyśmiewano za każdym razem kandydaturę Darmiana a dzisiaj gosciu na luzaku sobie zagrał przeciwko Biraghiemu. Cristiano straasznie chaotycznie i to martwi bo w tej chwili jest taką samą alternatywą dla Kwadwo jak Lazaro dla Candrevy

● Pomocnicy - To co dzisiaj zaprezentowali Brozo ( zwlaszcza pierwsza połowa) i Gaga ( zwlaszcza druga część ) to jest jakieś nieporozumienie. Panowie dzisiaj zagrali na poziomie gierki z Orlika. Brozovic od początku sezonu gra w ten sposób i wręcz co spotkanie musi popełnić 2-3 takie dziecinne błędy. Kwestia byla tylko taka kiedy te błędy przestaną uchodzić mu płazem. Bardzo Chorwat jest ograniczony i nie ma usprawiedliwienia dla jego poczynań to że biega 12-13 km na mecz. Niech biega i 20 ale zawsze w takiej sytuacji wspomnę słowa niegdyś wypowiedziane przez Thiago Motte ze czasami " lepiej jest mądrze stac nic głupio biegać ".
Gagliardini raz kolejny pokazuje ze to nie jego para butów. Nie może być tak ze typ przed polem karnym z piłką dostaje jakiegos ataku paniki i druzyna zwyczajnie dzięki niemu traci kilka minut kreowania akcji. Czlowiek dostaje pilke na piątym metrze mając przed sobą cala bramkę i bramkarza przy słupku i trafia wręcz w niego. To jest nieporozumienie taka gra.

Tragicznie Gaga i Brozo wyglądają na tle Barelli. Z taką grą nie jestem w stanie powiedzieć że są lepsi od Valero wiec nie zdziwię się jak Conte prędzej czy później da Hiszpanowi szanse. Ta dwójka razem nie może grać. Oglądając takich Asów zaczyna sie troche myslenie co by bylo gdyby Radja..

Swoją drogą jesli chodzi o mnie to chętnie bym na dłuższą metę zobaczył jak sobie radzimy w ustawieniu gdzie rezygnujemy z jednego pomocnika na rzecz dodatkowego napastnika

● Atak - Ciekaw jestem kiedy Politano sam zrozumie ze cala liga wie co zrobi zanim jeszcze pilka do niego trafi. Kolejny mecz w którym mam wrażenie że Nasi napastnicy ze sobą nie współpracują tylko rywalizują. Martinez strasznie gra pod siebie. Esposito za bardzo chcial. Sadze ze mieli akcję w których mogli dac większą korzyść drużynie.

Ogolnie mecz bardzo słaby w naszym wykonaniu i bez względu na to jakie były okoliczności. Co moglismy dzisiaj ugrać w kontekście tabeli trzeba to przyznać. Taki mecz prędzej czy później się musial trafic bo raz że popełniamy błędy ktore na takim poziomie są niedopuszczalne a dwa że sami nie umiemy wykorzystać tego co mamy i taka jest rzeczywistosc.
27.10.2019 o 08:13 przez Soprano1986
Soprano1986
Czyli uważasz że Parma którą dwie bramki strzelił po indywidualnym błędzie 1 zawodnika i ktora nie istniala w 2 połowie, zrobiła wszystko żeby dostać 3 punkty ?? Oni napewno sie ciesza z tego jednego punktu bo to dla nich sukces. Nie zasłużyliśmy na punkty ?? Bo Brozo zjebal a potem się nie udało wsadzić 3 bramki. Remis można przyjąć szkoda że po takich błędach.
27.10.2019 o 13:29 przez Tomekk
Tomekk
Jak najbardziej uważam że nie zasłużyliśmy na pkt. Kontrolujemy piłkę ale nie kontrolujemy meczu. Nie wykorzystujemy prezentów nawet w połowie w takim stopniu jak wykorzystują Nasi przeciwnicy nasze błędy i taki mecz jak tak dalej pojdzie prędzej czy później nadejdzie
26.10.2019 o 22:36 przez SETE
+1
SETE
Szkoda straty pkt gdyz lider był w zasięgu. Gdyby nie błędy Brozo ten mecz byłby wygrany , Parma w całym meczu 3 razy zagroziła z czego zdobyła 2 gole. Możemy narzekać na to czy na tamto , ale fakt jest taki ze nie jesteśmy w stanie rozegrać meczu na pełnym dystansie intensywności co 3 dni . Kadra jest zdecydowanie zbyt wąska. Obawiam się meczu z Brescia za 3 dni ... co zrobić z Brozo który oddycha rękawami ? Ma zagrać Borja ? To jest masakra jakaś. Dzisiaj znow mega Barella i Candreva oraz na plus Lukaku. Brozo jeden z najsłabszych meczu jakie u niego pamietam. Mimo wszystko podoba mi się ten nowy Inter i pokuszę się o stwierdzenie ze gdyby nie gra na 2 fronty moglibyśmy realnie walczyć o scudetto już w tym sezonie

AveCaesar 03.05.2024 09:14

Inną nazwą ataku Interu jest Anton Matkovic, Chorwat z Osijeku: urodzony w 2006 roku zawodnik pamięta Mandzukicia ze względu na jego niegodziwość, kilogramy i centymetry. Konkurencja jest bardziej włoska, a mniej międzynarodowa, a cenę 5 milionów uważa się za rozsądną. [Gazzetta_it]

AveCaesar 03.05.2024 09:10

Inter drugi zespół urodzi się w 2025 roku. Od Primavery po Under 15, drużyny młodzieżowe rywalizujące o tytuł. Projekt U23 wkrótce się zmieni! [Gazzetta_it]

AveCaesar 03.05.2024 09:00

no yebnął

AveCaesar 03.05.2024 08:58

GDS - Inter pod atakiem "nowego Osimhena". Czarno-niebiescy poszliby w ślady George'a Ilenikheny, nie ma nawet 18 lat, narodowości francuskiej, ale pochodzenia nigeryjskiego. Do pokonania mocnej konkurencji, która z pewnością nie umknęła występu belgijskiego napastnika należącego do Antwerpii, który w tym sezonie strzelił również z Barceloną. A profil llenikheny mógłby wrócić bardzo przydatny, zwłaszcza w przypadku, gdy droga do Gudmundsson była zbyt skomplikowana: zlew dla Islandiczyka dotrze w odpowiednim czasie, ale póki co czekamy.

Matiinterlegia 03.05.2024 01:38

Eleven to Polsat w sumie.

Claudio 03.05.2024 00:14

oby zostało w Eleven. Nie byłbym zaskoczony jakby polsat po stracie LM powalczył

TONYSOSA 02.05.2024 23:35

lewy kibicuje im, klaszczac jajami

Claudio 02.05.2024 23:27

ale mimo wszystko zycze im finalu

Claudio 02.05.2024 23:24

ktos tu pisal ze bvb jednak nie takie slabe...nie no wg mnie jadą ponad stan. W zadnym stopniu mnie nie zachwycaja

TONYSOSA 02.05.2024 23:23

ale ogolnie chodzi o to ze ta prawa strona drabinki nieazleznie kto to raczej nie powinno zostac w fianlowym jednym meczu zjedzone przez ps