Wywiady z działaczami

Samaden: Odgaard jak Ibrahimovic (7)

Autor:
Źródło: fedenerazzurra.com
9 miesięcy temu
31
7
fcinter serwisowe

Po pokonaniu Romy i zdobyciu przez  Primaverę Interu Superpucharu Włoch, wywiadu dla Premium Sport udzielił szef akademii Nerazzurrich, Roberto Samaden:

- To było dla nas przeklęte trofeum. Próbowaliśmy zdobyć je cztery razy i ani razu nie udało nam się wygrać, więc chcieliśmy w końcu zwyciężyć dla klubu i wszystkich kibiców. W ubiegłym roku spotkaliśmy się z Romą przynajmniej 12 razy i każdy z tych meczów był piękny dla oka, ponieważ trenerzy opiekujący się tymi drużynami to najlepsi fachowcy we włoskim futbolu młodzieżowym. Lubimy myśleć, że gra na San Siro nam pomaga, ale z drugiej strony Roma to tak jak my bardzo silny zespół. Być może nasza drużyna jest trochę bardziej doświadczona.

- 17 trofeów zdobytych przy mnie? Praca akademii młodzieżowej nigdy nie jest zasługą jednego człowieka, to grupa wielu osób. Ja jestem tylko jednym z wielu elementów tej układanki. Przyczyniamy się do rozwoju młodych piłkarzy i osiągnięcia tych sukcesów.

- Facundo Colidio był obserwowany przez wiele włoskich i zagranicznych klubów. Piero Ausilio to osoba, która oprócz transferów do pierwszej drużyny, potrafi sprowadzić zawodników dla nas. Colidio był znany wszystkich, ale przeważyła determinacja klubu i jego właścicieli. Mamy to szczęście, że vice-prezydentem jest Javier Zanetti, który przyciąga młode, argentyńskie talenty. On jest dla nich idolem, co potwierdził Facundo. W tym wszystkim bardzo liczyła się gotowość właścicieli do inwestowania w młode talenty. Innymi przykładami dobrej pracy wywiadowczej są Odgaard i Zaniolo.

- Odgaard? Jest napastnikiem bardzo dobrze zbudowanym fizycznie, ale zarówno świetnie wyszkolonym technicznie. Jest trochę nietypowym zawodnikiem, bo jest również bardzo szybki. Ma przed sobą wielką karierę. Kogo mi przypomina? Może to ryzykowne określenie, ale Ibrahimovicia, ponieważ obaj są dobrze zbudowani, szybcy i techniczni. Ale osiągnięcie takiego poziomu jak Ibra będzie trudne. 

 

 

 

 

 

Zobacz też

Diego Milito

Milito: Mam nadzieję, że wygra Inter (0)

18.10
18:35
Wanda Icardi

Wanda Icardi: Lautaro odciążył Mauro (5)

02.10
19:54

Komentarze (7)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
11.01.2018 o 18:28 przez pasencjusz88
pasencjusz88
Wielkie sranie Primaverą a żadna z tych wielkich gwiazdek nie powącha nawet murawy i będzie służyć jako karta przetargowa przy transferach. Barbose mieli w nosie Pinamontiego też mają.
11.01.2018 o 11:43 przez Klinsi64
Klinsi64
panie Samaden w piłce młodzieżowej trofea są najmniej ważne
10.01.2018 o 17:26 przez timon
timon
Po zwycięstwie w Next Gen wszyscy płakali, że mamy taka super młodzież i nie potrafimy jej wykorzystać. Di Gennaro; 2 Pecorini, 5 Kysela, 4 Spendlhofer, 3 M'Baye; 8 Crisetig, 6 Duncan; 7 Romanò, 10 Bessa, 9 Longo; 11 Livaja (14 Alborno 75) to jest skład z finału z Ajaxem, no same gwiazdy piłki, jacy Ci wszyscy trenerze byli głupi, że dawali grać starym wyjadaczom a nie tym fenomenom. Teraz na pewno walczylibyśmy o trofea... Serie B...

Inter przez 10 lat nie poznał się na dwóch !! talentach Cou i Bonucchi a co chwile ktoś płacze, że nie dajemy szansy młodym. Kto nie daje? Moratti? Tohir? Chinole? Czy dziesięciu trenerów, którzy w innych klubach młodych promowali a u nas im zakazują? Jeżeli ktoś jest dobry, to gra. A tutaj wieczny płacz. Zawodnik x powinien dostać kilka szans bo sie nie przekonamy, pozniej idzie ten zawodnik do Serie B i poradzic sobie nie moze... Sprawdzcie sobie junirskie kadry czolowych Wloskich druzyn. Ilu z kazdego rocznika gra pozniej w skladzie? 1 na 4 lata? Ilu z nich gra pozniej w ogole w lidze, w jakimkolwiek klubie? 1-2 na cały rocznik? A osoby które na poparcie swojej tezy daja przykład Barbosy uważam za: a) poważnie opóźnione b) po prostu głupie c) drące łacha
10.01.2018 o 11:40 przez bobogol
bobogol
ależ to musi być sfrustrowany gość ten Roberto Samaden - tyle dobrej roboty psu na budę
09.01.2018 o 22:39 przez ksiazewi
ksiazewi
Co tu dużo mówić. Komentarze poniżej oddają w pełni obraz tego jak u nas traktuje się młodzież. Skoro on taki Ibra, to dawać mu grać ogony i już. Karamoh też wielki talent, a gramy na skrzydle czasem Joao Mario, który widać, że jest już dawno spalony. I nikt mnie nie przekona tymi kilkoma asystami. U nas to standard. Wchodzi na boisko młody chłopak, błyśnie talentem, że ręce składają się same do oklasków. No to co robimy? Sadzamy go na ławce na kilka miesięcy, żeby zabić jego wiarę w umiejętności. Po tej końcówce z Chievo, to Karamoh powinien w następnym meczu dostać znowu przynajmniej 15 min. Tymczasem siedzi kolejny miesiąc na ławce. A od września powtarzane ciągle slogany, że wszyscy są podstawowymi piłkarzami i każdy będzie miał swój czas. Przecież jakby nie kontuzja D'Ambrosio (chociaż on spisywał się w tym sezonie wzorowo), to Cancelo też pewnie nie powąchałby murawy. Tymczasem szczęście w nieszczęściu pokazuje, że jest mega utalentowany.
09.01.2018 o 22:28 przez Raffal
Raffal
nie daja grac Karamohowi, Barbosie, Pinamoniemu to i zawodnikom primavery nie dadzą.
Eder potrzebuje więcej czasu. Musi zdobywać doświadczenie.
09.01.2018 o 21:38 przez Dzyl
Dzyl
Skoro nie mamy kasy na transfery to niech dadzą pograć trochę Colido i Odgaardowi. Inne kluby dają szanse wyróżniajacym się młodym piłkarzom i tworzą z nich gwiazdy. U nas nikt z Primavery się nie przebił poza Balo czy Santonem, bo tak naprawdę niewielu z nich dostało szansę.

Shoutbox

FReeFonix 19.10.2018 17:54

ale bys poruchal imra co

FReeFonix 19.10.2018 17:54

xDD

Lopez 19.10.2018 17:46

Imr nienawidzi kobiet

Imrahil 19.10.2018 17:45

i gdzie Nobel dla autora ?

Imrahil 19.10.2018 17:43

:D

Imrahil 19.10.2018 17:43

W opinii Möbiusa kobiety były właściwie tworami „pośrednimi między dzieckiem a mężczyzną”. Znajdowało to wyraz w ich budowie ciała, ale też w potencjale i zdolnościach. Ich mózgi, jak oceniał, dało się porównać co najwyżej z mężczyznami „umysłowo nisko stojącymi (np. murzynami)”

Kondzik 19.10.2018 17:41

Ja rzadko trzezwy to wszyscy mnie poznaja

Kondzik 19.10.2018 17:39

xD nie nie mam

Dzonyy 19.10.2018 17:39

My z mojego ojca tak zawsze sie smialismy, ze jak wraca trzeźwo to go psy nie poznaja

Dzonyy 19.10.2018 17:39

Bo pewnie jak wracasz trzeźwy to Cie nie poznaje i zaczyna gryźć :D

Kondzik 19.10.2018 17:38

A czemu Dzon ? ;)

Endru 19.10.2018 17:38

Randama nie wyglada na takiego jak sie wypowiada

Windykator 19.10.2018 17:38

gosciu, pier doli mnie ten ban, rozumiesz. Chcialem wrocic, a jak mnie wypier dola to trudno

Kondzik 19.10.2018 17:37

A na h u j mk

Dzonyy 19.10.2018 17:37

Kondzik, a masz psa ?

Dzonyy 19.10.2018 17:37

Łyska to powinien listwe dostac

FReeFonix 19.10.2018 17:37

nie wiem jak się z tym czujesz

FReeFonix 19.10.2018 17:37

łyska ponoć bana zaraz wyrywasz

Kondzik 19.10.2018 17:37

Nom

Archiwum shoutboxa

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Juventus

    Juventus

    8

    24

  • 2

    Napoli

    Napoli

    8

    18

  • 3

    Inter

    Inter

    8

    16

  • 4

    Lazio

    Lazio

    8

    15

  • 5

    Sampdoria

    Sampdoria

    8

    14

  • 6

    Roma

    Roma

    8

    14

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnikp

Bramki

  • 1

    Krzysztof Piatek

    9

  • 2

    Lorenzo Insigne

    6

  • 3

    Ciro Immobile

    5

  • 4

    Gregoire Defrel

    5

  • 5

    Rodrigo De Paul

    4

Pokaż wszystkich

Wyniki Serie A

Sobota, 20 października

  • 15:00 Limited coverage

    Roma

    ? - ?

    SPAL

  • 18:00 Limited coverage

    Juventus

    ? - ?

    Genoa

  • 20:30 Limited coverage

    Udinese

    ? - ?

    Napoli

Niedziela, 21 października

  • 12:30 Limited coverage

    Frosinone

    ? - ?

    Empoli

  • 15:00 Limited coverage

    Chievo

    ? - ?

    Atalanta

  • 15:00 Limited coverage

    Bologna

    ? - ?

    Torino

  • 15:00 Limited coverage

    Parma

    ? - ?

    Lazio

  • 18:00 Limited coverage

    Fiorentina

    ? - ?

    Cagliari

  • 20:30 Limited coverage

    Inter

    ? - ?

    Milan

Poniedziałek, 22 października

  • 20:30 Limited coverage

    Sampdoria

    ? - ?

    Sassuolo

Booking.com

Publicystyka

Inter

Powrót na właściwą drogę? (12)

01.10
14:00
Liga Mistrzów

Na co stać włoskie kluby w LM? (8)

17.09
18:27
Archiwum publicystki

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 17733

Liczba newsów: 31883