Relacje

Nareszcie bramki i wygrana na Meazza! Inter 2:1 Sampdoria (28)

Autor:
Źródło: en.inter.it
5 miesięcy temu
2868
28
Danilo D'Ambrosio

Inter strzelił pierwsze bramki w tym roku kalendarzowym na własnym stadionie i pokonał ostatecznie Sampdorię 2:1. Trafienia dla Nerazzurrich zaliczyli D'Ambrosio i Nainggolan, gola dla Sampdorii zdobył Manolo Gabbiadini. 

Nerazzurri, którzy do meczu przystępowali bez swojego kluczowego napastnika od pierwszych minut wydawali się próbować narzucić Sampdorii "swój styl gry". Nienajlepsze wejście w mecz przyjezdnych pozwoliło na jakiś czas przejąć Interowi kontrolę nad meczem. Aktywny w środku pola był Brozović, a także wracający do przyzwoitej dyspozycji Radja Nainggolan. Swoją obecność na boisku stosunkowo szybko zaznaczyli także Ivan Perisić i Lautaro Martinez. 

Zarówno Chorwat jak i zastępujący Icardiego Argentyńczyk sprawdzili czujność bramkarza Sampy, który może mówić o sporym szczęsciu szczególnie po strzale skrzydłowego Il Biscione. Z czasem przed przerwą kilka razu do głosu doszła Sampdoria, ale nie zdołała stworzyć poważnego zagrożenia. Aktywność graczy z Genui przyczyniła się jednak do kilku żółtych kartek, które obejrzeli defensywni gracze w funkcjonującej jako tako układance Spallettiego. 

Drugą połowę odważniej zaczęli goście, a kapitan Samir Handanović musiał wykazać się kluczową interwencją po strzale Quagliarelli. Po faktycznym "powrocie na boisko" w okolicach 10 minuty gry w drugiej połowie Inter zaczął się rozkręcać raz po raz wyprowadzając szybsze akcje na bramkę Sampdorii. Po najbardziej składnej kontrze i szybkim rozegraniu piłki przez Perisicia i Nainggolana świetny strzał na bramkę oddał Politano, piłka minęła jednak minimalnie słupek bramki Sampy. Chwilę później Włocha na boisku zmienił jego rodak Antonio Candreva, a Roberto Gagliardiniego zmienił Joao Mario. 

Dwie zmiany Spallettiego dodały drużynie animuszu, a niedomagania Candrevy wziął wreszcie na siebie Ivan Perisic i to właśnie lewą stroną Inter zaczął wyprowadzać ciosy na gardę drużyny z Genui. Prowadzenie Interowi w 73. minucie dał D'Ambrosio po podaniu Perisicia, a cały zespół mimo wszystko wydawał się wreszcie pokazywać charakter, zarówno w grze jak i radością wraz z kibicami zasiadającymi na Curva Nord. 

Mimo wszystko ponieważ już 3 minuty później drużyna zaspała w obronie, a pressing dopiero co wprowadzonego na boisko Gabbiadniego przyłożył się do błedu Milana Skiniara i wyrównania w 76. minucie meczu. I kiedy można było zacząć mieć obawy o morale i zapał graczy Interu, emocje jeszcze bardziej podgrzał Nainggolan. Po rzucie rożnym piłka wybijana z pola karnego spadła na nogę Belga ustawionego na 17 metrze. Radja uderzył w kozioł, a piłka wpadła do bramki przy lewym słupku mijając bezradnych graczy Sampy. 

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie mimo bardzo walecznej postawy Lautaro Martineza, który bramki nie strzelił dziś tylko dzięki srogiej (bezcennej) lekcji Calcio, której udzielił mu pilnujący go w tym spotkaniu Tonelli. 3 punkty zostają w Mediolanie. 

 

1

 

Zobacz też

INTER - jude

Inter remisuje z Juventusem 1:1 (36)

27.04
19:22
Brozovic Sensi Candreva Esposito

Spokojne zwycięstwo na dobry początek | Lugano 1:2 Inter (15)

14.07
16:47

Komentarze (28)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
18.02.2019 o 08:06 przez mateuszzajac
mateuszzajac
Jak dla mnie gra na duży +. W porównaniu do spotkania z Rapidem całkiem inna drużyna. Podobała mi się chęć grania kombinacyjnie (zejścia skrzydłowych do środka, wchodzenie bocznych obrońców wzdłóż lini). Było dużo więcej piłek do przodu, nawet Gagliardini próbował prostopadłych. Od kilku spotkań podoba mi się Joao Mario, jest zwinny z piłką i jego zagrania są nieszablonowe. Jak już ktoś pisał na tym forum, mam wrażenie że wcześniejsza taktyka (wrzutka na Icara) mogła byś wymuszona przez samego Icara, bo jak dzisiaj było widać potrafimy grać coś innego. Co do Dalberta to nic nie pokazał - może dlatego że jest nieograny z drużyną.
Peresić wygląda jak by złapał wiatr w żagle i dostał wolność taktyczną która mu odpowiada. Zauważyłem że jak Politano grał na krótko na prawej flance to do środka schodził Peresić.
Trzeba też się z tym liczyć że jeżeli będziemy grali bardziej ofensywnie to może być bardziej gorąco z tyłu w razie kontr.
Bardzo podobał mi się entuzjazm po 1 bramce, widać że wszyscy tego chciali i na to pracowali, miałem wrażenie że podświadomie chciali pokazać Icarowi że bez niego też dadzą radę :) . Trzeba zauważyć że gdyby nie brak szczęścia to moglibyśmy wbić więcej bramek.
Jak dla mnie Morata Ausilo i Spal dobrze zrobili zawieszając Icara (a wcześniej Radje), pokazując wszystkim że nikt nie jest świętą krową i najważniejszy jest klub.
Taktycznie Spal w tym meczu na +, pokazał mi że potrafi grać inaczej niż wrzutkami w środek pola :)
18.02.2019 o 06:24 przez Kondzik
+2
Kondzik
Wkoncu coś zaczyna trybic. Wraca Radziu ( irokez swoje robi ), wraca Ivan, jeszcze niech Mauro pójdzie po olej i się ogarnie bo nie realne jest aby reszte meczy ogladal z trybun.
18.02.2019 o 11:16 przez IlCapitano
+1
IlCapitano
Icardi ogarnie rozgadanego szmula, to z odrodzonym Nainggolanem i Perisiciem może być totalny boiskowy rozpier dol
17.02.2019 o 23:55 przez ozowsky
ozowsky
powinni sprobowac 4-4-2 z ninja i brozo w srodku
17.02.2019 o 22:48 przez Rafał 1976
Rafał 1976
Brawo chłopaki widać było dzisiaj że się wam znowu chce.Teraz pogodzić się z Icardim i do boju
17.02.2019 o 22:26 przez Czarson
Czarson
Druga połowa bardzo fajna dla oka. Wiadomo masa niedoskonałości ale była walka i zaangażowanie, poczucie jednego celu oraz widać było zespół co często nam się nie zdarza. Wróci Keita powinno być trochę łatwiej. Politano jeśli chce zostać w Mediolanie musibyć bardziej efektywny,
17.02.2019 o 22:10 przez Ibra1908
Ibra1908
W końcu dało się to oglądać !! !!
17.02.2019 o 21:41 przez Piotrekfci
+5
Piotrekfci
W końcu krew, pot, łzy, zawzietosc i wqurwienie - wszytko to czego już tak dawno nie widzialem w tym klubie! Wierzę że mecz z Parma tak jak przy meczu z Tott był na przełamanie złego okresu i teraz zacznie się prawdzie granie z dawaniem siebie 100 % w każdym meczu. Martinez pochłania coraz bardziej i mnie i myślę że większość fanów. Nie biega jak ćpa za piłka albo co gorsza w ogóle nie biega czekając na nią tylko zapierd. przy tym pokazując przeciwnikom że jest twardym gościem nie bojacym się wejsc w starcia. Brawo !! Perisic I Najgo 2 mecz z rzędu nie do poznania. Proszę tak już do końca sezonu a o wyniki nie będziemy musieli się tak martwić dodając do tego Politano który wierzę że też wraca na właściwe tory. To wszytko pokazuje że I bez Icara da rady żyć i to nawet lepiej bo muszą liczyć sami na siebie a nie na dzień lub też nie Icara. Jedziemy!
17.02.2019 o 21:27 przez Jovetic10
Jovetic10
Oj będę musiał odszczekać tego Lautaro, przed jego transferem najgłośniej szczekałem, że ten transfer nie wypali. Okazuje się jednak, że to godne zastępstwo tego pasożyta i ruchacza kobiecych trupów. Klękam na kolana i proszę o wybaczenie.
17.02.2019 o 21:25 przez SETE
+1
SETE
2 rzeczy brakuje , pierwsza to szkoda ze Lautaro nie jest trochę szybszy a druga ze gra Politano jest tak bezproduktywna. Lautaro szybszy już nie będzie ale Mateo może w końcu swoj wiatr przekłuć w lepsze statystyki. Tego Inter bardzo potrzebuje. Fajnie ze dzisiaj Ivan i Radja dopisują liczby na swoje konto
17.02.2019 o 21:23 przez djguclo87
+2
djguclo87
Lautaro na duzy + sami widzieliście ile miał ciekawych zgrań i tez kilka długich piłek było granych w jego stronę i o to chodzi nie zawsze musza być wrzutki w pole karne trzeba tez zaskakiwać możne faktycznie czas na zmiany już wcześniej pisałem ze gdyby Icardi mial faktycznie odejsc a przybycie Cheisy i Barelli za te pieniądze to myślę ze nikt by się nie obraził :)
17.02.2019 o 21:02 przez Mateusz17
Mateusz17
Przyzwoicie to wyglądało. Perisic wkoncu zagrał jak na MŚ. Radja ,Brozovic,Politano także super spotkanie, obrona na poziomie. Są plusy ,oby forma szła w górę.
17.02.2019 o 20:57 przez intermediolan91
intermediolan91
brawo w końcu coś tam ruszyło w drugiej połowie !!
17.02.2019 o 20:29 przez rafalik93
rafalik93
nareszcie wraca Ninja ;) a Gagliardini to wór z węglem ..dramat w środku trzeba przecinaka jak Allan w Napoli ;)
17.02.2019 o 20:20 przez AveCaesar
+3
AveCaesar
Odpowiedź zespołu do Icardiego ;b Gra z nim, a dzisiaj bez niego to mimo wszystko niebo, a ziemia. Oto ile daje nam napastnik, który umie zagrać piłką i jest kreatywny, a nie tylko stoi i czeka wolu karnym. Wszystko to było widać dzisiaj w naszej kreatywności z przodu. Ogromna praca Lautaro, której niestety nie wykonuje Icardi.
17.02.2019 o 20:18 przez SETE
+2
SETE
Było dzisiaj widać zaangażowanie na 110 %. Szczególnie Perisic. Bardzo fajnie Radja i jeszcze z bramka . Ważne 3 pkt a po LE ciężki wyjazd do Florencji
17.02.2019 o 20:18 przez IRT
+1
IRT
Bardzo nerwowy mecz. Dużo błędów i niedokładności, ale zaangażowanie i determinacja na najwyższym poziomie. Każdy z graczy dołożył swoją małą cegiełkę do zwycięstwa, natomiast szczególnie podobał mi się Danilo D'Ambrosio - nie tylko ze względu na bramkę. Wyróżniłbym też Ivana Perisicia, który wreszcie pokazał się z bardzo dobrej strony, bardzo tego brakowało. No i Lautaro - ten piłkarz jest wspaniały, podoba mi się bardziej od Icardiego, zwłaszcza w zakresie współpracy w drużyną. Trochę jestem rozczarowany Politano - szybki drybler, ale wyjątkowo niedokładny i chaotyczny, Candreva wypadł przy nim na wybitnie poukładanego. Stracona bramka była wyjątkowo głupia, był w nią zaangażowany bodajże Skriniar, ale z tego chaosu który się tam wydarzył, trudno wysuwać wnioski. Najważniejsze, że zdobyliśmy trzy punkty. Forza Inter!
18.02.2019 o 01:48 przez Snake86
+1
Snake86
W sumie napisałeś to co chciałem napisać :)
Podpisuję się i pod D'Ambrosio (na którego większość non stop tu jedzie), i pod Perisicem.

Z mojej strony dodałbym tylko plus dla Radjy.
Ten gość - jak się poukłada i będzie chciał - będzie znowu (co najmniej w stylu z początku sezonu) bardzo ważny dla nas. Mam nadzieję, że teraz już będzie z nim dobrze i dźwignie rolę, którą przewidział dla niego Spaletti bo potencjał nadal ma. Z nim gra wygląda zupełnie inaczej, a i charakteru (na boisku) nie można mu odmówić ;)

Lautaro jest genialny, podoba mi się od początku, nawet jak grał ogony.
Kreatywny i widoczny, piłka go szuka, a on szuka podań. Widać, że daje sobie też radę z presją sytuacji, co też jest super ważne - szczególnie dla tak młodego i w sumie jeszcze niedoświadczonego gracza. Robi różnicę na boisku.

Również jestem rozczarowany Politano - szybkość na plus, ale często mam wrażenie że uparcie chce strzelać, zamiast podawać i szuka tej lewej nogi, i z tym jednym zwodem... Tak jak na początku mi się podobał, tak teraz nie jestem przekonany, czy warto go wykupić.

Brakuje Balde, mam nadzieję, że się wykuruje w końcu bo ławka jest super blada. Mimo, że Antonio nawet dziś coś tam poszarpał, to jednak te 20 minut to są jego maksy...

Potrzebujemy środkowych pomocników z prawdziwego zdarzenia, ale to akurat nie jest odkrywcze. Vecino czy Borja to gracze raczej na difens/przetrzymanie piłki/ławkę, a nie na kreatywne jej rozgrywanie i nadanie zespołowi jakości i tożsamości. Gaglia to dla mnie człowiek zagadka, znika jakoś na boisku. Tak jak na początku miał momenty, tak ostatnio, mimo że rzadko gra, to jakoś przeciętnie... To samo Mario - po dobrym początku zgasnął. Obu bym pożegnał bez żalu.

Podsumowując - dobry mecz, charakter i zaciętość na plus. Oby tak dalej.
Teraz dokończyć sprawę z Rapidem, a potem niełatwy mecz z Fiorą.
18.02.2019 o 01:57 przez Snake86
Snake86
Aaa, bo za mało napisałem ;)

Zapomniałem jeszcze o Dalbercie. Mały plus według mnie też się należy.
17.02.2019 o 20:11 przez Bartek-32
+1
Bartek-32
Powiało optymizmem
17.02.2019 o 20:10 przez Gajdzik
+2
Gajdzik
Daleko od ideału, ale w końcu było widać jakąś walkę i zaangażowanie. Bardzo ważne 3 pkt. no i nareszcie jakieś bramki na GM! Mam nadzieję, że Ninja już wraca na dobre! Forza Inter! ⚫️🔵
17.02.2019 o 20:10 przez AveCaesar
+1
AveCaesar
Nom nawet Gaglia mógł się podobać ;)
17.02.2019 o 20:09 przez babok23
+1
babok23
Można zauważyć więcej prób gry kombinacyjnej w naszym wykonaniu i duży w tym udział Lautaro.Czasami potrafimy fajnie wyjść z akcją na jeden kontakt i pokombinować ale jak zawsze brakuje ostatniego podania. Mecz z nadzieją na przyszłość.
17.02.2019 o 20:06 przez Pjerun
+1
Pjerun
Najlepszy mecz w tym roku kalendarzowym w naszym wykonaniu.
Widać było, że w końcu zagraliśmy z pełnym zaangażowaniem i jak drużyna, mimo niezbyt pozytywnej sytuacji wewnątrz klubu.
Lautaro świetny, nie wszystko mu wychodzi, ale nie można odmówić mu charakteru.
Ninja i Perisic tak jak zapowiadał Spal i dziennikarze wracają do formy.
Oby tak dalej, forza Inter.
17.02.2019 o 20:05 przez MaestroWalt
+1
MaestroWalt
Wreszcie zobaczyłem zespół !! ! Może jeszcze nie gre, ale zespół.

A za każdym razem gdy po udanej Interwencji żywo reagował Skriniar ja cieszyłem się jakby bramka padła😀
17.02.2019 o 20:07 przez Pjerun
+2
Pjerun
Właśnie między innymi takim zachowaniem Skriniar pokazuje, że byłby 200 razy lepszym kapitanem niż Mauro. Takie coś motywuje zespół.
17.02.2019 o 20:01 przez Rebelde
+1
Rebelde
Bravo Inter, tak waleczny i głodny gry zespół chcemy oglądać. Oczywiście były błędy i trochę niedokładności, ale za ten pazur i charakter co pokazali najeżą się wielkie brawa. Przy odrobinie szczęście powinni zamknąć ten mecz dużo wcześniej.
17.02.2019 o 19:31 przez sparzak30
sparzak30
Treść komentarza :-)

Shoutbox

Odet 16.07.2019 08:46

tylko on bardziej na pozycje cofniętego napastnika, niz na szpicę

Odet 16.07.2019 08:46

to ten co dogrywał Piątkowi

Luki165 16.07.2019 08:40

ws. rozmów z dzeko

Luki165 16.07.2019 08:39

Kouame to jest nazwisko które w razie wiaska powinno nas Interesować.

Odet 16.07.2019 08:39

za 80mln :) \

Odet 16.07.2019 08:39

wiadomo, nie to co Cristiano Lionel Lukaku

InteristaNagato 16.07.2019 08:37

zwykly kmiot

InteristaNagato 16.07.2019 08:37

dokl

Nerazzurri83 16.07.2019 08:36

Zapata to placek

Odet 16.07.2019 08:33

a co z Zapatą z Atalanty? nie ma tematu na razie?

Luki165 16.07.2019 08:29

Myślę, że jeśli w ciągu tygodnia nie będzie porozumienia z Lukaku to go nie zobaczymy w Mediolanie, nie starczy czasu.

Odet 16.07.2019 08:28

Mazzola jako wybitny piłkarz pojmuje bardzo dobrze

sparzak30 16.07.2019 08:26

Mazzola nie pojmuje czy jak?

Odet 16.07.2019 08:26

ale trzeba iśc do przodu

Odet 16.07.2019 08:26

no szkoda, że tak się potoczyło

WirtuozTaktyki 16.07.2019 08:19

Mazzola

WirtuozTaktyki 16.07.2019 08:18

tak

Odet 16.07.2019 08:16

czyje to mądre słowa?

sparzak30 16.07.2019 08:13

Mazzola?

Odet 16.07.2019 08:10

czyje to słowa?

Archiwum shoutboxa

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Juventus

    Juventus

    38

    90

  • 2

    Napoli

    Napoli

    38

    79

  • 3

    Atalanta

    Atalanta

    38

    69

  • 4

    Inter

    Inter

    38

    69

  • 5

    Milan

    Milan

    38

    68

  • 6

    Roma

    Roma

    38

    66

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnikp

Bramki

  • 1

    Fabio Quagliarella

    26

  • 2

    Duvan Zapata

    23

  • 3

    Krzysztof Piatek

    22

  • 4

    Cristiano Ronaldo

    21

  • 5

    Arkadiusz Milik

    17

Pokaż wszystkich

Wyniki Serie A

Sobota, 25 maja

  • FT

    Frosinone

    0 - 0

    Chievo

  • FT

    Bologna

    3 - 2

    Napoli

Niedziela, 26 maja

  • FT

    Torino

    3 - 1

    Lazio

  • FT

    Sampdoria

    2 - 0

    Juventus

  • FT

    Fiorentina

    0 - 0

    Genoa

  • FT

    Roma

    2 - 1

    Parma

  • FT

    Atalanta

    3 - 1

    Sassuolo

  • FT

    Cagliari

    1 - 2

    Udinese

  • FT

    Inter

    2 - 1

    Empoli

  • FT

    SPAL

    2 - 3

    Milan

Booking.com

Publicystyka

Serie A

Z obozu rywali - podsumowanie najważniejszych transferów (8)

14.07
11:30
derby

Reportaż z weekendu derbowego w Mediolanie (12)

20.03
16:21
Archiwum publicystki

Sonda

Najlepszym zawodnikiem Interu w meczu z Lugano był

Polls answer

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 26788

Liczba newsów: 34367