Wywiady z trenerami

Spalletti po przegranych derbach (25)

Autor:
Źródło: inf. własna
6 miesięcy temu
2542
25
Spalletti porażka

Luciano Spalletti musiał zmierzyć się z niewygodnymi pytaniami dziennikarzy po meczu z Juventusem.

- Zaczęliśmy ten mecz pewni siebie, utrzymywaliśmy tę samą intensywność, nieważne czy atakował Juventus, czy my. Graliśmy dobrze, ale zmarnowaliśmy zdecydowanie zbyt wiele dogodnych sytuacji. Nie jestem zadowolony także ze zbyt wielu strat, które przydarzały się nam kiedy próbowaliśmy utrzymywać się przy piłce, tym samym stwarzając okazje przeciwnikowi. Rywale pokazali dużo większe doświadczenie, na przykład w sytuacjach kiedy zmuszali nas do niepotrzebnych fauli, czym zyskiwali cenne minuty.

- Icardi zrobił co w jego mocy, rzekłbym nawet, że zrobił więcej niż zwykle, ponieważ często pracował w środku pola stwarzając kolegom sytuacje do kontrataków. 

- Przed samą utratą bramki krzyczałem do Joao Mario aby wrócił i wspomógł linię obrony, ponieważ w takich meczach utrata koncentracji - nawet na chwilę - przynosi nieodwracalne skutki. Przy akcji na 1-0 wszyscy gracze powinni byli cofnąć się do defensywy aby zapobiec możliwości dośrodkowania. Niestety nie wszyscy zdążyli i Joao Cancelo miał możliwość zacentrowania do Mandzukicia.

- Dlaczego zdjąłem z boiska Politano? Jeżeli chcesz ogrywać piłkarza pokroju Cancelo, musisz trzymać się niższej strefy boiska, po prostu wiedziałem, że w tamtej części placu gry nie wypracujemy już żadnych groźnych sytuacji. Od początku sezonu kibice zarzucają mi złe decyzje przy zmianach, ale wprowadziłem Valero, ponieważ potrzebowałem dobrego dryblera w środku pola. Borja wie kiedy wykonać podanie, kiedy przetrzymać piłkę i kiedy dać sygnał do przyspieszenia ataku. 

 

 

 

Zobacz też

Andrea Stramaccioni

Stramaccioni: Lukaku przypomina Vieriego (4)

15.06
15:43
Fabio Capello

Capello: Conte powinien ignorować niektórych kibiców (0)

17.06
14:36

Komentarze (25)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
08.12.2018 o 20:34 przez Rafał 1976
Rafał 1976
ddamiann17 wiadome że Icardi jest w formie i gra bo na to zasługuje i basta.To uważasz że my jesteśmy skazani żeby grać jednym napastnikiem już na wieki to jesteś w błędzie nie poto się sprowadza do klubu następnego napastnika żeby siedział na lawie bo on się marnuje a jak wychodzi na końcówki meczów to jest zagubiony ja owca we mgle.A jeszcze jedno to poco Jude sprowadził Ronaldo jak ma Dybale i Mandzukicia chyba poto żeby grał nie prawdaz
08.12.2018 o 20:42 przez ddamiann17
ddamiann17
Na ten moment mamy dwóch środkowych napastników - załóżmy, że gramy dwójką napastników z przodu - co robimy w przypadku kontuzji? Obaj grają po 90 minut? Nie mamy na ten moment zawodników pod ustawienie z dwoma napastnikami. Poza tym, grając dwójką z przodu, automatycznie rezygnujemy z gry skrzydłami - po co w takim razie sprowadzony został Keita Balde, Politano? Po co mamy Perisica, Candreve? To są skrzydłowi i po to mamy ich tylu, żeby grać właśnie skrzydłami :) gdyby Spall chciał grać dwójką z przodu, to najpierw musiałby kupić jakiegoś dodatkowego środkowego napastnika :)
08.12.2018 o 20:17 przez ddamiann17
ddamiann17
Jak się czyta komentarze niektórych z Was, to krew człowieka zalewa.. Z jakiej racji niby Lautaro ma dostawać więcej szans? Mamy w składzie Mauro, który jest w formie, więc o co Wam chodzi? Spall nie będzie zmieniał ustawienia specjalnie pod Lautaro, żeby ten mógł grać. Wchodzi na końcówki + gra w pierwszej jedenastce ze słabszymi rywalami. Jak dla mnie i tak dostaje dużo szans - na co oczywiście zasługuje. Piszecie o zwolnieniu Spalla? Chwała Bogu, że to nie Wy zarządzacie tym klubem. Wreszcie mamy jakąś stabilizację, a Wy byście chyba najchętniej wrócili do czasów, kiedy trenerzy byli zmieniani co kilka miesięcy - dla Waszej informacji, to nie jest dobra droga. Pozdro dla prawdziwych kibiców i osób, które rozumieją realia piłki! Forza! 🔵 ⚫
08.12.2018 o 19:43 przez Rafał 1976
Rafał 1976
Kompott-mariusz zmienik jest nazywa się Lautaro tylko chłopak musi grać i jeszcze raz grać co mecz i to nie końcówki meczów bo tak to się zmarnuje,a Spall jest jakiś uprzedzony do Latynosów i dla tego Spall musi odejść bo on ma zlasowany mózg
08.12.2018 o 17:11 przez kompott-mariusz
kompott-mariusz
no i brak zmiennika dla Icardiego
08.12.2018 o 17:10 przez kompott-mariusz
kompott-mariusz
Druga sprawa ze mamy naprawdę przeciętny skład,a linia pomocy to jakaś kpina
08.12.2018 o 17:06 przez kompott-mariusz
+1
kompott-mariusz
Mam takie wrażenie ze za kadencji Spalla to my nic nie wygramy.
08.12.2018 o 16:33 przez Rafał 1976
Rafał 1976
Spalletti pi....l,pi....l,ja posłucham.P.Spalletti czas już się skończył w tym klubie i żegnamy bez żalu !! !! !
08.12.2018 o 15:08 przez cristian08
cristian08
Endru napisał:
Luciano prawa strona byla jedyna ktora atakowalismy w tym meczu, to lewa strona byla martwa strefa na ktorej solidny Asamoah stopowal akcje Juve ale nie mial z kim nakrecac akcji ofensywnych bo Perisic nie czuje gry on akcje zwalnia nie toczy z obroncami pojdynkow 1vs1 po prostu zadnego zagrozenia ze strony Perisica. Przy zmianie Politano na Valero zespol byl rozbity taktycznie golym okiem bylo widac, ze zespol sie pogubil. Wystawianie Mirandy przeciwko juve to tez niesmaczny zart juz rok temu wypluwal pilki pod nogi rywali tak samo robil to teraz podawal na aut na konia lub pod nogi przeciwnika no masakra. Szkoda Brozovica bo wlozyl serce i pluca w ten mecz.

Czy ja wiem z tym Asą, on też ostro mnie irytuje w tych ostatnich meczach w których gra. dodajmy ze na tej samej stronie z przodu mamy perisicia, to chyba mozna stwierdzic ze nasza lewa strona nie jest ta najmocniejsza.
08.12.2018 o 12:45 przez oster
oster
rzegraliśmy kiepskimi zmianami... Valero? to jakieś nieporozumienie to jego wejście, powinien wejść Vecino zamiast Gagi a nie zdjął jednego z lepszych czyli Politano a bezbarwny Ivan dalej krzątał się bez celu po boisku. Spal zacznij bardziej myśleć !! !
08.12.2018 o 13:04 przez Orzeu
Orzeu
a co z Valero? Ostatnio w każdym meczu jak wchodził to grał świetnie to dlaczego Cię dziwi wejście Valero?
08.12.2018 o 13:14 przez oster
oster
dlaczego Valero wszedł za skrzydłowego i to akurat za tego co grał dobrze i był aktywny ?? ? powinien wejść Vecino za Gagę lu Balde za kiepskiego Ivana, dziwna ta zmiana i bez sensu moim zdaniem...
08.12.2018 o 13:27 przez SETE
SETE
Vecino kontuzja
08.12.2018 o 14:50 przez WirtuozTaktyki
WirtuozTaktyki
Z tym świetnie to bym nie przesadzał. Generalnie zgadzam się z oster, bo co skusiło Spala na zmianę Politano na powolnego Valero? Przecież to jest zrezygnowanie z grania skrzydłem całkowicie.
08.12.2018 o 12:43 przez ddamiann17
+1
ddamiann17
Bez urazy, ale pisanie, że przegraliśmy przez Spalla jest jakimś niesmiesznym żartem. Graliśmy z najlepszą drużyną we Włoszech, która wszystkich leje jak chce. Zdominowalismy ich w pierwszej połowie, co tylko świadczy o odpowiedniej taktyce Spalla. Gdyby udało się wykorzystać jedną z setek, którą mieliśmy, to mecz potoczylby się inaczej. Zmiana Politano? Wydaje mi się, że to raczej kwestia tego, że Politano do momentu zejścia dawał z siebie 150% i po prostu zabrakło już mu sił na dalszą część spotkania. Przegraliśmy, ale możemy chodzić z podniesionymi głowami, bo zostawiliśmy wielkie serducho w tym meczu i byliśmy bardzo blisko sprawienia nie lada sensacji. Forza! 🔵 ⚫ 🔵 ⚫
08.12.2018 o 11:51 przez Orzeu
+1
Orzeu
Nie udało się. To nie wina Spallettiego, że Politano jak ma uderzyć lub podać piłkę na JS to osrany podaje przed siebie, a Gagliardini nie potrafi wykończyć patelni.

Błąd, że nie ściągnął Perisicia, ale z drugiej strony widząc to co grał Keita wczoraj to niewiem czy to był faktycznie błąd. Nie sciągałbym natomiast Politano, ale widać, że Spal liczył na kogoś z dwójki KEita - Valero. Niestety się nie udało.
08.12.2018 o 10:29 przez Endru
+3
Endru
Luciano prawa strona byla jedyna ktora atakowalismy w tym meczu, to lewa strona byla martwa strefa na ktorej solidny Asamoah stopowal akcje Juve ale nie mial z kim nakrecac akcji ofensywnych bo Perisic nie czuje gry on akcje zwalnia nie toczy z obroncami pojdynkow 1vs1 po prostu zadnego zagrozenia ze strony Perisica. Przy zmianie Politano na Valero zespol byl rozbity taktycznie golym okiem bylo widac, ze zespol sie pogubil. Wystawianie Mirandy przeciwko juve to tez niesmaczny zart juz rok temu wypluwal pilki pod nogi rywali tak samo robil to teraz podawal na aut na konia lub pod nogi przeciwnika no masakra. Szkoda Brozovica bo wlozyl serce i pluca w ten mecz.
08.12.2018 o 17:20 przez VVujek
VVujek
Sorry ale bronisz Ase ktory ostre babole w kluczowych sytuacjach. Jednoczesnie potrafisz krytykowac DD gdy zagra bardzo dobry mecz. Nie kieruj sie sympatia. Poki co Asamoah po dobrym poczatku jest najslabszym punktem naszej defensywy obok Mirandy
08.12.2018 o 10:05 przez IlCapitano
+3
IlCapitano
Panie Spalletti, znowu zje bałeś mecz z nimi swoimi zmianami, znowu byli do je bnięcia o czym dzisiaj pisałby cały świat i znowu się zesraliśmy. Mam nadzieję, że to przez wtorkowy mecz z PSV. Takie błędy są niewybaczalne, ale jak wygramy we wtorek i awansujemy do 1/8 LM to się zastanowię.
08.12.2018 o 09:59 przez broda4991
+1
broda4991
Pajacu. Twój Perisik od początku sezonu gra gowno daje 0 do przodu i zero do przodu i zero gry. To już wiem dlaczego tacy gracze jak Karmoh, Gabigol,Martinez ladują na wypożyczeniach i znikają. Trzeba być drwalem pokroju Candrevy by imponować Spalowi. Grać do tylu bez efektu by nie tracić. Lucek to niestety trener na miejsca 3-4 max.
08.12.2018 o 09:39 przez SETE
SETE
Luciano pamiętaj , ze robi sie ciepło . Dla mnie możesz zostawiać Perisica w każdym meczu po 90 min dopóki wyniki będą Cie bronić a niestety w lidze regularnie zaczynamy nie punktować a i awans z grupy LM sie wymyka.
08.12.2018 o 09:28 przez inter30
inter30
"po prostu wiedziałem, że w tamtej części placu gry nie wypracujemy już żadnych groźnych sytuacji." no tak bo główne ataki sunęły przez Perisica (okrągłe 0 sytuacji), prawdopodobnie pomylił lewą stronę z prawą bo inaczej się tego wyjaśnić nie da
08.12.2018 o 06:56 przez WirtuozTaktyki
WirtuozTaktyki
Perisić był jak zwłoki i w ofensywie jak i w defensywie, a ten tu pierdzieli o braku zagrożenia prawą stroną przez Politano. No i jeszcze dojebka o dryblerze Valero, to był chyba taki żart na poprawę humoru po porażce.
08.12.2018 o 05:30 przez Kredence
+5
Kredence
Borja Valero świetny drybler ….. Spalletti ewidentnie naćpany.
08.12.2018 o 02:50 przez maverik
maverik
Spalletti w wywiadze ze Scarpinim powiedział, że musiał oszczędzić kilku graczy przed meczem z PSV. Mam nadzieje, że chodziło o Politano, de Vrija, Vecino.

Shoutbox

Alfa 20.06.2019 01:05

wydali juz 28mln ale co, zaplaca dopiero 1 lipca?

Alfa 20.06.2019 01:05

swoja droga jak to jest z tymi wykupieniami odnosnie tego 40mln ktore musimy uzbierac do konca czerwca

Alfa 20.06.2019 01:03

prosze bardzo

Piter 20.06.2019 01:03

przepraszam bardzo

Piter 20.06.2019 01:03

k

Alfa 20.06.2019 01:03

ja mowie o gaglii facepalm

Piter 20.06.2019 01:03

ciężko tak w główny wejść?

Alfa 20.06.2019 01:02

daj link bo w tym newsie o pozostaniu gagli nie widze zadnej kwoty

Piter 20.06.2019 01:02

napisane jest 20

Alfa 20.06.2019 01:02

a tam nie bylo czasem 25+ 5 bonusow za LM ?

Piter 20.06.2019 01:02

skąd wziąłeś 30 milionów

Piter 20.06.2019 01:02

istotne

Alfa 20.06.2019 01:01

nieistotne

Piter 20.06.2019 01:00

w newsie napisane jest 20 milionów a ty mówisz 30 xd

Alfa 20.06.2019 01:00

nikt, kazdy gral w kratke, bo i cala druzyna grala generalnie :cenzor:

Alfa 20.06.2019 01:00

poza tym kto u spala mial dobra rowna forme przez dluzszy czas?

Alfa 20.06.2019 00:59

poza tym nasz zarzad tez cos w nim musial dojrzec skoro zdecydowali sie dac za niego 30 mln, co zreszta pokzal przeblyskami ze jednak cos tam potrafi

Alfa 20.06.2019 00:59

mnie gowno obchodzi w sumie kto przyjdzie a kto nie, gorzej jak za spala nie bedzie nawet z 11 gagliardinimi na boisku

WirtuozTaktyki 20.06.2019 00:47

Politano już nasz

Archiwum shoutboxa

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Juventus

    Juventus

    38

    90

  • 2

    Napoli

    Napoli

    38

    79

  • 3

    Atalanta

    Atalanta

    38

    69

  • 4

    Inter

    Inter

    38

    69

  • 5

    Milan

    Milan

    38

    68

  • 6

    Roma

    Roma

    38

    66

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnikp

Bramki

  • 1

    Fabio Quagliarella

    26

  • 2

    Duvan Zapata

    23

  • 3

    Krzysztof Piatek

    22

  • 4

    Cristiano Ronaldo

    21

  • 5

    Arkadiusz Milik

    17

Pokaż wszystkich

Wyniki Serie A

Sobota, 25 maja

  • FT

    Frosinone

    0 - 0

    Chievo

  • FT

    Bologna

    3 - 2

    Napoli

Niedziela, 26 maja

  • FT

    Torino

    3 - 1

    Lazio

  • FT

    Sampdoria

    2 - 0

    Juventus

  • FT

    Fiorentina

    0 - 0

    Genoa

  • FT

    Roma

    2 - 1

    Parma

  • FT

    Atalanta

    3 - 1

    Sassuolo

  • FT

    Cagliari

    1 - 2

    Udinese

  • FT

    Inter

    2 - 1

    Empoli

  • FT

    SPAL

    2 - 3

    Milan

Booking.com

Publicystyka

derby

Reportaż z weekendu derbowego w Mediolanie (12)

20.03
16:21
Eintracht Frankfurt

Garść informacji o Eintrachcie Frankfurt (5)

22.02
14:55
Archiwum publicystki

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 26025

Liczba newsów: 34141