Wywiady z trenerami

Stramaccioni: Byłem "Special Two", teraz nie pasuję do Serie A (26)

Autor:
Źródło: inter.it
prawie 7 lat temu
36
26
fcinter serwisowe

Andrea Stramaccioni przed jutrzejszym spotkaniem Interu z Parmą mówi dużo o kontuzjach, transferach i swojej sytuacji w klubie.

 

- Ten zespół w meczach przeciwko Atalancie, Cagliari i Romie pokazał, że gra z sercem. W żadnym z tych trzech spotkań Inter nie grał źle w ogólnym sensie. Pomimo to, że zagramy czwarty mecz tą samą grupą piłkarzy, mamy szansę do wygrania i to w dodatku przed naszymi fanami. Pozwólmy, by to boisko przemówiło za nas.

 

- Rozumiem, że ludzie z zewnątrz chcą wskazywać winnych palcem, tak działa futbol, ale w tym sezonie mamy dwa okresy. Trener i pracownicy byli Ci sami również gdy było dobrze, zanim straciliśmy grono piłkarzy z powodu kontuzji. Kiedy mieliśmy pełny – lub prawie pełny – skład z którego mogłem wybierać byliśmy w stanie pokonać każdego, byliśmy „top team”. Nie ma wątpliwości, że teraz jesteśmy w wyjątkowej sytuacji, także z powodu urazów. Popełnialiśmy błędy, ale aż do świąt Bożego Narodzenia Inter był w czołówce. Teraz zmierzymy się z Parmą i jestem w pełni skoncentrowany na tym meczu.

 

Następnie Andrea Stramaccioni został zapytany o zimowe okienko transferowe.

- Myślę, że styczeń to okres kiedy dokonuje się zakupów zgodnie z tym co jest dostępne, a my zrobiliśmy absolutnie dobre transfery, podpisaliśmy kontrakty z piłkarzami świetnej klasy. Inter dokonał wielu zmian w tym sezonie. Niektórzy piłkarze jeszcze nie pokazali tego co mają najlepsze, inni grają wyjątkowo dobrze. Dla tych, którzy nie znaleźli jeszcze formy – jestem pewien, że to kwestia czasu kiedy udowodnią jak dobrymi są piłkarzami.

 

- Jeśli przyszedłby do mnie prezydent i powiedział, że chroni trenera i drużynę, uważam, że wiedziałby co robi. Oczywiście nie czuję się jakbym był sam. Klubowi dyrektorzy tutaj w La Pinetina – cały czas razem płyniemy na jednym statku. Po meczu z Napoli byłem „Special Two”, a teraz jestem ledwie wystarczający, by zostać w Serie A. To Twoje wyroki, ja staram się robić wszystko co mogę dla Interu. Kiedy wszystko będzie zakończone, 20 maja będziesz wiedział jaka jest przyszłość Interu.

Zobacz też

Rolando Maran

Trener Cagliari przed pucharowym meczem z Interem (0)

13.01
18:29
Antonio Conte

Conte: Tym facetom należy się uznanie (3)

12.01
11:17

Komentarze (26)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
21.04.2013 o 15:33 przez kibol123
kibol123
oooooooooooo jajka mu rosna ? przynaje sie do bledow
21.04.2013 o 13:07 przez mari85
mari85
"20 maja będziesz wiedział jaka jest przyszłość Interu."

Co on bredzi - juz wiadomo jaka jest przyszłość - żadna... Puchar przegrany, LM nie będzie, Le cudem może, żadnego stylu, żadnego składu, zero... walka to może być w polskiej lidze a w seria a potrzebne też sa umiejetnosci i klasa zawododników a nie walka średniaków...
21.04.2013 o 12:41 przez Piotr1996
Piotr1996
Ten sezon jak i poprzedni nie jest udany dla Interu Mediolan i jedyna radą na to są wzmocnienia i zmiana polityki transferowej naszej drużyny :love::love:
21.04.2013 o 12:30 przez Piotr1996r
Piotr1996r
Nasze wyniki w tym sezonie są bardzo słabe i jeżeli po tym sezonie nie wykonamy jakiś kroków w celu poprawy sytuacji w zespole Interu to kolejny sezon może być jeszcze gorszy niż ten. Ja wierzę, że działacze Nerazzurri wyciągną odpowiednie wnioski i wzmocnią siłę naszej drużyny :flaga:
21.04.2013 o 01:48 przez Lucash
Lucash
A ja dalej podtrzymuję swoje zdanie, że duża wina leży w kontuzjach. Strama popełnia błędy bo jest to jego pierwszy sezon w profesjonalnej piłce. Co do argumentów typu że Strama źle przygotował drużynę i stąd kontuzje to powiem że trener za to nie odpowiada. Są w drużynie specjaliści od przygotowania fizycznego i to oni odpowiadają za to co się dzieje w trakcie sezonu z piłkarzami. W obronie nie ma kontuzji? Obrona to cała drużyna, jeśli nie ma graczy którzy potrafią przytrzymać piłkę wymienić kilka podań to i najlepsi defensorzy i super taktyka nic nie da !! Ciekawe czy jakby Barca grała bez Xaviego, Iniesty, Messiego, Pedro i Villi to też by niszczyła wszystkich ?? A to jest tylko 5 piłkarzy. Patrząc na ten sezon i graczy jakich mało to debiutancki rok Stramy i tak jest na duży plus. Jeśli zmiana trenera to tylko na kogoś z 3: Bielsa, Simeone, Blanc. Jeśli nie Strama niech zostaje bo gość wykonuje niezłą robotę jak na jego doświadczenie. Nie oszukujmy się mamy cienki skład, 11 może i dobra ale zmienników nie ma i to widać przy takiej pladze kontuzji. Z drugiej strony co wg Was ma Strama powiedzieć w mediach? Mam kiepską drużynę, sędziowie też robią swoje, gramy dno, golą Nas wszyscy, nie wiem co mam robić ?? W mediach mówi się jedno a co innego na rozmowach z piłkarzami w 4 oczy . Jeśli Strama zostanie na przyszły sezon i zostanie wymieniona kadra piłkarzy i będą zmiany w zarządzie to jeszcze będziecie odwoływać słowa :p Spiszę wszystkie nicki żeby Wam później to wypomnieć hehehe 8-)
21.04.2013 o 00:56 przez miniu86
miniu86
ależ on się szamocze
21.04.2013 o 00:45 przez Wisniapl
Wisniapl
Oficjalnie można powiedzieć, że to skończony idiota. Zero honoru, samooceny tylko kombinowanie jak by tu wszystkich o wszystko obwinić, a z siebie najlepiej zrobić męczennika :(
Jedynymi męczennikami są tutaj wszyscy kibice, którzy są zmuszeni od roku znosić tego pseudo trenera :(
20.04.2013 o 23:59 przez Dejwid
Dejwid
Jak już wcześniej ktoś zauważył to obrona jest największą bolączka Interu, a wygląda personalnie całkiem nieźle na papierze (+ bdb Handa). I w ogóle co to znaczy, że drużyna grała ogólnie nieźle... Z taką kadrąInterpowinien miażdżyć średniaków, a nie grać ogólnie nieźle, bo niezła gra na tle Atalanty i Cagliari może zadowalać Pescare i jej trenera, ale nieInter
20.04.2013 o 23:51 przez Piekarz
Piekarz
mentalne gówno.
20.04.2013 o 23:45 przez Cny
Cny
Kontuzje kontuzjami, ale wychodzi tymi wywiadami na żałosnego człowieka
20.04.2013 o 23:38 przez pluto11
pluto11
NIe ma honoru i tyle a te jego kiepskie wymówki niech sobie w buty wkłada a nie nam do głowy wbija jest cienki jak dupa węża i tyle to ze nie ma pelnego skladu nie zwalnia go od tego zeby przegrywac wygrane mecze czytaj Atalanta -Interbo skoro bez pełnego składu dało sie strzelic 3 bramki to jak można bylo to przegrac tyle w temacie potrzebujemy kogos z doświadczeniem i tyle a ty sobie potrenuj do końca sezonu i idź robic rozpierduchę gdzieś indziej.
20.04.2013 o 23:27 przez dodo_IM
dodo_IM
Jak zwykle się broni. Jak dobrze zauważono obrona nie jest kontuzjowana a tracimy masę goli i jest to nasza najsłabsza formacja.
20.04.2013 o 22:50 przez Snake86
Snake86
Szczerze mowiac dosc mam tego jego wiecznego lamentowania. Gosc nie ogarnia taktycznie i to ze mamy pecha z kontuzjami i tak wiele nie zmienia. Nawet majac cala kadre do dyspozycji to z jego wiedza i doswiadczeniem mielibysmy maksymalnie miejsca 4-5.

Sorry, ale jestes co najwyzej Special 300000 i jeszcze masz czas na duzy klub. Moze kiedys... Dla nas bedzie lepiej sie rozstac i wziasc kogos z wiekszym doswiadczeniem - kogos kto ogarnie ten bajzel, zrobi czystki w kadrze i pouklada ten zespol TAKTYCZNIE. Ty niestety nie masz o tym pojecia i to widac patrzac na "gre" naszych (i chociazby ciagle rotowanie formacja i przestawianie graczy z pozycji na pozycje).

Leonardo nie byl mozgiem taktycznym, ale potrafil zmotywowac te druzyne, przyznac sie do porazki albo zrugac ich za kiepska gre - tymczasem Strama jak tylko dostajemy bramke w plecy ma mine jak sr*jacy w krzakach pies, a po meczu tlumaczy sie sedzia, kontuzjami, zla pogoda, kiepska nawierzchnia, kokluszem i bieda w RPA. Po sezonie powinnismy sie z tym Panem pozegnac - i to jest moje zdanie, ktore mam od dluzszego czasu.
20.04.2013 o 21:28 przez Pawel1992
Pawel1992
na początku sezonu(do meczu z Juve) graliśmy naprawdę nieżle i miałem nadzieję na mistrzostwo lecz póżniej było już tylko gorzej i nawet awans LE cięzko byłoby wywalczyć
szkoda
20.04.2013 o 21:24 przez zanetti22
zanetti22
Skoro jest tak dobrze, to czemu jest tak źle? Mamy taki fajny skład z zawodnikami tak fantastycznie walczącymi, z umiejętnościami wciąż w rozkwicie a mimo to leją nas kluby z dołu tabeli? Cóż za paradoks...
20.04.2013 o 20:57 przez piotrekninter
piotrekninter
lament
Roki nigdy nie byl pilkarzem swiatowej kalsy,tj Schelo nie bedzie,wiec co za farmazony
dno
20.04.2013 o 20:56 przez Clud
Clud
the special one & two obaj jestescie siebie warci czyli NIC!
20.04.2013 o 20:49 przez jarekddz
jarekddz
Sorry, ale tak musi mówić. Zauważcie, że gdybyście mieli jakiś tam wywiad w regionalnej TV i zaczęlibyście marudzić i sapać o swoim pracodawcy, to drugiego dnia na bezrobociu byście siedzieli.
20.04.2013 o 20:19 przez timon
timon
Najgorsze że ten idiota w ogóle nie widzi swoich błędów. On naprawdę uważa się za ,,special two" i myśli że wszystko co się dzieje z klubem to wina sędziów, kontuzji(oczywiście ten imbecyl myśli że nie ma w nich jego winy) ale nawet w małym stopniu nie jego. Dlatego nawet nie pomyśli o dymisji i w zamian za wiel kompromitacji i 7-9 miejsce w lidze, mimo wydanych 60 baniek na transfery, ten śmieć będzie sobie ciągnął siano przez kolejny rok(ma kontrakt do 2014. Wiem że zaraz pare osób mi napisze że nie powinienem jechać po trenerze swojego klubu, ale ten pajac upokarza co tydzień klub i kibiców grą drużyny i swoimi wypowiedziami. Weźmie 2 mln za najgorszy sezon Interu od wielu lat i za ośmieszenie kibiców przed fanami innych drużyn...
20.04.2013 o 20:03 przez kulasiak
kulasiak
Mnie zastanawia czy on na prawdę jest tak głupi czy tylko udaje. Wszyscy widzą, że nie dzieje się dobrze, a on nadal brnie w wymówki. Jakby miał honor to już dawno walnął by się w pierś i powiedział bez ogródek, że trzeba skończyć z wymówkami i zacząć grać jakby każdy mecz był o życie. Tymczasem w Interze panuje sielanka i nikt nie widzi, że niedługo będziemy mieli więcej porażek niż zwycięstw.
20.04.2013 o 19:58 przez ambosito
ambosito
Rocchi był piłkarzem świetnej klasy trzy cztery lata temu.
20.04.2013 o 19:47 przez Piter
Piter
special two to ty byłeś po pierwszej kolejce.
20.04.2013 o 19:41 przez timon
timon
,,Jeśli przyszedłby do mnie prezydent i powiedział, że chroni trenera i drużynę, uważam, że wiedziałby co robi" Jeżeli przyszedł by do mnie Moratti i powiedział że jestem geniuszem trenerskim, mimo wielu porażek to też wiedziałby co robi ?? Widzę że kretyn najpierw próbował tlumaczyć się sędziami, później kontuzjami, a teraz próbuje brać na litość. Żałosny człowiek bez honoru...
20.04.2013 o 19:38 przez Bandyta
Bandyta
Powiem tak :
Kontuzjami nie moze sie bronic bo my gramy dno dna w obronie gdzie NIE MA kontuzji , w ataku jakby bylo dno to ok , ale my gramy slabo ale lepiej niz w obronie , procz meczow z rumunami i z hellasem i kilkoma max 5 w serie a i tracimy naj. goli w lidze z czolowki :lol:
20.04.2013 o 19:36 przez Seba.
Seba.
"Myślę, że styczeń to okres kiedy dokonuje się zakupów zgodnie z tym co jest dostępne, a my zrobiliśmy absolutnie dobre transfery, podpisaliśmy kontrakty z piłkarzami świetnej klasy" - :lol2:
20.04.2013 o 19:33 przez nutria
nutria
Czyli zwala wine na KONTUZJE

Shoutbox

Neraz1908 27.01.2020 08:08

i to jeszcze w tak piekny dzien w ktorym Eriksen postawi swoja noge w Mediolanie

Neraz1908 27.01.2020 08:05

nagato szpilka o 8 rano?

Alfa 27.01.2020 08:05

Bo cheetosy zarezerwowane dla ciebie?

InteristaNagato 27.01.2020 08:04

Otworzyć to Ty najwyżej możesz paczkę Lays

Neraz1908 27.01.2020 08:02

otwieram sb

zemaria 27.01.2020 07:49

Xdd

InteristaNagato 27.01.2020 07:43

xDDD

Dzonyy 27.01.2020 07:37

mecz im wygral

Dzonyy 27.01.2020 07:37

Guardiola wczoraj mial nosa co do tego halanda

InteristaNagato 27.01.2020 07:27

gdzie te smiecie turynskie

InteristaNagato 27.01.2020 07:26

Witam

cristian08 27.01.2020 04:17

ale jeszcze zanim zaczalem bajerowac pewna tipe to ona juz zaprosila mnie na swa stancje jescze tego samego wieczoru ;o

cristian08 27.01.2020 04:16

ja to nie wiem o co chodzi z tym Internemtem

cristian08 27.01.2020 04:12

<3

cristian08 27.01.2020 04:12

apropo mad men

mastersnake 27.01.2020 04:12

Mad men

cristian08 27.01.2020 04:12

jaki xd

Archiwum shoutboxa

Sonda

Wybierz najlepszego zawodnika Interu w meczu z Cagliari:

Polls answer

Wyniki Serie A

Piątek, 24 stycznia

  • FT

    Brescia

    0 - 1

    Milan

Sobota, 25 stycznia

  • FT

    SPAL

    1 - 3

    Bologna

  • FT

    Fiorentina

    0 - 0

    Genoa

  • FT

    Torino

    0 - 7

    Atalanta

Niedziela, 26 stycznia

  • FT

    Inter

    1 - 1

    Cagliari

  • FT

    Verona

    3 - 0

    Lecce

  • FT

    Parma

    2 - 0

    Udinese

  • FT

    Sampdoria

    0 - 0

    Sassuolo

  • FT

    Roma

    1 - 1

    Lazio

  • FT

    Napoli

    2 - 1

    Juventus

Booking.com

Publicystyka

Łudogorec Razgrad

Kilka informacji o Łudogorcu Razgrad (4)

16.12
14:57
VAR

Co z tym VAR-em we Włoszech? (15)

29.10
12:58
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Juventus

    Juventus

    21

    51

  • 2

    Inter

    Inter

    21

    48

  • 3

    Lazio

    Lazio

    20

    46

  • 4

    Roma

    Roma

    21

    39

  • 5

    Atalanta

    Atalanta

    21

    38

  • 6

    Cagliari

    Cagliari

    21

    31

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Ciro Immobile

    23

  • 2

    Cristiano Ronaldo

    17

  • 3

    Romelu Lukaku

    14

  • 4

    Joao Pedro

    13

  • 5

    Josip Ilicic

    13

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29166

Liczba newsów: 35686