Zapowiedzi

Wielki mecz w cieniu wielkiej zarazy. Kto zdominuje Mediolan? Przed nami Derby della Madonnina (17)

Autor:
Źródło: inf. własna
11 dni temu
1824
17
Derby Mediolanu

W cieniu narastającego pandemicznego strachu oraz zakażeń Covid-19 w obu zespołach, w najbliższą sobotę o 18:00 zostaną rozegrane kolejne Derby Mediolanu. Na pustym Stadio Giuseppe Meazza, Inter podejmie odwiecznego rywala - AC Milan, aby w ramach 4. kolejki Serie A rozstrzygnąć kwestię wyższości we włoskiej Stolicy Mody. 

 

Mimo iż to Inter zaczynał sezon jako faworyt do walki z Juventusem o Scudetto, to ciągle ulepszany przez Stefano Piolego Milan, na starcie tego sezonu przykuwa dotychczas więcej uwagi obserwatorów, notując 3 zwycięstwa w 3 meczach, grając 3 razy na 0 z tyłu. Do składu Rossonerich może wrócić Zlatan Ibrahimović, który zmagał się z zakażeniem koronawirusem. Obecność Szweda z pewnością zapewniłaby więcej swobody ofensywnemu trio - Leao, Calhanoglu,  Saelemaekers. Ofensywni pomocnicy Milanu zapewne znajdą dla siebie więcej miejsca wtedy kiedy uwagę defensywnego tercetu Interu absorbował będzie także wspominany Zlatan. 

Nie ma wątpliwości, że Milan będzie chciał zaprezentować się bardzo ambitnie, piłkarze w czerwono-czarnych strojach mają z resztą wiele do udowodnienia: w ostatnich 10 meczach z Interem wygrali tylko raz (w styczniu 2016), padły dwa remisy, 7 razy triumfował Inter. Jeszcze bardziej bezlitosna jest statystyka z Interem w roli gospodarza - Milan wygrał ostatnio w Derbach "na wyjeździe" w listopadzie 2011. 

 

Głównym tematem wśród sympatyków Interu w tym tygodniu, nie była ani dyskusja o dyspozycji Milanu ani rozpracowywanie taktycznych niuansów. Nerazzurri w domach (kibice) jak i w Appiano (sztab) uważnie śledzili doniesienia odnośnie testów na Covid-19, a głównie tych dających pozytywne wyniki. Ostatecznie potwierdzono 6 przypadków: Radu, Younga, Bastoniego, Skriniara, Radji i Gagliardiniego. Nie jest jasne czy któryś z zawodników oprócz Bastoniego ma szansę na szybki powrót do zdrowia i występ w tym meczu. Jedynym pozytywem wydaję się fakt nienaruszenia przez Covid formacji ataku i pomocy. W pomocy dodatkowo zabraknie jednak leczących urazy Matiasa Vecino i Stefano Sensiego.  

Antonio Conte linię środkową skonstruować będzie musiał zapewne z 3 spośród 4 wymienionych: Barelli, Vidala i Brozovicia lub Eriksena. O ból głowy wobec wahań formy Brozovicia, starał się podczas przerwy reprezentacyjnej przyprawić szkoleniowca Cristian Eriksen. Duńczyk zaliczył dwa bardzo dobre wystepy w barwach narodowych i teraz będzie zapewne spodziewał się dobrego odbioru swoich ostatnich poczynań. 

Włoska prasa bardzo wiele obiecuje sobie także przed pojedynkiem Hakimi-Theo Hernandez. Obaj bardzo szybcy zawodnicy będą prawdopodobnie swoimi vis-a-vis na prawej flance. Nie zapominajmy jednak, że teoretycznie łatwiej w tym meczu powinno być Interowi wyprowadzać ataki lewą stroną, gdzie duet Perisic-Lautaro wydaje się na papierze deklasować umiejętnościami i szybkością parę Kjaer-Calabria. 

Zapraszamy do wspólnego śledzenia meczu, a także wcześniej udziale w organizowanym przez fcinter.pl konkursie. Przed nami mecz, o którym wobec kryzysu związanego z koronawirusem decydować może ambicja i nastawienie mentalne, a nie czyste umiejętności. FORZA INTER!

 

Prawdopodobne składy: 

Inter (3-5-2): Handanovic; D’Ambrosio, De Vrij, Kolarov; Hakimi, Brozovic, Vidal, Barella, Perisic; R Lukaku, Lautaro Martinez

Milan (4-2-3-1): G Donnarumma; Calabria, Kjaer, Romagnoli, Theo Hernandez; Bennacer, Kessie; Saelemaekers, Calhanoglu, Leao; Ibrahimovic

 

Transmisja w Eleven Sports 2 HD. 

Zobacz też

Serie A 2019/20

Do Rzymu po 3 punkty! Lazio - Inter | Zapowiedź (10)

03.10
18:45
Benevento Stadion

Dokończenie zaległych meczów pierwszej kolejki | Inter zagra na wyjeździe z Benevento (6)

29.09
17:18

Komentarze (17)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
17.10.2020 o 11:49 przez oster
oster
Szkoda że tylko jedno wahadło mamy sprawne bo drugie to będzie kula u nogi...
17.10.2020 o 10:14 przez Rebelde
+1
Rebelde
Wszystkie plagi posypały się an Inter. Ale to nie zmienia planu, trzeba obić ten Milan !
17.10.2020 o 01:25 przez MK92
+2
MK92
Nie ma co udawać, że Inter nie jest faworytem. Każdy zdroworozsądkowy Milanista podchodzi do tych derbów z pokorą, tym bardziej z tak fatalną passą nieudanych ligowych pojedynków z Wami po 2016 roku. Tym niemniej musicie wiedzieć, że za miedzą stworzyła się bardzo zdolna i przyszłościowa ekipa, nakręcona dobrymi wynikami. Po prostu liczę, że moi ulubieńcy Wam to w tych derbach udowodnią.
16.10.2020 o 22:45 przez mroowa111
mroowa111
Musimy to wygrać żeby uciszyć Milan bo oni serio myślą że tym swoim słabym składem mają do nas polot, no normalnie jutro bez gwałcenia może ale ostro i stanowczo ze 3 0 dla nas, innej opcji być nie moze, forza Inter !! !
16.10.2020 o 22:34 przez broda4991
broda4991
Ależ jest beka z tego Milanu. Ich główny powód do wygrania to to za są w gazie. A mianowicie ten gaz u nich to wygranie 9z10 spotkań z czego 2 spotkania na europejskim podwórku to była szarpanina do ostatniej minuty z kelnerami. Pozostałe 8 meczów to outsiderzy Calcio. Także wyczuwam jutro bolesną lekcje piłki. I to drugim garniturem
16.10.2020 o 15:36 przez armin22
+2
armin22
Jutro zwycięstwo, czas zakończyć passe Milanu, kto jak nie Inter? Pierwszy skład wygląda dobrze, o Kolarova bym się nie martwił, dużo fauli i dużo okazji dla niego ze stałego fragmentu, czuje że jedną ejbnie, do tego na 100% bramka Lukaku i ktoś z naszych ustali wynik na 3:1. Ławka wygląda blado ale pamiętam gorsze czasy, FORZA INTER <3
16.10.2020 o 15:47 przez SETE
+2
SETE
Armin pelna zgoda, chyba juz zapomnielismy jak to przez ostatnie lata z ta lawka bywalo :) co tam zasiadalo :)
16.10.2020 o 15:33 przez Woo-cash
-1
Woo-cash
Kto zdominuje Mediolan?
Uwaga! Odgaduje hasło.
Mediolan zdominuje... koronawirus.
16.10.2020 o 15:33 przez SETE
+3
SETE
Owszem, ze covid nam nie pomaga, owszem, ze 70 % skladu dzisiaj wrocilo z kadry, owszem , ze Conte ma tylko jedna sesje treningowa przed jutrzejszym meczem, ale gramy z Milanem i nie wazne jakim skladem na ten mecz wyjdziemy oczekuje pelnego zaangazowania i walki o kazdy mm murawy a celem jest zwyciestwo
Forza Inter
16.10.2020 o 15:31 przez Orrin
+3
Orrin
zwycięstwo za wszelką cenę
Forza Inter
16.10.2020 o 14:36 przez Endru
+5
Endru
Albo to wygrywamy i określamy jasno swoje cele na sezon albo jestesmy dziadami
16.10.2020 o 14:25 przez Seba.
+8
Seba.
Jeśli Inter ma poważne cele na ten sezon, a ma się bać Milanu z dziadkiem w ataku i jakimiś Salamakersami, Leaami, Calabriami itp, to lepiej wcale nie wychodzić na boisko. Ruszyć do ataku, odsunąć grę jak najdalej od naszego pola karnego i Milan liczony.
16.10.2020 o 14:14 przez Filip009
Filip009
Gaglia udupiony ,chyba się dzisiaj najebie ze szczęścia!
16.10.2020 o 14:13 przez Piotrekfci
+2
Piotrekfci
Gdyby nie te korony u Bastoni ego i Skriny to byłbym o wiele bardziej spokojny. Obrona z kolarovem i dambrosio jest jak ser szwajcarski. Nie wiem czy już nie wolałbym zamiast Serba ranocchi co myślałem że nigdy nie napisze...
16.10.2020 o 13:36 przez wrobel1908
wrobel1908
Z tyloma absencjami jakie ma Inter remis brałbym w ciemno
16.10.2020 o 13:45 przez Omen
+1
Omen
Bez przesady. Podstawowa "11"wygląda solidnie chyba, że jeszcze ktoś" zachoruje"na covid.
16.10.2020 o 13:30 przez cuba
cuba
Zamiast Brozo Eriksen i jak da rade Bastoni zamiast Kolarowa

Shoutbox

Endru 27.10.2020 10:50

Szczegolnie w lazio jutro warto zainwestowac

Endru 27.10.2020 10:50

Wiesz co cuba dzis kusza obie druzyny z madrytu sle zdecydowanie na jutro sa ciekawe kursy na lazio i united

cuba 27.10.2020 10:50

no i ?

maniekfci 27.10.2020 10:50

cuba 27.10.2020 10:49 w pierwszej na bosaka w drugiej 2 razy x

maniekfci 27.10.2020 10:50

a na wyborac

maniekfci 27.10.2020 10:50

ŹLE MI SIEM ŻYJE W TEJ COURWIE POLSCE, CO JA MOGĘ ;-----------;

Nitrogen 27.10.2020 10:50

Jezu xDDD

maniekfci 27.10.2020 10:49

brawo

maniekfci 27.10.2020 10:49

xddd

cuba 27.10.2020 10:49

w pierwszej na bosaka w drugiej 2 razy x

Nasir 27.10.2020 10:49

I teraz macie

Nasir 27.10.2020 10:49

W pierwszej na bosaka w drugiej na dude

maniekfci 27.10.2020 10:49

aha

cuba 27.10.2020 10:48

to nie fascynacja tylko odpisałem

maniekfci 27.10.2020 10:47

fascynuje mnie, jak ktoś krytykuje pis czy po i dumnie ogłasza JA TO KONFEDERACJA

maniekfci 27.10.2020 10:47

masz się czym chwalić :lol:

cuba 27.10.2020 10:45

Ja tylko Konfederacja Nasir

cuba 27.10.2020 10:44

ciekawe kiedy kaczor zostanie pobity przez kobiety :)

Nitrogen 27.10.2020 10:43

POLSKO POWSTAŃ Z KOLAN

Nitrogen 27.10.2020 10:43

@senyszyn_joanna Przed chwilą wicemarszałek Terlecki wykluczył z obrad Jarugę-Nowacką, nieżyjącą od 10 lat posłankę.

Archiwum shoutboxa

Sonda

Wybierz najlepszego piłkarza Interu w meczu z Genoą!

Polls answer

Wyniki Serie A

Piątek, 23 października

  • FT

    Sassuolo

    3 - 3

    Torino

Sobota, 24 października

  • FT

    Atalanta

    1 - 3

    Sampdoria

  • FT

    Genoa

    0 - 2

    Inter

  • FT

    Lazio

    2 - 1

    Bologna

Niedziela, 25 października

  • FT

    Cagliari

    4 - 2

    Crotone

  • FT

    Benevento

    1 - 2

    SSC Napoli

  • FT

    Parma

    2 - 2

    Spezia

  • FT

    Fiorentina

    3 - 2

    Udinese

  • FT

    Juventus

    1 - 1

    Hellas Verona

Poniedziałek, 26 października

  • FT

    AC Milan

    3 - 3

    Roma

Sobota, 31 października

  • 15:00

    Crotone

    ? - ?

    Atalanta

  • 18:00

    Inter

    ? - ?

    Parma

  • 20:45

    Bologna

    ? - ?

    Cagliari

Niedziela, 01 listopada

  • 12:30

    Udinese

    ? - ?

    AC Milan

  • 15:00

    Spezia

    ? - ?

    Juventus

  • 15:00

    Torino

    ? - ?

    Lazio

  • 18:00

    Roma

    ? - ?

    Fiorentina

  • 18:00

    SSC Napoli

    ? - ?

    Sassuolo

  • 20:45

    Sampdoria

    ? - ?

    Genoa

Poniedziałek, 02 listopada

  • 20:45

    Hellas Verona

    ? - ?

    Benevento

Publicystyka

Kolarov

Aleksandar Kolarov - moje przemyślenia (7)

10.09
21:33
hakimi

O Hakimim słów kilka - artykuł (17)

30.08
11:28
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Milan

    Milan

    5

    13

  • 2

    Napoli (-1)*

    5

    12

  • 3

    Sassuolo

    Sassuolo

    5

    11

  • 4

    Inter

    Inter

    5

    10

  • 5

    Juventus

    Juventus

    5

    9

  • 6

    Atalanta

    Atalanta

    5

    9

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Zlatan Ibrahimovic

    6

  • 2

    Andrea Belotti

    5

  • 3

    Romelu Lukaku

    5

  • 4

    Francesco Caputo

    5

  • 5

    Giovanni Simeone

    4

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 27011

Liczba newsów: 37735