Wywiady z działaczami

Zilliacus: Oaktree chce sprzedać Inter, a ja chcę go kupić (18)

Autor:
Źródło: fcinter1908.it
około 2 lata temu
3927
18

Inter ledwo trafił w ręce Oaktree, a głos w sprawie ponownej zmiany właścicielskiej zabrał Thomas Zilliacus. Fiński biznesmen jest rzekomo bardzo zainteresowany zakupem mediolańskiego klubu, o czym bardzo często się wypowiada. Czynów i konrektów ze strony 68-latka jest jednak niewiele, lecz w rozmowie z TvPlay padły kolejne poważne słowa ze strony Zilliacusa. Oto one:

 

- Oaktree jest nowym właścicielem Interu? Smutna wiadomość dla Interu, ponieważ ta zmiana właściciela nie daje ciągłości, nie pozwala na właściwe planowanie i nie pozwala klubowi na utrzymanie wysokich standardów. Pozwólcie, że coś wam powiem. Niektórzy fani pytali mnie dlaczego tylko rozmawiałem, dlaczego nie zrobiłem nic, aby kupić Inter. Teraz, gdy era Suning dobiega końca, mogę powiedzieć, że rozumiem frustrację kibiców. Ale wina nie leży po mojej stronie. Złożyłem dwie oferty kupna Interu w ciągu ostatniego roku. Jedna była w lipcu, druga w listopadzie.

 

- Właściciele mogli ze mną rozmawiać, ale tak się niestety nie stało i nie znam powodów. Mam wiele szacunku dla Stevena Zhanga, przybył z Chin i wykonał fantastyczną pracę z Interem we Włoszech. Odniosłem wrażenie, że ze strony Zhanga była chęć sprzedaży. Moje dwie oferty były wspierane przez jeden z trzech najważniejszych banków na świecie. Niestety nie mogę zdradzić który. Być może fani nie mogą zrozumieć, że kupowanie klubu piłkarskiego nie jest jak kupowanie butelki mleka, gdzie jest cena na metce i decydujesz się na zakup.

 

- Jestem bardzo zainteresowany Interem. Teraz może być łatwiej, ponieważ Oaktree jest silnie zmotywowane do sprzedaży klubu. Nie ma jeszcze oficjalnego ogłoszenia, ale z tego co rozumiem, powinno wszystko iść w tym kierunku.

 

- Dlaczego Inter? Nie jestem Włochem, ale byłem we Włoszech, gdy byłem nastolatkiem. Z mojego punktu widzenia wszystkie kluby powinny należeć do kibiców. Bez fanów nie ma klubu. Mam możliwość zaangażowania wielu dużych inwestorów w przejęcie Interu. Rozważam model, który może obejmować fanów. Inter musi należeć do swoich kibiców, tak jak na przykład Bayern czy Barcelona. Spójrzmy na tegoroczną Ligę Mistrzów. Real Madryt, Bayern i Borussia Dortmund należą do kibiców i moim zdaniem nie jest to przypadek, że są tak wysoko.

 

- Ile warty jest Inter? Około miliarda euro. Złożę propozycję Oaktree, aby pokazać, że można stworzyć podobny projekt do Barcelony czy Bayernu Monachium.

 

Zobacz też

E. Simonelli: Supercoppa będzie rozegrana we Włoszech (6)

25.05
13:11

Marotta: Chivu brakowało jedynie doświadczenia, a my wypełniliśmy tę jedyną lukę (2)

04.05
01:23

Komentarze (18)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
23.05.2024 o 07:28 przez jacodj
jacodj
Ten człowiek jest psychiczny
23.05.2024 o 05:32 przez Adi03
Adi03
Szczerze, biznesmen nie biega i nie krzyczy o wszystkim. Ciekaw jestem kto przejmie Inter.
22.05.2024 o 21:43 przez Wisniapl
Wisniapl
Zapomnijmy już o tym pseudo biznesmenie.
22.05.2024 o 21:18 przez ZnawcaCalcio
+3
ZnawcaCalcio
Nie trzeba być specjalistą żeby zrozumieć, że ten chłop jest nikim i Inter w jego rękach by szybko spadł do zespołu grającego o 8 miejsce
22.05.2024 o 21:06 przez Capar
+2
Capar
Przestańmy dawać atencję temu mitomanowi.
22.05.2024 o 16:21 przez tytusek25
+3
tytusek25
Pieniądz lubi ciszę.Gdyby było z nim coś na rzeczy nie kłapał by tyle ozorem.
Wygląda jak jakiś mikropaproch, który przyczepił się do burty okrętu na pełnym morzu i najgłośniej krzyczy: płyniemy! 😂
22.05.2024 o 15:28 przez Orrin
Orrin
Erick Thohir 2.0
23.05.2024 o 00:36 przez ZnawcaCalcio
+2
ZnawcaCalcio
Nie obrażaj Thora, bo faktycznie się dorobił, a ten fraud co chce kupić Inter wydaje się jakimś słupem
22.05.2024 o 15:25 przez pietrek83inter
+4
pietrek83inter
Jak rudy przybija piątkę... klaszcze. Przepraszam wszystkich rudowłosych🤪
22.05.2024 o 15:17 przez Sempre_Inter
+1
Sempre_Inter
Natura ewidentnie daje nam znaki ostrzegawcze. Ten chłop jest rudy. Nic więcej nie trzeba dodawać.
22.05.2024 o 14:01 przez martins2000
+4
martins2000
To jest kawał ch...a
22.05.2024 o 13:33 przez Pjerun
+2
Pjerun
Wydaje mi się, że to będzie taki fiński De Laurentis. Oby nie. Dużo narzekałem na Chińczyków, ale jeszcze za nimi zatęsknimy.
22.05.2024 o 13:28 przez Orzeu
+4
Orzeu
wiarygodny, dobrze mu się z oczu patrzy.
22.05.2024 o 14:35 przez Borgen
Borgen
Szczególnie z lewego, prawe spowija mrok...
22.05.2024 o 13:18 przez Paolo87
+2
Paolo87
No nie wierzę mu, nie wiem dlaczego ale jest totalnie nie wiarygodny.
22.05.2024 o 13:18 przez Borgen
Borgen
Mercedes chce sprzedać swój samochód za pół miliona złotych, a ja chcę go kupić. Niby wszystko gra, tylko te pół miliona nas dzieli... Co może się nie udać...
22.05.2024 o 12:54 przez Claudio
+6
Claudio
Dobra wypyerdalaj już fiński psychopato.
Nie da się już czytać tych jego wypocin.
22.05.2024 o 12:45 przez Mezzela
+4
Mezzela
Oby nie. Vanna Ly tylko większy kaliber.

Shoutbox

Jacenty 10.06.2026 13:44

Tullio Tinti: "To normalne, że Bastoni interesuje wszystkie europejskie potęgi, ale to nie jest problem. Bastoni jest super szczęśliwy w Interze, ma koszulkę Interu przyszytą do ciała i na pewno zostaje w Interze. To jego dom"

Cny 10.06.2026 13:42

sprzedać CA za 25M do Romy czy Atletico i wziąć Gallo za darmo. i mamy hajsu jak lodu :D

Cny 10.06.2026 13:42

wy to tak zobaczycie nazwisko losowe i wrzucacie tutaj bez namysłu

martins2000 10.06.2026 13:33

Sancho wolnym agentem

doman 10.06.2026 13:28

Może by tak jadon sancho za darmo?

Cny 10.06.2026 13:19

Solet ujdzie, ale trzech czarnych na raz to za duże rozbijanie szatni. nie chcemy drugiego realu i walk plemiennych

Cny 10.06.2026 13:18

oby oby, przedłużyć Darmian, koniecznie xd

martins2000 10.06.2026 13:05

Tinti, Agente di Bastoni e Darmian, è entrato ora nella sede dell’#Inter. [@MatteoBarzaghi]

ragnar 10.06.2026 11:11

Solet za 20 ( coś takiego będzie) Provedel za 4 mln super ruchy, jak na obecne czasy

martins2000 10.06.2026 11:11

Roma: anche Chiesa tra le alternative a Greenwood

Orzeu 10.06.2026 11:10

a później zająć się sprawą pomocnika i wahadłowego

Orzeu 10.06.2026 11:10

Solet i Provedel dobre ruchy trzeba je wykonać jak najszybciej

Jaszczu91 10.06.2026 11:02

Chcieć wydać 12mln euro a móc wydać to jednak różnica

Jaszczu91 10.06.2026 11:01

Solet jak najbardziej ok

Cny 10.06.2026 11:00

Atta, Ndoye, SOlet - niewłaściwy kierunek....

Vancore 10.06.2026 10:59

italiano trenerem besiktasa a chcial albanca i w bolognii i w fiorentinie

Jaszczu91 10.06.2026 10:59

Mam duże wątpliwości

Jaszczu91 10.06.2026 10:58

Oby ten Besiktas wykupił Albańca...

Vancore 10.06.2026 10:57

diouf to juz wahadlowy, asllani zostanie wykupiony po 1 lipca a massolin to nawet nie jest pilkarz

Jaszczu91 10.06.2026 10:57

obronę trzeba wzmocnić

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Lautaro Martínez

    17

  • 2

    Anastasios Douvikas

    14

  • 3

    Donyell Malen

    14

  • 4

    Rasmus Højlund

    13

  • 5

    Marcus Thuram-Ulien

    13

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29454

Liczba newsów: 53340

Liczba komentarzy: 624580

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

21x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

10x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się