Wywiady z piłkarzami

Akanji: Byliśmy lepszą drużyną na boisku i nie zasłużyliśmy na porażkę (11)

Autor:
Źródło: en.inter.it
6 miesięcy temu
1215
11

Manuel Akanji także udzielił pomeczowych wywiadów:

 

- Naprawdę ciężko jest przegrać mecz w taki sposób, jak dzisiaj. Myślę, że byliśmy lepszą drużyną na boisku i nie zasłużyliśmy na porażkę, zwłaszcza biorąc pod uwagę sposób, w jaki do niej doszło, czyli poprzez rzut karny. Nie mogę komentować kontuzji moich kolegów z drużyny: choć może to mieć związek z liczbą rozgrywanych meczów, kontuzje są częścią futbolu i mogą się zdarzyć. Mam tylko nadzieję, że wrócą jak najszybciej, aby pomóc drużynie. To drugi z rzędu mecz Ligi Mistrzów, w którym graliśmy dobrze, a mimo to przegraliśmy. Mogliśmy wygrać przynajmniej jeden z nich lub zdobyć punkt, ale nam się to nie udało. To bolesne, ale pozytywnym wnioskiem jest to, że jeśli będziemy nadal grać w ten sposób, poprawimy kilka szczegółów i będziemy mieli trochę więcej szczęścia, nadal będziemy mieli realną szansę na zajęcie miejsca w pierwszej ósemce.

Zobacz też

Calhanoglu: latem moje nazwisko było na ustach wszystkich, ale trener od razu mi pomógł (2)

18.05
02:08

Mkhitaryan: Moja przyszłość? Nadal czuję głód zwycięstw (11)

19.05
14:01

Komentarze (11)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
10.12.2025 o 23:35 przez Domino
Domino
pod jakim względem byliście lepszą drużyną? Utrzymanie piłki? 50%
Strzały/strzały celne/stworzone sytuacje/xG - wszystkiego mniej. Celność podań gorsza. Wizualnie Liverpool choć w słabej formie to był odrobinę lepszy i był częściej pod naszą bramką.
10.12.2025 o 11:31 przez tytusek25
+1
tytusek25
Myślę ,że w meczach premium różnicę robi trener premium oraz jego wszystkie pochodne czyli pomysł na mecz, zaszczepiona mentalność oraz wybrany optymalny skład .
Co wczoraj z mieliśmy z tych rzeczy ??

Samą jakością składu można wygrać z ekipami które odstają w tym temacie i to obecnie się dzieje.
Kiedy jednak ten nasz handicap wynikający z potencjalnej siły składu znika i to trener zaczyna odgrywać kluczową rolę leżymy i kwiczymy. Dla mnie wniosek jest prosty i oczywisty.
10.12.2025 o 10:17 przez pasencjusz88
pasencjusz88
Spokojnie jeszcze tylko smary od Arsenalu i Borussi.
10.12.2025 o 09:05 przez Weeq
+4
Weeq
Może ja oglądałem inny mecz? W którym momencie oni byli lepsi w czym oni byli lepsi? Wystarczy spojrzeć na statystyki
10.12.2025 o 08:29 przez Rafał 1976
+1
Rafał 1976
Akandji lubię cię bo jesteś dobry Ale przestań się kompromitować z takimi wypowiedziami Liverpool bez formy przyjeżdża do nas i praktycznie robi z nami co chce i wygrał zasłużenie Po meczu z Arsenalem to też powiesz że byliśmy lepsi chociaż przegramy z pięć z nimi i z OM też dostaniemy wje...e i to samo powiesz Czas się ogarnąć bo jak na razie wygrywamy tylko ze słabszymi od siebie bo trochę lepszą drużyną gramy to od razu wpier..l
10.12.2025 o 10:15 przez Orzeu
+4
Orzeu
[quote=Rafał 1976]i Liverpool bez formy przyjeżdża do nas i praktycznie robi z nami co chce i wygrał zasłużenie [/quote] nie no ludzie jakie robi z nami co chce xD przecież oni fartem po kontrowersyjnym karnym w 90 minucie wygrali
10.12.2025 o 08:17 przez Jaszczu91
+1
Jaszczu91
Który to już raz nie zasłużyliśmy na porażke?
10.12.2025 o 07:28 przez inter30
+5
inter30
W każdym meczu z renomowanych rywalem są "lepsi", ale każdy przegrywają :D
10.12.2025 o 06:36 przez Cienty
+1
Cienty
Na boisku chodzi o to żeby strzelać gole a nie być lepszym. U nas nie było ani jednego ani drugiego.
10.12.2025 o 06:04 przez lord-gs
+3
lord-gs
Mecz był na 0:0. Tutaj nie było lepszego.
10.12.2025 o 03:49 przez kadrian89
kadrian89
Akanji po przyjściu wyglądał mega świeżo na tle innych. Obecnie jest już dojechany jak większość starterów.

Shoutbox

Xucatlan 08.06.2026 10:54

Cyrax, z tą decyzją finalnie należącą do piłkarza, to nie do końca. Wola piłkarza nie nadpisuje werdyktu sztabu medycznego.

Xucatlan 08.06.2026 10:49

Sytuacja z Eriksenem jest dziwna. W obu przypadkach zasłabł w trakcie meczu reprezentacji i niemal dokładnie tego samego dnia (pierwszy raz 12 czerwca, twraz 7 czerwca). To jest tak nieprawdopodobne, że to albo totalny przypadek albo powtórzyło się dokładnie coś co miało miejsce za pierwszym razem. Jak wytłumaczyć, że nie zdarzało mu się zasłabnąć w trakcie, treningów, meczów ligowych, meczów pucharowych, ale w obu przypadkach był to mecz reprezentacji na początku czerwca.

Cny 08.06.2026 10:47

Także imho nie ma co się nad tym nadmiernie pochylać. Jego wybór, on ponosi konsekwencje, nikomu postronnemu krzywdy nie robi.

Cny 08.06.2026 10:46

Przypadek Eriksena jest poprostu medialny i jest problemem dla grupki młodych milionerów uprawiających wyczynowy sport. 95% ludzi uprawiających sport zawodowo, jeśli nie więcej, nie może nawet zbliżyczć się do poziomu finansowego i opieki medycznej, na którą stać rozpoznawalnych piłkarzy.

Cny 08.06.2026 10:44

Jeden rabin powie "tak", drugi rabin powie "nie". WYdaje mi się, że większym problemem są zawały wśród zawodowych kierowców ciągników siodłowych niż u Eriksena, który znał ryzyko, ale pasja i zapewne pieniądze zdecydowały, że akceptuje je. Taki kierowca powoduje dużo większe zagrożenie, bo do grobu może zabrać jeszcze niewinnych ludzi. Do tego tryb życia znacznie bardziej obciąża neizdrowo organizm u niego niż u sportowca. Monitorowanie stanu zdrowia nawet w najlepszym na świecie Janusz-transie nie będzie na poziomie nawet 2-ligowefo Wolfsburga.

Klinsi64 08.06.2026 10:35

Eriksen już jest słaby dlatego powinien skonczyc

Cyrax 08.06.2026 10:33

Nie wspominając już jak może działać obecnie jego psychika po drugim takim zajściu. Stres, a tym samym reakcje z nim związane mogą być jeszcze większe

Cyrax 08.06.2026 10:31

We Włoszech zabraniają uprawiania zawodowego sportu z wszczepionym kardiowerterem też tylko tak z dupy ;)

Cyrax 08.06.2026 10:29

Dokładnie Claudio

Cyrax 08.06.2026 10:29

No trochę bzdury piszesz. Przeciwwskazania jakieś są, ale finalnie decyzja należy do samego piłkarza. Kardiowerter-defibrylator (ICD) monitoruje szybkość rytmu serca i gdy dochodzi do niebezpiecznej granicy, to wtedy się włącza. Oczywiście, że zawału można i dostać nawet siedząc na krześle, ale ekstremalny wysiłek fizyczny zwiększa ryzyko, bo to właśnie wtedy częściej dochodzi o bardzo szybkiego rytmu serca

Claudio 08.06.2026 10:28

Przypadkiem były 2 zdarzenia z Eriksenem i przypadkiem 2 były na murawie w trakcie meczu. Ale oczywiście to nie wina wysiłku..

Cyrax 08.06.2026 10:26

Xucatlan 08.06.2026 09:47 Skoro wykwalifikowani specjaliści nie widzą przeciwskazań do tego by Eriksen profesjonalnie grał w piłkę, to co najmniej bardzo prawdopodobne jest, że ich po prostu nie ma

Jacenty 08.06.2026 10:18

Mou chce Paza do swojego 4-2-3-1, ale Real chce najpierw zrobić porządek w składzie

Orzeu 08.06.2026 10:06

mam podobne zdanie

Xucatlan 08.06.2026 09:47

Skoro wykwalifikowani specjaliści nie widzą przeciwskazań do tego by Eriksen profesjonalnie grał w piłkę, to co najmniej bardzo prawdopodobne jest, że ich po prostu nie ma. A może niech każdy kto ma jakieś problemy sercowe prewencyjnie przykuje się do łóżka...

Xucatlan 08.06.2026 09:42

Ludzie miewają zawały serca i inne tego typu rzeczy siedząc przed TV, jedząc obiad czy nawet we śnie.

Xucatlan 08.06.2026 09:41

Czemu każecie Eriksenowi kończyć karierę? Są w ogóle jakieś przesłanki ku temu, by twierdzić, że koniec grania w piłkę mu się w kakiś sposób przysłuży? Pomiędzy oboma zasłabnięciami Eriksen rozegrał 198 meczów. Można się domyślać, że jest dość szczegółowo monitorowany. Skoro nie wykazywał symptomów, że coś jest nie tak, to na jakiej podstawie ludzie twierdzą, że gdyby siedział na dupie w domu, to nic by się nie wydarzyło.

FENDI_SOSA 08.06.2026 01:13

mou szybko upadnie tam. szkoda naszego dumfriego ale juz chu. gra toczy sie dalej

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Lautaro Martínez

    17

  • 2

    Anastasios Douvikas

    14

  • 3

    Donyell Malen

    14

  • 4

    Rasmus Højlund

    13

  • 5

    Marcus Thuram-Ulien

    13

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29451

Liczba newsów: 53337

Liczba komentarzy: 624444

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

21x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

10x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się