Relacje

Inter pokonuje Atletico 1-0 (25)

Autor:
Źródło: inf. własna
prawie 8 lat temu
1493
25

Inter Mediolan pokonał Atletico Madryt 1-0 w ostatnim sparingu przedsezonowym oraz ostatnim meczu turnieju International Champions Cup. Cudowną bramkę, która dała wygraną zdobył Lautaro Martinez.

W pierwszej połowie zdecydowanie lepiej prezentowali się Mediolańczycy, którzy od pierwszych minut grali ofensywny futbol i atakowali bramkę Madrytczyków. 11. minuta spotkania, szybkie zgranie pod pole karne Atletico, piłkę przejął Icardi, okiwał obrońcę i oddał strzał, lecz wybronił go Oblak, w ligowych meczach Argentyńczyk z pewnością wykorzystałby taką sytuację. W 30. minucie w obronie piłkę przejął Milan Skriniar, który szybkim zagraniem uruchomił pomoc, następnie Kwadwo Asamoah posłał piłkę w pole karne gospodarzy meczu, a pięknym strzałem z woleja popisał się El Toro Martinez i zmieścił futbolówkę w siatce. Atletico starało się odpowiedzieć na to trafienie, świetną okazję na to mieli pod koniec pierwszej części meczu. Błąd Mirandy w grze obronnej przy przejęciu piłki na szesnastym metrze, zagranie w stronę Milana Skriniara, wykorzystali go Madrytczycy, szybkim zagraniem uruchomiony został Correa, który zdobył wyrównującą bramkę. Jak się potem okazało po weryfikacji wideo, nie została ona zaliczona gdyż zawodnik Atletico był na pozycji spalonej. Nerazzurri dowieźli prowadzenie do końca pierwszej części gry. W drugiej na początku Inter również lepiej wyglądał, aktywni byli Politano i Martinez, jednak żaden atak nie prowadził do groźniejszych sytuacji pod bramką rywali. Los Rojiblancos zaczynali już powoli kąsać i dochodzić do głosu. W około 60 minucie meczu Atletico przeprowadziło aż 8 korekt składu, nowi zawodnicy wnieśli świeżość, a gra zespołu wyglądała lepiej i te ruchy umożliwiły im przejęcie inicjatywy w meczu. Do końca sparingu przeprowadzali więcej ataków, byli groźni lecz nie potrafili znaleźć drogi do siatki Handanovicia. Najgroźniejsza sytuacja pod bramką Słoweńca miała miejsce w końcowym fragmencie meczu, kiedy to bardzo dobrą piłkę w pole karne posłał nowy nabytek Atletico - Gelson Martins, a strzelał Vitolo, Samir świetnie interweniował, a z asekuracją przybył Skriniar i oddalił zagrożenie. Wynik nie zmienił się już do końca meczu, a La Beneamata wygrała drugi mecz z rzędu w turnieju stosunkiem 1 do 0. 

Ostatecznie Inter zajął trzecie miejsce w turnieju za Tottenhamem oraz Borrussią Dortmund.

Składy:

ATLETICO MADRYT: 13 Oblak; 20 Juanfran, 24 Jimenez, 2 Godin, 3 Filipe Luis; 5 Partey, 8 Saul, 6 Koke, 11 Lemar; 10 Correa 19 Diego Costa 
Ławka rezerwowych 1 Adan 4 Arias 7 Griezmann 9 Kalinić 14 Rodrigo 15 Savic, 18 Martins 21 Lucas Hernandez 23 Vitolo 30 Olabe 32 Garcés 35 Montero 47 Munoz 
Trener: Diego Simeone

INTER : 1 Handanovic; 33 D'Ambrosio, 23 Miranda, 37 Skriniar, 29 Dalbert; 8 Vecino, 18 Asamoah: 16 Politano, 77 Brozovic, 10 Martinez; 9 Icardi 
Ławka rezerwowych: 27 Padelli 46 Berni 5 Gagliardini De Vrij 6, 7 Karamoh 13 Ranocchia 15 Joao Mario 20 Borja Valero 40 Emmers 67 Hoe 74 Salcedo 87 Candreva 
Trener: Luciano Spalletti

Sędzia : Alejandro Hernández Hernández 
Asystenci: Teodoro Sobrino Magán i Jose Naranjo Perez

Bramki: Lautaro Martinez 30' 1-0

Zobacz też

Podział punktów na zakończenie sezonu | Bologna 3-3 Inter (14)

23.05
18:07

Inter Mistrzem Włoch w sezonie 25/26! (71)

03.05
19:56

Komentarze (25)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
13.08.2018 o 12:47 przez AveCaesar
AveCaesar
A z OL w ogóle nie oglądałem ;(
13.08.2018 o 12:45 przez AveCaesar
AveCaesar
Niestety z Chelsea widziałem tylko mały fragment meczu także nie mogę się wypowiedzieć ;)
12.08.2018 o 11:14 przez Pjerun
Pjerun
Ave Cesar, w taki sposób gramy już od meczu z Chelsea.
12.08.2018 o 11:08 przez grzybek010
grzybek010
Jestem w sumie ciekawe tego, jak kilka rzeczy będzie wyglądać w sezonie. Po pierwsze, rywalizacja Danilo z Sime i jej wpływ na lewą stronę obrony - w zeszłym roku Cancelo w końcu wygryzł D'Ambrosio, a ten drugi grał przez to na lewej obronie. Teraz na lewą mamy Asamoah, a Spaletti daje Dalbertowi grać w pierwszym składzie na tej pozycji przez cały okres przygotowawczy - Byłoby trochę słabo, gdyby ze startem sezonu miał się stać nagle 3 wyborem, ale w sumie wszystko zależy od jego dalszej podstawy - fajnie podłączył się kilka razy w ataku, chociaż w obronie dalej coś mi z nim nie pasuje. Dalej, środek pola - póki nie ma Ninjy, Asamoah tam pewnie zostanie - dzisiaj współpraca z Brozo i Vecino w tym środku była w pierwszej połowie świetna i kontrolowaliśmy tę strefę. Swoją drogą, Vecino zdaje się zagrał naprawdę dobry mecz, nawet miał kilka fajnych piłek do przodu. Dalej, Martinez - ten facet jest chyba najaśniejszym punktem zespołu w przygotowaniach, bardzo aktywny, zdaję się 4 bramki i asysta - to mówi samo za siebie. Trochę gorzej wygląda sprawa ze skrzydłami - Karamoh zagrał w sumie 1 czy 2 dobre mecze na początku przygotowań, ale z mocniejszymi rywalami już szału nie zrobił - podobnie Politano, nie mówiąc już o Candrevie. Ten ostatni zresztą jakby jeszcze przyszedł Balde to zostanie zepchnięty do głębokiej rezerwy, bo widać, że dostawał coraz mniej minut z każdym meczem. No cóż, trzeba czekać na pierwsze mecze ligowe i zobaczymy co z tego wyniknie.
12.08.2018 o 10:31 przez AveCaesar
AveCaesar
W obronie wyglądało to na 4-4-2 ale w ataku już robiło się 3-5-2. Dalbert cały czas zapierdalał w tą i z powrotem wzdłuż linii boiska, a Asa mimo, że niby skrzydłowy grał cały czas w środku. Z prawej Politano grał wyżej i był troszeczkę odciążony z zadań defensywnych, a gdy się broniliśmy bliżej linii bocznej schodził DD, który w momencie ataku grał na środku obrony i nie włączając się do akcji ofensywnych. Martinez natomiast grał drugiego napastnika. Zmiana Martinez - Karamoh oraz Politano - Candreva też zdaję się to potwierdzać. Z tąd moja teza o grze trójką z tyłu. Niestety nie mogłem meczu oglądać do końca. Po przyjściu Balde mamy szeroką kadrę złożoną z uniwersalnych piłkarzy do gry w tym ustawieniu z wieloma możliwościami taktycznymi.
12.08.2018 o 08:37 przez Bartek-32
Bartek-32
Ale piękny gol. Oby w sezonie takie montowali
12.08.2018 o 03:35 przez Pader88
Pader88
Jak Lautaro bedzie tak ładował w meczach o punkty jak w tych przed sezonówkach to będzie ogień.
12.08.2018 o 02:18 przez Granat105
Granat105
Tak btw, Joao Mario jednak zostanie?
12.08.2018 o 01:24 przez Granat105
Granat105
Genialny gol Martineza i całkiem niezły mecz ogółem
11.08.2018 o 23:48 przez timon
timon
danielInter co do Asamoah mam podobne zdanie co TY- świetny pomocnik. problem jest jednak z tą drugą częścią. Wymień tych lewych obrońców, którzy mogą być realnym wzmocnieniem. Pomocników znajdziesz takich kilku, bocznych obrońców nie za bardzo...
11.08.2018 o 23:44 przez timon
timon
PiotrekFci i inni jemu podobni

dalej myślicie, że z Lautaro będzie jak z Barbosą?
11.08.2018 o 23:44 przez davi23
davi23
Dobry mecz, prawie cały, widać kolektyw i pomysł, wydaje się, że gramy jakoś inaczej jak w zeszłym sezonie, czekam na mecz ligowy i zobaczymy.
Asamoah na mega plus, Lautaro tak samo. Co do Dalberta, to nadal on dla mnie jakiś mieszany :-) graliśmy nadal niepełnym składem. Będziemy mocni w tym roku zdecydowanie
11.08.2018 o 23:09 przez danielinter
danielinter
Co wy macie z ta 3 z tylu będzie normalnie 4 z tylu , a z przodu zalezy przy takiej grze Lautaro wielce prawdopodobne jest to ze wyjdzie z Icarem z przodu.Ogolnie bardzo przyzwoity mecz z silnym rywalem i wyglada na to ze praca Spallettiego przynosi efekty.Fajnie gra Dalbert i pokazuje to co twierdze od poczatku iz jest bardzo wartosciowym zawodnikiem.Ponadto jak patrze na gre Asamoah w pomocy to lepiej zamiast na sile brac w przypadku niepowodzenia transferu Modricia jakiegos Barelle czy innego Paredesa kupic lewego obronce do rywalizacji z Dalbertem.
11.08.2018 o 22:58 przez AveCaesar
AveCaesar
A Luka to zwykły wymysł dziennikarzy, który się dogada z Realem hmmmm
11.08.2018 o 22:54 przez AveCaesar
AveCaesar
Balde*
11.08.2018 o 22:53 przez AveCaesar
AveCaesar
Kurde może Spall chce grać coś w rodzaju 3-5-1-1 lub 3-4-2-1 albo 3-4-1-2 z tąd transfer Bade ?
11.08.2018 o 21:39 przez lrogas83
lrogas83
Nie pamiętam tak dobrej jaką Inter ma przed tym sezonem! A 2 grajków jeszcze dojdzie pewnie
11.08.2018 o 20:32 przez Kirito
Kirito
No fakt, oby bez kontuzji
11.08.2018 o 20:30 przez IRT
IRT
Z tego składu można złożyć różne formacje, włącznie z trójką obrońców, więc trzeba obserwować jak to będzie wyglądało na boisku.

Perisić ledwo co wrócił do drużyny po mundialu.
11.08.2018 o 20:30 przez Gloin1989
Gloin1989
Martwi mnie długa przerwa NAINGGOLANA oby ten transfer nie okazał się niewypałem
11.08.2018 o 20:28 przez Francesco
Francesco
Ivan dopiero co wrócił do treningów i ma za sobą dopiero wszystkie badania podobnie jak Sime
11.08.2018 o 20:25 przez Kirito
Kirito
Czemu nie ma Ivana ?
11.08.2018 o 20:23 przez pluto11
pluto11
Bo Brozo musi grać przed obrońcami
11.08.2018 o 20:22 przez Francesco
Francesco
Najprawdopodobniej Brozo w parze z Vecino a na skrzydle Asamoah tym samym Lautaro pozostaje na 10.
11.08.2018 o 20:19 przez pluto11
pluto11
Brozo na 10 a Martinez na lewym skrzydle?

Shoutbox

Claudio 24.06.2026 15:17

najsmieszniejsze w tej calej historii w ktorej Xabi Alonso przekonal Palestre i obiecal mu pewny sklad byloby to jakby Chelsea grala nadal gowno, a Xabi po 10 kolejkach zostal wywalony, a nastepny trener pomijalby Palestre

Tifosinho 24.06.2026 15:02

Ciekawe czy Grimaldo potrafi na prawej grać?

Jacenty 24.06.2026 14:31

na Trenta nie ma szans, Mourinho widzi zarówno jego jak i Dumfriesa na prawej obronie, i mają dostać więcej przestrzeni do ataku, podczas gdy lewa obrona ma bardziej zabezpieczać tyły

Kredence 24.06.2026 14:27

To i tak mało bo oni dają na 8-9 lat xd

Kredence 24.06.2026 14:27

6 letni kontrakt dostał Palestra

Lopez 24.06.2026 14:21

jak sie tam w tej chelsea wypier....li na ten swój głupi ryj, to mam nadzieję, że nasi odpuszczą sobie jego sprowadzenie itp itd

Lopez 24.06.2026 14:14

mam nadzieję, że oprócz niego mają jeszcze inne alternatywy

Lopez 24.06.2026 14:13

jeszcze mamy wspaniałą alternatywę w postaci cambiasso

Lopez 24.06.2026 14:12

zarabiamy hajsy w LM itd a dalej musimy żebrać o zawodników, oglądać 10x każde euro i negocjowac pół roku zanim dopniemy transfer.

Claudio 24.06.2026 14:11

podobnie jak Paz, Wes też nie garnął się do Interu

Lopez 24.06.2026 14:11

jak sobie pomyśle, że darmian będzie w tym klubie dalej to mi się odechciewa

Claudio 24.06.2026 14:10

Sneijder to też był transfer 10/10

Claudio 24.06.2026 14:10

taki Hakimi to zdarza się mega rzadko. Wspaniały to był transfer. Żałuję, że nie robimy ostatnio z Realem transferów.

Tifosinho 24.06.2026 14:10

Trenta*

Tifosinho 24.06.2026 14:10

Może jeśli Nasi usiądą z Perezem do rozmów o Pazie to od razu o wypożyczenie Trenera zapytają?

Lopez 24.06.2026 14:08

ale to były inne czasy

Tifosinho 24.06.2026 14:08

I to był piłkarz sprawdzony na wysokim poziomie. Gwarant jakości

Lopez 24.06.2026 14:07

dokładnie

Tifosinho 24.06.2026 14:07

Cisza, cisza i nagle transfer

Tifosinho 24.06.2026 14:07

Majstersztykiem był Hakimi

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29493

Liczba newsów: 53359

Liczba komentarzy: 625343

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

21x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

10x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się