Relacje

Inter pokonuje Atletico 1-0 (25)

Autor:
Źródło: inf. własna
prawie 8 lat temu
1492
25

Inter Mediolan pokonał Atletico Madryt 1-0 w ostatnim sparingu przedsezonowym oraz ostatnim meczu turnieju International Champions Cup. Cudowną bramkę, która dała wygraną zdobył Lautaro Martinez.

W pierwszej połowie zdecydowanie lepiej prezentowali się Mediolańczycy, którzy od pierwszych minut grali ofensywny futbol i atakowali bramkę Madrytczyków. 11. minuta spotkania, szybkie zgranie pod pole karne Atletico, piłkę przejął Icardi, okiwał obrońcę i oddał strzał, lecz wybronił go Oblak, w ligowych meczach Argentyńczyk z pewnością wykorzystałby taką sytuację. W 30. minucie w obronie piłkę przejął Milan Skriniar, który szybkim zagraniem uruchomił pomoc, następnie Kwadwo Asamoah posłał piłkę w pole karne gospodarzy meczu, a pięknym strzałem z woleja popisał się El Toro Martinez i zmieścił futbolówkę w siatce. Atletico starało się odpowiedzieć na to trafienie, świetną okazję na to mieli pod koniec pierwszej części meczu. Błąd Mirandy w grze obronnej przy przejęciu piłki na szesnastym metrze, zagranie w stronę Milana Skriniara, wykorzystali go Madrytczycy, szybkim zagraniem uruchomiony został Correa, który zdobył wyrównującą bramkę. Jak się potem okazało po weryfikacji wideo, nie została ona zaliczona gdyż zawodnik Atletico był na pozycji spalonej. Nerazzurri dowieźli prowadzenie do końca pierwszej części gry. W drugiej na początku Inter również lepiej wyglądał, aktywni byli Politano i Martinez, jednak żaden atak nie prowadził do groźniejszych sytuacji pod bramką rywali. Los Rojiblancos zaczynali już powoli kąsać i dochodzić do głosu. W około 60 minucie meczu Atletico przeprowadziło aż 8 korekt składu, nowi zawodnicy wnieśli świeżość, a gra zespołu wyglądała lepiej i te ruchy umożliwiły im przejęcie inicjatywy w meczu. Do końca sparingu przeprowadzali więcej ataków, byli groźni lecz nie potrafili znaleźć drogi do siatki Handanovicia. Najgroźniejsza sytuacja pod bramką Słoweńca miała miejsce w końcowym fragmencie meczu, kiedy to bardzo dobrą piłkę w pole karne posłał nowy nabytek Atletico - Gelson Martins, a strzelał Vitolo, Samir świetnie interweniował, a z asekuracją przybył Skriniar i oddalił zagrożenie. Wynik nie zmienił się już do końca meczu, a La Beneamata wygrała drugi mecz z rzędu w turnieju stosunkiem 1 do 0. 

Ostatecznie Inter zajął trzecie miejsce w turnieju za Tottenhamem oraz Borrussią Dortmund.

Składy:

ATLETICO MADRYT: 13 Oblak; 20 Juanfran, 24 Jimenez, 2 Godin, 3 Filipe Luis; 5 Partey, 8 Saul, 6 Koke, 11 Lemar; 10 Correa 19 Diego Costa 
Ławka rezerwowych 1 Adan 4 Arias 7 Griezmann 9 Kalinić 14 Rodrigo 15 Savic, 18 Martins 21 Lucas Hernandez 23 Vitolo 30 Olabe 32 Garcés 35 Montero 47 Munoz 
Trener: Diego Simeone

INTER : 1 Handanovic; 33 D'Ambrosio, 23 Miranda, 37 Skriniar, 29 Dalbert; 8 Vecino, 18 Asamoah: 16 Politano, 77 Brozovic, 10 Martinez; 9 Icardi 
Ławka rezerwowych: 27 Padelli 46 Berni 5 Gagliardini De Vrij 6, 7 Karamoh 13 Ranocchia 15 Joao Mario 20 Borja Valero 40 Emmers 67 Hoe 74 Salcedo 87 Candreva 
Trener: Luciano Spalletti

Sędzia : Alejandro Hernández Hernández 
Asystenci: Teodoro Sobrino Magán i Jose Naranjo Perez

Bramki: Lautaro Martinez 30' 1-0

Zobacz też

Hakan wziął Inter pod pachę i wprowadził go do finału Coppa Italia! 3:2 po wielkiej rimoncie drużyny Chivu na Meazza! (66)

21.04
20:42

Kontrowersyjny karny, rekord Dimarco i strata punktów w Turynie! Torino 2-2 Inter (48)

26.04
17:06

Komentarze (25)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
13.08.2018 o 12:47 przez AveCaesar
AveCaesar
A z OL w ogóle nie oglądałem ;(
13.08.2018 o 12:45 przez AveCaesar
AveCaesar
Niestety z Chelsea widziałem tylko mały fragment meczu także nie mogę się wypowiedzieć ;)
12.08.2018 o 11:14 przez Pjerun
Pjerun
Ave Cesar, w taki sposób gramy już od meczu z Chelsea.
12.08.2018 o 11:08 przez grzybek010
grzybek010
Jestem w sumie ciekawe tego, jak kilka rzeczy będzie wyglądać w sezonie. Po pierwsze, rywalizacja Danilo z Sime i jej wpływ na lewą stronę obrony - w zeszłym roku Cancelo w końcu wygryzł D'Ambrosio, a ten drugi grał przez to na lewej obronie. Teraz na lewą mamy Asamoah, a Spaletti daje Dalbertowi grać w pierwszym składzie na tej pozycji przez cały okres przygotowawczy - Byłoby trochę słabo, gdyby ze startem sezonu miał się stać nagle 3 wyborem, ale w sumie wszystko zależy od jego dalszej podstawy - fajnie podłączył się kilka razy w ataku, chociaż w obronie dalej coś mi z nim nie pasuje. Dalej, środek pola - póki nie ma Ninjy, Asamoah tam pewnie zostanie - dzisiaj współpraca z Brozo i Vecino w tym środku była w pierwszej połowie świetna i kontrolowaliśmy tę strefę. Swoją drogą, Vecino zdaje się zagrał naprawdę dobry mecz, nawet miał kilka fajnych piłek do przodu. Dalej, Martinez - ten facet jest chyba najaśniejszym punktem zespołu w przygotowaniach, bardzo aktywny, zdaję się 4 bramki i asysta - to mówi samo za siebie. Trochę gorzej wygląda sprawa ze skrzydłami - Karamoh zagrał w sumie 1 czy 2 dobre mecze na początku przygotowań, ale z mocniejszymi rywalami już szału nie zrobił - podobnie Politano, nie mówiąc już o Candrevie. Ten ostatni zresztą jakby jeszcze przyszedł Balde to zostanie zepchnięty do głębokiej rezerwy, bo widać, że dostawał coraz mniej minut z każdym meczem. No cóż, trzeba czekać na pierwsze mecze ligowe i zobaczymy co z tego wyniknie.
12.08.2018 o 10:31 przez AveCaesar
AveCaesar
W obronie wyglądało to na 4-4-2 ale w ataku już robiło się 3-5-2. Dalbert cały czas zapierdalał w tą i z powrotem wzdłuż linii boiska, a Asa mimo, że niby skrzydłowy grał cały czas w środku. Z prawej Politano grał wyżej i był troszeczkę odciążony z zadań defensywnych, a gdy się broniliśmy bliżej linii bocznej schodził DD, który w momencie ataku grał na środku obrony i nie włączając się do akcji ofensywnych. Martinez natomiast grał drugiego napastnika. Zmiana Martinez - Karamoh oraz Politano - Candreva też zdaję się to potwierdzać. Z tąd moja teza o grze trójką z tyłu. Niestety nie mogłem meczu oglądać do końca. Po przyjściu Balde mamy szeroką kadrę złożoną z uniwersalnych piłkarzy do gry w tym ustawieniu z wieloma możliwościami taktycznymi.
12.08.2018 o 08:37 przez Bartek-32
Bartek-32
Ale piękny gol. Oby w sezonie takie montowali
12.08.2018 o 03:35 przez Pader88
Pader88
Jak Lautaro bedzie tak ładował w meczach o punkty jak w tych przed sezonówkach to będzie ogień.
12.08.2018 o 02:18 przez Granat105
Granat105
Tak btw, Joao Mario jednak zostanie?
12.08.2018 o 01:24 przez Granat105
Granat105
Genialny gol Martineza i całkiem niezły mecz ogółem
11.08.2018 o 23:48 przez timon
timon
danielInter co do Asamoah mam podobne zdanie co TY- świetny pomocnik. problem jest jednak z tą drugą częścią. Wymień tych lewych obrońców, którzy mogą być realnym wzmocnieniem. Pomocników znajdziesz takich kilku, bocznych obrońców nie za bardzo...
11.08.2018 o 23:44 przez timon
timon
PiotrekFci i inni jemu podobni

dalej myślicie, że z Lautaro będzie jak z Barbosą?
11.08.2018 o 23:44 przez davi23
davi23
Dobry mecz, prawie cały, widać kolektyw i pomysł, wydaje się, że gramy jakoś inaczej jak w zeszłym sezonie, czekam na mecz ligowy i zobaczymy.
Asamoah na mega plus, Lautaro tak samo. Co do Dalberta, to nadal on dla mnie jakiś mieszany :-) graliśmy nadal niepełnym składem. Będziemy mocni w tym roku zdecydowanie
11.08.2018 o 23:09 przez danielinter
danielinter
Co wy macie z ta 3 z tylu będzie normalnie 4 z tylu , a z przodu zalezy przy takiej grze Lautaro wielce prawdopodobne jest to ze wyjdzie z Icarem z przodu.Ogolnie bardzo przyzwoity mecz z silnym rywalem i wyglada na to ze praca Spallettiego przynosi efekty.Fajnie gra Dalbert i pokazuje to co twierdze od poczatku iz jest bardzo wartosciowym zawodnikiem.Ponadto jak patrze na gre Asamoah w pomocy to lepiej zamiast na sile brac w przypadku niepowodzenia transferu Modricia jakiegos Barelle czy innego Paredesa kupic lewego obronce do rywalizacji z Dalbertem.
11.08.2018 o 22:58 przez AveCaesar
AveCaesar
A Luka to zwykły wymysł dziennikarzy, który się dogada z Realem hmmmm
11.08.2018 o 22:54 przez AveCaesar
AveCaesar
Balde*
11.08.2018 o 22:53 przez AveCaesar
AveCaesar
Kurde może Spall chce grać coś w rodzaju 3-5-1-1 lub 3-4-2-1 albo 3-4-1-2 z tąd transfer Bade ?
11.08.2018 o 21:39 przez lrogas83
lrogas83
Nie pamiętam tak dobrej jaką Inter ma przed tym sezonem! A 2 grajków jeszcze dojdzie pewnie
11.08.2018 o 20:32 przez Kirito
Kirito
No fakt, oby bez kontuzji
11.08.2018 o 20:30 przez IRT
IRT
Z tego składu można złożyć różne formacje, włącznie z trójką obrońców, więc trzeba obserwować jak to będzie wyglądało na boisku.

Perisić ledwo co wrócił do drużyny po mundialu.
11.08.2018 o 20:30 przez Gloin1989
Gloin1989
Martwi mnie długa przerwa NAINGGOLANA oby ten transfer nie okazał się niewypałem
11.08.2018 o 20:28 przez Francesco
Francesco
Ivan dopiero co wrócił do treningów i ma za sobą dopiero wszystkie badania podobnie jak Sime
11.08.2018 o 20:25 przez Kirito
Kirito
Czemu nie ma Ivana ?
11.08.2018 o 20:23 przez pluto11
pluto11
Bo Brozo musi grać przed obrońcami
11.08.2018 o 20:22 przez Francesco
Francesco
Najprawdopodobniej Brozo w parze z Vecino a na skrzydle Asamoah tym samym Lautaro pozostaje na 10.
11.08.2018 o 20:19 przez pluto11
pluto11
Brozo na 10 a Martinez na lewym skrzydle?

Shoutbox

Andrzej1985 23.06.2026 18:38

Kredence 23.06.2026 11:29 Witam cieplutko wszystkie twarde głowy, wszystkich byłych, obecnych lub przyszłych pacjentów oddziału szpitala w choroszczy, miłego dnia.Witamy Ordynatora szpitala w choroszczy.Pozdrawiamy Pacjenci z choroszczy 🤣😅

kadrian89 23.06.2026 18:30

Bardziej martwi chęć zakupu Manciniego do wyjściowego skladu

kadrian89 23.06.2026 18:27

taki rzeźnik 26 lat nie jest złą opcją. Może wśród lepszych od siebie jeszcze sie rozwinie

Klinsi64 23.06.2026 18:26

Acerbi i Stefan to byli profesorowie w prime

kadrian89 23.06.2026 18:26

Ostigard był wyróżniajacym sie zawodnikiem w lidze na swojej pozycji wiec na lige wloska wystarczy. Wolałbym STefana ale ten i tak mało grał

Klinsi64 23.06.2026 18:26

u nas potrzeba poważnych zmienników

ragnar 23.06.2026 17:46

Xucatlan opisałeś acerbiego 😄Ostigard to zastępstwo za Stefka więc ławka, jak na ławkę dobra opcja

ragnar 23.06.2026 17:44

Ostigard dobra opcja

Xucatlan 23.06.2026 16:31

Podoba mi się Ostigard, lubię jego styl i zasadniczo jest to obrońca mocno niedoceniany, ale to nie jest defensor na Inter. Jest surowy technicznie i ogólnie pasuje do zespołów broniących nisko, które są pod presją rywala. Wtedy może toczyć pojedynki, walczyć w powietrzu i pokazywać wysoką jakość. Do wychodzenia wysoko i uczestniczenia w rozegraniu czy potem ewentualnego brnienia kontrataków nadaje się średnio. Wątpię, że faktycznie na poważnie się nim interesujemy.

Chuchu 23.06.2026 15:45

Są w ogóle jakieś nowe doniesienia o aferze z Rocchim? Bo sprawa mocno przycichła

Vancore 23.06.2026 13:18

kredens ze mna bys sie tez przywital to widze celowo mnie ominales

AveCaesar 23.06.2026 12:58

Inter Mediolan wkrótce ma zakończyć współpracę ze Stefanem de Vrijem. Mistrzowie Włoch wytypowali już następcę Holendra. Wybór padł na Leo Ostigarda z Genoi - informuje "La Repubblica".

Kredence 23.06.2026 11:29

Witam cieplutko wszystkie twarde głowy, wszystkich byłych, obecnych lub przyszłych pacjentów oddziału szpitala w choroszczy, miłego dnia

Jacenty 23.06.2026 11:05

Il Giorno - Inter chce dostać za Akinsanmiro ok 10 mln euro. Zainteersowanie wyrażają kluby z Bundesligi oraz Bologna, która jednak nie jest gotowa spełnić oczekiwań Interu

Jacenty 23.06.2026 10:35

Friedkin chce się podobno spotkać i negocjować z UEFĄ warunki ugody przesuwając termin o rok (kiedy uzyskają wpływy z wysępów w LM) ale byłby to bardzo duży ukłon ze strony uefy...

Jacenty 23.06.2026 10:34

pojawiały się plotki, że udine chce za Soleta ok 30 mln euro (choć częściej widzieliśmy kwoty ok 20), więc jeśli oczekują takich kwot, to albo idziemy na obniżenie ceny, albo z jakichś względów ten Ndicka wydaje sie bardziej przekonywujący, a Roma w dalszym ciągu musi wyrobić 60mln euro zysku i pewwnie tutaj upatrujemy "mozliwości"

broda4991 23.06.2026 10:29

Chyba że będziemy szli po paza i dlatego zwlekają

broda4991 23.06.2026 10:29

Szkoda by było tego soleta

Jacenty 23.06.2026 09:58

Schira: Inter i Roma złożyły oficjalne zapytania w sprawie Ostigaarda.

Jacenty 23.06.2026 08:45

D. Mari za Fabrizio Romano: W sprawie Paza Inter pozostaje jedynie widzem do czwartku, kiedy odbędzie się szczyt między Como a Realem. Hiszpanie chcą sprzedać Paza czy to do Como czy do innego klubu. Co jest pewne - w przypadku cienia szansy na pozyskanie Paza Inter odstawi pomysl sprowadzenia Curtisa Jonesa.

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29492

Liczba newsów: 53357

Liczba komentarzy: 625181

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

21x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

10x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się