Pozostałe

Inter wygrywa Derby i melduje się w półfinale! (76)

Autor:
Źródło: en.inter.it
6 miesięcy temu
4977
76
Eriksen Christian Milan wolny

Inter po bardzo emocjonującym meczu pokonał 2-1 Milan w meczu 1/4 finału Pucharu Włoch. Bramki dla Nerazzurrich zdobyli Romelu Lukaku oraz Christian Eriksen. 

W pierwszych minutach meczu przewagę starał się osiągnąć Milan. Rossoneri aktywni byli w ofensywie, a najbliżej strzelenia bramki był Ibrahimovic, który po dośrodkowaniu z boku boiska doszedł do strzału głową. Inter do roboty wziął się w okolicach 20. minuty. Wtedy akcje Nerazzurrich zaczęły się zazębiać, a większość piłek w środkowej strefie boiska zaczęła padać łupem piłkarzy Antonio Conte. Blisko zdobycia bramki był m.in. Romelu Lukaku, ale dobrze prezentował się w bramce Milanu Ciprian Tatarusanu. W okresie przewagi Interu to jednak podopieczni Stefano Piolego wyszli na prowadzenie. Bramkę otwierającą wynik meczu przy zdobył uderzeniem z kilkunastu metrów Zlatan Ibrahimovic. Nerazzurri dążyli do wyrównania, a w końcówce pierwszej fazy gry bliscy gola byli rozgrywający dobre zawody Alexis Sanchez i Marcelo Brozovic. W ostatnich sekundach przed przerwą atmosfera na placu gry stała się bardzo nerwowa, a bliscy bójki byli Lukaku i Ibrahimovic. Rozsierdzony Belg oraz prowokujący go Szwed ukarani zostali żółtymi kartkami.

W drugiej części gry Inter ruszył do odrabiania strat. Szanse Nerazzurrich znacznie zwiększyły się w 58. minucie, kiedy z boiska za drugą żółtą kartkę wyleciał Zlatan Ibrahimovic. Kolejne minuty to coraz większa dominacja Interu. Rossoneri z coraz większym trudem bronili się przed naporem piłkarzy w czarno-niebieskich koszulkach, ale graczom Antonio Conte brakowało precyzji w wykończeniu oraz dobrego ostatniego podania. Stan meczu wyrównał się w 71. minucie, kiedy rzut karny na bramkę zamienił Romelu Lukaku. Kilka minut później doszło do niecodziennej sytuacji. Kontuzji doznał ... sędzia meczu Paolo Valeri, którego po dłuższej przerwie w grze zmienił arbiter techniczny Chiffi. Nerazzurri z każdą minutą coraz bardziej napierali, a znakomite okazje marnowali Lautaro Martinez i Lukaku. W końcówce na boisku zameldował się m.in. Christian Eriksen, którego wejście na plac gry okazało się kluczowe. W siódmej minucie doliczonego czasu gry Duńczyk podszedł do rzutu wolnego ustawionego na 20. metrze i znakomitym strzałem pokonał bezbłędnego wcześniej Tatarusanu. Nerazzurri ostatecznie wyszarpali awans i po znacznej dominacji w drugiej połowie zameldowali się w półfinale Coppa Italia.

INTER (3-5-2): 1 Handanovic; 37 Skriniar, 6 de Vrij, 11 Kolarov; 36 Darmian, 23 Barella, 77 Brozovic, 22 Vidal, 14 Perisic; 9 Lukaku, 7 Sanchez.

Rezerwowi: 27 Padelli, 97 Radu, 2 Hakimi, 5 Gagliardini, 10 Lautaro, 12 Sensi, 13 Ranocchia, 15 Young, 24 Eriksen, 95 Bastoni, 99 Pinamonti.

Trener: Antonio Conte.

 

AC MILAN (4-2-3-1): 1 Tatarusanu; 5 Dalot, 24 Kjaer, 13 Romagnoli, 19 Hernandez; 18 Meite, 79 Kessie; 56 Saelemakers, 21 Diaz, 17 Leao; 11 Ibrahimovic.

Rezerwowi: 90 A. Donnarumma, 96 Jungdal, 2 Calabria, 7 Castillejo, 12 Rebic, 15 Hauge, 20 Kalulu, 23 Tomori, 27 Maldini, 33 Krunic.

Trener: Stefano Pioli.

Zobacz też

Marcelo Brozovic Simone Inzaghi

CdS - Odpowiednie zgranie linii pomocy ważne dla Inzaghiego (2)

23.07
11:30
Simone Inzaghi

CdS - Inzaghi idealnym następcą Conte, dialog zamiast wojskowych zasad (8)

20.07
13:56

Komentarze (76)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
28.01.2021 o 10:07 przez Remus7788
Remus7788
Prawie cały zespół poniżej oczekiwań...końcówka sezonu zweryfikuje wszystko i podejrzewam że zweryfikuje okrutnie i boleśnie i trzeba się cieszyć, że Milan złapał zadyszkę (co i tak puchar pewnie nie jest najważniejszy aktualnie w ich przypadku tylko liga) Mecz z Benevento podejrzewam, że nie będzie spacerkiem i potem Juve x2 Lazio i kolejne derby... słabo to widzę
27.01.2021 o 19:13 przez boniunio
+1
boniunio
Zajechaliśmy ich mentalnie i fizycznie, może wynik tego nie pokazuje ale na boisku doszło do gwałtu na piłkarzach milanu :banan: Najbardziej co mnie ucieszyło to widok cieszących się piłkarzy po ostatnim gwizdku bo było widać że tam jest chemia Forza Inter loveinter
27.01.2021 o 17:44 przez Piotrekfci
+1
Piotrekfci
Szwedzior wysadził sam siebie i cały ten qurewskimi milan w powietrze. Tak trzymaj Bro !! Co by nie mowic po 1 połowie byliśmy dużo lepsi od nich a mimo to pregrywalismy znów po katastrofie Kolarova (conte....)
27.01.2021 o 16:25 przez Damianos
+1
Damianos
Już nie lubię Ibrahimovica na matkę wrzuca
27.01.2021 o 15:45 przez Orrin
+1
Orrin
Cieszy wygrana chłopaków ale kolejny raz mnie zawiódł Handa. Strzał tego pajaca ibry mógł to wyjąć ale nie po co ma sie rzucać i brudzić strój bramkarski
27.01.2021 o 16:23 przez Damianos
Damianos
Mógł to wyjąć haha
27.01.2021 o 19:15 przez boniunio
+1
boniunio
Radzę obejrzeć jeszcze raz powtórkę z tego strzału bo to było nie do obrony no chyba że inny mecz oglądaliśmy
28.01.2021 o 16:45 przez Damianos
Damianos
Zgadzam się tym razem i tak by nie obronił
27.01.2021 o 13:35 przez Gajdzik
+1
Gajdzik
Ładnie to się ułożyło, a brameczka Eriksena z rzutu wolnego cytując klasyka: "Truskawka na torcie" 😍🖤💙 Jak poprawimy trochę naszą skuteczność, to będzie naprawdę dobrze 👊🏻
27.01.2021 o 10:39 przez armin22
+4
armin22
Dobrze było, całkowita dominacja, ból doopy kibiców milanu przecudowny, koniec farta, jeden strzał w bramkę i 3 gole, mam nadzieje że druga część sezonu ich zweryfikuje, cóż może być piękniejszego niż ogranie juventussu i milanu w 10 dni?
27.01.2021 o 10:22 przez Pader88
+2
Pader88
Jestem niezwykle ciekaw co sobie myslal Conte, gdy Eriksen strzelil bramke. No i brawa za wymeczony awans a i jeszcze jedno Zlatan to stara cenzor jest.
27.01.2021 o 08:07 przez Drakan83
+5
Drakan83
Ważne zwycięstwo. Conte co prawda dalej uparcie stawia na 3-5-2 niezależnie od momentu w meczu, ale zaczyna to już dużo lepiej wyglądać. Bardzo mi się podoba, że drużyna pokazuje charakter, po tym meczu ich pewność siebie powinna być jeszcze większa. Dodatkowo cieszy gol Eriksena. On na tego gola po prostu zasłużył, tak po ludzku :)
27.01.2021 o 02:12 przez Dybuk
+5
Dybuk
Czuję satysfakcję z gola Eriksena. To mój ulubiony zawodnik w Interze obecnie. Czuję tym większą satysfakcję, zważywszy na fakt, że debiutował u Nas z Milanem (4:2), gdy z rzutu wolnego trafił w spojenie słupka i poprzeczki (o ile dobrze pamiętam). Liczę, że to będzie trwała i symboliczna odmiana Christiana i jego losów w Interze.
26.01.2021 o 23:51 przez Vela
+2
Vela
Dominacja Interu i zasłużony awans. Cieszy bramka Eriksena, teraz w sobotę po 3 pkt z Benevento. Forza Inter !!
26.01.2021 o 23:34 przez SETE
+11
SETE
Ten mecz musieliśmy wygrać i to zrobiliśmy. Milan został zdominowany, schodzili z boiska wymęczeni fizycznie i mentalnie.
Różnica miedzy Interem a Milanem w jakości jest widoczna , jedyna rzecz na która może liczyć Milan to brak skuteczności Interistow.
26.01.2021 o 23:29 przez ragnar
ragnar
Słychać tylko o voodoo
O matce nic nie slychac
26.01.2021 o 23:21 przez Capar
+1
Capar
A w następnym meczu i tak zagra Gagliardini o "mentalności zwycięzcy" bo maestro taktyki Antonio "Beton" Conte nie przyzna się tak po prostu do błędu.
26.01.2021 o 23:19 przez kadrian89
+5
kadrian89
Milan obity przez Juve, Atalante i Inter. Oby tendencja się utrzymała. Bardziej obawiam się Juve nadal.
Milan opierający się na 40letnim psychopacie ponosi takie koszty właśnie jak dzis.
26.01.2021 o 23:11 przez Guarin
+10
Guarin
Brawo ERIKSEN Brawo DRUŻYNA!
26.01.2021 o 23:10 przez Rafał 1976
+11
Rafał 1976
Eriksen 💪💪
26.01.2021 o 23:08 przez Soldier
+6
Soldier
Kulawo jak zawsze ale wygrana w derbach to rekompensuje. Dzięki Eriksen , obyś teraz pokazał że to nie był jednorazowy przebłysk i wróć z zaświatów jak Skriniar na dobre 💪
26.01.2021 o 23:03 przez rosjan
+5
rosjan
jak się cieszę,że to właśnie ERIKSEN zdobył zwycięska bramkę !! ! FORZA INTER !! !
26.01.2021 o 23:02 przez rafalik93
rafalik93
Jugol wyjaśniony... Jedziemy dalej
26.01.2021 o 23:01 przez Woo-cash
+12
Woo-cash
Eriksen w nagrodę odpocznie sobie w następnym meczu.
26.01.2021 o 23:09 przez Soldier
+1
Soldier
Albo i dwóch. Kto wie Conte odstawiony , media będą męczyć hmmm Gaglardinho do podstawy ! 🤣
26.01.2021 o 23:00 przez Rebelde
+13
Rebelde
Pioli mógł "rzucić ręcznik", bo aż zal było patrzeć na tak żałośnie słaby Milan , obijany z każdej strony. Powinni podziękować Eriksenowi za ten akt miłosierdzia i skrócenie męki.
26.01.2021 o 22:57 przez mroowa111
+5
mroowa111
W końcu ich wypunktowalismy i nawet Cygan nam w sumie pomógł, barella alxis na plus, no i trzeba odnotować wielki come back Eriksena, może teraz w końcu się rozegra to byłoby najlepsze wzmocnienie zimowe, brameczka mega jak z pesa niczym, Forza i jedziemy dalej, teraz możliwy dwumeczu z juve, będzie się działo
26.01.2021 o 22:59 przez Snake86
+3
Snake86
W następnym meczu znowu ława, nawet marny Perisic jest wyżej w hierarchii.
26.01.2021 o 23:09 przez Ippon
Ippon
Perisić gra na innej pozycji, gdzie jest 4 wyborem w zespole. Nie wiem jak można było wpaść na takie cudowne porównanie.
27.01.2021 o 01:07 przez Snake86
Snake86
Może dlatego, że wolałbym tam nawet zobaczyć Eriksena, niż kolejny raz nic nie wnoszącego do gry partacza.
27.01.2021 o 01:10 przez Snake86
Snake86
Poza tym nie taki był kontekst, a słowo hierarchia nie odnosi się do pozycji. Czytaj ze zrozumieniem.
26.01.2021 o 22:57 przez SlimShady
+3
SlimShady
Inter był zespołem dominującym i lepszym od Milanu od początku do końca, gdyby Tataruszan to by był pogrom. Szkoda że Hakimi i Lukaku zawieszeni na następny mecz. Eriksen załatwił nam swoim wejściem półfinał a Kolarov chyba zagrał najlepsze swoje spotkanie w tym sezonie gdyby nie ten szczur pod nogami od tego gnoja Zlatana to byłby idealny występ. Ibrahimović dostał za swoje, cwaniakował i skakał do każdego aż sędzia go wywalił w drugiej połowie i podejrzewam że tylko czekał na błąd szweda bo na pewno kontrowersje rzeczy ryczal do Lukaku, wogule co za debil bez niczego do niego startuje. Temu facetowi na starość wali do głowy i ile on ma lat jak tak się zachowuje. Zrobił z siebie bałwana i żeby nie doszło do jakiś kar dla niego jak będą to rasistowskie wyzwiska bo Remelu ciężko wytracic z równowagi
26.01.2021 o 23:17 przez Matti
Matti
A ja też się zgodzę, że Kolarov zagrał przyzwoicie. Fakt, zawinił przy bramce, ale nie zapominajmy, że koło Ibry stało 4 czy 5 naszych. Co do Kolarova to kilka ciekawych wejść do przodu, sprowokował faul Ibry. Trochę niektóre wrzutki też bolały, ale w porównaniu do Perisicia też najgorzej nie było.
26.01.2021 o 22:56 przez Snake86
+2
Snake86
Ufff, już myślałem, że zafundują nam kolejną mordęgę w postaci dogrywki.

Czy dużo przesadzę jeśli powiem, że wygraliśmy głownie dzięki Zlatkowi? ;)

Straszy brak skuteczności. Po raz kolejny mimo przewagi gramy nieprzekonująco i marnujemy sytuacje jedna za drugą zamiast zamknąć mecz. Karny dla nas trochę śmieszny bo Barella uciekł z nogami, ale nie mam zamiaru narzekać ;)

Wreszcie - wiem, że więcej tu antyfanów Eriksena, niż Jego fanów, ale ilu z nas postawiłoby na Christiana o wiele wcześniej, zamiast w ogóle wystawiać Perisica? Nie wiem po co on w ogóle wchodzi na boisko i wręcz tragiczne jest to, jak bardzo sprzeciętniał ten gość.
26.01.2021 o 23:37 przez ragnar
ragnar
Oj tu się nie zgodzę, karny czysciutki
Nawet kumpel do mnie napisał nad czym ten sędzia się zastanawia
27.01.2021 o 01:06 przez Snake86
Snake86
Sytuacja na karny, ale oglądałem kilka razy powtórkę i z tego, co widziałem to raczej nie zahaczył Barelli.
27.01.2021 o 12:43 przez bobogol
+1
bobogol
nie zahaczyl, ale to ze Barella umiejetnie zadbal o swoj staw skokowy nie oznacza, ze nie bylo zagrania faul - tak mi sie wydaje
26.01.2021 o 22:55 przez mirek-kaminski
+9
mirek-kaminski
Pan Eriksen wszedł na boisko i wyjaśnił Conte jednym dotknięciem piłki😉 Panie Conte ten piłkarz powinien dostawać wiecej szans za to co dzisiaj zrobił. A nie tylko w sytuacjach jak trwoga to do Boga.
26.01.2021 o 23:04 przez rafalik93
rafalik93
Jedna jaskółka wiosny nie czyni jak wchodził to gówno dawał..
26.01.2021 o 23:29 przez Capar
Capar
A pamiętasz żeby dostał kilka meczy pod rząd w których "gówno dawał" tak jak to mieli w zaszczycie otrzymać Perisic Vidal Gagliardini albo kolarov?
26.01.2021 o 23:42 przez Ippon
+1
Ippon
Tak. Wystarczy wejść na livesporta. Miał 3 takie serie. Zarówno koralov, perisic czy Gaga miał takie serie spowodowane korona wirusem u podstawowych graczy. Pełnia w zespole taka samą rolę jak Eriksen.
26.01.2021 o 23:43 przez mirek-kaminski
+2
mirek-kaminski
Może i gówno dawał, ale inni nie byli lepsi, więc czemu grali A on nie? Wszyscy wiemy że taki Gagliardni nie będzie już lepszy, a Eriksen może być. Ale siedząc na ławce nie zdobędzie formy. Szkoda że kiedy dostaje szansę to jest to dosłownie pare minut. Nie mam nic przeciwko żeby obecnie wchodził z ławki, ale niech to będzie około 70 min A nie w 89minucie.
27.01.2021 o 01:24 przez Ippon
Ippon
Ja też bym wolał widzieć eriksena częściej i rozumiem niektóre wejścia z ławki gagi. Plus jest taki, że gdy vidal zdrowy to Gaga nie gra. Brakuje nam defensywnego pomocnika o dobrych warunkach fizycznych abyśmy więcej lepszej wersji pirlo nie oglądali.
26.01.2021 o 22:54 przez AveCaesar
+11
AveCaesar
Ibra jak na razie prowadzi w klasyfikacji na "dzbana roku". Chociaż rok dopiero się zaczął to ma mocne pierwsze miejsce, ciężko go będzie komuś dogonić.
26.01.2021 o 22:58 przez mirek-kaminski
mirek-kaminski
Ibra robi to celowo, próbuje wyprowadzić rywala z równowagi i to mu sie udaje. zawsze był arogancki A ostatnio jest w tym najlepszy. Ale nie tylko w tym bo i na boisku robi dobrą robotę.
26.01.2021 o 23:13 przez Matti
+1
Matti
To niech pokazuje swoje umiejętności na boisku. Fakt, jest świetnym piłkarzem, ale od sportowców wymaga się czegoś więcej. Jeśli ktoś jest lepszy to nie musi prowokować tego słabszego. Jako sportowiec powinien promować i stosować się do zasad fair-play. Szczególnie, że jest idolem dla niejednego młodego zawodnika czy człowieka. Szkoda, że coraz częściej podziwiane są jego odzywki i aroganckie zachowania, a nie gra.
26.01.2021 o 22:53 przez Nasir
-3
Nasir
Zemsta kukolda stała się faktem.
26.01.2021 o 22:52 przez HB
HB
+ Alexis, Lukaku, Barella

- Kolarov, Darmian, Handanovic

Mecz do zapomnienia. Niestety nie radzimy sobie z dobrze ustawionymi defensywnie drużynami.
26.01.2021 o 23:07 przez Matti
+3
Matti
O tak, największy nasz problem. Nie potrafimy strzelać zamurowanym drużynom. Dominować cały mecz możemy, a często nie mamy nawet dobrej sytuacji bramkowej. Nie wiem czy tylko ja to widzę, ale bardzo często Alexis nie strzela będąc w polu karnym i mając miejsce. Zawsze szuka jakiegoś podania, które na dalszą metę nic nie wnosi.

Shoutbox

Czaglar 26.07.2021 16:05

no i nie grał na szpicy z tego co widzę tylko operował za jej plecami.

Czaglar 26.07.2021 16:05

youtube.com/watch?v=WCYxwsk5Qqo

Czaglar 26.07.2021 16:05

patrząc po skrócie to właściwie był bliski dubletu, ale chyba zaliczyli samobój przy pierwszej bramce

Czaglar 26.07.2021 15:59

nie wiem czy ktoś wczoraj wrzucał, ale Sebek Esposito wczoraj bramka w superpucharze Szwajcarii

Nerazzurri83 26.07.2021 15:55

Nani wylądował ?

Orzeu 26.07.2021 15:54

nic się nie dzieje

Imrahil 26.07.2021 15:39

rok temu to sb huczało od plotek transferowych

Piekarz 26.07.2021 15:16

ale to nie ma żadnego znaczenia, że zaczął

Piekarz 26.07.2021 15:16

Bruno Alves zaczął

Orzeu 26.07.2021 15:15

czy gdzie tam teraz Crotone gra

Orzeu 26.07.2021 15:15

Bruno Alves rozwiązał kontrakt z Faramalicano i wraca do Serie A

Piekarz 26.07.2021 13:46

XDD

Nasir 26.07.2021 13:44

ona zaraz to przepiedoli

Pader88 26.07.2021 13:40

ja wiem jak to wyglada bo ja wiesz raz gralem na tartanie w zyciu xD

Imrahil 26.07.2021 13:39

no i to jest komentarz

Nasir 26.07.2021 13:39

no chyba nie

Nasir 26.07.2021 13:38

ale to bylo wylaczone Jacek xddd

Nasir 26.07.2021 13:38

wiecej takich komentarzy prosimy

Nasir 26.07.2021 13:37

XDDD

Imrahil 26.07.2021 13:37

miszcz

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

składy piłka zapowiedź serie a

Przejściowy kryzys czy koniec dolce vita? (7)

10.06
20:55
Simone Inzaghi

Ryzyko, które może się opłacić - artykuł (14)

30.05
11:30
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Venezia

    Venezia

    0

    0

  • 2

    Roma

    Roma

    0

    0

  • 3

    Inter

    Inter

    0

    0

  • 4

    Milan

    Milan

    0

    0

  • 5

    Atalanta

    Atalanta

    0

    0

  • 6

    Fiorentina

    Fiorentina

    0

    0

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Cristiano Ronaldo

    29

  • 2

    Romelu Lukaku

    24

  • 3

    Luis Muriel

    22

  • 4

    Dusan Vlahovic

    21

  • 5

    Ciro Immobile

    20

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 27214

Liczba newsów: 40157