Inzaghi: Wiedzieliśmy, że Fiorentina nie będzie w stanie utrzymać takiego tempa (12)

Źródło: en.inter.it
ponad 2 lata temu
2097
12

Simone Inzaghi pochwalił zespół za powrót do meczu po straconej bramce co przełożyło się na strzelenie trzech bramek i wygraną.

- Myślę, że dołączyłem do zespołu zwycięzców. Ciężko pracujemy i wspólnie się poprawiamy. Mieliśmy doskonały początek, ale możemy osiągnąć jeszcze lepszy wynik. Trudno nam było dotrzymać tempa Fiorentinie w pierwszych 30 minutach, ale potem podkręciliśmy naszą grę. Zdobyliśmy trzy bramki, a mogliśmy więcej. To wielkie zwycięstwo na terenie, na którym wielu drużynom będzie bardzo trudno.

- Trzeci gol po rzucie rożnym w tym sezonie? Mamy zawodników, którzy są świetni w powietrzu i innych, takich jak Federico Dimarco, Hakan Calhanoglu i Marcelo Brozovic, którzy potrafią umieścić piłkę tam, gdzie chcą ze stałych fragmentów gry. To jest coś, co musimy wykorzystać.

- Nie było łatwo tu wygrać, ponieważ Fiorentina była w dobrej formie i musieliśmy zareagować. Trzymaliśmy się razem i wyszliśmy po przerwie z odpowiednim nastawieniem. W przerwie meczu powiedziałem chłopakom, że popełniają zbyt wiele błędów. Wiedzieliśmy, że Fiorentina będzie nas mocno naciskać, ale powiedziałem im, żeby się nie poddawali, bo Fiorentina nie byłaby w stanie utrzymać takiego tempa.

- Jestem szczęściarzem, że mam tak znakomity skład. Wrócił do nas także Alexis Sanchez. Dobrze trenował przez ostatnie 10 dni. Straciliśmy latem trzech kluczowych zawodników, w osobach Romelu Lukaku, Achrafa Hakimiego i Christiana Eriksena, ale nie pozwoliliśmy, by to na nas wpłynęło. Klub i ja ciężko pracowaliśmy, aby sprowadzić jakościowych graczy, którzy pasują do naszego stylu gry.

- Niewiele osób wysoko oceniało Inter latem, ale wierzymy w naszą pracę i chcemy robić swoje na boisku. Będziemy wykorzystywać każdy dzień. Teraz skupimy się na Atalancie, ponieważ mamy mniej niż cztery dni, aby przygotować się do tego meczu.

udostępnij

Inzaghi: Widzieć to włożone serce w trudnym momencie to ogromna satysfakcja (0)

09.04
00:15
correaa

Trener Marsylii: Correa jest niezadowolony, bo mało gra (1)

05.04
01:56

Komentarze (12)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
22.09.2021 o 18:26 przez timon
timon
Oby Inter pod Twoja wodzą utrzymał tempo na wiosnę ;)
22.09.2021 o 17:07 przez tytusek25
tytusek25
Bardziej niz gra cieszyl mnie wczoraj wynik oraz to ze skutecznosc w koncu dopisuje.

Nie podobo mi sie jak bardzo dalismy sie zdominowac .To serio moglo sie skonczyc dla nas wpier***em gdyby nie ich fatalna skutecznosc.Nie dalibysmy rady wyjsc z 3 do zera a spokojnie tyle moglo byc.Odbior meczu tez bylby wtedy zupelnie inny.Napewno Inzaghi ma nad czym pracowac.
Kompletnie sie gubimy pod pressingiem.Wychodzenie z pod niego to tez lepiej przemilczeć.Przydalby sie taki silny wiezowiec jak Pogba do takiej roboty.Swietnie sie zastawia,prowokuje faule i ma swietna technike.Marotta dzialaj.😄
22.09.2021 o 15:03 przez minus09
minus09
a ja bym tak chciał wiedzieć Szymon czy ty tak w lidze mistrzów umisz
22.09.2021 o 12:37 przez maestro177
maestro177
Szczególnie znafcy z eleven słabo oceniali Inter, czasami widząc go poza pierwszą 4.
22.09.2021 o 11:12 przez Dyl87
+3
Dyl87
Fiorentina wypruła się wczoraj jak my z Realem, dużo zmarnowanych szans a później Karma nadchodzi i chłosta od rywala który zachował więcej sił i pozwolił się wyszumieć
22.09.2021 o 10:27 przez Omen
+2
Omen
Lepszą drużyna mogłaby nam strzelić 3 bramki i było by po meczu. Podobnie w lidze mistrzów są kluby, które na takiej intensywności potrafią grać dłużej a nam ciężko się wychodzi z pod takiego pressingu. Są to pewne elementy do poprawy ale narazie jestem zadowolony bo wywozimy naprawdę cenne 3 punkty.
ciechan
Kluczowe, żeby zażegnać problem Mercato był dobry początek sezonu. To świetna wiadomość, bo zawodnicy oraz trener dali nam do zrozumienia, że oni przełknęli gorycz tych transferów i wykonali świetną robotę w okresie przygotowawczym. Jednak dalej się obawiam, jak zareagujemy na drużynę, która taką intensywność cały mecz ? Czy mamy gotowe alternatywy, bo Simone, tak jak po meczu z Hellasem mówi, że był świadomy, że nie utrzymają intensywności. Nie ukrywam, że go bardzo lubiłem z Lazio, dlatego podwójnie mu kibicuje. Liczę, że pokaże dojrzałość trenerską i definitywnie zamknie usta wszystkim wątpiącym
22.09.2021 o 07:57 przez Dzonyy
+3
Dzonyy
Ja uważam, że nie da się tak biegać przez 90 minut i dlatego wczoraj byłem spokojny o to, że w drugiej połowie zobaczymy inny mecz.
22.09.2021 o 08:33 przez SETE
+2
SETE
@Ciechan , tak jak pisze Dzonny nie ma szans utrzymac takiego tempa jakie miala Viola w pierwszych 45 min przez caly mecz, to bylo szalenstwo, naprawde szli na maxa. Na takiej euforii , pociagnac z przyslowiowej watroby zdarza sie owszem, ale najczesciej w okolicach 60-65 minuty zdecydowana wiekszosc druzyn puchnie ( przyklad nasz mecz z Realem ostatnio ).
Fiorentina mozna powiedziec nie wyszla na 2 polowe, mozliwe ze juz mieli z nog wate albo mentalnie ich dobily te dwa nasze szybkie gongi Darmiana i Dzeko
22.09.2021 o 08:55 przez ciechan
ciechan
Też nie uważam, że się tak da. Ale jestem też świadom, że są drużyny, które mogą robić to nawet lepiej i dłużej, a na pewno już potrafią to wykorzystać. Nie mówię, że w Serie A, ale przede wszystkim w europejskich pucharach. Wychodzenie spod wysokiego presingu, takim jak Fiorentiny czy Hellasu, ogólnie średnio nam wychodzi i szczególnie w ostatnim meczu generowało to sytuacje w przewadze fioletowych, lepsi wykonawcy mogliby zamknąć mecz dużo wcześniej. W fazie kreacji i przyśpieszenia akcji póki co jesteśmy level wyżej niż kilka miesięcy temu, ale samo wyprowadzenie od obrony wygląda słabo. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z naszej gry i dojrzałości na boisku, tylko nie uważam, że pudrowanie problemu to dobry sposób na jego rozwiązanie. Konsekwencje tego od lat spadają na Włochów w LM, bo przeważnie tam drużyny grają dłużej na wysokiej intensywności, a w połączeniu z dobrymi zawodnikami skutkuje to dla nas odpadaniem na etapie fazie grupowej. Gdzieś musi być problem niemocy włoskich drużyn. Ja dopatruje go właśnie w różnicy intensywności meczów, a na to trzeba realnych rozwiązań taktycznych.
22.09.2021 o 17:14 przez AveCaesar
+2
AveCaesar
Pisałem o tym zaraz po meczu. Nie umieliśmy wyjść z piłką z naszej połowy mimo to ustawienie pozostało ultra ofensywne. Nie umieliśmy się cofnąć i zagrać wyrachowanie jak np Real z nami. Gdyby to był lepszy zespół niż Viola lub jakby mieli więcej szczęścia albo my mniej to po pierwszej połowie spokojnie mogłoby być 3:0 w plecy jak ktoś wyżej napisał. Oczekuje więcej po Inzaghim ale to ocenie dopiero po meczach z bardziej wymagającymi rywalami. Może chciał tak zaryzykować z Violą, tym razem się opłaciło.

Shoutbox

Seba 19.04.2024 17:00

Cuadrado poza kadrą na derby. Zmęczenie mięśniowe :D

coco 19.04.2024 16:46

Czas, aby Suning sprzedał Inter. Nie mogą już tego odkładać. Złożyłem bardzo poważną i kompletną ofertę zakupu 100% Interu zaprezentowanego na Suning w lutym. Byliśmy bardzo blisko zawarcia umowy

Seba 19.04.2024 16:17

Według mediów sprawa trenerów przedstawia się następująco. Conte w Napoli, Motta w Juve, Lepetegi w Milanie :D

Nowoczesny Sakkowy Mylan :D

Claudio 19.04.2024 16:14

asy z Ekstraklasy

maverik 19.04.2024 15:50

3421 z Theo i kims na wahadle, a Leao i Pulisic za plecami napastnika

acmilanowek 19.04.2024 15:45

kibice Milanu pragną Conte. chyba musieliby pożegnać Leao i Pulisicia w tym wypadku i kupić 2 napastników i 2 wahadłowych

acmilanowek 19.04.2024 14:25

niech go biorą

martins2000 19.04.2024 14:13

Juventus have opened negotiations for Albert #Gudmundsson. No bids to Genoa yet. Positive first talks with his agents. Juve are ready to offer a contract until 2028 with a salary of €2,4-2,5M/year + bonuses.

Andrzej1985 19.04.2024 13:14

Wolał bym żeby mi to Fcimaniek wyjaśnił ale on zaczepił i przepad gdzieś 😅

Andrzej1985 19.04.2024 13:13

kibix 19.04.2024 12:39 Ja mysle ze.to jakiś pilkarza, mlody.peruwiański talent Paka Nochala🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤙🤙🤙

Orzeu 19.04.2024 12:52

dokładnie

Dzonyy 19.04.2024 12:51

Czyli lany poniedziałek u milanistów wypada 22 kwietnia :)

Publicystyka

InzaghiBall - analiza taktyczna Interu po meczu z Atletico Madryt (5)

22.02
13:11

System na system. Analiza taktyczna Atletico Madryt przed meczem z Interem Mediolan (7)