Zapowiedzi

Juventus podejmuje lidera | Przed nami Derby d'Italia (13)

Autor:
Źródło: inf. własna
ponad rok temu
221
13
fcinter serwisowe

Po bardzo istotnych zwycięstwach w ostatniej kolejce, Inter i Juventus przystąpią do najbardziej prestiżowego pojedynku w świecie włoskiej piłki - Derby d'Italia. Komplet publiczności na J Stadium obejrzy spotkanie, które sędziować będzie arbiter Paolo Valeri. Mecz okrzyknięty najciekawszym pojedynkiem obu stron od lat rozpocznie się w sobotę punktualnie o 20:45. 

Juventus tydzień temu zdobył bezcenne 3 punkty w starciu z Napoli. Obecni Mistrzowie Włoch dali tym samym jasny sygnał, że nie dadzą zdetronizować się bez walki do ostatnich kolejek sezonu. Po pierwszej ligowej porażce Neapolitańczyków Juventus wydaje się na dobre włączać do walki o najwyższe cele i z pewnością bez kompleksów podejdzie do spotkania z obecnym liderem w postaci właśnie Interu Luciano Spalletiego. 

Jeśli mowa o wysyłaniu jasnych sygnałów to takim z pewnością było zdemolowanie na Stadio Giuseppe Meazza Chievo w stosunku 5:0. Koncert przygotowania taktycznego i gry ofensywnej Nerazzurri nie pozostał niezauważony we Włoszech jak i całym Starym Kontynencie, a sama marka Interu wydaje się odzyskiwać dawne uznanie w oczach międzynarodowych obserwatorów. 

icardi

Oba zespoły wydają się być jednak na różnych etapach osiągania pełni swojej dyspozycji. Podczas kiedy Inter regularnie punktuje od pierwszej kolejki, Juventus nie ustrzegł się potknięć i dopiero od ostatniego miesiąca pokazuje grę jakiej oczekują od zespołu Allegriego kibice Juve. Stara Dama może pochwalić się 4 czystymi kontami w ostatnich spotkaniach, wliczając w to mecz z Barceloną i bardzo ważne zwycięstwa z Crotone, Napoli i Olympiacosem. 

Na korzyść ekipy Spalletiego przemawia jednak "przywilej" braku gry w europejskich pucharach, a co za tym idzie, możliwość pełnej koncentracji na derbowym pojedynku tuż po zakończeniu meczu z Chievo. Wszystkie osoby związane z Interem liczą na kolejne objawienie się taktycznego kunsztu Spallettiego, który dotychczas bezbłędnie przygotowywał swoich piłkarzy do meczów z czołówką. Zachować balans w grze na boisku Juventusu pomoże powrót do kadry meczowej Mirandy i Matiasa Vecino. Spalletti będzie miał pełną dowolność przy wyborze obsady, która zagra za plecami żelaznego trio Perisić-Icardi-Candreva. 

Allegri najprawdopodobniej postawi w środku pola, na swoich faworytów w ostatnim czasie czyli Miralema Pjanicia i Samiego Khedirę. Obaj zawodnicy są najbliżej wyjściowej jedenastki mimo iż nie ustrzegli się problemów w poprzednich meczach z silnymi rywalami. Może być to szansa dla Interu, który powinien naciskać środkowych z Turynu od pierwszych minut meczu. Podczas gdy w Interze próżno szukać istotnych absencji, w kontekście Juventusu mówiło się o problemach zdrowotnych takich graczy jak Mandzukic, Lichsteiner, Hoewedes i Pjaca. Ten pierwszy jest jednak awizowany d-o pierwszego składu przez różne portale, w tym whoscored.com. Do bramki Juve po 90 minutach Szczęsnego w Lidze Mistrzów, wróci z pewnością talizman turyńczyków - Gianluigi Buffon. 

FORZA INTER!

Przewidywane składy: 

sklad

Forma drużyn: 

Juventus (WWLWW) 

INTER (WWWDW)

Ciekawostki: 

- Ostatni raz Inter pokonał Juventus w Turynie w 2012 roku. Bramki Diego Milito i Rodrigo Palacio przerwały wówczas serię 49. spotkań Starej Damy bez porażki na Juventus Stadium 

- Juve wygrało 36 spośród 38 ostatnich meczów ligowych u siebie

- Inter nie przegrał w lidze od 17 spotkań

- Nerazzurri nie strzelili Juventusowi bramki od trzech meczów, obecnie notują conajmniej 2 gole na mecz 

Kartka z historii: 

Wielokrotny kat Juventusu zarówno w barwach Feyenordu jak i przede wszystkim Interu. Il Jardinero czyli Ogrodnik - obejrzyjcie wszystkie bramki Julio Cruza przeciwko Starej Damie. 

Transmisje TV: 

Eleven Sports 1

Inne sprawdzisz tutaj. 

Zobacz też

Serie a

Zrobić kolejny krok w kierunku Ligi Mistrzów! | Frosinone - Inter | Zapowiedź (4)

13.04
22:35
Serie a

Batalia o Ligę Mistrzów trwa | Zapowiedź Inter - Chievo (5)

12.05
14:25

Komentarze (13)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
09.12.2017 o 17:57 przez Bartek-32
Bartek-32
Żeby tylko swiecicki i czachowski nie komentowali
09.12.2017 o 17:39 przez cuba
cuba
Ten mecz to ZAWSZE prestiż itp ,a gdyby tak mysleć tylko o samej tabeli formie to przecież delikatnie mówiąc ich zajedziemy,zimna głowa i i jeśli ktoś ma tu z pocałowaniem w rękę mieć remis to prędzej Juve
09.12.2017 o 13:06 przez davi23
davi23
Znowu jak przed mecze z Napoli, wszędzie piszą o Juve inie dają nam szans, dlaczego? Lazio dało rade i zabrało do domu całe 3 pkt. Jeśli zagramy swoje to liczę na dobry wynik, dzisiaj wszyscy atakujemy ale też wszyscy razem bronimy, wierzę, że można to wygrać!
09.12.2017 o 12:45 przez Luciano
Luciano
Jestem optymistą, Juve musiałby zagrać mecz sezonu lub my jakąś straszną kaszanę żeby nie wywieść z Turynu żadnego punktu, nie biorę pod uwagę pomyłki sędziego. Na tym etapie sezonu i w tej formie walczymy o 3pkt, remis pozostawi niedosyt. Icar musi coś ukuć jak to ma w zwyczaju.
Wierzę, że trener już poukładał te klocki i z niecierpliwością czekam na to wielkie spotkanie.

Damy radę, FORZA
09.12.2017 o 11:49 przez IRT
IRT
Trudno przewidywać jak to się wszystko zakończy. Sezon póki co układa się dla nas bardzo dobrze (z wyjątkiem niepotrzebnego remisu z Torino). Wierzę w nasz zespół. Forza Inter!
09.12.2017 o 09:08 przez Bartek-32
Bartek-32
Jedno jest pewne. Dzisiaj zobaczymy na ile naprawdę nas stać
09.12.2017 o 01:21 przez Weo
Weo
Jutro remis z pocałowaniem ręki. Oczywiście wygrana jest możliwa, ale tam też gra 11 chłopa którzy chcą tego samego co my, o nie gorszych predyspozycjach ale za to z najgorszego klubu na świecie. Więc jazda z kur*am! Forza Inter!
08.12.2017 o 22:41 przez mariozzzz
mariozzzz
Tylko zwycięstwo...Innej opcji nie ma !! !! !! Forza Inter !! !!
08.12.2017 o 22:00 przez marcinek91081
marcinek91081
Spall !! ! kRÓLU... prowadź Nas po zwycięstwo , będzie ciężko jak zgarniemy 3 pkt to ... zacznę wierzyć... :D
08.12.2017 o 21:19 przez Matixinski
Matixinski
Kolega poniżej widzę pełen optymizmu. Jedziemy do Turynu po 3 punkty ! ja tego inaczej nie widzę ! Inter jest w gazie i trzeba to wykorzystać . Forza !
08.12.2017 o 20:03 przez intermed1
intermed1
Nie przegraliśmy w lidze od 17 spotkań! Niestety ta seria musi się kiedyś skończyć. Wszystko wskazuje że to będzie jutro. Mam nadzieję że nie będzie pogromu i będziemy walczyć jak równy z równym.
08.12.2017 o 19:37 przez piotrekninter
piotrekninter
najważniejsze to punkty
ale patrząc na nasze podejście oraz coraz lepszą gre juve mecz powinien być dobry

Benatia 7,62 Skriniar 7,38....Marokańczyk tak wymiata
bo Skrinia jak dla mnie 5 meczów dobrych a 10 bardzo dobrych
08.12.2017 o 19:32 przez maestro177
maestro177
Najważniejsze to w dobrym stylu.

Shoutbox

Zzzz 19.06.2019 18:35

ja kocham

Lopez 19.06.2019 18:04

trudne pytanie, udaje że nie widział :D

Lopez 19.06.2019 18:01

kusy kochasz Widzew?

kusy 19.06.2019 18:00

Otóż tak

Windykator 19.06.2019 17:59

sama milosc do Interu to troche malo

Windykator 19.06.2019 17:58

dla mnie to on nic ciekawego nie wniosl

Nasir 19.06.2019 17:58

niestety adam wyjasnil

Windykator 19.06.2019 17:58

nie no rafinha nie jest lepszy od barelli

Windykator 19.06.2019 17:57

DOKŁADNIE

Klinsi64 19.06.2019 17:57

Brandt + Rafinha = 40 Barella 50 mln facepalm

Klinsi64 19.06.2019 17:56

promocja

Windykator 19.06.2019 17:54

Rafinha za 15 baniek do Valenci ma isc

kusy 19.06.2019 17:47

Szpilka się skończył po nokaucie roku

kusy 19.06.2019 17:43

Beka haha

Windykator 19.06.2019 17:39

chyba ich popieprzylo, przeciez jak dereck wyjdzie w normalnej formie to zgwalci szpile

Windykator 19.06.2019 17:39

1,50 na chisore ze Szpilka

kusy 19.06.2019 17:38

Zdobycie mistrzostwa kraju w piątej lidze lub Ligi Mistrzów z trzecim klubem to coś, o czym nadal marzę. Nie podejmę jednak pracy, jeśli nie przekona mnie projekt. Nie chcę tylko wygrywać. Przede wszystkim chcę być szczęśliwy

Windykator 19.06.2019 17:16

Mowilem, nikt tego typa juz nie zatrudni powazny

Windykator 19.06.2019 17:16

Mourinho teraz mowi ze chce reprezentacje prowadzic xdddd

Adriano_forever 19.06.2019 17:13

coraz mniej, fifa 19 pokazała to jak coraz mniej czasu masz

Archiwum shoutboxa

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Juventus

    Juventus

    38

    90

  • 2

    Napoli

    Napoli

    38

    79

  • 3

    Atalanta

    Atalanta

    38

    69

  • 4

    Inter

    Inter

    38

    69

  • 5

    Milan

    Milan

    38

    68

  • 6

    Roma

    Roma

    38

    66

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnikp

Bramki

  • 1

    Fabio Quagliarella

    26

  • 2

    Duvan Zapata

    23

  • 3

    Krzysztof Piatek

    22

  • 4

    Cristiano Ronaldo

    21

  • 5

    Arkadiusz Milik

    17

Pokaż wszystkich

Wyniki Serie A

Sobota, 25 maja

  • FT

    Frosinone

    0 - 0

    Chievo

  • FT

    Bologna

    3 - 2

    Napoli

Niedziela, 26 maja

  • FT

    Torino

    3 - 1

    Lazio

  • FT

    Sampdoria

    2 - 0

    Juventus

  • FT

    Fiorentina

    0 - 0

    Genoa

  • FT

    Roma

    2 - 1

    Parma

  • FT

    Atalanta

    3 - 1

    Sassuolo

  • FT

    Cagliari

    1 - 2

    Udinese

  • FT

    Inter

    2 - 1

    Empoli

  • FT

    SPAL

    2 - 3

    Milan

Booking.com

Publicystyka

derby

Reportaż z weekendu derbowego w Mediolanie (12)

20.03
16:21
Eintracht Frankfurt

Garść informacji o Eintrachcie Frankfurt (5)

22.02
14:55
Archiwum publicystki

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 26025

Liczba newsów: 34133