Zadanie wykonane zgodnie z planem! Inter 2-0 Salernitana (82)

Źródło: en.inter.it
ponad rok temu
4218
82

Inter potwierdził dobrą dyspozycję z ostatnich meczów i pewnie pokonał Salernitanę 2-0 po bramkach Lautaro Martineza i Nicolo Barelli. Dla Nerazzurrich to druga z rzędu wygrana w Serie A.

Od pierwszych minut gospodarze zabrali się do roboty, spychając graczy Salernitany do głębokiej defensywy. Naładowani środowym meczem z Barceloną podopieczni Simone Inzaghiego raz za razem atakowali bramkę strzeżoną przez Luigiego Sepe. W 14. minucie spotkania Nicolo Barella zagrał piłkę do ustawionego przed polem karnym Lautaro Martineza, a ten uderzył mocno po długim słupku, otwierając wynik. Argentyńczyk tym samym potwierdził świetną dyspozycję z meczu na Camp Nou. Swoje okazje na podwyższenie wyniku mieli choćby Edin Dzeko i Milan Skriniar, jednak więcej bramek do przerwy już nie padło.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Nerazzurri kontrolowali tempo, szukając drugiej bramki i zabicia meczu. Wyczekiwany gol padł w 58. minucie. Kapitalną piłkę do Nicolo Barelli zagrał z okolic koła środkowego boiska Hakan Calhanoglu. Włoch przyjął futbolówkę, myląc jednocześnie obrońcę Salernitany, i pokonał golkipera gośći. Po drugiej bramce Inter nieco zdjął nogę z gazu. Na boisku pojawili się rezerwowi Tucu Correa, Robin Gosens, Kristjan Asllani, Raoul Bellanova i Matteo Darmian. Wynik jednak nie uległ już zmianie. Podopieczni Simone Inzaghiego potwierdzili dobrą dyspozycję z ostatnich tygodni i zgarnęli cenne dla układu tabeli trzy punkty.

Oto składy, w jakich wystąpiły oba zespoły:

INTER (3-5-2): Andre Onana; Milan Skriniar, Stefan de Vrij, Francesco Acerbi; Denzel Dumfries, Nicolo Barella, Hakan Calhanoglu, Henrikh Mkhitaryan, Federico Dimarco; Edin Dzeko, Lautaro Martinez.
Rezerwowi: Samir Handanovic, Alex Cordaz, Alessandro Bastoni, Danilo D’Ambrosio, Matteo Darmian, Raoul Bellanova, Robin Gosens, Mattia Zanotti, Kristjan Asllani, Aleksandar Stankovic, Valentin Carboni, Joaquin Correa.
Trener: Simone Inzaghi.

SALERNITANA (3-5-2): Sepe; Gyomber, Daniliuc, Pirola; Candreva, Coulibaly, Kastanos, Vilhena, Mazzocchi; Piatek, Dia.
Rezerwowi: Fiorillo, De Matteis, Bronn, Lovato, Bradaric, Motoc, Sambia, Bohinen, Capezzi, Iervolino, Valencia, Bonazzoli, Bothein.
Trener: Nicola.

120 minut walki i porażka po karnych, Nerazzurri żegnają się z Ligą Mistrzów | Atletico 2:1 (karne 3:2) Inter (197)

13.03
19:57

Jesus karci Inter, Nerazzurri wypuszczają prowadzenie i kończą wspaniałą serię | Inter 1:1 Napoli (81)