Wywiady z trenerami

Spalletti: Zagraliśmy poniżej możliwości (9)

Autor:
Źródło: football-italia.net
ponad 7 lat temu
2237
9

Inter poległ w Barcelonie. Co do powiedzenia po tym spotkaniu miał szkoleniowiec Nerazzurrich, Luciano Spalletti? Przeczytajcie jego wywiad udzielony dla Sky Sport.

- W pierwszej połowie pomysł na grę, który zaprezentowaliśmy był żałosny. To mnie najbardziej rozczarowało, ponieważ  bardzo ciężko pracowaliśmy, żeby znaleźć się w tym miejscu i spodziewałem się, że na ten pojedynek wyjdziemy z innym nastawieniem. Zamiast tego nie widziałem odwagi w przejściu do ataku, a kiedy przejmowaliśmy piłkę, nie potrafiliśmy jej utrzymać. Barcelona dobrze to odczytała.

- Głównym problemem był brak utrzymania się przy piłce. Trzeba ją podawać, żeby stworzyć sobie miejsce do gry. Po odzyskaniu nie wiedzieliśmy co z nią zrobić i Barcelona miała przewagę. Kiedy posiadają piłkę, podają ją na boki, do przodu, do tyłu, co potrafi zmęczyć rywala. Powinniśmy częściej ją odbierać i się przy niej utrzymywać. Nie da się tutaj wygrać oddając inicjatywę na całe spotkanie. 

- Jest różnica grając z hiszpańskim zespołem. Oni przemieszczają się z piłką szybciej, myślą szybciej, lepiej reagują, kiedy sytuacja tego wymaga. Ciężko będzie się z nimi grało, jeśli nie będziemy potrafili ominąć ich pressingu. Zrobiliśmy dzisiaj dużo mniej, niż to, na co było nas stać.

- Remis PSV z Tottenhamem? Jeśli chcemy być zespołem mającym swoje ambicje, nie możemy polegać na wynikach rywali. Zagraliśmy dzisiaj zdecydowanie poniżej możliwości i jeszcze raz to powtórzę. Nie może się nam to więcej przydarzyć. 

Zobacz też

Chivu: Brakuje nam już tylko trzech punktów do mistrzostwa (2)

27.04
04:25

Chivu: Jako zespół zawsze trzymamy się razem, bez względu na okoliczności (1)

12.05
19:38

Komentarze (9)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
25.10.2018 o 21:28 przez Riva
Riva
Sorry ale Spall sam sobie zrobil krzywde tym skladem...meczu nie widzialem ale gdy zobaczylem sklad to wiedzialem ze po meczu beda placze i niezadowolenie...co myslal ze z candrewa i valero zdominuje...skrzydlo i srodek pola ?? Hehe najlepsze w tym wszystkim to ze w trakcie czytalem komentarze ze valero umiera w 35 minucie...to ja sie pytam po co on na boisku ?? To nie b klasa ze jak nie mankto grac to cale 20 osob dopingyje cie ze... dasz rade...sorry ale tutaj i to ewidentnie du*py dal Spaletti...
25.10.2018 o 16:45 przez Granat105
Granat105
Najważniejsza dalej będzie potyczka z Tottenhamem i PSV. Do meczu z barką bym się aż tak nie przywiązywał, ale fajnie by na Meazza coś zgarnąć. No i ten mecz pokazał gdzie jest miejsce takich paralityków jak Valero. Gość absolutnie beznadziejny i sam nie wierzę że to piszę, ale pora chyba odkopać Żao Mario.
25.10.2018 o 07:58 przez CzarodziejCzasu
CzarodziejCzasu
Europa to nie Włochy. Valero i Candreva mogą sobie grać we Włoszech i czasem zagrać dobry mecz, ale na czołówkę to nie przejdzie. Kluczem do dobrej gry w LM jest zatrzymywanie najlepszych graczy i konsekwentne rezygnowanie z usług tych najsłabszych, zamieniając ich na graczy bardzo dobrych. Sądzę, że najlepsza jedenastka jest w stanie grać równe mecze z czołówką europejską, a to za mało, żeby walczyć o coś więcej. Messiego może zastąpić gość warty 38 mln euro, a naszego Nainggolana - Borja Valero.

Tak się złożyło, że trafiliśmy do kure ewsko ciężkiej grupy i mamy spore szanse z niej wyjść. Myślę, że na GM już z Nainggolanem jesteśmy w stanie urwać punkty Barcelonie.
25.10.2018 o 07:20 przez Piotrekfci
Piotrekfci
Widać było sraczku u naszych od samego początku. Szkoda bo patrząc się na tą Barcelonę to nic moc. Ok z przodu trudni do zatrzymania ale z tyłu gdybyśmy zagrali odważniej to gubili się i wybijali piłkę w popłochu. Niestety Pan Spal znów wolał żenujące doświadczenie od przebojowosci, szybkości i techniki (Politano).
25.10.2018 o 00:24 przez timon
-1
timon
składem, który wystawił sporo się przyczynił do słabej gry. Gra w obronie kulała bo wystawił będącego bez formy Mirande, zamiast świetnego De Vrija. W ataku liczył na utrzymanie się przy piłce, więc wystawił Candreve... Zgodzę się ze Spalem w 100%- pomysł na grę był żałosny. Dobrze, że Spal potrafi przyznać, że jego pomysł na grę był żałosny... :D
25.10.2018 o 15:32 przez Snake86
+1
Snake86
Akurat ważniejszy jest dla nas mecz z Lazio, niż ten wczorajszy. Myślę, że stąd zmiany i taki, a nie inny skład.
25.10.2018 o 18:35 przez timon
timon
jasne Snake bo przecież jesteśmy turbo potęgą i mamy już pewny awans z grupy, więc możemy odpuścić mecz z barcą w LM... Jeżeli dla nas mecz ligowy w 9 kolejce ligowej(obojętnie z kim) jest ważniejszy niż mecz w trzeciej kolejce LM z takim zespołem jak Barca, w momencie gdy awans jest na wyciągnięcie ręki, to taki pomysł jest dopiero żałosny...
25.10.2018 o 00:08 przez intermed1
intermed1
Pojechał po nich jak po szmacie.
25.10.2018 o 08:33 przez Skepta
Skepta
Intermed ty nigdy kobiety nie miales

Shoutbox

martins2000 23.06.2026 23:13

Inter chce postawić na LH

Claudio 23.06.2026 23:13

zapytaj kredensa czy Ausilio nas uratuje ;)

Szczupac_FCI 23.06.2026 23:12

teraz kunszt Ausylio musi okazac się w pełni...

Chuchu 23.06.2026 23:09

Już się boję tych alternatyw na prawą

Claudio 23.06.2026 23:09

Pisałem, żeby się cieszyć, że w naszych czasach grali w prime tak fantastyczni gracze ja CR i Messi to ten wyskakiwał ze swoimi wysrywami jakby miał ołtarzyk argentynczyka w domu. Są pewne granice

Szczupac_FCI 23.06.2026 23:09

30-40 max

Szczupac_FCI 23.06.2026 23:08

żadne kompro 50 baniek z dupy za niego...

ZnawcaCalcio 23.06.2026 23:08

to już bardziej pech, ciężko ocenić ten transfer

Kredence 23.06.2026 23:08

No to co pisałeś, a może bardziej nawet forma tego jak to robiłeś

Claudio 23.06.2026 23:08

Chyba piszesz o Cny ktory schował CR do szafy, a dziś on się schował

ZnawcaCalcio 23.06.2026 23:08

Szczupac_FCI 23.06.2026 23:07 Leoni tez miał byc kozakiem a póki co się połamał i nie wiadomo co z nim dalej..

Claudio 23.06.2026 23:08

kompro? Z ktorej strony?

Kredence 23.06.2026 23:08

Z wiekiem człowiek chyba dojrzewa co nie

Kredence 23.06.2026 23:07

Po co ci to

Kredence 23.06.2026 23:07

Claudio, to nie było jakieś ofensywne z mojej strony. No tylko czemu ty się tak gotujesz, przecież wczoraj zaliczyłeś kompro fest

Szczupac_FCI 23.06.2026 23:07

Leoni tez miał byc kozakiem a póki co się połamał i nie wiadomo co z nim dalej..

Szczupac_FCI 23.06.2026 23:05

ma roczny kontrakt tylko

Szczupac_FCI 23.06.2026 23:05

zapyać kotletyko o Moline

Claudio 23.06.2026 23:03

"Kredence 23.06.2026 22:55 No i gratulacje cny za bardzo ładne obicie klaudiusza, zawsze bawi jak mu się czajnik gotuje" a ostatnio pisałem nawet, że kredens w tym roku jeszcze nie sapał do mnie. Cóż przeliczyłem się

ZnawcaCalcio 23.06.2026 23:02

niech nasi sobie dadzą spokój z Atalantą

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29493

Liczba newsów: 53357

Liczba komentarzy: 625219

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

21x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

10x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się