Relacje

Superpuchar Włoch, Inter-Roma: zapowiedź (39)

Autor:
prawie 16 lat temu
1042
39

Z dniem 21 sierpnia bieżącego roku rozegrany zostanie mecz o Superpuchar Włoch, w którym zmierzą się ze sobą mistrz Włoch i tryumfator Pucharu Włoch – Inter Mediolan, oraz wice mistrz Włoch i finalista Coppa Italia – AS Roma. Mecz ten, nieformalnie, uznawany jest za rozpoczynający nowy sezon piłkarski na Półwyspie Apenińskim, sezon 2010/2011. Areną zmagań będzie znane nam wszystkim Stadio Giuseppe Meazza, a pierwszy gwizdek sędziego rozbrzmi o wieczornej godzinie 20:45.

 

Sobotni mecz o Superpuchar Włoch będzie zarazem dwudziestą trzecią potyczką o to trofeum w historii. Najwięcej razy w tych rozgrywkach zwyciężali piłkarze AC Milanu, bo aż pięciokrotnie. Po cztery razy wznosili w górę ten puchar kapitanowie Interu Mediolan i Juventusu. Tak więc Inter stanie przed okazją wyrównania wyniku swoich rywali zza miedzy.

 

Inter gra jednak o znacznie więcej. Wydawałoby się, że tryumfator Potrójnej Korony może czuć się nasycony, nic bardziej mylnego. Nerazzurri pragną bowiem wyrównać wyczyn FC Barcelony sprzed roku, która w przeciągu dwunastu miesięcy wygrała aż sześć trofeów. Inter, by powtórzyć wyczyn Katalończyków musi wygrać kolejno: Superpuchar Włoch, Superpuchar Europy i puchar Klubowych Mistrzostw Świata.

 

Dodatkowo, piłkarze i zarząd Interu mają coś do udowodnienia piłkarskiemu światu – że potrafią odnosić sukcesy już bez Jose Mourinho. Mediolańczycy z pewnością zrobią wszystko, by pokazać, iż Portugalczyk ukierunkował, a nie wyręczył klubowych mistrzów Europy. Również sam Rafa Benitez, nowy szkoleniowiec 18-krotnych mistrzów Włoch, z pewnością jest zmotywowany do tego, by uczynić pierwszy krok do wyjścia z cienia popularnego The Special One.

 

O podtekstach, krążących wokół zestawienia finałowej pary Superpucharu Włoch, tj. Interu i Romy, można by już napisać książkę. Obydwie ekipy zaciekle walczyły ze sobą na dwóch frontach i na obu zwycięską ręką wyszli piłkarze Massimo Morattiego. Claudio Ranieri nie będzie musiał specjalnie wysilać się, by zachęcić swoich piłkarzy do gry na 110%. Roma zapowiada nową erę, erę Giallorossi, lecz hegemoni z Mediolanu nawet nie chcą o tym słyszeć.

 

Trudno jest ocenić formę obydwu ekip, ponieważ oparcie się o mecze kontrolne wydaje się niewystarczające. Stołeczni rozegrali sześć sparingów, z czego wygrali trzy, a dwa zremisowali, w jednym zaś musieli uznać wyższość przeciwnika. Inter w pięciu meczach towarzyskich trzykrotnie wygrywał, raz podzielił się punktami i raz zszedł z boiska pokonany. Pokazuje to, iż forma obydwu drużyn tak naprawdę nie jest nikomu znana. Nie wiadomo też, jak Inter poradzi sobie z presją zwycięzców Ligi Mistrzów, a Roma zapomni na chwilę o trwających problemach, związanych z poszukiwaniem nowego właściciela. Również jedenastki, w jakich rozpoczną sobotnie zmagania dwie najlepsze drużyny ubiegłego sezonu, są trudne to przewidzenia.

 

Czy „wiecznie druga” Roma odegra się na Interze czy raczej Nerazzurri pewnie sięgną po czwarte w tym roku trofeum?

 

 

Mecze bezpośrednie o Superpuchar Włoch:

 

2006/07  Inter - Roma 4-3 97' Figo, 13' Mancini, 65' Crespo, 25' Aquilani, 74' Vieira, 34' Aquilani, 44' Vieira

 

2007/08 Inter - Roma 0-1 79' De Rossi (pen)

 

2008/09 Inter - Roma 8-7 a.pens. (2-2) 18' Muntari, 57' De Rossi, 84' Balotelli, 92' Vucinic

 

 

Transmisje telewizyjne :

 

C+ Spain

RAI Uno

Russia 2

Sport TV1

~ C+ Spain HD

 

Tagi:
udostępnij

Zobacz też

Hakan wziął Inter pod pachę i wprowadził go do finału Coppa Italia! 3:2 po wielkiej rimoncie drużyny Chivu na Meazza! (66)

21.04
20:42

Kolejny krok w stronę scudetto. Bramka Zielińskiego ozdobą spotkania! (49)

17.04
20:07

Komentarze (39)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
21.08.2010 o 20:47 przez maciuch2
maciuch2
ktory tu pisal ze na rai uno bedzie na pewno, mowilem ze zakoduja i prosze, fak trzeba w necie szukac
21.08.2010 o 19:35 przez bobek
bobek
Nie wiecie czy na Rai Uno będzie kodowany mecz czy normalnie?
21.08.2010 o 15:55 przez Internalista93
Internalista93
INTER (4-2-3-1): Julio Cesar; Maicon, Lucio, Samuel, Zanetti; Stankovic, Cambiasso; Eto'o, Sneijder, Pandev; Milito. Prawdopodobne Składy <img src="/files/emoticons/12" alt=" :D " />
21.08.2010 o 15:28 przez Internazionalny
Internazionalny
Siemka. Podrzucilibyscie jakis link do oglądania meczu. Albo kanal na sopcascie. dziekuje z gory.Pzdr<img src="/files/emoticons/24" alt="&lt;flaga&gt;" />
21.08.2010 o 13:35 przez Ravensnest
Ravensnest
A ja kurde nie będę miał jak oglądnąć bo w terenie będę:/<br />
Przegapie normalnie tak ważny mecz:(<br />
Aż w to uwierzyć nie mogę:(<br />
A co do cyfry+ to mecz będzie na RaiUno tylko zapewne jak zwykle zakodowany.<br />
Jeszcze nie było tak żeby nie zakodowali.<br />
Liczę na wysoką wygraną bo pasi Romie pokazać że zeszłoroczne scudetto nie było kwestią przypadku i że w tym sezonie będzie to samo<img src="/files/emoticons/10" alt=" :) " /> <br />
FORZA INTER<img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " />
21.08.2010 o 13:16 przez bykuInter
bykuInter
forza Inter<img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " /> <img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " /> <img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " /> !
21.08.2010 o 09:13 przez pawel
pawel
Bozeee zeby tylko zagral dwojka napastnikow...<img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " /> <img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " /> <img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " /> <img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " /> !a nie jakies swoje ustawienia...<img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" /> <img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" />
20.08.2010 o 16:12 przez AdrianPL
AdrianPL
Szkoda, że z transmisją TV taka lipa, ale i tak wygramy. Obstawiam 2:1. <img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" />
20.08.2010 o 15:27 przez ASROMA
ASROMA
To jest plus xD Ale pomocnika możecie uzupełnić bo macie równą kadre a my Julio Sergio niemamy kim ;/ Lobont pewnie zagra;/
20.08.2010 o 15:19 przez Internalista93
Internalista93
Motta nie zagra. To jest pewne na 100 %. A Tak to wszyscy zdrowi i gotowi zeby wygrać<img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " /> Tylko Inter<img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " /> Kocham Was<img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " /> <img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" /> <img src="/files/emoticons/20" alt="&lt; loveinter &gt;" />
20.08.2010 o 14:49 przez ASROMA
ASROMA
Jedno jest pewne;/ W meczu nie wystąpi Julio Sergio z powodu kontuzji ;/<br />
<br />
A u was ktoś nie zagra przez kontuzje?
20.08.2010 o 13:58 przez Internalista93
Internalista93
Składy na jutrzejszy mecz to jest zagadka ? <img src="/files/emoticons/12" alt=" :D " /> Mam nadzieje, że zagra Coutinho<img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " /> !
20.08.2010 o 13:57 przez Internalista93
Internalista93
Siema Wszystkim. Mecz możliwe że będzie na cyfrze + jest to kanał 229 (Rai 1) bo reklamowali mecz Inter. Trzeba jutro zobaczyć na włoskich wszystkich kanałach czy będzie mecz. Pozdro. <img src="/files/emoticons/13" alt=" :P " />
20.08.2010 o 12:56 przez petric
petric
2;0 <img src="/files/emoticons/21" alt="&lt;lol2&gt;" /> <img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" />
20.08.2010 o 12:55 przez petric
petric
<img src="/files/emoticons/24" alt="&lt;flaga&gt;" /> <img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" /> <img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" /> <img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" /> <img src="/files/emoticons/24" alt="&lt;flaga&gt;" />
20.08.2010 o 11:44 przez goglin
goglin
I znowu zaczyna się ten zajebisty dreszczyk emocji <img src="/files/emoticons/12" alt=" :D " /> YEAA jutro zaczynamy grać TAK TAK TAK<br />
<br />
FORZAAAAA<br />
<br />
ps. a oglądać można na sopcascie <img src="/files/emoticons/12" alt=" :D " /> <img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" /> <img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" />
20.08.2010 o 11:25 przez Mate1908
Mate1908
Co tu dużo gadać. Jutro trzeba będzie wyjść i zapewne 'gryźć trawę' do 90 minuty meczu. Roma za nic nie odpuści tego meczu, my tak samo. Zapowiada się zatem ekscytujące widowisko. Wielkim plusem dla nas jest fakt, że rozgrywamy ten mecz na swoim terenie. Fani będą tym '12' zawodnikiem. Szczerze powiedziawszy to nie wiem czego spodziewać się po Interze. Z City czy Juve zagraliśmy genialnie, z Dallas czy Milanem było już nieco gorzej. Liczę, że sięgniemy po kolejne trofeum. Forza Inter!
19.08.2010 o 23:03 przez forzzainter
forzzainter
Już się nie mogę doczekać tego meczu <img src="/files/emoticons/9" alt="&lt;brawo&gt;" /> Stawiam jakieś 2-1, czy 2-0 dla nas <img src="/files/emoticons/22" alt="&lt;yeah&gt;" /> TYLKO INTER! <img src="/files/emoticons/20" alt="&lt; loveinter &gt;" /> <img src="/files/emoticons/20" alt="&lt; loveinter &gt;" /> <img src="/files/emoticons/20" alt="&lt; loveinter &gt;" />
19.08.2010 o 22:41 przez Maicon29
Maicon29
Trzeba dobrze zacząć sezon i wygrać pierwszy mecz z Romą<img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " /> !
19.08.2010 o 22:30 przez spasny
spasny
Panowie moze transmisja bedzie na NTV Spor na turksacie 42.0. W zeszlym roku kazdy mecz Interu byl tam transmitowany. Wie ktos cos na ten temat?
19.08.2010 o 21:33 przez forzzainter
forzzainter
Można znaleźć któryś z podanych kanałów na cyfrze ? Prosiłbym o podanie konkretnego kanału. Forza Inter <img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" />
19.08.2010 o 20:02 przez Marco
Marco
Rai Uno nie powinno być kodowane. forza inter<img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " />
19.08.2010 o 18:54 przez forzzainter
forzzainter
Liczę na wygraną. Może być skromna, byle dobrze zacząć sezon <img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " /> <img src="/files/emoticons/20" alt="&lt; loveinter &gt;" />
19.08.2010 o 17:15 przez mati1908
mati1908
musimy kolejny puchar zdobyc<img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" />
19.08.2010 o 17:12 przez bykuInter
bykuInter
wierze że wygramy TYLKO INTER<img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " /> <img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " /> <img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " /> <img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " /> <img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " /> <img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " /> <img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " /> może być ciężko ale musimy wygrać <img src="/files/emoticons/24" alt="&lt;flaga&gt;" />
19.08.2010 o 16:54 przez Omen
Omen
Pozostaje net.walić telewizje najważniejsze że to my jesteśmy najlepsi!
19.08.2010 o 16:47 przez s15
s15
Będzie cięzko ;) ale minimalnie wygramyy ;) <img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" /> <img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" /> <img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" />
19.08.2010 o 15:43 przez matejko12872
matejko12872
wygramy ten mecz<img src="/files/emoticons/24" alt="&lt;flaga&gt;" />
19.08.2010 o 14:34 przez Arcadinho77
Arcadinho77
<a href="http://www.atdhe.net/">http://www.atdhe.net/</a><br />
<br />
Tutaj napewno poleci mecz o super puchar <img src="/files/emoticons/34" alt="&lt;loldev&gt;" />
19.08.2010 o 14:22 przez maciuch2
maciuch2
na tvp sport nie bedzie bo daja superpuchar hiszpanii, rai uno jest na kazdej platformie cyfrowej, ale znajac zycie to zakoduja bo juz kilkakrotnie byla taka akcja jak mecz lecial jakis. pozostaje net

Shoutbox

Adriano_forever 23.06.2026 20:23

gol

Adriano_forever 23.06.2026 20:23

a nie, żyje

Adriano_forever 23.06.2026 20:22

cyba zabili ronaldo

Claudio 23.06.2026 20:17

Dokładnie rchemik

rchemik 23.06.2026 20:15

z resztą, patrzysz dzisiaj na tych top zawodników, którzy mają po 20-27 lat i tam nie widać regularności rok w rok. Jedne sezon Haland, póxniej dembele, raz mampampe czy vinicjus, ale żeby orać 10-15 lat z rzedu, chyba długo takich nie będzie

rchemik 23.06.2026 20:12

Jeszcze z nich wszystkich jamala broni wiek, ale tam głowa nie dojedzie i w pewnym momencie będzie mentalny zjazd i braknie pary aby gonic tą dwójkę

rchemik 23.06.2026 20:11

jeden bez drugiego nie osiągnąłby tyle. Jeden nakręcał drugiego, a wraz z nimi drużyny rywalizujące. Halandy, Mampampe vinicjusy czy dembele czy nawet jamal, nie maja ani pól talentu co Ci dwaj. O statystykach nawet nie warto wspominać.

Piotrek85 23.06.2026 19:57

Messi i tak lepszy

Claudio 23.06.2026 19:49

słabo się zestarzało

Claudio 23.06.2026 19:49

Cny 22.06.2026 22:09 CR w tym czasie potyka się o własne nogi z kongo

Andrzej1985 23.06.2026 18:38

Kredence 23.06.2026 11:29 Witam cieplutko wszystkie twarde głowy, wszystkich byłych, obecnych lub przyszłych pacjentów oddziału szpitala w choroszczy, miłego dnia.Witamy Ordynatora szpitala w choroszczy.Pozdrawiamy Pacjenci z choroszczy 🤣😅

kadrian89 23.06.2026 18:30

Bardziej martwi chęć zakupu Manciniego do wyjściowego skladu

kadrian89 23.06.2026 18:27

taki rzeźnik 26 lat nie jest złą opcją. Może wśród lepszych od siebie jeszcze sie rozwinie

Klinsi64 23.06.2026 18:26

Acerbi i Stefan to byli profesorowie w prime

kadrian89 23.06.2026 18:26

Ostigard był wyróżniajacym sie zawodnikiem w lidze na swojej pozycji wiec na lige wloska wystarczy. Wolałbym STefana ale ten i tak mało grał

Klinsi64 23.06.2026 18:26

u nas potrzeba poważnych zmienników

ragnar 23.06.2026 17:46

Xucatlan opisałeś acerbiego 😄Ostigard to zastępstwo za Stefka więc ławka, jak na ławkę dobra opcja

ragnar 23.06.2026 17:44

Ostigard dobra opcja

Xucatlan 23.06.2026 16:31

Podoba mi się Ostigard, lubię jego styl i zasadniczo jest to obrońca mocno niedoceniany, ale to nie jest defensor na Inter. Jest surowy technicznie i ogólnie pasuje do zespołów broniących nisko, które są pod presją rywala. Wtedy może toczyć pojedynki, walczyć w powietrzu i pokazywać wysoką jakość. Do wychodzenia wysoko i uczestniczenia w rozegraniu czy potem ewentualnego brnienia kontrataków nadaje się średnio. Wątpię, że faktycznie na poważnie się nim interesujemy.

Chuchu 23.06.2026 15:45

Są w ogóle jakieś nowe doniesienia o aferze z Rocchim? Bo sprawa mocno przycichła

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29492

Liczba newsów: 53357

Liczba komentarzy: 625181

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

21x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

10x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się