Nerazzurri nadal na zwycięskiej drodze! Venezia 0-2 Inter (32)

Źródło: fcinternews.it
ponad 2 lata temu
3816
32

Inter wygrał 2:0 swoje wyjazdowe spotkanie z Venezią. Wynik otworzył Hakan Calhanoglu, a ostatnią bramkę w 95. minucie zdobył z rzutu karnego Lautaro Martinez.

W 12. minucie pierwszą próbę strzału sprzed pola karnego podjął Marcelo Brozović, jednak takie uderzenie nie mogło zaskoczyć Romero, który pewnie wyłapał futbolówkę. Już minutę później po dynamicznej akcji strzału spróbował Edin Dzeko, jednak ten strzał także był zbyt słaby, aby piłka znalazła drogę do siatki. Inter absolutnie dominował i wsiadł na piłkarzy Venezii. Za chwilę strzału z dystansu spróbował Alessandro Bastoni, jednak piłka minęła światło bramki. W 17. minucie strzału z rzutu wolnego spróbował Hakan Calhanoglu, ale Romero mógł spokojnie odprowadzić piłkę wzrokiem. Do tego momentu Inter oddał aż 6 strzałów! W 30. minucie strzału głową po dośrodkowaniu Darmiana spróbował Ivan Perisić, ale Romero ponownie pewnie interweniował między słupkami bramki Venezii. W 33. minucie po złożonej akcji Hakan Calhanoglu trafił do siatki! Turek potężnie uderzył sprzed pola karnego i pokonał Romero! W 37. minucie ponownie zapachniało bramką, ale dośrodkowanie Dimarco zakończyło się niecelnym strzałem głową Ivana Perisicia. W 38. minucie Aramu uderzył w fantastyczny sposób na bramkę Samira Handanovicia, ale na szczęście kapitan Interu był na posterunku i w ekwilibrystyczny sposób wybił piłkę na rzut rożny. Wynik przed końcem spotkania próbował podwyższyć Dimarco, jednak tym razem górą był Romero.

W 62. minucie strzału na bramkę spróbował Brozović, jednak uderzenie było niecelne i kibice Interu musieli obejść się smakiem. Po godzinie spotkania Inter miał na swoim koncie 14 strzałów na bramkę, z których tylko jeden zakończył się golem. W 68. minucie kolejny pojedynek zakończył się triumfem Romero. Tym razem argentyński bramkarz powstrzymał Edina Dzeko. W 75. minucie Venezia stworzyła groźną sytuację pod bramką Interu i zrobiło się gorąco. Na szczęście strzał okazał się niecelny. Natarcia Venezii skutecznie blokowała defensywa Nerazzurrich. W 83. minucie szansę na zamknięcie meczu miał Federico Dimarco, ale po raz kolejny w tym spotkaniu fantastycznie interweniował Sergio Romero. W 86. minucie strzału sprzed pola karnego spróbował Lautaro Martinez, ale i jego starania skutecznie zniwelował Romero. W końcówce spotkania Inter wyprowadził kontratak, a po Martineza jeden z zawodników Venezii dotknął piłkę ręką. Po analizie VAR przyznano rzut karny dla NerazzurrichDo piłki podszedł Toro i pewnie pokonał Romero podwyższając wynik na 2:0. Po chwili arbiter zakończył spotkanie 14. kolejki Serie A i to drużyna Interu będzie mogła dopisać do swojego konta kolejne trzy punkty.

VENEZIA (4-3-2-1): 88 Romero; 7 Mazzocchi, 31 Caldara, 32 Ceccaroni, 55 Haps; 44 Ampadu, 5 Vacca, 27 Busio; 10 Aramu, 23 Kiyine; 77 Okereke.

Ławka: 12 Lezzerini, 3 Molinaro, 8 Tessmann, 9 Forte, 11 Sigurdsson, 13 Modolo, 14 Henry, 17 Johnsen, 18 Heymans, 30 Svoboda, 33 Crnigoj, 42 Peretz.

Trener: Paolo Zanetti.

INTER (3-5-2): 1 Handanovic; 37 Skriniar, 95 Bastoni, 32 Dimarco; 36 Darmian, 23 Barella, 77 Brozovic, 20 Calhanoglu, 14 Perisic; 9 Dzeko, 19 Correa.

Ławka: 21 Cordaz, 97 Radu, 2 Dumfries, 5 Gagliardini, 8 Vecino, 10 Lautaro Martinez, 12 Sensi, 13 Ranocchia, 33 D'Ambrosio, 48 Satriano.

Trener: Simone Inzaghi.

Sędzia: Marinelli.

Spacerek na Stadio Via del Mare! Inter rozgromił Lecce 4-0! (81)

25.02
16:51

120 minut walki i porażka po karnych, Nerazzurri żegnają się z Ligą Mistrzów | Atletico 2:1 (karne 3:2) Inter (197)

Jacenty
Powiem szczerze, że gdzieś z tyłu głowy miałem przed tym meczem obawy. Zagraliśmy 3 świetne mecze, a przed nami był mecz z beniaminkiem, idealny na rozprężenie i zgubienie punktów. Oglądałem mecz Venezii z Romą i tam do pewnego momentu Roma wydawała się kontrolować mecz, aż w końcu Venezia zaczęła wyprowadzać zabójcze kontry, i mogł nastrzelać kilka bramek. Inzaghi chyba czuł pismo nosem, wystawiając praktycznie najmocniejszy skład. Jestem dumny i szczęśliwy, że udało się zdobyć kolejny 3 punkty w dobrym stylu, na dość ciężkim terenie. Powinniśmy byli jak zawsze zamknąć ten mecz wcześniej, strzelając 3-4 bramki, ale zawsze gdzieś brakowało tego ostatniego podania, może lepszej decyzji, a może...bardziej bezwględnego napastnika.
28.11.2021 o 11:21 przez Dyl87
+2
Dyl87
Najważniejsza jest wygrana i fajnie że 0 z tyłu jest oby tak do końca roku i poproszę o lidera na koniec roku. P.S zamiast Denzela mogliśmy kupić Zappacoste było by taniej i więcej jakość
28.11.2021 o 10:50 przez Matiinterlegia
+1
Matiinterlegia
Dużo narzekania po wygranym meczu… Najważniejsze ze kolejne 3 punktu,i marsz po kolejne 3 choćby w złym stylu. Dla mnie najważniejsze ze wygrywamy.
28.11.2021 o 10:12 przez Omen
+1
Omen
Ja się nie spodziewałem cudów po tym meczu zwłaszcza że graliśmy z niewygodnym rywalem na wyjeździe po dwóch arcyważnych meczach mając w perspektywie Spezie w środku tygodnia Romę i niedługo Real. Do końca roku gramy właściwie co 3 dni więc obowiązek został wykonany jak najmniejszym nakładem sił. Kiedyś byśmy takie mecze remisowali albo przegrywali. Brawo Hakan, który strzelił już więcej goli od Eriksena. Cieszy kolejna bramka Lautaro.
28.11.2021 o 09:54 przez Ippon
+1
Ippon
Barelli przydałby się odpoczynek ze względu na formę. Machania łapami nauczył się od brozo. Mi osobiście to nie przeszkadza. Chciałbym vlaho u nas ale raczej nie ma na to szans. Mam nadzieję, że w juve nie skończy. Martwią mnie problemy dimarco w grze obronnej.
28.11.2021 o 09:38 przez mjin
mjin
Barella i to jego ciągłe machanie łapami zaczyna byc mocno irytujace...
28.11.2021 o 08:41 przez tytusek25
+1
tytusek25
Zwyciezcow sie nie sądzi ,tak ze lepiej zamkne gebe odnosnie postawy Barelli czy Dzeko.Szkoda ze nie odpoczęli .Najwazniejsze ze wpadly kolejne 3 pkt.Martwi ze dalej nie potrafimy przelozyc gry na wynik i w koncowkach nie dojezdzamy .

Dumfries,Vecino,Gagliardini, D'Ambrosio w jednym momencie na boisku- trzeba miec jaja ze stali lub ławke z darów dla powodzian.Szacun.
28.11.2021 o 08:24 przez ragnar
+1
ragnar
Mecz pod kontrolą chociaż 2 bramkę powinniśmy strzelic dużo szybciej.

Słabo Correa , chociaż plus że nie graliśmy bezsensiwnymi wrzutkami, nawet w okolicy bramki, raz Correa podał na 16 metr, Brozo nie wiedział czy ma strzelać czy nie, po chwili próbował tego samego, obrońca się wnieszał i Hakan huknal, brawo
Dzeko wiadomo, dużo strat, więc ten atak słabo wyglądał
Nie najgorsze wejście Dumfriesa, ok, nie wdawał się w pojedynki, ale dwa razy dobrze podał, raz do dzeko raz do Vecino Ale spartolili
Plus dobra obrona w 91 min i kluczowe wybicie z głowy w 93 min
Kto wie, moze powoli zacznie coś grać, chociaż wątpię, bo ma braki techniczne, zwłaszcza przy przyjęciu piłki

Speaker
Jedno co było zawsze pewne na temat Eriksena, że ma swietne uderzenie. I lepiej się chyba go nie dało zastąpić 🙂
28.11.2021 o 01:27 przez maverik
+5
maverik
W pierwszej połowie totalna dominacja 11-1 w strzałach. W drugiej też kontrowaliśmy mecz, lecz za bardzo oddawaliśmy piłkę Venezii, ale to pewnie dlatego, że Inzaghi wyszedł praktycznie pierwszym garniturem bo brakowało jedynie Lautaro i po dwóch ciężkich meczach z Napoli i Szachtarem brakowało już sił. Mimo to Venezia nie stworzyła sobie klarownej sytuacji, choć wynik nie był bezpieczny do końca. Najlepiej dzisiaj chyba Calhanoglu i Brozovic, dobre zawody Bastoniego, Skriniara i Perisica. Najsłabiej Dzeko, Barella, Correa.
28.11.2021 o 00:36 przez Husi
+1
Husi
Dopisujemy 3 pkt i to jest najważniejsze. Sytuacji bramkowych można powiedzieć że jak zawsze było mnóstwo, skuteczność dzeko to jest dramat jak na tak doświadczonego napastnika. Capitano na przyszły sezon to Skriniar. Opaska za kontrakt dla Barelli to stanowczo nad wyraz, to nie jest lider, zbyt dużo frustracji. Motywator, silny charakter patrzący na dobro teamu to Milan.
28.11.2021 o 00:31 przez Qhasz
-4
Qhasz
Lautaro to ogórek na miarę realu, lata po boisku, kopie się po czole, przewraca się o swoje nogi, sapie do sędziego, szuka faulu gdzie popadnie, a denzel to tylko Washington
28.11.2021 o 00:09 przez Kfjat
+3
Kfjat
Dzeko i Barella najsłabsi. Temu drugiemu tylko między 52 a 57 minutą naliczyłem trzy straty. Do tego notoryczne machanie łapkami. Widać, że po fantastycznym sezonie i sporej podwyżce probuje byc najwazniejszy w zespole. Ja go jednak wolę jako ambitnego i skromnego chłopaka, a nie mającego o wszystko i do wszystkich pretensje. Generalnie podstawowi zawodnicy mocno zajechani stąd i uraz miesniowy Darmiana i grana na przeczekanie druga połówka. Ale ważne, ze mecz wygrany.
27.11.2021 o 23:39 przez embiakowsky
-1
embiakowsky
szkoda że Dzeko nie jest młodszy o 6 lat, szkoda że Darmian i Ivan nie są młodsi o jakies 6 lat, szkoda ze Denzel jest drewnem i szkoda że argentynczycy mało wnoszą do gry. chyba tyle
27.11.2021 o 23:20 przez Gajdzik
+1
Dużo strzałów, ale słaba skuteczność i mało zagrożenia. Niby mecz pod kontrolą, ale w końcówce trochę stresu było (jakiś jeden babol i mogło się różnie skończyć) na szczęście bez żadnych niespodzianek i najważniejsze 3 pkt. Takie mecze musimy wygrywać! ⚫🔵
27.11.2021 o 23:09 przez rafalik93
+1
rafalik93
Turek z meczu na mecz coraz lepiej za to dzeko to dramat straszny gdyby nie te pudla to byłby teraz królem strzelców a tak to w next sezon max ławka
27.11.2021 o 22:51 przez Rafał 1976
+3
Rafał 1976
Pierwsza połowa ok w naszym wykonaniu Ale w drugiej połowie to granie dla samego grania aby tylko nie stracić bramki Mecz do zapoznania ważne że trzy punkty i że Lautaro strzelił
27.11.2021 o 22:51 przez kadrian89
+1
kadrian89
Oby krótka ławka w pomocy i ataku szczególnie nie wyszła bokiem w drugiej części sezonu. Tylko patrzeć aż Dzeko jakis uraz mięśniowy złapie. Może chociaż tego Nandeza w styczniu? Przydałby się wyrobnik do zmiany w pomocy, bo Barella i Brozo grają ciągle, a Hakan też teraz w formie, ale co będzie za 5 spotkań nie wie nikt z jego falowaniem formy.
27.11.2021 o 22:47 przez ciechan
+2
ciechan
Bardzo dobrze z tyłu. Solidnie z przodu.
27.11.2021 o 22:47 przez Seba
+4
Seba
Dzeko chyba pobił dzisiaj jakiś rekord w ilości strat, a pod względem fizycznym jest takim naszym Borszą Valero ataku :D Dobrze, że chociaż od czasu do czasu coś strzeli. W następnym sezonie tylko rola jokera.
Omen
Hakan ma już więcej bramek niż Eriksen... A to dopiero początek sezonu.
cuba
Bez lekceważenia i szacunkiem ale 3pkt obowiązkowo Interku !!
jacodj
Brawo Panie Trenerze! ⚫🔵🔝 Walczymy o kolejne punkty!
27.11.2021 o 20:27 przez maestro177
maestro177
Rano byl na konferencji, a w składzie go nie ma? Dziwne trochę.
27.11.2021 o 20:10 przez bonjovi100
bonjovi100
Uff. Bałem się o tego Gagliardiniego. Generalnie widziałbym go poza Interem. Mam nadzieję że załatwią sprawę w pierwszej połowie i Denzel, Sensi i Satriano się szybko pojawią na boisku.

FReeFonix 26.04.2024 06:52

Wg mnie bardzo spoko numer, nie ma co porównywać do Pazza Inter, bo to kompletnie inny styl, bardziej piosenka w stylu tanecznym anizeli przyśpiewka czy hymn

w anglii to nawet sedziowac nie potrafia

co ten sedzia w mczu brigton-city robi :D uznal gola dla city po wslizgu w nogi bramkarza, a pozniej nie zagwizdal ewidentnego faulu w polu karnym city. Straszna patologia

Claudio 25.04.2024 20:44

a podobno Aramco miało nie wchodzić w sport...

HB 25.04.2024 16:26