zdziwilibyscie sie ile wlascicieli zabek czy innych dagrassow spotakcie w hurtowniach
no i wtedy taką żabkę to można zamknąć bez pozwolenia na sprzedaż alko
1 sprawa
dobra odniose sie bo zapomne potem
Jeśli mieszkańcy wyrażą sprzeciw to nie mogą sprzedawać alkoholu
chociazby masz ich ceny hurtowe
czym, metrażem
Niektóre nie mogą sprzedawać alkoholu
dalej
roznia
W tym że żabki są wszystkie takie same, nie ważne do jakiej pójdziesz, one nie różnią się od siebie niczym
no slucham dalej potem sie odniose
Piter jesteś technicznym chłopem i powinieneś w te stronę iść . Znasz się na obróbce skrawaniem. Otwierasz firmę handlowa z zakresu obsługi firm tzw zaopatrzenie techniczne . Nie użerasz się z plebsem , nie martwisz się sanepidem , jedziesz po prostu z tematem na którym się znasz b dobrze
i tylko dla siebie
bezpośerdnio dla siebie
zdzisz po hurtowniach ogarniasz dostawy negoscjujeszz ceny
oprocz tego, ze za "uzytkowanie logo" zabki placisz prowizje od obrotow
tym w osiedlowym sklepiku zalatwiasz sobie wszystko sam
od żabki
czym rozni sie np osiedlowy sklepik
no tak
opowiedz mi o tym
dobra
a we franczyzie chodzi o gotowy system
emika nic nie mówi o modelu biznesowym
prowadzenia biznesu
no nie do konca bo generalni daja ci ich model biznesowy
bez zapoznania się z modelem samo logo i marketing ci nic nie da
widze, ze mnie nie zrozumiales
no chyba, ze masz wieksze doswiadczenie niz ja to mozemy porozmawiac
franczyza to model biznesowy. Powiedzmy że daje ci teraz prawo do używania logo McDonald's i co z tym zrobisz? nad kiblem sobie powiesić możesz
biore to z wlasnego doswiadczenia jako byly kelner w takich miejscach i jako osoba, ktora zajmowala sie pewna restauracja od momentu nadania jej nipu
jak kebsy to mozna ogolnie pojsc w fast food
skoro tak mówisz* xd
no to widać jakie masz pojęcie emika skoro tak płącić
"D
i zaswiecila mi sie lampeczka w tym kierunku
i paradoksalnie to duzo i malo
franczyza to tak naprawde tylko marketing za ktory placisz
jadlem ostatnio dobre "pierozki" gruzinskie
swoja droga
tam materialy i pracownicy drozej ale i zysk wiekszy
ja to franczyza tylko i wyłącznie
albo franczyze
to zrob dobre sushi w piotrkowie
no chyba, ze chcecie jakas coste czy sowe otworzyc
eeee
no mnie kręcą kebsy ale tutaj rynek mocno przesycony
kooperacje piter :b
jasne
hahg
pączki =/= gastronomia
zaraz zaraz
ale nie paczki
i kreci mnie gastronomia
co masz na myśli @AveCesar?
szkoda bo też mam troszke kapitału
o zesz ty 160 km jak w morde
Piotrków Trybunalski
piter skąd jesteś jeżeli można wiedzieć ?
oprocz tego na wstepie jestes w stanie sobie sam na luzie ogarnac ksiegowosc i jakies przeplywy pieniezne
a wiedza ktora Ci przekazuja, taka zyciowa wiedza jest bezcenna
i twoje postrzeganie bizensu zmienia sie diametralnie
idziesz na te wysmiewane gowno kierunki jak "zarzadzanie"
opisz emika
swoja droga dlatego uwazam studia za zayebista sprawe
No to żeśmy doradzili
piątek wieczór, trzeba coś zamówić, coś potrollować a nie myśleć nad biznesem
ze tak zapytam
jaki jest cel
ale mala lokalna czy chcesz masowo robic paczki?
Paczkarnie to już wiemy
Piotruś co Ty chcialbys zalozyc
a wiec co do bledow
dobra wrocilem
To zakładając ze każdy dostanie min 2k to miesięcznie personel będzie kosztował ok 11 K
najbardziej właśnie na gastronomi zależy mi chyba
tutaj wielu bezrobotnych znajdziesz
no wiadomo, 3 minimum
Plus właściciel
Czyli trzeba przyjąć ze z kilka osób musiałoby być zatrudnionych co najmniej 3
na chwile obecną poszukiwania bo jeszcze nie mam takich cohones aby się za to brać
gdzie?
Ok
franczyzodawca deklaruje się pomóc przy wszystkim tzn znalezienie lokalu, przystosowanie go, szkolenie personelu jak i również poszukiwanie
A ten personel sam musiałbyś znaleźć ?
ja to na pewno na dłuższą metę nie pracowałbym w firmie
personel przeszkolony przez franczyzodawce
Piter a te paczki to kto miałby robić w Twojej paczkarni ?
Dobra zmiana
Z roku na rok drożej
ona tylko zus płaci w okienku
Problem to wysokie koszty prowadzenia działalności , zusy , czynsze , media .
moja ciotka ma firme i jej biuro za grosze to robi
XD
D
ja pjerdole po odpowiedziach widze, ze nie ma o czym gadac
Dzisiaj za 300 zł miesięcznie ogarnia Ci wszystko biuro księgowe
to ci robią za 100 złotych maks