Gazety włoskie

Akanji przegrywa pojedynek z Højlundem - pierwsze zarzuty wobec Szwajcara (15)

Autor:
Źródło: fcinternews.it
5 miesięcy temu
2170
15

W emocjonującym starciu Interu z Napoli, jednym z kluczowych tematów była walka przed bramką gospodarzy między Manuelem Akanjim, a napastnikiem Napoli, Rasmusem Højlundem. Według włoskich mediów i analiz, szwajcarski obrońca miał problemy w bezpośrednich pojedynkach z duńskim snajperem, co istotnie wpłynęło na dynamikę całego spotkania.

 

Dla Manuela Akanjiego, który od momentu przyjścia do Interu był uważany za solidną podporę defensywy, ten mecz okazał się jednym z trudniejszych występów w barwach Nerazzurrich. Według raportów, szwajcarski środkowy obrońca „nie spełnił oczekiwań” i miał kłopoty z fizycznym i technicznym aspektem walki z Højlundem, zwłaszcza w kluczowych momentach, kiedy Napoli przechodziło do ataku. Problemy w defensywie były widoczne również w statystykach: według danych gracz Interu otrzymał niższą ocenę za grę defensywną od innych partnerów z tyłu - jego średnia ocena po meczu wynosiła 5.9/10, co jest jednym z niższych wyników w drużynie gospodarzy.

Chociaż Højlund nie zapisał się na listę strzelców, jego ruch bez piłki, agresywna gra i inteligencja w ataku stanowiły stałe zagrożenie dla defensywy Interu. Wiele sytuacji Napoli, szczególnie w drugiej części spotkania, wynikało z tego, że duński napastnik umiejętnie wymuszał presję i zmuszał Akanjiego do błędów w kryciu.

 

udostępnij

Zobacz też

Il Messaggero - Koné żegna się z Romą (0)

23.05
11:18

GdS - Muharemović jest zainteresowany Interem, Sassuolo liczy na licytację (5)

24.05
09:13

Komentarze (15)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
13.01.2026 o 11:12 przez Capar
+1
Capar
Trochę offtopowo ale wciąż nie rozumiem odejścia Pavarda
13.01.2026 o 09:17 przez kadrian89
+2
kadrian89
De Vrij w formie sprzed 2-3 lat schowałby Duńczyka do kieszeni.

Akanji jest bardzo dobry ale czasem ma momenty chaotyczne widać.

Nowy lider obrony bardzo by się przydał.
13.01.2026 o 08:57 przez recoba00
recoba00
Obrona była pewna że ta piłka nie ma prawa wrócić
13.01.2026 o 08:56 przez recoba00
+2
recoba00
Przy drugum golu to zawalił Barella, to była piłka która powinna być zblokowana lub po prostu wybita na korner.
Dokładnie to samo było przy pierwszej bramce w finale LM.

Pasuje tu przysłowie
Myślał indyk o niedzieli a w sobotę łeb mu ścieli
12.01.2026 o 22:40 przez tytusek25
+1
tytusek25
akurat jemu można wybaczyć , jednak zastanawia mnie fakt, że takie wylewy dzieją się głównie w meczach z topem. Jak nie jeden to drugi gra poniżej swoich możliwości. Te wczorajsza "elektryczność" naszej całej formacji defensywnej była bardziej niż zasstanawiająca. Ta ekipa niedawno eliminowała Barcę na Camp Nou z finału CL . W pale się nie mieści, że stresują się takimi wyrobnikami jak Naplety czy jakiś popłuczynowy Milan albo Juve z inym trenerem na każdą porę roku.. :) Tu jakiś sesje u psychola potrzebne i to cały pakiet, a jeśli już takich mamy to warto szukać lepszych. Chivu widać nie ma odpowiedniej charyzmy do budowania ekipy w takich meczach.
12.01.2026 o 21:50 przez smerf1600
+1
smerf1600
co by nie mówić ten Hojlund to dobry deal Napoli, nie wiem ile będą musieć za niego zapłacić ale jesli powiedzmy około 40 mln to będzie dobry biznes. Młody, silny, bramkostrzelny, może nie jest wirtuozem ale jak liczby się zgadzają to nie musi być. Pamiętam że jak nam chodził po głowie to pokpiłem tą opcję ale pokazał, że grać umie
12.01.2026 o 17:35 przez mroowa111
mroowa111
Słabszy moment moze sue trafić zobaczymy co pokaze z arsenałem bvb i jude bo te mecze nadchodzą i wiele wyjaśnią w jakim miejscu jesteśmy
12.01.2026 o 16:49 przez martins2000
-4
martins2000
Mit o dobrym szwajcarze rozwiał się jak....
12.01.2026 o 17:31 przez Cny
+1
Cny
Serio? Jeden słabszy mecz kasuje 20 innych dobrych?
12.01.2026 o 16:14 przez Matti
+6
Matti
Akanji to nie jest lider defensywy. To bardzo jakościowy zawodnik, wiele wygrał, ale nie ma mentalu wojownika. Liczę, że ściągniemy kogoś takiego na środek obrony/bramkę. Brakuje nam gościa, który samym spojrzeniem ustawi kolegów z defensywy do pionu.
12.01.2026 o 19:12 przez lord-gs
lord-gs
A jest ktoś taki na rynku?
12.01.2026 o 20:05 przez Matti
Matti
Nie wiem, ja widzę co kuleje. Mam nadzieję, że dyrektorzy też to widzą i się zajmą naprawą tego. Oni są od szukania.
12.01.2026 o 15:47 przez Jaszczu91
+1
Jaszczu91
Za stratę bramek bardziej obwiniał bym Bissecka i Barellę. Akanji też był zamieszany, ale on był tym ostatnim ogniwem, które mogło coś zrobić, ale już było za późno.
Jednak co do całego meczu, to faktycznie wyglądał słabo. Hojlund wygrywał z nim większość pojedynków fizycznych. A błąd w ustawieniu przy wykopie Vanji był wręcz kompromitujący.
12.01.2026 o 16:53 przez Xucatlan
Xucatlan
Przy drugim golu Akanji głównym winowajcą. Nikogo nie kryje, nikogo nie blokuje. Jest w tym polu karnym, ale nie spełnia żadnej roli, jakby go nie było. Totalnie się pogubił, stracił rozeznanie w boiskowej sytuacji i po prostu stanął przed Sommerem.
12.01.2026 o 15:11 przez Tifosinho
Tifosinho
No niestety Akanji nie sprostał zadaniu w tym meczu aczkolwiek jestem daleki od obwiniania go za pierwszą bramkę.

Shoutbox

Cny 10.06.2026 14:54

chryste xd to tam musi być ekstaza, że miki zostaje na tym tłiterze

Piotrek85 10.06.2026 14:53

Sancho skrzydłowy do naszego ustawienia 352 . Ciekawe po co.?

Klinsi64 10.06.2026 14:52

maverick prowadzi X

Jaszczu91 10.06.2026 14:37

Spadli więc pewnie nie biorą go na gre w serie b

Jaszczu91 10.06.2026 14:35

Pewnie mają już na niego chętnego za 12 :D

Jacenty 10.06.2026 14:31

pisa wykupuje Akinsanmiro

Kredence 10.06.2026 14:03

Który jełop prowadzi profil fcinter na twitterze xd

Jacenty 10.06.2026 13:44

Tullio Tinti: "To normalne, że Bastoni interesuje wszystkie europejskie potęgi, ale to nie jest problem. Bastoni jest super szczęśliwy w Interze, ma koszulkę Interu przyszytą do ciała i na pewno zostaje w Interze. To jego dom"

Cny 10.06.2026 13:42

sprzedać CA za 25M do Romy czy Atletico i wziąć Gallo za darmo. i mamy hajsu jak lodu :D

Cny 10.06.2026 13:42

wy to tak zobaczycie nazwisko losowe i wrzucacie tutaj bez namysłu

martins2000 10.06.2026 13:33

Sancho wolnym agentem

doman 10.06.2026 13:28

Może by tak jadon sancho za darmo?

Cny 10.06.2026 13:19

Solet ujdzie, ale trzech czarnych na raz to za duże rozbijanie szatni. nie chcemy drugiego realu i walk plemiennych

Cny 10.06.2026 13:18

oby oby, przedłużyć Darmian, koniecznie xd

martins2000 10.06.2026 13:05

Tinti, Agente di Bastoni e Darmian, è entrato ora nella sede dell’#Inter. [@MatteoBarzaghi]

ragnar 10.06.2026 11:11

Solet za 20 ( coś takiego będzie) Provedel za 4 mln super ruchy, jak na obecne czasy

martins2000 10.06.2026 11:11

Roma: anche Chiesa tra le alternative a Greenwood

Orzeu 10.06.2026 11:10

a później zająć się sprawą pomocnika i wahadłowego

Orzeu 10.06.2026 11:10

Solet i Provedel dobre ruchy trzeba je wykonać jak najszybciej

Jaszczu91 10.06.2026 11:02

Chcieć wydać 12mln euro a móc wydać to jednak różnica

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Lautaro Martínez

    17

  • 2

    Anastasios Douvikas

    14

  • 3

    Donyell Malen

    14

  • 4

    Rasmus Højlund

    13

  • 5

    Marcus Thuram-Ulien

    13

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29454

Liczba newsów: 53341

Liczba komentarzy: 624583

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

20x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

8x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się