Wywiady z trenerami

FdB: Chcemy wygrać dla kibiców (6)

Autor:
Źródło: inter.it
prawie 10 lat temu
607
6

- Piłkarze dobrze wiedzą co dla Interu oznaczają Derby Włoch, ja sam nie mogę się już doczekać wyjścia z tunelu na wyprzedanym do ostatniego miejsca Giuseppe Meazza - szacunek dla rywala i podkreślanie rangi najbliższego spotkania. W takim tonie na temat bieżących wydarzeń w klubie na swojej przedmeczowej konferencji wypowiadał się trener Frank de Boer. 

Zmierzymy się ze świetnym przeciwnikiem, nikomu nie muszę tego tłumaczyć. Mam w sobie bardzo wiele uznania dla tego co osiągnął Juventus przez kilka ostatnich lat. Musimy być do tego spotkania świetnie przygotowani, musimy polegać na wsparciu kibiców, które dostaniemy z trybun. Piłkarze, z którymi pracuję udowodnili w zeszłorocznym półfinale Pucharu Włoch, że są w stanie zaprezentować się dużo lepiej niż Juve podczas regulaminowych 90 minut. 

- Przede mną pierwsze Derby Włoch i już wiem, że będzie to wspaniałe doświadczenie. Nie mogę się doczekać wyjścia z tunelu na wyprzedanym do ostatniego miejsca stadionie Giuseppe Meazza. Tak samo wszyscy zawodnicy zdają sobie sprawę jak istotne jest to spotkanie - nie trzeba ich dodatkowo motywować do gry na pełnych obrotach. Ja oczekuje od nich tylko jednego: meczu na pełnych obrotach z Juve, później meczu na pełnych obrotach z Empoli, Bologną i tak aż do czerwca. 

- Pozostać skoncentrowanym w takim meczu i do tego nie kalkulować tylko grać na 110% możliwości to bardzo ciężkie zadanie, jestem tego świadomy. Zajmujemy się jednak sportem wyczynowym, jesteśmy zawodowcami, to nasz obowiązek. Mistrzowski tytuł nie zostanie nam przyznany jutro w przypadku pokonania wielkiego zespołu jakim jest Stara Dama. Na Scudetto trzeba pracować miesiącami, regularnie ogrywając niżej notowanych rywali. Dlatego musimy grać na maxa w każdym spotkaniu. 

- Presja po meczu z Hapoelem? Kiedy jesteś na stanowisku trenera Interu Mediolan, presja to coś do czego szybko się przyzwyczajasz. Każdy z nas cieżko pracuje każdego dnia żeby obraz naszej gry się poprawiał ale to niemożliwe żeby dostosować wszystko do swoich wymogów w niespełna miesiąc. Nadal jestem pewny co do tego, że uda nam się przywrócić ten klub na należne mu miejsce we Włoskim i europejskim futbolu. Już przed przybyciem do Mediolanu zastanawiałem się co może mnie czekać jeśli chodzi o doniesienia prasy i kontakty z mediami. Powiem Wam, że mnie nie zaskoczyliście. To wygląda bardzo podobnie w innych klubach, innych krajach. Mało kto jest w stanie wejść do drużyny, od ręki odmienić jej styl i przyzwyczajenia po czym wygrać wszystko co jest do wygrania. Wszystko przed nami, potrzeba trochę cierpliwości. 

- Czy to najcięższy moment w mojej karierze? Wam naprawdę się wydaje, że w Ajaxie nie towarzyszyła mi presja, a media nie interesowały się tym jak gramy. Wracając po całym dniu w Appiano do domu, mogę stanąć przed lustrem i powiedzieć sobie: robisz wszystko co się da żeby wyniki przyszły jak najszybciej. Podjąłem się tej pracy i podpisałem kontrakt ponieważ byłem pewny, że sobie poradzę. Potrzeba tylko czasu, Wasza presja i oczekiwania staną się mniej uciążliwe kiedy zaczniemy wygrywać. 

- Wracając do meczu z Hapoelem: po utracie bramki zupełnie straciliśmy głowę, z resztą od początku nie graliśmy według założeń. Analizowałem to już zawodnikami: usłyszeli tylko tyle, że zawsze musimy grać z takim samym zaangażowaniem, od pierwszego do ostatniego gwizdka. To, że ja zmieniam ustawienie taktyczne to nie znaczy, że nastawienie w głowach i sercach piłkarzy ma się jakkolwiek zmieniać. O zwycięstwo grasz pełne 90 minut. Potrzeba nam też więcej szacunku do rywala. Każdego rywala. Ja i moi współpracownicy do meczu z Hapoelem przygotowujemy się tak samo wnikliwie do tego z Juventusem. Takie powinno być profesjonalne podejście. Wszystko zależy od drobnych detali. 

- Nasze dotychczasowe błędy w grze? Z każdego z nich musimy się jak najszybciej wyleczyć. Juventus nie wybaczy nam nawet najmniejszej pomyłki i z pewnością bezlitośnie ją wykorzysta. Nie mają prawa przytrafiać nam się takie błędy w pierwszej i drugiej fazie rozegrania jak w meczu w Lidze Europy. Do tego ważnym jest żeby nie załamywać się po straconych golach, szczególnie że jeśli je tracimy to ostatnio głownie wtedy kiedy to my sami kreujemy sobie sytuacje strzeleckie i przeważamy na boisku. Musimy zrobić wszystko co możliwe żeby w naszych meczach obejmować prowadzenie i siebie samych stawiać w roli tych, którzy uprzykrzają tylko życie rywalowi. 

- Jedenastka na Juventus? Przy ustalaniu składu będę musiał myśleć długoterminowo. Nie mogę podjąć zbyt odważnych decyzji kiedy przed nami cały sezon i 4 mecze w przeciągu 11 dni. Na papierze każdy trener chce mieć najmocniejszą możliwą jedenastkę, to oczywiste szczególnie w fazie budowy zespołu i wspólnej nauki pewnych rozwiązań. Z pewnością kilka wyborów na ten mecz może być obarczonych ryzykiem. Ale ogólnie poziom fizyczny cały czas wzrasta, wszyscy którzy nie grali w Lidze Europy caly czas bardzo ciężko pracowali w Appiano Gentile. Możemy skupiać się tylko na założeniach taktycznych. 

- Gabriel Barbosa? Jutro będzie z nami na stadionie, dziś rano po raz pierwszy indywidualnie trenował w naszym ośrodku. Już niedługo dołączy do zespołu co z pewnością da nam wiele opcji w ofensywie. Teraz za wszelką cenę chcemy odbudować jego formę fizyczną żeby ostatecznie stwierdzić co może dać drużynie. Także raz jeszcze: najpierw fitnes, później taktyka.

- Jeszcze raz apeluję do kibiców o wsparcie w Derbach. Dla nas to bardzo ważne, szczególnie wtedy kiedy drużynie nie idzie. Piłkarze muszą czuć Waszą miłość z trybun! 

 

Zobacz też

Chivu: 21. tytuł mistrzowski to ważna karta w historii tego wielkiego klubu (2)

04.05
01:11
Jose Mourinho

Mourinho o Eto’o jako obrońcy: To nie był cud, on sam chciał pokonać Barcelonę (2)

27.06
08:32

Komentarze (6)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
18.09.2016 o 20:49 przez interista1987
interista1987
dokladnie Gajdzik ;) Lovato zgaszony.
18.09.2016 o 20:05 przez Remax166
Remax166
Chcieli wygrać i wygrali :) ! FORZA INTER <3
18.09.2016 o 17:53 przez Gajdzik
Gajdzik
Mancio dobrze zaczął w ubiegłym sezonie, ale co z tego skoro skończył nie najlepiej...
Nie mówię, że de Boer jest super, ale sprawiedliwie byłoby ich oceniać po pełnym sezonie
18.09.2016 o 14:05 przez Lovato
Lovato
Szkoda że jego dorobek punktowy nie jest ciekawszy niż Manciniego.
18.09.2016 o 09:54 przez alabaama
alabaama
Na pewno udziela ciekawszych wywiadów niż Mancini :D
18.09.2016 o 00:04 przez Gajdzik
Gajdzik
Fajnie się to czyta, teraz tylko najwonniejsze żeby w końcu coś drgnęło na boisku !!

Shoutbox

KibicInteru 27.06.2026 15:52

Nawet w trakcie mercato ma miejsce selekcja głąbów od ludzi myślących

KibicInteru 27.06.2026 15:50

To że naiwniacy dają się nabierać na wielkie transfery bo zobaczyli nagłówek Lgds to tylko i wyłącznie ich wina

Jacenty 27.06.2026 14:33

to już lepiej zostawić w skarpecie niż przepalić na kogokolwiek, sam już nie wiem

El_Imprezatore 27.06.2026 14:33

Nawet by mnie to nie zdziwiło

Cyrax 27.06.2026 14:30

Wygląda jakby tak trochę w uja robili kibiców z tym obiecywaniem wielkiego transferu

Cyrax 27.06.2026 14:29

Najlepsze są newsy, że po fiasku z Palestrą i Pazem (tutaj wiadomo nie od nich wszystko zależało) Oaktree rozważa zostawić te 50 mln przeznaczone na "gwiazdę" w kasie i skupić się na szukaniu okazji po taniości xD

Jacenty 27.06.2026 14:18

Na giełdę wahadłowych wraca nazwisko Wesleya, którego poświęcenie rozważa się ze względów ffp

KKazam 27.06.2026 13:46

Jakis typ co dwa razy dobrze kopnie pilke 60 mln, a bastoni 70 mln xd

KKazam 27.06.2026 13:46

Lepiej by bylo dogadywac po cichu nowe nabytki

Rebelde 27.06.2026 13:45

Odejdzie Fratessi, na jego miejsce Stanokovic już jest. Do tego przedłużenie kontraktu dla Mikiego.... A Jones, to może tylko opcja żeby go przekonać juz teraz, zeby za rok przeszedł za darmo.

Rebelde 27.06.2026 13:43

Coś czuje że pomocnik to akurat żaden nie przyjdzie ( nie licząc Stankovica). Wahadłowy, dwóch obronócow i tyle.

KKazam 27.06.2026 12:53

On nawet w tej slabej ligue 1 jeat c :cenzor: owy

KKazam 27.06.2026 12:53

Jak mozna tyle siana za takiego klocka dac?

KKazam 27.06.2026 12:53

Ten ramos to strasNy ogor

Cyrax 27.06.2026 12:41

Arsenal po Jonesa

AveCaesar 27.06.2026 12:22

Mieliśmy furę szczęścia.

AveCaesar 27.06.2026 12:18

My też prawie się na minę wsadziliśmy chcąc ściągnąć drugi raz Lukaku za kupę siana.

Claudio 27.06.2026 12:15

przeciez bylo info resecie rynku transferowego Interu ;) Pismaki sami teraz w amoku nie wiedza co pisac. Zagubieni jak Mkhitaryan pod bramką rywala

AveCaesar 27.06.2026 12:14

Leoni zagrał pół sezonu i poszedł za 30 mln. Środkowy obrońca. To tylko z Włoch przykłady.

martins2000 27.06.2026 12:14

Oczekuje się, że Curtis Jones pozostanie w Liverpoolu tego lata !! !!

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29500

Liczba newsów: 53367

Liczba komentarzy: 625682

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

21x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

10x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się