Wywiady z trenerami

Mancini: Gramy o Ligę Mistrzów (11)

Źródło: football-italia.net
ponad 11 lat temu
369
11

Roberto Mancini rozmawiał z dziennikarzami przed spotkaniem z Chievo Veroną, które zostanie rozegrane w poniedziałek o 21:00.

 

- To będzie trudny mecz, ale musimy kontynuować proces rozwoju. Przegraliśmy z Udinese, ale jesteśmy na dobrej drodze. Będziemy dobrzy w przyszłości, musimy po prostu dalej tak pracować. Podejmijmy inicjatywę i kontrolujmy mecz ze spokojną głową. Musimy reagować i będziemy to robić, jestem przekonany.

 

- Musimy zdobyć punkty i kontynuować naszą koncepcję futbolu, jeśli chcemy zbudować projekt. Musimy dokonać pewnych wyraźnych zmian. Nie można wygrywać grając straszny futbol bez planu.

 

- Jutrzejszy mecz nie będzie łatwy, a Chievo notuje ostatnio pozytywne wyniki. Wszystko zależy od nas. Przeciwko Udinese byliśmy zbyt rozciągnięci w drugiej połowie i pozwoliliśmy na trzy czy cztery kontrataki. Inter musi mieć odwagę atakować pozostając spiętym.

 

- Liczy się nastawienie. Mógłbym zmienić pozycje kilku zawodników, ale to nie zrobi wielkiej różnicy.

 

- Sprzedaż Guarina i Icardiego? Nie sądzę. W rzeczywistości musimy kilku zawodników sprowadzić. Jestem pewien, że gramy w Ligę Mistrzów. 

 

- Pierwszy raz w życiu zdarzyło mi się, że moi podopieczni tak szybko chłoną tak wiele informacji. Jestem przekonany, że będziemy walczyć o trzecie miejsce i zwycięstwo w Lidze Europy. Szatnia nie musi powalać, potrzebujemy tam radości. To jest dobra podstawa.

 

- Sylvinho? Niestety, nie może grać (śmiech). Jest młody, pracowaliśmy razem w Manchesterze City, grał w wielu ważnych klubach i będzie dla nas bardzo przydatny.

Tagi:
udostępnij

Zobacz też

Chivu: Mamy w gablocie dwa trofea, wakacje są więcej niż zasłużone (2)

25.05
02:56

Chivu: Jako zespół zawsze trzymamy się razem, bez względu na okoliczności (1)

12.05
19:38

Komentarze (11)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
15.12.2014 o 01:08 przez MwMw
MwMw
Jak wygramy Ligę Europy to awansujemy do LM wiec nawet mozemy zająć i 12 msc w lidze a szansa na LM będzie o ile w LE się spiszemy
15.12.2014 o 00:35 przez Omen
Omen
Oczywiście jeśli ogramy Chievo ; ) a wychodzę z takiego założenia.
15.12.2014 o 00:33 przez Omen
Omen
Zamiast się cieszyć ,że mamy trenera z ambicjami to mamy narzekanie. Jaki spadek na litość boską? Owszem rewelacji nie ma ale z takim składem to Mourinho by nic nie zrobił. Co jak co ale ja wierzę w jakieś transfery i 3 miejsce. Nie ma nawet połowy sezonu a do podium brakuje nam "tylko"6 oczek.
14.12.2014 o 19:53 przez Nadia G
Nadia G
Przyszły rok będzie rokiem przejściowym...
14.12.2014 o 19:38 przez Pawel1992
Pawel1992
Jestem nastawiony na to, że za rok również nie pogramy w LM.Chyba, że coś gwałtownie się zmieni, ale nic tego nie zapowiada.
14.12.2014 o 18:58 przez kibol123
kibol123
Wow Mancini przynajmniej nie boi się mówić że walczą o LM i mówi otwarcie że nie odda Guaro i Mauro i chce transferów, nie to co Beton "nie ma żadnego ultimatum, nie walczymy o LM" jak się nie uda to trudno chociaż napewno się nie uda ale to mi się podoba bardziej niż Beton "dajcie mi czas nie mamy presji to nie pora patrzeć w tabele" :) .
14.12.2014 o 18:09 przez bunny11
bunny11
od 4 lat słyszę o nowym projekcie :D
14.12.2014 o 17:23 przez Nadia G
Nadia G
Utrzymanie się w Serie A będzie wymiernym i realnym do osiągnięcia sukcesem tego trupa w jakiego całkowicie świadomie i z premedytacją został zrobiony Inter przez swój własny zarząd.
14.12.2014 o 17:17 przez Klinsi64
Klinsi64
gramy o utrzymanie
14.12.2014 o 16:34 przez ZnawcaCalcio
ZnawcaCalcio
Ja tutaj nie widzę żadnych podstaw żeby zająć 6 miejsce.
14.12.2014 o 16:17 przez Kamiliusz1908
Kamiliusz1908
Hahahahahahahha no padłem. To awans do Ligi Miastrzów jest od 6 miejsca ? Bo z taką gra to jest maks co możemy wycisnąc. Z rezzta pojwawiło się słowo "projekt" czyli już Mancio ześwirował, szybko go dorwało ;p

Shoutbox

martins2000 24.06.2026 13:53

Guglielmo Vicario odejdzie z Tottenhamu, interesują się nim włoskie kluby. Juve jest informowane na bieżąco, w razie gdyby Aston Villa nie obniżyła ceny Martineza. Napoli monitoruje sytuację Vicario, na wypadek gdyby sprzedali jednego ze swoich bramkarzy. [Romano]

Orzeu 24.06.2026 13:52

choć każde źródło coś innego mówi

Orzeu 24.06.2026 13:52

zaakceptował obie oferty a Atalanta miała zadecydować czyją ofertę przyjmie

Orzeu 24.06.2026 13:51

inaczej niby było

Claudio 24.06.2026 13:51

Coraz więcej pojawia się informacji, że wszystko było dogadane również ze strony Interu. Palestra zapewniał Inter, że warunki mu odpowiadają i przejdzie do Interu, a od kilku dni jak przyszla Chelsea to chlopak nagle zmienil zdanie o 180 stopni. Zanim Inter bedzie oczerniany to niech lepiej poczeka, bo tutaj zawodnik i agent jak zobaczyli kasę z 10 druzyny premier league to nagle wszystkie ustalenia poszly się....

Jacenty 24.06.2026 13:44

martwi ta kontuzja Schlotterbacka, bo ponoć City nie chcą oddawać Diasa ani Gvardiola. Z przewijających się wczesniej nazwisk w kontekście obrony Realu Bastoni wychodiz na pole position...

Jacenty 24.06.2026 13:42

fcin1908it: na życzenie Topalovicia odbywa się spotaknie pomiędzy Interem a Catanzaro

Jacenty 24.06.2026 13:38

co tylko potwierdza, że nie dadzą rady wykupić Paza.

Jacenty 24.06.2026 13:38

Longari: Como zainteresowane Chalobahem z Chelsea, jednak operacja jest skomplikowana z powodu ffp.

Claudio 24.06.2026 13:29

Percassi załamani, że wpadło dodatkowe 10mln ;(

Claudio 24.06.2026 13:28

Corriere dello Sport - Tym, kto wywrócił cały transfer był Marco Palestra i jego agent. Piłkarz miał porozumienie z Interem od tygodni i podkreślał, że chce grać w Mediolanie. Nawet w rodzinie Percassich jest swego rodzaju rozczarowanie i zdziwienie całą sytuacją.

pluto11 24.06.2026 13:20

Niech zostaje bo Hakan nie pociągnie znowu całego sezonu a Stanko ogarnie

Tifosinho 24.06.2026 13:19

Ja miałbym do Palestry pretensję gdyby zadeklarował, że jest wielkim fanem Interu i zawsze marzył o grze w Naszych barwach a potem się wypiął i poszedł do Chelsea a tak to można mieć pretensję do agenta Palestry a także do ludzi, którzy od lat sprawiają, że Serie A traci na wartości i jakości

Jacenty 24.06.2026 13:14

Barzaghi: Stankovic pragnie pozostać w Interze - odrzucił propozycje Brentford oraz Tottenhamu

pablo77 24.06.2026 13:13

Czemu kretyn? dobrze zrobił, tylko kretyn by nie skorzystał z takiej okazji.

Piekarz 24.06.2026 13:08

Takich tu nie chcemy

Piekarz 24.06.2026 13:08

Palestra = kretyn

KKazam 24.06.2026 13:04

Poszedl tam, gdzie wiecej zarobi. Proste. Ja do mlodego nie mam pretensji. Ale do agenta juz tak. No i to, ze rynek tak wyglada +nasza wlasna polityka transferowa. Nje umiemy kupic i nie umiemy sprzedac

acmilanowek 24.06.2026 12:49

a idz pan w c :cenzor: z ta palestra . potraktowali Inter do wywindowania ceny. Atalanta na sbez mydla wych...

Klinsi64 24.06.2026 12:33

dlaczego palestra curvą jest?

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29494

Liczba newsów: 53359

Liczba komentarzy: 625334

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

21x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

10x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się