Wielki Inter wygrywa z Lazio i wraca do TOP4 Serie A! Inter 3-1 Lazio (93)

Źródło: en.inter.it
12 miesięcy temu
4613
93

Po fantastycznym meczu na Stadio Giuseppe Meazza Inter pokonał Lazio 3-1. Dublet ustrzelił wracający do formy Lautaro Martinez. Nerazzurri wskoczyli tym samym na czwarte miejsce w tabeli Serie A.

Od pierwszych minut kibice zgromadzeni na Stadio Giuseppe Meazza mogli oglądać naprawdę dobre widowisko. Choć Inter był w pierwszych dwóch kwadransach drużyną znacznie lepszą i miał więcej sytuacji bramkowych, nie potrafił jednak przypieczętować optycznej przewagi zdobytym gole. Blisko zdobycia gola byli choćby Henrikh Mkhitaryan, czy Nicolo Barella. Ten pierwszy zdołał nawet trafić do siatki Ivana Provedela, jednak po analizie VAR bramkę anulowano. Nieskuteczność zemściła się na Nerazzurrich w 30. minucie, gdy błąd Francesco Acerbiego wykorzystał bezbłędnie Felipe Anderson. Lazio niespodziewanie objęło prowadzenie i schodziło na przerwę z przewagą jednego gola.

Druga połowa to już popis gry podopiecznych Simone Inzaghiego, którzy dyktowali warunki na każdym metrze kwadratowym boiska. Przez długi czas gol wyrównujący wisiał w powietrzu, jednak na tablicy wyników wciąż widniał wynik 0-1. W 78. minucie kapitalną akcję dwójkową rozegrali Romelu Lukaku i Lautaro Martinez, a ten drugi zakończył kombinacyjną akcję golem wyrównującym, dając tym samym kibicom gospodarzy pierwszy w tym meczu powód do euforii. Na drugiego gola nie musieliśmy długo czekać. W 83. minucie znów zagrywał Lukaku, a gola zdobył Robin Gosens. To nie był jednak ostatni akcent tego spotkania. W 90. minucie gry odkryte Lazio pozwoliło Interowi wyprowadzić zabójczą kontrę, która wykończył Lautaro Martinez, ustalając wynik spotkania na 3-1.

Składy, w jakich wystąpiły oba zespoły:

INTER (3-5-2): André Onana; Danilo D’Ambrosio (C), Francesco Acerbi, Alessandro Bastoni; Matteo Darmian, Nicolo Barella, Marcelo Brozovic, Henrikh Mkhitaryan, Federico Dimarco; Joaquin Correa, Romelu Lukaku.
Rezerwowi: Alex Cordaz, Samir Handanovic, Stefan de Vrij, Raoul Bellanova, Robin Gosens, Kristjan Asllani, Roberto Gagliardini, Hakan Calhanoglu, Lautaro Martinez, Edin Dzeko.
Trener: Simone Inzaghi.

LAZIO (4-3-3): Ivan Provedel; Adam Marusic, Nicolo Casale, Alessio Romagnoli, Elseid Hysaj; Luis Alberto, Danilo Cataldi, Sergej Milinkovic-Savic; Felipe Anderson, Ciro Immobile (C), Mattia Zaccagni.
Rezerwowi: Luis Maximiano, Marius Adamonis, Luca Pellegrini, Patric, Stefan Radu, Mario Gila, Manuel Lazzarri, Matias Vecino, Marcos Antonio, Toma Basic, Marco Bertini, Pedro, Matteo Cancellieri, Luka Romero.
Trener: Maurizio Sarri.

udostępnij

Co za końcówka! Inter, po golu w doliczonym czasie gry, pokonuje Udinese 1-2 (44)

08.04
19:57

Kolejny krok w stronę Scudetto wykonany! Inter 2, Empoli 0 [SKRÓT] (12)

01.04
19:53

Komentarze (93)

01.05.2023 o 13:30 przez mroowa111
+1
mroowa111
Zespol pokazał wielki charakter i to cieszy zdominować lazio to nie jest raka prosta szczegolnie aż do 78 min przegrywaliśmy współpraca duetu luka wróciła i oby tak dalej było teraz tylko skupmy się proszę na veronie bo musimy tam wygrac tabela jest ciasna jak plandeka zuku a czas się kończy musimy wygrywac
01.05.2023 o 12:29 przez Piotrekfci
Głowa i szczęście wróciły na najważniejsza część sezonu - poproszę już tak do końca rozgrywek ! Lukaku zabawił sie wczoraj w odgrywającego. No no. Jedyne co to te proste błędy w obronie których trzeba wystrzegać się jak ognia bo przed samą przerwa mogliśmy mieć zdecydowanie gorsze humory gdyby Lazio wykorzystało te babole naszej defensywy. Jedziemy - pierwsza czwórka - puchar Włoch i finał LM marzenie już nie tak odległe. Forza !!
01.05.2023 o 10:23 przez tytusek25
+1
tytusek25
Piekna kolejka pod Inter.Nie moglo byc lepiej.Cala konkurencja potracila punkty oprocz nas i cyk top4.Chwiejne bo chwiejne i nic pewnego jeszcze, ale jest.
Teraz paradoksalnie najtrudniejszy pod wzgledem mentalnym mecz z Hellasem.
Nie idzie nam z nierenomowanymi rywalami okrutnie i z calej reszty meczy tego podswiadomego rozluznienia obawiam sie najbardziej.
01.05.2023 o 09:45 przez jacodj
jacodj
Od samego początku czułem że coś się wydarzy w tym meczu. Po tej pierwszej bramce drżałem o wynik tego spotkania ale udało się i super. Brawo za wiarę do samego końca! 🖤💙
30.04.2023 o 23:17 przez Nerazzurx10
+2
Nerazzurx10
Zauważyliście pewna anomalie? W pierwszej rundzie to Lazio nas leje, a w drugiej to my im spuszczamy wpierdol
30.04.2023 o 23:10 przez Matiinterlegia
+1
Matiinterlegia
Szczerze to nie sądziłem że tak fortunnie nam się ułoży tabela po tej kolejce. Trzeba przyznać że pasjonująco zapowiada na się finisz,walki o top 4
30.04.2023 o 22:42 przez Cny
+2
Cny
Brawo Inter! Brawo chłopaki! Świetny Lukaku.

Szczerze, to nie wierzyłem po pierwszej połowie w odwrócenie losów meczu. To był tak typowy mecz Interu w ostatnim czasie, a dodatkowo przeciwnikiem było Lazio, które w tym sezonie raczej dobrze się broniło, więc poszedłem sobie na ogród. Na całe szczęście ostatnie 15 minut puściłem sobie na telefonie. I wreszcie to był Inter i mecz, na który chyba wszyscy czekaliśmy od dawna, taki gdzie odrabiamy straty i udaje się wygrać.

Doskonały Lukaku, powrót LuLa, to cieszy. O dziwo wygraliśmy mecz kondycyjnie, ku czemu nie było ostatnio przesłanek. Oby tak dalej. Trzeba skończyć z prezentami dla rywali.

Osobny temat to nasz trener. Znowu sam sobie utrudnia życie. Jest jak komunizm. Sam tworzy problemy, z którymi później bohatersko walczy. Wystawia DD, który okazuje się za wolny na szybkich graczy Lazio. Wpuszcza Correę, który jest całkowitym impotentem, chodzącym pośmiewiskiem. Robi to oczywiście w super ważnym meczu, bo nie było całego sezonu, żeby rotować składem z głową. Jak chce kogoś oszczędzać, to przy dobrym wyniku, albo w meczach z Hellasem, czy Torino, które nam zostały, a nie z wiceliderem. Dlaczego de Vrij nie może zagrać na półprawym, to już zostanie jego słodką tajemnicą. Problemy zniknęły, gdy dwóch wspomnianych panów zeszło z murawy. Rozumiem, że chce dać odpocząć niektórym piłkarzom, ale to raczej Darmian potrzebuje odpoczynku, a nie Dumfries, raczej fizyczny wybiegany piłkarz, na którego lał ciepłym moczem przez cały styczeń oraz luty. Naszego duetu napadziorów nie powinien już rozbijać do końca sezonu, to bez sensu, ale pewnie z Hellasem zobaczymy Dżeko, a po 60 minucie ratowanie wyniku (obym się mylił). Gość jest niereformowalny, większość jego pomysłów na niektóre rotacje kończy się katastrofą. I nie broni go to, że zrobił zmiany jakie zrobił. Lautaro za Correę, to by każdy z nas wpuścił w takiej sytuacji. To samo z DD. A i pewnie 99% dałoby wędkę również Acerbiemu w połowie. To kolejny zarzut, gość ma de Vrija na ławce i skoro już się uparł tak bardzo na to, że to tylko środkowy, to dlaczego 35-letni Acerbi nie dostaje zbyt wiele okazji do odpoczynku?

A i Acerbi, miewa dobre mecze, nawet bardzo dobre, ale oceniany jest zbyt pochlebnie przez wiele osób. Masę bramek padło po tym, gdy nie było go w obronie, bo właśnie hasał sobie na lewym skrzydle albo rozgrywał piłkę na 10. To jest niewybaczalne, gdy przeciwnicy w sezonie pakują nam sporo bramek z kontry a środkowy obrońca, filar trójki, nawet nie bierze udziału w obronie kontry.

Niemniej trzymam kciuki. Wygraj Pan, Panie Szymonie, Ligę Mistrzów, zrób TOP4 i zostań na kolejny sezon i niech Ci zrobią 2-3 porządne wzmocnienia. Coppa Italia nie interesuje mnie nic a nic.
30.04.2023 o 22:08 przez cuba
+3
cuba
Świetne zmiany, aż się o nie prosiło no mamy upragnione zwycięstwo i top4 w grze,takiego Interu jak w drugiej połowie proszę o więcej
30.04.2023 o 21:52 przez Adi03
+2
Adi03
Tak jak mówiłem.. walka o każdy centymetr i charakter.. Lukaku w formie, nie strzela ale robi to co potrafi,przytrzymuje piłkę, ściąga na siebie obrońców, zastawia się i asystuje..
Do końca sezonu po prostu trzeba walczyć, nie ma już miejsca na błędy.
Gonses bramka świetna i gra nie najgorsza, nie jest najlepszy ale solidnie gra.
kibol123
Lukaku jakby cały mecz czekal aż wejdą sprytniejsi gracze do klepania piłeczka i znowu wygral przegrany (wydawałoby sie mecz) brawa dla tego pana, Lautaro mógł wystawic patelke bo trochę kompromitacja nie umiec strzelić za pierwszym razem sam na sam xd
01.05.2023 o 05:43 przez willy
willy
Ty idioto🤣
30.04.2023 o 21:24 przez Chytrus
+2
Chytrus
Patrząc na ostatnie nasze "gonienie" wyniku, myślałem, że po stracie gola już jest po meczu... A tu bardzo miłe zaskoczenie, szkoda tylko Gosensa- oby to nie było coś poważnego...
30.04.2023 o 21:03 przez Drakan83
+1
Drakan83
Oby ta forma utrzymała się do końca...inzaghi i chłopaki musza dowieść ta gre do kojca sezonu. Wydaje mi się że nastąpił u wszystkich reset w głowach i drużyna z trenerem wszystko tam sobie poukładali. Jedyne co jeszcze musi zrobić Inzaghi to odpuścić corre w 1 składzie i tak teraz stawiać na Lula ewentualnie dzeko i correa z ławki. Grę Acerbiego uznaje za fatalny dzień, przypadek, może za bardzo chciał się pokazać, a wiadomo jak jest, często wychodzi inaczej przy takiej spinie. Do tej pory nie było do czego się przyczepić, chyba nie ma co do tego nikt wątpliwości
30.04.2023 o 20:35 przez wonsuu_blumarino
+1
wonsuu_blumarino
Ależ ten mecz się dobrze oglądało, przyjemnie się oglądało Inter a do tego masa emocji. Wszyscy bardzo dobre zawody wyłączając Acerbiego (może odezwało się zmęczenie)
Oby na eufori rozjechać Hellas mimo, że na pewno postawia trudne warunki
Forza Inter
30.04.2023 o 20:26 przez Gajdzik
+3
Brawo za drugą połowę, były okazje, udało się je wykorzystać i ugrać komplet punktów 👊🏻 . Dobre wyniki w ostatnim czasie, ale jeszcze daleka droga przed nami, walczymy do końca! ⚫🔵

P.s. trzymaj się Robin i wracam szybko do zdrowia! ✊🏻
+1
*wracaj
30.04.2023 o 20:11 przez timon
+3
timon
Brawo! Na prawdę kozak mecz. Widać zwyżkę formy u zawodnikow na czele z BigMaciem. Mam nadzieję tylko, że Onzaghi przekonał się, że Correa w podstawie to kompletne nieporozumienie.
Mezzela
Super mecz. Widać że formą idzie w górę. Ważne, że Lautaro, Barella czy Hakan są w formie. Cieszy odrodzenia Lukaku. Cały czas jeden z tych co przyśpiesza grę.

Niestety Inzaghi nie byłby sobą jakby nie rzucał sobie sam kłód pod nogi. Grasz z wiceliderem to wychodzi pierwszy skład. Poza tym czemu jedni są do rotacji a inni nie. Acerbi gra wszystko mimo że jest de Vrij. A potem to wygląda jak wyglądało. Oby się tego oduczył.
30.04.2023 o 20:13 przez timon
+1
timon
Z De Vrijem on ewidetnie nue ma chemii, nie zdziwiłbym się gdyby siedział mu w głowie mecz z Interem Spalettiego
30.04.2023 o 17:57 przez smerf1600
smerf1600
Wielkie graty, miałem duże obawy po stracie gola, zazwyczaj strata gola nas pogrążała a tutaj prosze, cała 2 połowa intensywne ataki i w końcu obrona lazio została wyjaśniona. Fizycznie wyglądamy dość dobrze, jakbyśmy złapali drugi oddech więc licze że utrzymamy taką forme aż do końca. Mamy przed sobą jeszcze 9 (10?) finałów
maverik
Różnica między tym Interem obecnie, a tym który oglądaliśmy miesiąc temu jest taka, że dzisiaj Inter wyciągnął wynik w kilkanaście minut, a miesiąc temu taki mecz by przegrał. Od meczu rewanżowego z Benfiką nastąpiło przebudzenie i zaczęliśmy strzelać mniej więcej tyle ile sobie kreujemy. Dla porównania z Violą 1 kwietnia zagraliśmy bardzo dobrze, rywal praktycznie nie istniał, xG na poziomie ponad 3 i 0 goli. Dzisiaj podobnie, zagraliśmy bardzo dobrze, Lazio miało tyle ile im Acerbi sprezentował, xG ponad 3 i 3 gole. Oby już tak zostało do końca sezonu, a będzie zielono w tabeli formy.
Lukaku świetny mecz dzisiaj, walczył do końca o każdą piłkę i został wynagrodzony dwiema asystami, Lautaro odkąd się przełamał z Benfiką to teraz strzela praktycznie co mecz, Barella biega wszędzie, świetnie podaje, strzela, aż miło się ogląda.
Teraz przejść przez Hellas w miare niskim nakładem sił, a potem bitwa w Rzymie i walka o finał LM.
Gra i ostatnie wyniki Interu napawają optymizmem. Liczę, że zrobimy powtórkę z zeszłego sezonu, wygrywając mecz za meczem.
30.04.2023 o 16:04 przez ragnar
+1
ragnar
Dokładnie
Chociax te xg moim zdaniem są naziżone

Oglądałem jakiś mecz typ strzela z ostrego kąta, bramkarz broni a komentator powiedział, że xg 0,05 co by znaczyło że taki strzał wpada raz na deadzieścia
Pewnie dziś po 4 super podaniach Lukaku xg było 1 max 1,5 padły 2 gole i myśle że xg 2 byłoby git
30.04.2023 o 15:47 przez armin22
+2
armin22
Pazza Inter, tego chcemy my kibice, swoją drogą wspaniały scenariusz na finał LM
30.04.2023 o 15:36 przez ragnar
+3
ragnar
Prawda taka, że za takie spotkania kocha się piłke

Mecz z dużą ilością sytuacji, około 12 klarownych w calym spotkaniu

Niestety Acerbi był mega elektryczny, 3 poważne babole

Już w 1 połowie powinniśmy z 2 strzelić, niestety skuteczność od lat nie jest naszą mocną stroną

nazional
Gruby bez formy nie umiejąc doczekać się na dobre podanie od kolegów wziął sprawy w swoje ręce i pokazał pomocnikom jak się podaje majstersztyki :D brawo ROM !! Forza Inter !!
30.04.2023 o 14:53 przez cuba
+4
cuba
W kolejnym meczu Stefan, dziś jedyne co może Acerbi to przeprosić kolegów za brak dyspozycji przy piwie
30.04.2023 o 14:51 przez IRT
+2
IRT
Wizualnie, Inter był świetny - zdominowaliśmy przeciwnika i wyglądaliśmy zdecydowanie lepiej pod każdym względem.

W praktyce, blisko było porażki, gdyż nasz styl gry jest mało efektywny. Znowu oglądaliśmy zagrania z nieprzygotowanych pozycji i priorytet wysokiego tempa rozgrywania akcji nad dokładnością i techniką.

Jest satysfakcja z dobrego rezultatu i tego, co wygląda na naprawdę niezłą formę w kluczowym momencie sezonu. Z drugiej strony, pozostaje niepokój, bo jakość zarządzania wydarzeniami na boisku pozostaje mierna i frustruje. W tym aspekcie, Lazio też się nie popisało, więc byliśmy lepsi i mamy ważne trzy punkty.

Jeżeli jest forma, róbmy swoje, wygrywajmy mecze i zobaczymy gdzie to nas zaprowadzi. Może nawet do dwóch pucharów, oby tak było.

HB 19.04.2024 23:10

coco trzymam kciuki za Twoją transakcję, byczq

HB 19.04.2024 23:09

coco 19.04.2024 16:46 Czas, aby Suning sprzedał Inter. Nie mogą już tego odkładać. Złożyłem bardzo poważną i kompletną ofertę zakupu 100% Interu zaprezentowanego na Suning w lutym. Byliśmy bardzo blisko zawarcia umowy

pluto11 19.04.2024 21:56

Czyli wychodzi na to że to Cagliari nie takie cienkie jak właśnie oklepuje Juve 2-0

acmilanowek 19.04.2024 21:38