Wywiady z trenerami

Spalletti: Byliśmy lepsi i wygraliśmy zasłużenie (6)

Autor:
Źródło: sempreinter.com
prawie 3 lata temu
2129
6
Luciano Spalletti

Luciano Spalletti nie skrywał ulgi i radości kiedy po meczu derbowym z Milanem zatrzymał się przy reporterach Sky Sports, którym udzielił pomeczowego wywiadu. 

Patrząc na obraz gry i na to kiedy padła bramka, nie ukrywam że gol strzelony dużo wcześniej lepiej oddałby to co działo się na boisku. Taki z resztą był nasz plan, aby strzelić szybko i nie denerwować się w końcówce. Szczerze cieszymy się z tego zwycięstwa wywalczonego w doliczonym czasie gry, ale nie zmienia to faktu że musimy rozstrzygać takie mecze wcześniej. Wszyscy widzieli mecz: wygraliśmy bo chcieliśmy bardziej. Stwarzaliśmy więcej sytuacji, częściej byliśmy przy piłce, graliśmy na połowie Milanu z wysoko ustawioną linią defensywy. 

To były Derby, które sprawiły Ci radość? 

- Nie, ja przyszedłem tu dzisiaj do pracy. Nie jestem tu żeby było miło i żeby odhaczyć mecz do kolejnej wypłaty. Jestem tu bo chce być częścią planu przywrócenia Interu do wielkości, moi zawodnicy muszą przychodzić tutaj z takim samym nastawieniem. Bardzo podoba mi się co powiedział zaraz po meczu Icardi bo wiem, że mówił o ciągłości. Teraz naszym obowiązkiem jest podtrzymanie serii dobrych wyników. Zostaliśmy wybrani przez ten Klub do zrealizowania wielkiego planu powrotu na szczyt. Zarówno ten Klub jak i jego kibice na to zasługują. Teraz nasza kolej aby pokazać, że wybory Interu były właściwe. 

Posiadanie piłki było dziś takie jakiego oczekujesz?

- To prawda. Od początku naszym założeniem było aby doprowadzić do sytuacji, w której przejmujemy inicjatywę przez posiadanie piłki. Granie z głęboko cofniętym pomocnikiem przed którym gra jeszcze dwóch środkowych mających na celu odcięcie Bigli działało całkiem dobrze choć nie zawsze. Chcieliśmy być za wszelką cenę bezpieczni a to w razie straty piłki wymagało od nas także dodatkowej asekuracji. W każdym razie, ostatecznie przyznam że zagraliśmy świetnie a presja na Biglie zdecydowania przyniosła nam korzyść i zmuszała Milan do częstych błędów zarówno w grze jak i ustawianiu się. 

Odbieraliście także wiele piłek rywalom. Był moment, w którym to Inter był w opałach? 

- Wiele odbiorów to nasza zasługa w tym meczu, ale nie jest to takie proste. Naciskanie na rywala już od linii jego defensywy wymaga ustawienia się bardzo wysoko. Konieczny jest balans między pressingiem na rywalu, a ponoszonym tym samym ryzyku we własnej defensywie kiedy przyjdzie do kontry i pojedynków 1 na 1. W tym meczu zagraliśmy jednak bezbłędnie, a także wytrąciliśmy Milanowi jego bardzo mocny argument czyli właśnie drybling. 

Jaki jest stan Nainngolana? 

- Jesteśmy nadal przed badaniami i diagnozą, można chyba jednak powiedzieć że chwilę odpocznie. Na ten moment, pozwólcie nam lepiej się temu przyjrzeć. 

Zobacz też

Jose Mourinho

Mourinho: Łatwo jest wygrać i nie mieć później czym zapłacić za pensje (22)

08.07
17:34
Gennaro Gattuso

Gattuso: Duża presja na Inzaghim (3)

20.07
12:33

Komentarze (6)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
22.10.2018 o 13:09 przez Kondzik
+1
Kondzik
Niech się cieszą że to się skończyło na 1-0 Bo mogło być spokojnie 3 i nikt by żalu nie miał. Oby tak dalej panie Lucku !!
22.10.2018 o 10:40 przez IlCapitano
+2
IlCapitano
Musieliśmy wygrać i wygraliśmy, bo jesteśmy lepsi w absolutnie każdym aspekcie piłkarskiego rzemiosła i mamy poważnego trenera a nie wuefistę. Jeśli chodzi o drugą stronę, to ich jedynym pomysłem na ten mecz było kopanie po nogach, co zważywszy na tego troglodytę Gattuso nie szokuje zupełnie.
22.10.2018 o 08:21 przez SETE
SETE
Pelna zgoda z Luciano. Zdominowalismy Milan nie tylko fizycznie. Nawet jak juz brakowalo nam sil od pressingu to Milan nie byl w stanie nam zagrozic.
22.10.2018 o 07:38 przez Piotrekfci
Piotrekfci
Zacznijmy od tego że Biglia powinien wylecieć za ten faul. Co do Spaly to świetnie ustawił drużynę. Jedyne co mnie zdenerwowało to wejście Valero a później dobicie3 candreva ale jednak Hiszpan zagrał na prawdę dobrze. Liczę że Najgo szybko się pobiera bo co wchodzi już na jakis wyższy poziom to zawsze coś :/
22.10.2018 o 02:43 przez maverik
+4
maverik
Luciano kolejny raz świetnie wykonana praca, kolejny raz uwidocznił przewagę nad Gattusem tym razem udało się w tej najważniejszej kategorii. Radja wracaj szybko.
22.10.2018 o 02:34 przez Posejdon
Posejdon
Veni Vidi Vici!Forza Inter

Shoutbox

cuba 29.07.2021 21:36

serce

Kamiliusz1908 29.07.2021 21:32

Trzym się :)

cuba 29.07.2021 21:28

Trzymajcie się Panowie ,do następnego Pozdrawiam :forza:

cuba 29.07.2021 21:25

bez wymówek :)

cuba 29.07.2021 21:25

dobrze będę pamiętał :)

Kamiliusz1908 29.07.2021 21:24

No stawiam za to kolejkę xd

cuba 29.07.2021 21:22

no to kara czy co ? :D

Kamiliusz1908 29.07.2021 21:22

Jasne że tak. W oóle dopiero dziś odczytałem twoje wiadomości. Na fonie mi się nie wyświetlały, a teraz jestem pierwszy raz od dawna na kompie :)

cuba 29.07.2021 21:21

póki co nie jest zle :)

cuba 29.07.2021 21:21

Siemanko Nasir :)

cuba 29.07.2021 21:21

jest dobrze choc bywało lepiej ,inwazja na wyjazd aktualna kamil ? :)

Nasir 29.07.2021 21:21

cuba witamy co tam dobrego

Nasir 29.07.2021 21:20

szanuje twoje poswiecenie kamil

Kamiliusz1908 29.07.2021 21:20

Witam Kuba, jak życie ?

cuba 29.07.2021 21:20

Witam Serdecznie :)

Kamiliusz1908 29.07.2021 21:20

nasir, pójdę o krok dalej i w imię dżordża sam dam się splądrować

Kamiliusz1908 29.07.2021 21:19

Oczywiście w koszulce z jego uśmiechniętym zdjęciem w celu pokazania ludziom że taki sympatyczny olbrzym nie mógł nikogo skrzywdzić

Nasir 29.07.2021 21:19

mam nadzieje ze najpierw spladrujesz okoliczne sklepy

Kamiliusz1908 29.07.2021 21:18

witam, no ja właśnie jutro po robocie idę na rynek w Imielinie położyć się na przystanku w imię dżordża flojda, narkomana recydywisty

cuba 29.07.2021 21:18

:D

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

składy piłka zapowiedź serie a

Przejściowy kryzys czy koniec dolce vita? (7)

10.06
20:55
Simone Inzaghi

Ryzyko, które może się opłacić - artykuł (14)

30.05
11:30
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Venezia

    Venezia

    0

    0

  • 2

    Roma

    Roma

    0

    0

  • 3

    Inter

    Inter

    0

    0

  • 4

    Milan

    Milan

    0

    0

  • 5

    Atalanta

    Atalanta

    0

    0

  • 6

    Fiorentina

    Fiorentina

    0

    0

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Cristiano Ronaldo

    29

  • 2

    Romelu Lukaku

    24

  • 3

    Luis Muriel

    22

  • 4

    Dusan Vlahovic

    21

  • 5

    Ciro Immobile

    20

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 27214

Liczba newsów: 40173