Lukaku bohaterem, Nerazzurri bliżej ćwierćfinału! Inter 1:0 FC Porto (77)

Źródło: fcinternews.it
około rok temu
4559
77

Inter wygrał pierwszy mecz 1/8 Ligi Mistrzów i teraz dobrze patrzy w przyszłość na rewanż na Estadio do Dragao.

Pierwsza połowa spotkania nie obfitowała w wiele dobrych sytuacji podbramkowych, Inter przejął jednak inicjatywę od samego początku i atakował swojego rywala. Patrząc jak gra w tym sezonie zespół Porto można było spodziewać się skomasowanej obrony od samego początku tego meczu. Biorąc pod uwaagę szacunek obu ekip nie było to raczej zacięte spotkanie, jednak pierwsza część meczu upłynęła pod znakiem wielu zaczepnych sytuacji i żółtych kartek. Wydawało się, że arbiter Jovanović kontrolował przebieg spotkania, jednak kilka spornych sytuacji mogło zachwiać ten pogląd, ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Odwilż nastąpiła dopiero po przerwie, kiedy Simone Inzaghi zaczął przeprowadzać znaczące zmiany. Najpierw murawę boiska opuścili bezproduktywni Dimarco i Dżeko, którzy stanowili o mocy zespołu przez większość aktualnego sezonu, jednak na Meazza  w ten wieczór z Ligą Mistrzów nie mogli się odnaleźć. Na placu gry pojawili się Robin Gosens i Romelu Lukaku, jednak to wejście Marcelo Brozovicia, który ostatnimi czasy nie notował dobrej prasy w Mediolanie dało Interowi moment wytchnienia. Chorwat zaczął kreować konkretne sytuacje pod bramką rywali i Inter zdecydowanie ożywił swoją grę.

Przełomowa sytuacja nastąpiła w 78. minucie gry, kiedy Otavio całkowicie nie kontrolując lotu piłki sfaulował jednego z graczy Interu i został wyrzucony z boiska za drugą żółtą kartkę, wtedy zespół z Mediolanu całkowicie przejął inicjatywę. Rozpoczęły się huraganowe ataki na bramkę Diogo Costy, który - jak cały sezon - prezentował niesamowitą formę. Jednak portugalski mur w 86. minucie przełamał Romelu Lukaku, który pojawił się na placu gry w drugiej połowie i idealnie wykorzystał swoją pozycję w polu karnym przeciwnika, najpierw trafiając w słupek, a potem dobijając piłkę wprost do siatki rywala.

Inter zanotował jednobramkową przewagę, a teraz na rewanż pojedzie do Porto i o awans do następnej rundy powalczy na Estadio do Dragao.

INTER (3-5-2): Onana; Skriniar, Acerbi, Bastoni; Darmian, Barella, Calhanoglu, Mkhitaryan, Dimarco; Dzeko, Lautaro Martinez.

Ławka rezerwowych: Handanovic, Cordaz, De Vrij, D'Ambrosio, Bellanova, Dumfries, Gosens, Brozovic, Asllani, Gagliardini, Carboni, Lukaku.

Trener: Inzaghi.

PORTO (4-4-2): Diogo Costa; Joao Mario, Pepe, Marcano, Zaidu; Grujic, Uribe, Otavio, Pepé; Galeno, Taremi.

Ławka rezerwowych: Ramos, Portugal, Carmo, Cardoso, Conceiçao, Wendell, Vasco Sousa, Eustaquio, Folha, André Franco, Borges, Toni Martinez, Evanilson, Namaso.

Trener: Sergio Conceiçao.

Arbiter: Jovanovic.

Asystenci: Stojkovic - Mihajlovic.

Czwarty sędzia: Simonic.

VAR: Dankert.

Asystent VAR: Fritz

Kolejny krok w stronę Scudetto wykonany! Inter 2, Empoli 0 [SKRÓT] (12)

01.04
19:53

120 minut walki i porażka po karnych, Nerazzurri żegnają się z Ligą Mistrzów | Atletico 2:1 (karne 3:2) Inter (197)

13.03
19:57

Komentarze (77)

23.02.2023 o 15:55 przez AveCaesar
+1
AveCaesar
Szkoda, że nic nie wpadło dla nas na początku bo mogłoby się skończyć wysokim zwycięstwem. Z drugiej strony dobrze, że Porto nie wsadziło żadnej kontry w drugiej połowie bo byłoby po meczu. Jakby dać Inzaghiemu dobrych napastników i wahadłowych to pewnie z przyjemnością oglądałby się nasze mecze ;)
23.02.2023 o 15:57 przez AveCaesar
+1
AveCaesar
Chociaż jeden napastnik do pary z Lautaro oraz dwóch ŚO przy odejściu Skriniara i jakoś będzie się to kulało nawet z Dimarco i Darmianem na wahadłach.
23.02.2023 o 16:06 przez AveCaesar
+1
AveCaesar
Oby nie byli to Acerbi, Smalling, Dzeko, Lukaku :D
23.02.2023 o 19:26 przez ciechan
ciechan
Myślę, że jakby Inzaghi współpracował z Pintusem, to przewyższałby wynikami w lidze Conte.
23.02.2023 o 15:06 przez maverik
+2
maverik
Dobrze, że udało się strzelić tego gola w końcówce bo byłby żal niesamowity, a tak 1:0 wydaje się wynikiem sprawiedliwym, bo Inter był minimalnie lepszy. Świetne zmiany Inzaghiego bardzo się przyczyniły do wygranej. Teraz mecz którego bardziej się obawiam niż starcia z Porto czyli wyjazd do Bolonii.
23.02.2023 o 08:59 przez ciechan
+4
ciechan
Bezwzględnie Brozo, Gosens i Lukaku muszą zacząć mecz z Bologną. Dali impuls i trzeba kontynuować budowanie ich formy, bo mogą okazać się kluczowi w dalszej części sezonu i rewanżu.

Sam mecz przyzwoity. Generalnie trzeba docenić klasę przeciwnika, który jako jeden z niewielu w ostatnim czasie potrafił zdominować Inter, jeżeli chodzi o utrzymanie piłki. Brakuje nam dynamiki w akcjach, ale wyraźnie ilość meczy nas trochę dusi. W Porto bez zdobycia bramki prawdopodobnie nie awansujemy, ale nasze zwycięstwo otworzyło nam drogę do gry z kontry w rewanżu, co przy rosnącej formie Lukaku może mieć wielki wpływ na wynik końcowy.
23.02.2023 o 09:24 przez Orzeu
+1
Orzeu
ciechan napisał:
Generalnie trzeba docenić klasę przeciwnika, który jako jeden z niewielu w ostatnim czasie potrafił zdominować Inter, jeżeli chodzi o utrzymanie piłki.

ragnar napisał:

nom na początku drugiej połowy weszli na mega pressing i przyspieszyli, ewidentnie planem było szybkie strzelenie bramki. Odbiło się to czkawką bo 20 minut pozniej zaczeli opadać z sił
23.02.2023 o 10:18 przez ciechan
ciechan
@Orzeu nie chodzi mi o procent utrzymania się przy piłce. My bardzo często świadomie oddajemy pole w meczu, żeby móc spróbować szybko skontrować. Tutaj nie widziałem świadomości i kontroli z naszej strony (którą uważam przeważnie mamy, chociażby w meczu z Napoli). Porto pokazało wysoką kulturę piłkarską i jakość w prowadzeniu gry, dlatego sądzę, że to oni kontrolowali mecz, co w naszym przypadku uważam za rzadko spotykane zjawisko, nawet w meczach, które przegrywamy.
23.02.2023 o 15:40 przez AveCaesar
+1
AveCaesar
Mecz jak każdy inny w naszym wykonaniu. Niby kontrolujemy przebieg, mamy swoje okazje, które powinniśmy wykorzystać i prowadzić ale później oddajemy pole przeciwnikowi i nagle on sobie stwarza równie dobre okazje. Na szczęście dla drużyny z Portugalii też nic z tego nie wynikało. W drugiej też standard prowadzimy grę po czym nagle było parę niewykorzystanych świetnych kontr Porto, po których mogliśmy przegrywać. Są rywale, którzy to wykorzystują i mamy kiepską passe, a są tacy, którzy tego nie umieją i wracają na tarczy. W lidze zazwyczaj nasi rywale umieją to wykorzystać dlatego mamy parę wpadek z rywalami niżej notowanymi.
Paolo87
Gratulacje za zwycięstwo👍💪 Mecz bardzo trudny a za pewne w Porto będzie jeszcze trudniej, niemniej jednak my potrafimy się zmotywować na ważne mecze i stawić czoła nawet największym zespołom. Forza Inter !!
23.02.2023 o 08:13 przez Szociq
-3
Szociq
To było spotkanie godnych siebie rywali, dwóch bardzo ale to bardzo słabo grających drużyn. Dobrze, że w pewnym momencie ulitował się nad nami sędzia i wywalił jednego grajka z Porto, bo byśmy tej bramki raczej na pewno nie wepchnęli. Do tego świetne dyspozycja Onany i mamy skromniutkie 1-0. To jak my gramy powoduje wymioty u oglądających. Zero akcji jeden na jeden tylko albo laga do przodu albo dziesiątki dośrodkowań. Jak do tego dodamy kolejną sprzeczkę naszych chłopców i wrzucanie sobie nawzajem w trakcie meczu to mamy już cały obraz atmosfery jaka panuje w szatni. Nie wyobrażam sobie, że nie przejdziemy dalej tego Porto, bo to jest żaden rywal na tle pozostałych drużyn grających w LM. Jest to też jedyna szansa dla Simone aby pokazać jeszcze, że warto na niego stawiać w przyszłości.
23.02.2023 o 08:02 przez maestro177
+1
maestro177
Niezły mecz, ale wynik skromny. W rewanżu Porto musi atakować i tutaj stwarza się duża przewaga taktyczna dla nas.

Adi03
Tak jak czułem to będzie prawdziwa ciężka przeprawa. Gol do przodu.. Porto u siebie będzie walczyło i wiadomo, że na swoim stadionie będą walczyli. Tak jak pisałem przed pierwszym meczem, Inter wepchnie to w swoim stylu.. ciężki wieczór nas czeka ale oby z awansem. Forza
23.02.2023 o 00:55 przez mroowa111
mroowa111
Wynik lepszy niż gra tradycyjnie razi brak skuteczności cieszy gra onany hakana lukaku za gola i gosensa za wejście w rewanżu musimy tylko i aż nie przegrać i będzie ćwierćfinał brak brozo to dziura nie do zasypania i to bardzo widać ale jest nadzieja nna sukces brawo za wygraną do zera
22.02.2023 o 23:58 przez smerf1600
+2
smerf1600
Jest dość dobrze, przed meczem 80% kibiców wzięłaby 1-0 w ciemno. Pochwały dla Hakana, Onany, Lukaku, o dziwo świetny Gosens, za to Lautaro nie miał dziś swojego dnia, ta główka z 10 minuty to 100% patelnia. No nic, Porto się postawiło, ale to oni muszą odrabiać straty w rewanżu
22.02.2023 o 23:40 przez tytusek25
tytusek25
To nie byl nasz dobry mecz bo w glupi sposob dopuscilismy Porto do kilku swietnych sytuacji grożących zdobyciem gola ,a swoje ciezko wyrzezbione sytuacje bezczelnie zmarnowalismy, ale rywal byl godny, powiedzialbym ze z idealnie tej samej półki.Rewanz bedzie jeszcze ciezszy i to jedno co jest pewne z tak minimalna zaliczką.
Hakan,Darmian,Onana i wszyscy zmiennicy moze poza Dumfriesem wielkie brawa.
P.s.Dalej sadze ze Inzaghi to kiepski trener.Dzis mielismy furę szczęścia i tyle samo pecha.Malo w tym bylo pomyslu na rywala poza naszym wolnym,przewidywalnym standardowym samograjem .
Cinus88
Forza Inter! Mecz bez jakiekolwiek na atak 1 połowa pod względem strzalow akcji typowa ekstraklasa ta wygrana cieszy ale mecz słaby bardzo w rewanżu ciezko to widzę dla mnie ta gra jest bez pomyslu na Lecce starczy i jakiś juve ale na porto może być za mało inzaghi bierzesz kasę to myśl brawo ze wygraliśmy należało się tym co tam przyszli byłem obecny na derbach kocham Inter od dziecka
22.02.2023 o 23:37 przez Cny
Cny
Jest mały kroczek w stronę 1/2 i spokoju finansowego. Trzymam kciuki za rewanż i dobre losowanie w 1/4, żeby dojść do 1/2.
22.02.2023 o 23:37 przez Damianos
+1
Damianos
Ale najbardziej Chyba Razi brak skutecznosci poraz kolejny, chyba jesteśmy najgorszą drużyną w Europie pod tym względem. Powinni tylko skuteczność trenować. Jeżeli chodzi o grę to widać było ze jak by Liga Mistrzów ich stresowała, W Lidze nawet z lepszymi rywalami Barella potrafi przebiec z piłką czy Dimarco a tu wyglądało jak by piłka parzyła 🙈
22.02.2023 o 23:36 przez SETE
+4
SETE
Mnie w tym dwumeczu z Porto interesuje tylko wynik. Dzisiaj wygraliśmy 1:0 i jedziemy na ciężki teren z minimalna zaliczka. Plusem bedzie to ze Smoki musza ruszyć do ataku i powinna się stworzyć szansa na kontry. Widać ze w pozycyjnym sie męczymy strasznie i ten styl gry i wynik raczej nie zaskoczył. Spodziewałem się remisu lub zwycięstwa jedna bramka. Cieszy wzrost formy u Lukaku.
22.02.2023 o 23:20 przez pluto11
+3
pluto11
Więcej szczęścia jak rozumu ciągle to samo i przewidywalnie do boku i wrzutka przecież to jest tragedią że my nie mamy alternatywnej taktyki na coś takiego no i oczywiście zero szybkiej gry na 1-2 kontakty
22.02.2023 o 23:19 przez Kebo
+10
Kebo
Niech poważnie zastanowią się Ci wypychający z klubu Brozo w letnim okienku. Jak tylko wróci do pełni formy to znów będzie najważniejszym piłkarzem na boisku.
Jacenty
To był fenomenalny występ Darmiana, być może jego najlepszy w naszych barwach. Niesamowite jest jak on bezbłędnie potrafi zagrać w defensywie i jeszcze ma siłę na atakowanie. Szkoda, że trafił do nas tak późno.
23.02.2023 o 08:56 przez Paolo87
+2
Paolo87
Tez jestem tego zdania, szkoda że nie trafił do nas wcześniej. On ma właściwie same plusy: uniwersalny-gdzie go trener nie ustawi nie zawiedzie, mało zarabia, nie obraża się nawet gdy siedzi na ławce, potrafi strzelić bramkę w ważnym momencie. Super piłkarz, oby więcej takich.
22.02.2023 o 23:12 przez Gajdzik
+1
Trochę szczęścia, malutka zaliczka, ale udało się wygrać, na wyjeździe na pewno nie będzie łatwo, ale jak zagramy najlepiej jak potrafimy, to jest bardzo duża szansa na awans, Forza Inter! 👊🏻🖤💙
22.02.2023 o 23:11 przez nazional
+1
nazional
Nasza gra taka sobie, trochę w tym brakuje ładu i składu ale wyszarpali i to koniec końców najważniejsze. Od wejscia Romka przygladałem się uważnie jego grze i ustawieniu i dostrzegłem że chłopaki wogole na niego nie grali...aż do bramki. Forma formą ale chciałoby się żeby bardziej go wykorzystywali bo Romek chce i się stara. I jeszcze jedno do krytyków Romka, macie coś do powiedzenia? Bardziej wierzcie w swoich ludzi, murem za Romkiem i Forza Inter!
22.02.2023 o 23:21 przez danielinter
+1
danielinter
Marotta powiedział przed meczem ze Lukaku waży 103 kg i szuka formy. Na tym poziomie żeby mieć problemy z wagą to jest wstyd na poziomie Edena Hazarda.
22.02.2023 o 23:28 przez nazional
+1
nazional
A ile ważysz wcześniej? Ja po nim tej wagi nie widzę, wręcz mam wrażenie że jest "mniejszy" a taka wypowiedź Marotty trochę nie przystoi bo...ogólna forma zawodnika to przecież też rola klubu.
22.02.2023 o 23:31 przez danielinter
+2
danielinter
Nie wiem ile wcześniej ważył, ale skoro Marotta zwraca na to uwagę to oznacza że waży za dużo. Ja najwieksza różnice widzę w bieganiu gdzie wcześniej potrafił robić nawet rajdy z piłką, a obecnie to bardziej Stojanow w czym przypomina Ibre, a jest od niego młodszy o 12 lat.
SETE
Marotta wysyła sygnał, ze prawdodpobnie nie będzie Lukaku z nami w następnym sezonie.
Dobry mecz, wynik pozytywny.

Nic tylko poprawić celowniki przed rewanżem i nie dawac takich szans na kontrataki Porto.

Cieszy powrót do lepszej dyspozycji Lukaku i Brozovica.
22.02.2023 o 23:06 przez armin22
armin22
Sporo dzisiaj niedokładnych podań, po niektórych naszych zawodnikach oczekiwałem troszkę więcej, piłkarze Porto wybiegali się w pierwszej połowie mimo czerwonej kartki niewiele dzisiaj zagrożenia w drugiej połowie, dziękować za formę Taremiego, można być optymistycznie nastawionym na rewanż. FORZA INTER
22.02.2023 o 23:06 przez cuba
+1
cuba
Romelu wraca na odpowiednie tory, brawo Romek
22.02.2023 o 23:04 przez Piotrekfci
+3
Czyżby Adi był jasnowidzem ? ;) . Lukaku jeszcze 2 bramki w Porto ;) i spełni w 100 % jego słowa. Brawo dla wszystkich - włożyli kawał serca w ten mecz, aż żal patrzeć że to zdaza się tylko raz na parę meczy ponieważ z takim składem co mecz powinniśmy lecieć z koksem. Brawo dla Lukaku. Mówiłem niekiedy jeden gol nawet z karnego potrafi odbudować zawodnika. Dziś zagrał wręcz wybornie, aż żal że ta piłka po jego podaniu nie doszła do Lautaro bo mielibyśmy znów piękne LuLa ! Oby ten mecz dodał im sił i jeszcze większej pewności siebie bo tego często im brakuje. Forza !
22.02.2023 o 23:02 przez cs88
+1
cs88
Trochę kopanina, mało składnych akcji, co chwila akcja zatrzymywana po faulu. No ale wynik jako tako się zgadza
22.02.2023 o 23:02 przez cuba
+2
cuba
Wydarlismy wręcz to zwycięstwo ale zasłużone, Onana świetna interwencja,zmiany bardzo dobre,Brozo już się rozbiegal, jest dobrze
Dumfries podniósł środek drużyny.
Wiadomo, że jeszcze rewanż ale jest czas dla Lukaku i Brozka na rozegranie się.
Brawo kibice, brawo piłkarze, brawo trener. Brawo INTER!
22.02.2023 o 23:01 przez Matiinterlegia
Matiinterlegia
Po Onanie,Lukaku ! Czekałem aż zrobi coś więcej niż codzienny marazm w jego wykonaniu. Brawo.

HHAAH ! 26.04.2024 22:38

Thuram podobno ma klauzulę 85mln

Weo 26.04.2024 21:48

W Turcji top króla strzelców 1. Icardi 21 goli, 2. Dzeko 20 goli, 3. Manaj 17 goli, .......... 5. Buksa 14 goli, 6. Piątek 13 goli xD xD

pablo77 26.04.2024 21:34

Własciwie to nie musimy nikogo sprzedawać, ale przykładowo gdyby ktoś wyłożył te 90 baniek na Thurama to spokojnie moglibyśmy wziąć na przykład Jonathana Davida/Zirkzee i Scaliviniego na przyklad :D

Orzeu 26.04.2024 21:15