Pozostałe

Zenga: „Kiedyś poprowadzę Inter” (18)

Aby kontynuować zaloguj lub zarejestruj się.
Autor:
Źródło: fcinternews.it
prawie 16 lat temu
349
18

Walter Zenga nadal myśli o pracy w Interze Mediolan. Mimo, że legendarny bramkarz Nerazzurrich nie brał brany pod uwagę przy obsadzaniu wakatu po Jose Mourinho, nie zamierza składać broni i wierzy, że w przyszłości zasiądzie na ławce trenerskiej Mediolańczyków.

 

Swego czasu Mou niejako namaścił Zengę, jako swojego następcę w ekipie Mistrzów Włoch, jednak ten, po bardzo nieudanej przygodzie w Palermo, zdecydowanie obniżył swoje notowania na trenerskiej giełdzie. Obecnie były opiekun Catanii pracuje, jako trener w zespole z Arabii Saudyjskiej, jednak nadal powraca myślami do stolicy Lombardii.

 

- Zagrałem w Interze 500 meczów i jeśli pytacie mnie, czy myślę o pracy w tym klubie, odpowiem: dlaczego nie? Jednak jeszcze nie teraz. Na wszystko przyjdzie czas. Jestem profesjonalistą i teraz mam ważną umowę z arabskim zespołem – powiedział szkoleniowiec Al. Nassr.

 

W czwartek zespół byłego piłkarza Interu rozegrał towarzyskie spotkanie z Juventusem. Mimo porażki 0:5 Zenga nie traci optymizmu i przyznaje, że jego celem w nowej pracy jest ukształtowanie nowej mentalności wśród swoich podopiecznych – Potykamy się z silnymi zespołami we Włoszech, ponieważ chcemy wykształcić odpowiednią mentalność. Teraz, kiedy tracimy pierwszego gola, mecz jest dla nas skończony. Musimy to zmienić i nabyć zupełnie inną mentalność – dodał.

Tagi:
udostępnij

Zobacz też

Dublet Stankovicia (6)

26.05
10:30

Google wprowadza funkcję „Ulubione źródła” - dodaj fcinter.pl już teraz! (3)

05.06
07:22

Komentarze (18)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
01.10.2010 o 21:52 przez 22Milito22
22Milito22
Teraz Benitez prowadzi Inter kto wie moze pojdzie dobrze tak jak z Bayernem<img src="/files/emoticons/24" alt="&lt;flaga&gt;" />
16.07.2010 o 17:45 przez mati1908
mati1908
chciałbys <img src="/files/emoticons/12" alt=" :D " />
16.07.2010 o 16:23 przez Mietson
Mietson
Co do Busquetsa - on oczywiście przyaktorzył ale to uderzenie Motty przypadkowe nie było, więc kartka mu się należała.<br />
I przyznam Ci, że gra Barcy coraz mniej mi się podoba ale drużyna z sezonu 2008/09, 2005/06 (Deco, Ronaldinho, Giuly, Eto'o) czy jeszcze dawniej w czasach Kluiverta i Rivaldo grała wtedy być może najlepiej w Europie.<br />
<br />
<br />
<br />
&quot;Po drugie nie wyjeżdżaj tu z bredniami, że kibice Interu dopiero teraz tak najeżdżają na Barcelonę...&quot;<br />
<br />
No tu masz rację, nie wiedziałem o tym wcześniej bo śledzę to forum od niedawna.<br />
<br />
<br />
<br />
&quot;aj wybacz jeszcze jedno. Pisząc iż nie widziałeś bardziej defensywnej drużyny od Interu śmiem twierdzić, że od niedawna interesujesz się piłką. Juventus Fabio Capello mówi Ci to coś ? i swego czasu mówienie Juventus &quot;1:0&quot; Turyn ?&quot;<br />
<br />
Żeby było jasne - piłką interesuję się od 2000 (konkretnie od Mistrzostw Europy) a Juve kibicuję od 2002 i oczywiście pamiętam czasy Fabio Capello i wcale nie wspominam ich dobrze <img src="/files/emoticons/10" alt=" :) " /> Ale i tak była to inna drużyna niż Inter Mourinho<br />
<br />
<br />
<br />
&quot;Oj chciałbyś żeby Twój Juventus tak grał oj chciałbyś... &quot;<br />
<br />
Wcale nie <img src="/files/emoticons/10" alt=" :) " /> Chciałbym, żeby Juventus grał tak jak drużyna Lippiego z roku 2003 - Trezeguet, Nedved, Del Piero, Davids, Zambrotta. Oglądałem ostatnio powtókę meczu półfinałowego z Realem - to jest efektowny, skuteczny i piękny futbol.<br />
<br />
<br />
<br />
&quot;Po co zagrać taktycznie jak Inter, Chelsea i awansować skoro można zagrać otwarcie jak Bayern, Arsenal i dostać lanie aż pył leci. No ale mes sens en klab.&quot;<br />
<br />
Jedno to jest granie taktycznie a drugie granie ultradefensywnie. Wcale nie uważam, że Inter nie zasłużył na trofea które zdobył, bo był lepszy od Bayernu (który nie stworzył ani jednej naprawdę groźnej akcji, poza strzałem Muellera po zmianie stron) ale nie spotkałem się jeszcze z sytuacją w której przegrana drużyna była 2 razy częściej przy piłce niż wygrana. To była gra przede wszystkim nastawiona na obronę. Na papierze ustawienie 4-2-1-3, w rzeczywistości 4-4-1-1 z czterema defensywnymi pomocnikami w środku.<br />
<br />
<br />
<br />
&quot;Jeszcze ostatnia sprawa. Inter w całej edycji Ligi Mistrzów ustawił autobus tylko na rewanżowe spotkanie z Barcą, czyli w aż jednym spotkaniu !&quot;<br />
<br />
Autobus ustawił tylko raz ale w wielu meczach stawiali co najmniej ciężarówkę (np. Chelsea na San Siro). Z Romą też w gruncie rzeczy wyprowadzili jedną, dwie kontry a inicjatywę i więcej akcji podbramkowych miała Roma. Właściwie wszystko co zdobył Inter zawdzięcza Milito, który był niesamowicie skuteczny i strzelał nawet w trudnych sytuacjach.
16.07.2010 o 15:44 przez Seba
Seba
aj wybacz jeszcze jedno. Pisząc iż nie widziałeś bardziej defensywnej drużyny od Interu śmiem twierdzić, że od niedawna interesujesz się piłką. Juventus Fabio Capello mówi Ci to coś ? i swego czasu mówienie Juventus &quot;1:0&quot; Turyn ?
16.07.2010 o 15:32 przez Seba
Seba
Szczególnie na SS Inter zagrał bardzo defensywnie i wygrał 3:1, a mógł wyżej :] Szkoda także, iż zapomniałeś, że Inter w rewanżu grał większość meczu w osłabieniu. Oczywiście po kartce otrzymanej z dupy, bo wzór męskości i siły, czyli piłkarz hiszpański zachował się jak ostatnia ciota. Po drugie nie wyjeżdżaj tu z bredniami, że kibice Interu dopiero teraz tak najeżdżają na Barcelonę, bo we wcześniejszych latach gdy grali z Chelsea, MU itp, to także większość osób kibicowała rywalom Katalończyków. &quot;Akurat Barca prezentuje to czego coraz mniej widać w piłce - tzn. efektowną grę, w której nie przedkłada się wszystkiego ponad korzystny rezultat&quot; - a kto powiedział, że piłka nożna polega akurat na takiej grze ? Jednym podoba się finezyjna ofensywa, a innym taktyczna gra obronna. Pojęcie antyfutbolu (do dziś nie wiem co to oznacza. koszykówka?) wymyśliły właśnie osoby zakochane w Barcelonach, Realach, Hiszpaniach itp. Po co zagrać taktycznie jak Inter, Chelsea i awansować skoro można zagrać otwarcie jak Bayern, Arsenal i dostać lanie aż pył leci. No ale mes sens en klab. Trzeba otwierać drogę do bramki Messiemu i innym, bo później bramki nie potrafią strzelić i nie dość, że sami piłkarze zapłakani, to jeszcze obraża się cały piłkarski świat, bo ktoś odważył się wyeliminować świętą Barce ! Wracając jeszcze do ultradefensywnego Interu, to masz rację grają tak defensywnie, że strzelili najwięcej bramek w Serie A i aż o 20 więcej od drugiej po Barcelonie najlepszej ekipie świata, czyli Juventusu. Jeszcze ostatnia sprawa. Inter w całej edycji Ligi Mistrzów ustawił autobus tylko na rewanżowe spotkanie z Barcą, czyli w aż jednym spotkaniu ! Podejrzewam, iż jesteś kolejnym z tych, którzy obejrzeli jedno spotkanie i na podstawie tego przyklejasz łatkę Interowi. Oj chciałbyś żeby Twój Juventus tak grał oj chciałbyś...
16.07.2010 o 14:35 przez Mietson
Mietson
@ Seba<br />
<br />
Akurat Barca prezentuje to czego coraz mniej widać w piłce - tzn. efektowną grę, w której nie przedkłada się wszystkiego ponad korzystny rezultat<br />
<br />
Być może dlatego Wam się to nie podoba bo Inter Mourinho prezentował właśnie odwrotny do Barcy styl gry - defensywny, nastawiony na zwycięstwo, mało efektowny. Na Camp Nou Inter zagrał ustawieniem 9-1-1 i &quot;zaparkował autobus&quot; we własnym polu karnym (co ciekawe to stwierdzenie zostało wymyślone przez samego Jose w czasach kiedy był on w Chelsea, więc w gruncie rzeczy jest hipokrytą). Przyznam, że w tamtym meczu gra Barcy też nie zachwycała, kolejne podania wcale nie wzbudzały podziwu a raczej żenowały ale drugiego tak defensywnego zespołu jak Inter nie widziałem nigdy. Może Benitez to zmieni.
16.07.2010 o 14:27 przez pablo77
pablo77
zostanie trenerem interu... chyba Baku <img src="/files/emoticons/12" alt=" :D " />
16.07.2010 o 14:18 przez Seba
Seba
W jednym odcinku Kuba Wojewódzki użył takiego zdania i za każdym razem jak słyszę, że coś jest do czegoś dodatkiem lub używam sam tego słowa, to automatycznie przychodzi mi na myśl tamto zdanie <img src="/files/emoticons/13" alt=" :P " /> Co nie zmienia faktu, że grają tam laleczki i to nie tylko opinia Interistów lecz większości kibiców Serie A i Premiership ;)
16.07.2010 o 14:12 przez Mietson
Mietson
&quot;Reasumując tak jak już wspomniałem wcześniej uważam, iż trener jest tam tylko dodatkiem do tego pedalskiego kożucha&quot;<br />
<br />
Widzę, że interiści mają uraz do Barcy po tamtym dwumeczu ale nie rozumiem tego, że granie efektownej, ofensywnej, zespołowej piłki jest uważane za pedalskie.
16.07.2010 o 11:29 przez Seba
Seba
No przecież napisałem, że zmienił nieco kadrę. Ustawienie, taktyka i styl gry pozostał ten sam od wielu wielu lat. Rijkaard zdobył mistrzostwo oraz LM, a w kolejnym sezonie nagły spadek formy drużyny i tylko 3 miejsce. Czemu ? bo gdy ktoś stracił formę, coś zaczęło się psuć i już Holender nie wiedział jak to naprawić. Tak samo uważam będzie z Hiszpanem. Zmietli cały świat zdobywając 6 pucharów, w kolejnym sezonie przyszedł Ibra, który okazało się niezbyt się tam wpasował, Iniesta lekko pod formą spowodowaną kontuzją i już cała maszynka zaczęła się powoli zacinać. Cofając się nieco w przeszłość można przypomnieć sobie słabszy okres Barcelony i te białe chusteczki kibiców w stronę trenerów gdy drużyna nie zachwyca. Dla mnie szkoleniowiec trenujący Barcelonę jest tylko dodatkiem do tego całego mens ses en klab. Podejrzewam, że gdyby przyszedł ktoś kto chciałby zmienić ustawienie i filozofię gry katalończyków, to na kopach by wyleciał. Tam filozofia jest stała, a trenejro ma tylko ustalać skład i dawać wskazówki w trakcie spotkań. Oczywiście te wskazówki też muszą być zgodne z wymogami mens ses en klab. Choćby była 90 minuta, a Barca kończyła mecz w ósemkę, to i tak musieliby atakować, bo inaczej gwizdy i buczenie. Reasumując tak jak już wspomniałem wcześniej uważam, iż trener jest tam tylko dodatkiem do tego pedalskiego kożucha.
16.07.2010 o 10:43 przez Mietson
Mietson
@ Seba<br />
<br />
Guardiola został trenerem Barcy jak ta zajęła 3 miejsce w lidze, więc to nie było tak, że dostał zgraną, świetnie działającą drużynę i nic nie musiał robić. Barcelona od zawsze grała efektownie i zespołowo ale to co oni grali w sezonie 2008/09 (6-2 z Realem i zdobycie wszystkich 6 trofeów) to był kosmos. I duża zasługa była w tym Guardioli.<br />
<br />
Ale przyznam, że łatwiej jest zdobyć coś z Barceloną która ma świetny skład i dużo hajsu niż z jakimkolwiek innym klubem.
16.07.2010 o 10:33 przez Odet
Odet
powienien był zostać w Catanii.<br />
Liczę że kiedyś zostanie naszym trenerem.<br />
Pozdr.
16.07.2010 o 10:18 przez Seba
Seba
Nie no nie twierdzę, że nic nie potrafi, ale osobiście nie uważam go za tak wybitnego trenera jak się o nim mówi. Tak samo Rijkaard zdobył z nimi LM, a po odejściu z Barcelony słuch o nim zaginął. Na pewno Guardiola dokonał fajnych zmian w zespole, ale czy zmieniał coś w taktyce ? Oni od x czasu grają cały czas tak samo tylko zmieniają się wykonawcy. Przyjdzie kolejny trener i także będzie wszystko tak samo wyglądało.
16.07.2010 o 10:13 przez piter0806
piter0806
kto to może wiedzieć
16.07.2010 o 10:11 przez tytusek25
tytusek25
No ok ale Rijkaard mial prawie ta samą druzyne i gdyby bylo jak mowisz Guardiola nie bylby potrzebny. Jakby nie bylo przyszedl do troche wypalonej ekipy,wiedzial co i kogo zmienic i zaskoczylo.Nie twierdze ze to trener wybitny bo napewno tak nie jest, ale coś tam ponad tylko szczescie trzeba mu jednak oddac.
16.07.2010 o 10:11 przez Mietson
Mietson
@ Seba<br />
<br />
Oczywiście nie wiadomo jak Pep spisałby się w Juve ale to wcale nie jest tak, że Barcelonę każdy mógłby trenować. On wprowadził sporo zmian odkąd przyszedł (pozbył się &quot;Konia&quot;, Deco i paru innych piłkarzy). Barcelona z sezonu 2008-09 to najlepsza drużyna jaką kiedykolwiek oglądałem, w poprzednim sezonie grali już trochę słabiej.<br />
<br />
<br />
@ tytusek25<br />
<br />
Akurat w przypadku Milanu to Leonardo spisał się raczej dobrze, a co do Juve - ciężko powiedzieć, czy to co się działo w poprzednim sezonie to wina Ferrary
16.07.2010 o 09:54 przez Seba
Seba
Guardiola to ma raczej szczęście, że posiada drużynę samograjków. Daliby go do Juve, gdzie musiałby zbudować coś od początku i też by poleciał po roku.
16.07.2010 o 09:47 przez tytusek25
tytusek25
Narazie Walter jako trener nie rzuca na kolana ale jest tak jak mowi.Ma czas,niech sie uczy.Ubiegly sezon w kilku klubach pokazal ze samo bycie legendą to zdecydowanie za mało ,a przykład Guardioli to nie reguła tylko wyjątek o czym bolesnie przekonali sie i Juve i Milan.

Shoutbox

tytusek25 22.06.2026 19:30

Lautaro robi w pressingu i obronie za dwóch, a Messi w ataku zrobi to do czego nasz Lautaro nigdy nie był zdolny

tytusek25 22.06.2026 19:29

swietnie sie uzupelniaja

ragnar 22.06.2026 19:29

27 min 20 o Messim, mielcarski zaraz zes Ra się z ,,tym bogiem futbolu,,

Claudio 22.06.2026 19:25

w tym momencie w ARG Lautaro najwyzsza nota, Messi najniższa

Claudio 22.06.2026 19:22

Najpierw Messi zmarnował karnego wywalczonego przez Lautaro, a teraz odebrał asystę Lautaro...ale śmieszne jak Messi sobie spaceruje bądź stoi. On i Ronaldo to już muszą zarządzać siłami. Metryki nie oszukasz

ragnar 22.06.2026 19:10

Messi haha

Jacenty 22.06.2026 19:09

Real potrzebuje kasy na konkretnego pomocnika w okolicach 100mln euro, więc raczej nie możemy oczekiwać jakichś wymyślnych korzystnych formuł. Mou chce kogoś kto pracuje fizycznie i jest dobry tehcnicznie. Na liscie m.in. Enzo, ale nie tylko

AveCaesar 22.06.2026 19:09

Jakbyśmy mieli

AveCaesar 22.06.2026 19:09

Czyli w sumie wychodzi na to, że nawet jakbyśmy pieniądze na Pazia lepiej je wrzucić w młodego środkowego obrońcę, którego moglibyśmy ustawić centralnie. Oprócz Soleta i przy pozostaniu Bastoniego oczywiście🤔

ragnar 22.06.2026 19:09

Vancore dokładnie

ragnar 22.06.2026 19:08

Niecodzienny faul, dwa wslizgi, karny

Vancore 22.06.2026 18:57

z akanjim to troche krotka pamiec bo on tych bledow nawalil nie tylko z bodo, bo mecze z milanem napoli arsenalem bologna i juve

Cny 22.06.2026 18:34

oddanie Basto by wziąć dwóch takich nie wyrazistych typów z pogranicza ławki i pierwszego składu to byłby kosmiczny błąd

Cny 22.06.2026 18:33

tutaj nie ma co rozważać. a jeszcze dodajesz jonesa który absolutnie nie jest pomocnikiem którego potrzebujemy. ni to zdrowy silny czarnoskóry dynamiczny pomocnik, nie to fantasista z dryblingiem.

Cny 22.06.2026 18:31

nie no ten Muhamerovic to dramat. przecież on na ławce by siedział tak czy siak.

Szczupac_FCI 22.06.2026 18:28

A bez szybszej gry z kontry z kontry nie ma postępu dla nas w tym momencie...

Szczupac_FCI 22.06.2026 18:27

Przyszedł Ivan z czego się cieszę bo jak się okazuje to jest Interista, grę defensywną organizacją da sie ogarnąć...

Szczupac_FCI 22.06.2026 18:21

Basto jest już u nas trochę (zgarnął 3 scuda przegrał 2 finały które pewnie gdzieś siedzą w głowie do tego ta chryja z Kalulu) ten Muhomor nie wygląda tak źle, przyjdzie Solet, Stanko bym zostawił bo to jest Interista urodzony w tym klubie, świetnie wygląda na DPM (oglądałem kilka razy dla niego Brugge) jest silny fizycznie i dobry w odbiorze. Do tego nigdy napływ świeżej krwi nie zrobił nam na niekorzyść. Ambicją i głodem na prawdę w piłce wiele da się zrobić, zawodnikami którzy mają coś do udowodnienia. Moim zdaniem to jest bardzo prawdopodobny scenariusz na ten moment...

Cny 22.06.2026 18:05

ja myślę że ten sam poziom. trochę za mało na topowego obrońcę do 11, a za dużo żeby być rezerwowym nawet w Interze w ich własnym odczuciu

Cny 22.06.2026 18:02

a to nie tak że u nas było pełno baboli. babole jak były to na bramce

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29487

Liczba newsów: 53356

Liczba komentarzy: 625120

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

21x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

10x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się