Gazety włoskie

Nie milkną echa wyznań Orsato (21)

Autor:
Źródło: tuttosport.com
ponad 5 lat temu
4182
21

Rok 2018, Derby Włoch na Giuseppe Meazza z Juventusem. Reprezentujący barwy Interu, Rafinha zostaje zdemolowany przed polem karnym przeciwnika przez wpadającego w niego z impetem Miralema Pjanicia. Mimo, że Bośniak już wtedy miał na koncie żółty kartonik, arbiter spotkania decyduje się na ukaranie jedynie protestującego w obronie kolegi Danilo D'Ambrosio. Minęły 3 lata i arbiter tamtego meczu, Orsato, postanowił podzielić się z opinią publiczną swoimi przemyśleniami na ten temat. 

 

Podczas telewizyjnego programu 90. minuta na antenie RAI2, arbiter tak odniósł się do tamtej sytuacji: 

- Nie musicie pokazywać mi powtórki abym mógł się odnieść do tamtego wydarzenia, błąd jest ewidentny. Sytuacja na boisku, tempo rozegrania tamtej akcji i przede wszystkim moje ustawienie nie pozwoliły mi na poprawną ocenę. Kiedy zauważyłem kątem oka co się stało, wyglądało to na delikatniejsze starcie zainicjowane przez obu piłkarzy. VAR nie mógłby pomóc w takiej sytuacji. Nie prowadziłem od tego czasu meczu Interu w lidze, udaję się tam gdzie zadysponuje mnie osoba wyznaczająca składy sędziowskie. 

 

Kolejne komentarze do tej sprawy ukazały się w mediach zarówno wczoraj jak i dziś. Najobszerniej sprawę analizuje dziś Corriere dello Sport, które wskazuje że stroną najbardziej poszkodowaną w tej sprawie jest nie Inter a... Napoli. Ekipa spod Wezuwiusza była wówczas głównym kontrkandydatem do Scudetto, a strata punktów (oraz zawieszenie kluczowego piłkarza środka pola) przez Starą Damę w kwietniowym meczu z Interem mogła odwrócić losy walki o Mistrzostwo. 

Zobacz też

GdS - Napoli próbowało pozyskać Inzaghiego (1)

23.05
11:13

GdS - Przedłużenie kontraktu de Vrija wciąż możliwe. Holender ma jednak pewne żądania (14)

28.05
08:41

Komentarze (21)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
03.03.2021 o 08:40 przez Imrahil
+1
Imrahil
W kółko powtarzam, że judentus nadal ma ligę w kieszeni; a te karne dla Milanu to też wałek który cuchnie na kilometr.
03.03.2021 o 12:47 przez bobogol
bobogol
ostatnie wybory w FIGC niestety potwierdzają Twoją tezę
02.03.2021 o 22:01 przez Piekarz
+1
Piekarz
Gościu powinien w pierdlu siedzieć i tam kolegom z celi pociskać te swoje zasrane wyznania a nie w telewizji publicznej
02.03.2021 o 17:32 przez IlCapitano
+8
IlCapitano
Nikogo nie obchodzą wysrywy tej kreatury, zwane dla niepoznaki zwierzeniami, bo każdy już wtedy widział ten kryminał i przestępstwo. Podobnie zresztą jak w pamiętnym meczu z 1998. Tak samo po kilku latach zabiera wielce głos i przyznaje się do błędu jak ta gnida co sędziowała mecz z 1998 roku. I też nigdy nie sędziował potem meczu Interu. Słowem: wziąłem w łapę i ustawiłem mecz, ale sprawa zamieciona pod dywan, typowe.
02.03.2021 o 17:32 przez Pavlo
+3
Pavlo
Gość jasno powiedział że to nie on ustawia mecze.
02.03.2021 o 16:09 przez Orrin
Orrin
przecież od lat sędziowie pomagają jude
02.03.2021 o 15:05 przez HB
HB
Szkoda Napoli.
03.03.2021 o 00:03 przez kibix
kibix
Nie, je**ać smietniki prawie tak samo jak jude
02.03.2021 o 14:28 przez SETE
+1
SETE
Nie da się ukryc ze tym zwycięstwem Juventus klepnął wtedy mistrzostwo.

Gdyby prześledzić kariery sędziów w serieA to decyzje czesto mające wplyw na końcowy wynik oczywiscie negatywny dla Interu ma ich na koncie tak wielu ze ja nie wiem kto by nam teraz mecze prowadził ... przykre ale tak to wyglada
02.03.2021 o 13:26 przez Endru
+2
Endru
Cale szczescie ten mecz nie mial znaczenia dla naszej przyszlosci natomiast juve mocno pomoglo w walce o scudetto.
02.03.2021 o 12:57 przez Copacabana1
+1
Copacabana1
Orsato ty zakłamana kur..
02.03.2021 o 12:56 przez Pader88
+2
Pader88
No i dobrze gnido mam nadzieje ze nie bedziesz juz nigdy sedziowal meczu Interu
02.03.2021 o 12:47 przez ragnar
+1
ragnar
Ten mecz to był skandal
Kartka bodajże dla vecino..I durny przepis że varu można użyć przy weryfikacji czy czerwona, ale przy weryfikacji czy żółta już nie(pomimo że byłaby to druga zolta)
02.03.2021 o 12:08 przez szymon1337
+6
szymon1337
"przede wszystkim moje ustawienie nie pozwoliły mi na poprawną ocenę"
https://www.youtube.com/watch?v=KXPqTYSka-o
?? ??
Czytając to myślałem, że może był jakoś odwrócony plecami / ktoś mu zasłaniał / miał zły kąt. Ale chłop był ustawiony idealnie. Bliżej tej sytuacji nie można było już być. Sorry Panowie, ale głupszego tłumaczenia sędziego w życiu nie czytałem.
02.03.2021 o 12:07 przez maestro177
-4
maestro177
Ja proponuje odebrać ostatnie conajmniej trzy mistrzostwa juve na rzecz interu i napoli, a sam juventus zdegradować do serie c. Potem inter wykupuje ich lepszych graczy i zaczyna wygrywać ligę rok w rok, przychodzi Mourinho i potrójna korona. W sędziowaniu chyba nic się we Włoszech już nie zmieni.
02.03.2021 o 11:58 przez rchemik
+2
rchemik
Skoro sędzia raz może poprosić war o opinię a raz nie musi, moim zdaniem każda drużyna powinna mieć swój jeden "czelendz" w razie jak sędzia nie ma "ochoty" sprawdzić
02.03.2021 o 21:58 przez Domino
Domino
Sędzia NIGDY nie prosi VARu o interwencję/opinię... Wg przepisów VAR sam musi interweniować tylko w przypadku 4 sytuacji: karny, gol, bezpośrednia czerwona, mistaken identity. Faul był na żółtą, stąd VAR nie mógł interweniować. Pozostawała samodzielna decyzja sędziego z boiska.
02.03.2021 o 11:39 przez danielinter
danielinter
Przynajmniej jest jakis sensowny system kar.Gosc odwalil maniane i juz nam 3 lata nie sedziuje, mimo ze to pewnie najlepszy Wloski sędzia.W koncu sedziowal ostatni final LM.
02.03.2021 o 11:38 przez Kamiliusz1908
+10
Kamiliusz1908
Co to w ogóle za tekst ze VAR by nic w tej sytuacji nie pomógł ? To my możemy zobaczyć na nagraniu jak chłop z buta wjeżdża w Rafinie, ale na Varze by to nie było widoczne ? To co te kamery Varu filmują, gwiazdozbiory ?
02.03.2021 o 21:54 przez Domino
Domino
Chodzi o to, że VAR wg przepisów nie może interweniować w sytuacji gdy faul jest na żółtą kartkę.
Mógłby interweniować tylko gdyby to był faul na bezpośrednią czerwoną.
Żółte kartki lub ich brak cały czas są wg uznania tylko i wyłącznie sędziów boiskowych.
02.03.2021 o 21:58 przez Kamiliusz1908
+1
Kamiliusz1908
Rozumiem, dzięki za wyjaśnienie.

Shoutbox

HB 22.06.2026 23:42

Claudio a bierzesz pod uwage, ze truchtanie Messiego, gdy nie atakuje, jest dokładnie tym, czego trener od niego oczekuje?

Cny 22.06.2026 22:48

mozesz sobie tam pisac co chcesz, fakt - Claudio zrobił z siebie pajaca, fakt 2 - zamaniwestował wiktorię, fakt 3 wstanie w lpesyzm humorze. I w sumie mnie to cieszy :)

Cny 22.06.2026 22:47

znowu, manifestacja nie wystarcza

Cny 22.06.2026 22:45

XD

Claudio 22.06.2026 22:45

No skończyłem na tobie...jak na ostatniej dziwce ;) Pozdrawiam

Claudio 22.06.2026 22:45

Cny 22.06.2026 22:42 przecież skończyłeś

Cny 22.06.2026 22:45

chlopie mowie posprzataj gowno spod siebie i bedzie OK

Claudio 22.06.2026 22:44

Messi zmarnowal dwie doskonale okazje? Zmarnowal. Przestrzelil karnego? Przestrzelil. Inni za niego biegali, a on truchtał sobie po boisku? Tak było. Strzelił dwa gole? Strzelil, ale to nie kasuje z automatu tamtych jego błędów i trzeba być obiektywnym w tym przypadku. Zesrałeś się na rzadko, nawet nie udajesz głupa, bo wiemy jak w twoim przypadku wygląda rozumowanie nawet najprostrzych rzeczy. Ale zaślepienie Messim weszło za mocno.

Cny 22.06.2026 22:42

przecież skończyłeś

Claudio 22.06.2026 22:41

jakie idiotyzmy?

Cny 22.06.2026 22:41

niestety to ty jak zwykle masz zwidy gdy ktoś ci wytykaidiotyzmy którymi rzucasz dość czesto

Cny 22.06.2026 22:40

czasami warto przyznać się do błędu, jak się nastało to przykucnąć zebrać gówno do ręki. to jak z pisarzami. jak nasra i zostawisz to gębie i jesteś debilem. posprzątasz to jeszcze powiedzą że normalny zdrowy czlowiek

Claudio 22.06.2026 22:40

Szczerze? Nawet dyskusja z tobą jest mega jałowa. Nie wiem czy na siłę udajesz czy psychotropy za bardzo weszły. Przynudzasz już. Dawno tu nie spotkałem tak słabego mówcę. Starasz się doyebać, ale to nie wygląda jak wojownik z UFC, ale bezdomny wyciągający rękę po 50 groszy i mówiący "ale jestem zayebisty"

Cny 22.06.2026 22:37

fakt zrobiłeś z siebie pajaca w 30 minut i brniesz w to dalej

Claudio 22.06.2026 22:37

widzę, że mocno siadło. Psycha ci siada. Spuszczanie się nad pilkarzem jak dojakiegoś Bożka. Ciężki przypadek :)

Cny 22.06.2026 22:36

no i co ty chłopie masz w głowie? 40 lat coś o plakatach pyerdolisz

Cny 22.06.2026 22:36

no i wjechał argument nie do obalenia. możesz być placzliwą cipą wulewajacą żal na Messiego na SB ale siadł kuponik

Claudio 22.06.2026 22:36

rozumiem, że masz plakaty Leo w pokoju, ale spokojnie. Nikt ci Leo nie odbiera!

Cny 22.06.2026 22:35

tylko Ty

Claudio 22.06.2026 22:35

nie uwierzysz, ale po golu czulem ulgę mając na kuponie gola w 2 polowie - brawo Leo!

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29487

Liczba newsów: 53356

Liczba komentarzy: 625130

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

21x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

10x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się